Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • MilenaMi Ekspertka
    Postów: 163 116

    Wysłany: 14 marca 2021, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was brała w ciazy sporadycznie ibuprom? W pierwszym trymestrze przeciwskazany u mnie już zaraz 30 tc, Głową mi tak peka a paracetamol i nic innego nie pomaga 🙈, chyba napisze do doktora czy można jakieś inne leki przeciwbólowe niż paracetamol

  • Niebieska gwiazdka Przyjaciółka
    Postów: 123 49

    Wysłany: 14 marca 2021, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MilenaMi wrote:
    Dziewczyny czy któraś z Was brała w ciazy sporadycznie ibuprom? W pierwszym trymestrze przeciwskazany u mnie już zaraz 30 tc, Głową mi tak peka a paracetamol i nic innego nie pomaga 🙈, chyba napisze do doktora czy można jakieś inne leki przeciwbólowe niż paracetamol


    Mnie też dziś głową peka 🙈, można brać sporadycznie jakieś inne, jak bylam po szwie to na pooperacyjnej dostawałam jakieś czopki, ale nie pamiętam nazwy i zapewne na recepte. Mi na ból głowy też czasem pomagają okłady paracetamolowe, sporadycznie też mam takie dni, że dopiero po 3 tabletce przejdzie.

    zem3anliof578i0f.png

    Ivf
    ❄️❄️❄️
  • MilenaMi Ekspertka
    Postów: 163 116

    Wysłany: 14 marca 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska gwiazdka wrote:
    Mnie też dziś głową peka 🙈, można brać sporadycznie jakieś inne, jak bylam po szwie to na pooperacyjnej dostawałam jakieś czopki, ale nie pamiętam nazwy i zapewne na recepte. Mi na ból głowy też czasem pomagają okłady paracetamolowe, sporadycznie też mam takie dni, że dopiero po 3 tabletce przejdzie.


    Dzięki dr już mi odpisał bo naprawdę nie wyrabiałam..

  • Gosia9305 Autorytet
    Postów: 343 268

    Wysłany: 14 marca 2021, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też bym w takiej sytuacji wybrała wizytę On line u dr M.

    20.07.2022 urodziły sie nasze bliźniaki Julian 💙 Zoja 🧡
    28.01.2025 Ignacy 💙
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 14 marca 2021, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Zaba90 Autorytet
    Postów: 421 187

    Wysłany: 14 marca 2021, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄


    Mi się zdaje, że tutaj doktor poprostu podał taki możliwy przedział pojawienia się bo to jest taka faza cyklu, że nie musi być np 14 - 16 dzień cyklu gdzie wypada owulacja, tutaj ewentualnie sprawdzenie czy nie zrobiła się torbiel, antykoncepcja, albo cyclo - progynova a to wchodzi od początku cyklu, ale to też doktor może na on line wpisać recepte, ale może dziewczyny jeszcze na coś wpadną.

    1 UIU - ciąża pozamaciczna😔
    transfer - 07.2020
    9 dpt bhcg-93🍀

    31.03.2021 - Antoni 💙
    2023 powrót po rodzeństwo
  • Dżoni Autorytet
    Postów: 590 327

    Wysłany: 15 marca 2021, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy orientujecie się dlaczego na drugą wizytę doktor kazał mi się umówić miedzy 20 a 27 dniem cyklu? Z jakiego względu jest to istotne? Rozważam „wizytę online” z tego względu, ze powrót doktora jest nie pewny i zastanawiam się czy w ogóle mogę umówić się online czy musimy na żywo, właśnie ze względu na ten przedział 20-27 dc. Bo przy policzeniu online chyba nie ma to znaczenia... czy jakieś badanie wtedy jest? Jeśli tak to połączenie online odpada, a jeśli nie ma to po co ten konkretny dzień cyklu? Mam nadzieje, ze nie napisałam zbyt chaotycznie i wiecie o co chodzi 🤔😄

    Pewnie żeby sprawdzić czy była owulacja, jak wygląda endometrium, jak wygląda ciałko żółte, przy zastosowaniu leków w nowym cyklu żeby sprawdzić czy nie ma przeciwwskazań np torbieli, polipow itp, lub w tym również przedziale robi się scratching endometrium (rysę)- ale to raczej by z Tobą ustalił :)
    Jeśli dr nie wróci to raczej termin wizyty online może być dowolny bo bez usg ciężko cokolwiek zaplanować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 00:12

    Starania od 2015
    3 nieudane IUI
    Amh:0,77 09.2019
    Ivf: zostały 2❄️
    I transfer 12.2019❌
    II transfer 06.2020 ❌
    III transfer 09.2020 ❌
    MTHFR hetero
    PAI hetero
    Nadczynność tarczycy
    14.01 bhcg 348
    5.02 mamy ❤️
    27.09 Jagódka 🐻
  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 15 marca 2021, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻‍♀️

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Malina1991 Ekspertka
    Postów: 212 283

    Wysłany: 15 marca 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻‍♀️


    Ja w takiej sytuacji bym się umówiła On line jak druga wizyta to zapewne omówienie wyników i dalszy plan działania , a to usg i ocenę owulacji czy drugiej fazy cyklu można zrobić przy okazji kolejnej wizyty

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 06:50

    1 IVF 2021
    maj 2021 przygotowanie do transferu
    BHCG 9dpt 42
    BHCG 11dpt 89
    BHCG 13dpt 270
  • Tatosya Przyjaciółka
    Postów: 78 90

    Wysłany: 15 marca 2021, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ***Sikorka*** wrote:
    To teraz nie wiem czy umawiać się online w dowolnym dniu, czy czekać znowu miesiąc żeby pojawić się „na żywo” w 20-27 dc aby zbadał mnie i sprawdzić czy była owulacja itp o których mówicie 🤷🏻‍♀️
    W moim przypadku umówiliśmy się ze zrobie usg u innego lekarza i wyślę doktorowi.

