Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Moli27 Autorytet
    Postów: 307 167

    Wysłany: 11 września 2022, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka9 wrote:
    Rozumiem Ciebie, ale najważniejsze się nie poddawać. Ja spróbuję jeszcze zmianę lekarza i dalszą suplementację (ubichinol, kwas foliowy omegę 1000 itd) . Zobaczę co mi powie, jak in vitro to ok, podejdę, ale ostatni raz. Jak się nie uda, trudno, będziemy próbować naturalnie, bo tu nie chodzi o wynik amh, tylko o jedną zdrową komórkę i trochę szczęścia! Więc trzymam za nas wszystkie kciuki! 😊💪

    Tylko, że u mnie nie tylko jest problem z zajściem ( chociaż ostatnia ciąża była naturalną niespodzianką), ale też z utrzymaniem ciąży. Bo ja w ciazy już byłam 3 razy.

    Dlatego potrzebuje kogoś naprawdę kumatego, kto mnie w końcu porządnie zdiagnozuje. I to naprawdę głęboko, bo ja już robiłam prawie wszystkie możliwe badania ( łącznie z gastro i kolonoskopią)[/QUOTE]

    Pamiętam, że pisalas o immunologi, że też już miałaś zbadana i włączone leki, obawiam się, że w Poznaniu niestety nie ma takiego specjalisty, sama wielu zwiedziłam, też jestem po syltracue w 19 tc i miałam plan że jak dr Brazert nam nie pomoże to pojedziemy do Warszawy, specjaliści ze szpitala na Starynkiewicza zajmują się tą tematyką,a zostawiliśmy na koniec bo odległość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2022, 23:08

    Starania od 2017
    02.2017-19tc💔
    03.2019-9t c💔

    Dodatnie ANA, przeciwciała beta-2-glikoproteina.
    AMH 8,24
    Maj 2020 -nowy początek, zmiana lekarza.
    10. 04.2021 Helenka 🧡
    24.02.2023 Aniela💛
  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 787 1750

    Wysłany: 12 września 2022, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka9 wrote:
    Wkurza mnie właśnie, że lekarze mają takie podejście. Przerobiłam już w Poznaniu Invimed, Bociana i Medart. W każdej klinice jest syf i jakieś dziwne traktowanie, a o Medarcie mogłabym całą książkę napisać.

    Naprawdę chciałabym, żeby ktoś w końcu chciał nam pomóc, a nie tylko wyrwać od nas kasę.

    Jestem umówiona do dr Spaczyńskiego, może do tego Hadasia też jeszcze spróbuję.

    Jestem już tym wszystkim starsznie wkur... i zmęczona... Straciłam mnóstwo czasu, kasy i zdrowia.... A nadal nam nikt nie pomógł

    A u kogo byłaś w MedART? My tam się przenieśliśmy z polecenia, trzem znajomym parom pomogli, w sumie doktor Kubiaczyk, gdzie w innych klinikach mówili, że nie da rady i rozkładali ręce, a teraz Ci znajomi mają zdrowego synka.
    Słyszałam, jedynie że doktor Ż, jest specyficzny, ale też znam parę, której pomógł 🙈
    Ehhh ostatnio mam wrażenie, że ciąża to jak wygrana w loterii 😢

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Linka9 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 12 września 2022, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam prawie u wszystkich - u Ż., u A.B. ( największa pomyłka), ciążę prowadził mi Kru, a prenatalne robił Sz.

    Też tam trafiłam z polecenia....

  • Ciri86 Autorytet
    Postów: 787 1750

    Wysłany: 12 września 2022, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka9 wrote:
    Byłam prawie u wszystkich - u Ż., u A.B. ( największa pomyłka), ciążę prowadził mi Kru, a prenatalne robił Sz.

    Też tam trafiłam z polecenia....

