Ginekolog Maciej Brązert
-
WIADOMOŚĆ
-
Dziewczyny czy któraś z Was brała w ciazy sporadycznie ibuprom? W pierwszym trymestrze przeciwskazany u mnie już zaraz 30 tc, Głową mi tak peka a paracetamol i nic innego nie pomaga 🙈, chyba napisze do doktora czy można jakieś inne leki przeciwbólowe niż paracetamol
-
MilenaMi wrote:Dziewczyny czy któraś z Was brała w ciazy sporadycznie ibuprom? W pierwszym trymestrze przeciwskazany u mnie już zaraz 30 tc, Głową mi tak peka a paracetamol i nic innego nie pomaga 🙈, chyba napisze do doktora czy można jakieś inne leki przeciwbólowe niż paracetamol
Mnie też dziś głową peka 🙈, można brać sporadycznie jakieś inne, jak bylam po szwie to na pooperacyjnej dostawałam jakieś czopki, ale nie pamiętam nazwy i zapewne na recepte. Mi na ból głowy też czasem pomagają okłady paracetamolowe, sporadycznie też mam takie dni, że dopiero po 3 tabletce przejdzie. -
Niebieska gwiazdka wrote:Mnie też dziś głową peka 🙈, można brać sporadycznie jakieś inne, jak bylam po szwie to na pooperacyjnej dostawałam jakieś czopki, ale nie pamiętam nazwy i zapewne na recepte. Mi na ból głowy też czasem pomagają okłady paracetamolowe, sporadycznie też mam takie dni, że dopiero po 3 tabletce przejdzie.
Dzięki dr już mi odpisał bo naprawdę nie wyrabiałam.. -
Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄28.07 2021 transfer ❤️🍀
5 dpt beta 16,85 🍍
7 dpt beta 53,12🍍
14 dpt beta 1727,83 🍍
19 dpt beta 8996,82 🍍

-
***Sikorka*** wrote:Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄
Mi się zdaje, że tutaj doktor poprostu podał taki możliwy przedział pojawienia się bo to jest taka faza cyklu, że nie musi być np 14 - 16 dzień cyklu gdzie wypada owulacja, tutaj ewentualnie sprawdzenie czy nie zrobiła się torbiel, antykoncepcja, albo cyclo - progynova a to wchodzi od początku cyklu, ale to też doktor może na on line wpisać recepte, ale może dziewczyny jeszcze na coś wpadną.1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
transfer - 07.2020
9 dpt bhcg-93🍀
31.03.2021 - Antoni 💙
2023 powrót po rodzeństwo -
***Sikorka*** wrote:Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄
Pewnie żeby sprawdzić czy była owulacja, jak wygląda endometrium, jak wygląda ciałko żółte, przy zastosowaniu leków w nowym cyklu żeby sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań np torbieli, polipow itp, lub w tym również przedziale robi się scratching endometrium (rysę)- ale to raczej by z Tobą ustalił
Jeśli dr nie wróci to raczej termin wizyty online może być dowolny bo bez usg ciężko cokolwiek zaplanować.Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 00:12
Starania od 2015
3 nieudane IUI
Amh:0,77 09.2019
Ivf: zostały 2❄️
I transfer 12.2019❌
II transfer 06.2020 ❌
III transfer 09.2020 ❌
MTHFR hetero
PAI hetero
Nadczynność tarczycy
14.01 bhcg 348
5.02 mamy ❤️
27.09 Jagódka 🐻 -
To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻♀️28.07 2021 transfer ❤️🍀
5 dpt beta 16,85 🍍
7 dpt beta 53,12🍍
14 dpt beta 1727,83 🍍
19 dpt beta 8996,82 🍍

-
***Sikorka*** wrote:To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻♀️
Ja w takiej sytuacji bym się umówiła On line jak druga wizyta to zapewne omówienie wyników i dalszy plan działania , a to usg i ocenę owulacji czy drugiej fazy cyklu można zrobić przy okazji kolejnej wizytyWiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 06:50
1 IVF 2021
maj 2021 przygotowanie do transferu
BHCG 9dpt 42
BHCG 11dpt 89
BHCG 13dpt 270 -
W moim przypadku umówiliśmy się ze zrobie usg u innego lekarza i wyślę doktorowi.***Sikorka*** wrote:To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻♀️
-
Dziewczyny ja mam pytanie czy jak Wasi mężowie /partnetowie robili badanie nasienia na Polnej to ile niej więcej czekaliście na wynik,? chodzi o to rozszerzone, doktor zalecił powtórzyć jeszcze w innym miejscu.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 12:19
-
nick nieaktualnyMój czekał 3 dniLalka92 wrote:Dziewczyny ja mam pytanie czy jak Wasi mężowie /partnetowie robili badanie nasienia na Polnej to ile niej więcej czekaliście na wynik,? chodzi o to rozszerzone, doktor zalecił powtórzyć jeszcze w innym miejscu.
Lalka92 lubi tę wiadomość
-
Carolajn wrote:Cześć dziewczyny
W sobotę test wyszedł z bladą kreską, od wczoraj pojawiło się plamienie dziś zrobiłam betę i niestety 1,14 😢😭
Trzymaj się 😢😢
Carolajn lubi tę wiadomość
28.07 2021 transfer ❤️🍀
5 dpt beta 16,85 🍍
7 dpt beta 53,12🍍
14 dpt beta 1727,83 🍍
19 dpt beta 8996,82 🍍

-
Ja123 wrote:Czasami tak jest....myślami jestem z Tobą. Zobaczysz, jeszcze będzie dobrze
Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki? -
Carolajn wrote:Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki?
No ja bym osobiście jeszcze poczekała, tym bardziej, że czytałam, że w tym cyklu przesunęła Ci się owulacja, a to plamienie było jednorazowe?
Carolajn lubi tę wiadomość
-
Carolajn wrote:Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki?
Trzeba mieć nadzieję.... Trzeba wierzyć do samego końca ✊✊✊
nick nieaktualny, Carolajn lubią tę wiadomość
-
Alicjaaa91 wrote:No ja bym osobiście jeszcze poczekała, tym bardziej, że czytałam, że w tym cyklu przesunęła Ci się owulacja, a to plamienie było jednorazowe?
Moze implantacyjne? Kiedy był transfer?28.07 2021 transfer ❤️🍀
5 dpt beta 16,85 🍍
7 dpt beta 53,12🍍
14 dpt beta 1727,83 🍍
19 dpt beta 8996,82 🍍

-
Cykl wyglądał tak
Od 5-9 dnia cyklu Clo 2x1
W 12dc pęcherzyk dominujący był 12mm
W 22 dc pęcherzyk dominujący miał 22mm i dostałam zastrzyk na pęknięcie w 23 i 24 dc testy owulacyjny wychodziły pozytywne wiec staraliśmy się 22,24,25 dzień cyklu , starania naturalne
Od 28 do 31 dc dziwnie bolało mnie pod brzuchem tzn takie uczucie rozpierania itp.
Plamienie największe pojawiło się wczoraj, wcześniej to raz dziennie niteczki w śluzie.
Wczoraj był 35 dc i beta wyniosła 1,14
Biorąc pod uwagę ze owulacja mogła wystąpić w 25 dniu cyklu to do spodziewanej miesiączki zostały 4 dni conajmniej ponieważ cykle mam bardzo nieregularne
Zwiększyłam dawkę luteiny od wczoraj w razie co i w czwartek pójdę zbadać betę jeszcze raz