  • Lalka92 Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 15 marca 2021, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja mam pytanie czy jak Wasi mężowie /partnetowie robili badanie nasienia na Polnej to ile niej więcej czekaliście na wynik,? chodzi o to rozszerzone, doktor zalecił powtórzyć jeszcze w innym miejscu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2021, 12:19

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2021, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalka92 wrote:
    Dziewczyny ja mam pytanie czy jak Wasi mężowie /partnetowie robili badanie nasienia na Polnej to ile niej więcej czekaliście na wynik,? chodzi o to rozszerzone, doktor zalecił powtórzyć jeszcze w innym miejscu.
    Mój czekał 3 dni

    Lalka92 lubi tę wiadomość

  • Carolajn Przyjaciółka
    Postów: 156 42

    Wysłany: 15 marca 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny
    W sobotę test wyszedł z bladą kreską, od wczoraj pojawiło się plamienie dziś zrobiłam betę i niestety 1,14 😢😭

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 15 marca 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolajn wrote:
    Cześć dziewczyny
    W sobotę test wyszedł z bladą kreską, od wczoraj pojawiło się plamienie dziś zrobiłam betę i niestety 1,14 😢😭

    Czasami tak jest....myślami jestem z Tobą. Zobaczysz, jeszcze będzie dobrze

    Carolajn lubi tę wiadomość

  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 15 marca 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolajn wrote:
    Cześć dziewczyny
    W sobotę test wyszedł z bladą kreską, od wczoraj pojawiło się plamienie dziś zrobiłam betę i niestety 1,14 😢😭

    Trzymaj się 😢😢

    Carolajn lubi tę wiadomość

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Carolajn Przyjaciółka
    Postów: 156 42

    Wysłany: 15 marca 2021, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja123 wrote:
    Czasami tak jest....myślami jestem z Tobą. Zobaczysz, jeszcze będzie dobrze

    Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki?

  • Alicjaaa91 Ekspertka
    Postów: 219 139

    Wysłany: 15 marca 2021, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolajn wrote:
    Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki?


    No ja bym osobiście jeszcze poczekała, tym bardziej, że czytałam, że w tym cyklu przesunęła Ci się owulacja, a to plamienie było jednorazowe?

    Carolajn lubi tę wiadomość

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 15 marca 2021, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Carolajn wrote:
    Chodź zrobiłam tą betę 4 dni przed spodziewaną miesiączka i jakieś 9-10 dni po owulacji czy jest szansa na to ze beta urośnie jeszcze do dnia spodziewanej miesiączki?

    Trzeba mieć nadzieję.... Trzeba wierzyć do samego końca ✊✊✊

    nick nieaktualny, Carolajn lubią tę wiadomość

  • ***Sikorka*** Autorytet
    Postów: 394 228

    Wysłany: 16 marca 2021, 06:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaaa91 wrote:
    No ja bym osobiście jeszcze poczekała, tym bardziej, że czytałam, że w tym cyklu przesunęła Ci się owulacja, a to plamienie było jednorazowe?

    Moze implantacyjne? Kiedy był transfer?

    28.07 2021 transfer ❤️🍀
    5 dpt beta 16,85 🍍
    7 dpt beta 53,12🍍
    14 dpt beta 1727,83 🍍
    19 dpt beta 8996,82 🍍

    thgf43r8vshihkue.png
  • Carolajn Przyjaciółka
    Postów: 156 42

    Wysłany: 16 marca 2021, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl wyglądał tak
    Od 5-9 dnia cyklu Clo 2x1
    W 12dc pęcherzyk dominujący był 12mm
    W 22 dc pęcherzyk dominujący miał 22mm i dostałam zastrzyk na pęknięcie w 23 i 24 dc testy owulacyjny wychodziły pozytywne wiec staraliśmy się 22,24,25 dzień cyklu , starania naturalne
    Od 28 do 31 dc dziwnie bolało mnie pod brzuchem tzn takie uczucie rozpierania itp.
    Plamienie największe pojawiło się wczoraj, wcześniej to raz dziennie niteczki w śluzie.
    Wczoraj był 35 dc i beta wyniosła 1,14
    Biorąc pod uwagę ze owulacja mogła wystąpić w 25 dniu cyklu to do spodziewanej miesiączki zostały 4 dni conajmniej ponieważ cykle mam bardzo nieregularne
    Zwiększyłam dawkę luteiny od wczoraj w razie co i w czwartek pójdę zbadać betę jeszcze raz

‹‹ 163 164 165 166 167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kiedy ginekolog może zaproponować pessaroterapię i jak przebiega wdrożenie?

Obniżenie macicy, nietrzymanie moczu, ryzyko przedwczesnego porodu – to tylko niektóre z problemów, z którymi zmaga się wiele kobiet. Dla tych, które chcą uniknąć operacji, a jednocześnie poprawić jakość życia, rozwiązaniem może być pessaroterapia. Dowiedz się więcej, czym jest ta metoda i komu jest polecana. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