    Ooo to mnie zdziwiłas tym A.B, bo on na forum MedARTu to jest wychwalany na maksa.
    My jesteśmy u Kubiaczyk.

    age.png
    👱‍♀️38 lat, 🤵43 lata
    AMH-2,55 (03.23)
    KIR Bx, mutacja Leiden, Pai-I, MTHFR, niedoczynosc tarczycy,adenomioza
    wysoki Cross match 32%,
    Starania od maja 2016
    2018 - 2xIUI ❌
    2020 - CP-metotreksat
    08.2021
    1 IVF - 2 ❄️❄️ niezbadane, 2 transfery ❌
    10.2022
    2 IVF - 3 ❄️❄️❄️ - po PGT-A mamy 1 ❄️ (5.1.1)

    10.22-05.23-stan zapalny endo(4 biopsje)
    04.23-08.23 osocze
    05.23- laparoskopia
    06.23-leczenie immuno
    06.23-11.23- aku
    07.23- 5 biopsja 0/10
    08.23-10.23- za cienkie endo

    31.10.23 FET 5.1.1.
    7dpt-56, 9dpt-125
    13dpt-623,15dpt-1402
    20dpt-4409, 24dpt-8616
    29dpt (6+4) -jest ❤️

    38+1 - poród SN, synek 2420g, 49 cm, 10/10
  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 12 września 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Missi_m pamiętam jak z nami zaczynałaś, trzymam kciuki aby zaświeciło dla Was słońce i aby sie udało ✌️ powodzenia i pozdrawiam 🙂

    Co do Medart nigdy nie byłam, natomiast koleżanka leczyła sie u dr A. B i też ma podobno słabe momenty, u niej pominął w diagnostyce ważną rzecz i żaden trasfer by sie nie udał, czasem i były takie wizyty gdzie Ona jeszcze siedziała przy biurku a dr wstawał i szedł do drzwi 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 września 2022, 09:14

    Ciri86 lubi tę wiadomość

  • P. M. Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 12 września 2022, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie zawiodlam na dr brazercie. Mialam u niego 3 inseminacje na stymulacji, z czego ostatnia nie powinna się odbyć bo maz był po infekcji i mial slaby wynik nasienia, ale doktor naciskal zeby zrobic. Po tych inseminacjach bez dodatkowej diagnostyki juz mówił o invitro. Którego na ten moment nie chce. Mam amh 1,17, 30lat i jednego syna (5lat) zadnych strat, o druga ciążę staram sie 2,5 roku

  • Linka9 Koleżanka
    Postów: 41 18

    Wysłany: 12 września 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, też miałam taką sytuację z tymi drzwiami.... Niestety doktor widzi tylko pieniądze...

    Długo by opowiadać.... Zaczęło się od tego, że zrobił mi zabieg usunięcia przegrody macicy w Medarcie. Później na usg 3d był zachwycony, że moja macica już jest taka piękna. Umówił mnie na inseminację. Kilka dni przed mówiłam, że mam uczucie świądu, co zbagatelizowal.

    Plamiłam od momentu, kiedy tylko pojawiła się pozytywna beta. Doktor znał moją sytuację, wiedział, że byłam wtedy po 1 poronieniu. Przyszłam do niego z płaczem z tymi plamieniami. On powiedział, że mnie nie zbada, bo i tak " nic nie będzie widać " (jakbym tego nie wiedziała), przepisał większe dawki luteiny i odesłał do domu.

    Wtedy poszłam do Kru. Zbadał mnie, powiedział, że raczej nie wróży to dobrze- endometrium 7,5 mm - A.B. nie widział jakie miałam endometrium podczas inseminacji?! A mimo wszystko mi ją zrobił! Kru. zrobil tez posiewy, w których wyszła E.coli.

    Do A.B. juz nie wróciłam.

    Po 2 miesiącach trafiłam do Donca w Warszawie i wyszło, że ta macica absolutnie nie nadawała się na zajście w ciążę - duża część przegrody jeszcze została, dlatego nie rosło mi endometrium.

    Jeszcze teraz, jak siebie pomyślę o Medarcie, to mnie krew zalewa... Oni moze są dobrzy dla mniej skomplikowanych przypadków - acard, heparyna, metyle... Gdy jednak to nie wystarczy i trzeba pokombinować, poszukać... - to już nie bardzo

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 13 września 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to by po połówkowym 🙈 matko jak to poważnie brzmi 😂 wszystko dobrze, płeć potwierdzona poraz trzeci 😊 Młody w górnej granicy i 380 na liczniku 😅

    Maraga1988, Pucz, Ania🙂 lubią tę wiadomość

  • Ania🙂 Ekspertka
    Postów: 208 129

    Wysłany: 15 września 2022, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja123 wrote:
    No to by po połówkowym 🙈 matko jak to poważnie brzmi 😂 wszystko dobrze, płeć potwierdzona poraz trzeci 😊 Młody w górnej granicy i 380 na liczniku 😅

    Super 🙂 u mnie jeszcze troche🙂 dzisiaj chyba ostatni tak słoneczny ciepły dzień, bynajmniej w Poznaniu.

    Mila15 jak sie czujesz?

    4.07. 2022 jest ❤️
  • Mila15 Znajoma
    Postów: 30 25

    Wysłany: 15 września 2022, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania🙂 wrote:
    Super 🙂 u mnie jeszcze troche🙂 dzisiaj chyba ostatni tak słoneczny ciepły dzień, bynajmniej w Poznaniu.

    Mila15 jak sie czujesz?

    Dziękuje dobrze 🙂 jestem po kolejnej wizycie i czekam na pierwsze prenatalne 🙈

    A Ty jak sie czujesz?

  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 15 września 2022, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania🙂 wrote:
    Super 🙂 u mnie jeszcze troche🙂 dzisiaj chyba ostatni tak słoneczny ciepły dzień, bynajmniej w Poznaniu.

    Mila15 jak sie czujesz?

    Zleci tak szybko, że nawet się nie obejrzysz 🙈 mam nadzieję, że trochę to wszystko zwolni jak już wolne wezmę bo teraz to mam wrażenie, że dni przez palce uciekają a styczeń już za chwilę jest 🙈

  • Koczek15 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 6 października 2022, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Dziewczyny czy ktoś nie ma do odstąpienia terminu do doktora? 😞 sprawa pilna, a jest dramat z umówieniem wizyty 😭

    Izabela🌺 lubi tę wiadomość

  • Izabela🌺 Autorytet
    Postów: 270 198

    Wysłany: 6 października 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczek15 wrote:
    Hej!
    Dziewczyny czy ktoś nie ma do odstąpienia terminu do doktora? 😞 sprawa pilna, a jest dramat z umówieniem wizyty 😭
    Ja mam. 24 pazdziernik

    Koczek15 lubi tę wiadomość

    Ona 26

    Starania od maja 2020 r.
    AMH 05.2022 r. :2,67
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, Trombofilia

    On 28
    Obniżone parametry nasienia


    Start IN VITRO - Czerwiec 2022r.
    SCRATCHING- Czerwiec 2022r.
    POLNA-POZNAŃ, I procedura(ICSI)/ krótki protokół, punkcja 14.07: pobrano 8 oocytów, 6 dojrzałych, 6 zapłodnionych, 2 :) 4.2.2, 4.2.3
    tranfer nr 1 19.07 odwołany
    TRANFER Nr 1 08/09. 2022r?
  • Starajaca28 Ekspertka
    Postów: 187 99

    Wysłany: 6 października 2022, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczek15 wrote:
    Hej!
    Dziewczyny czy ktoś nie ma do odstąpienia terminu do doktora? 😞 sprawa pilna, a jest dramat z umówieniem wizyty 😭


    Jak coś też mam tylko tydzień później, bo nie wyrobię sie raczej z badaniami.

    Koczek15 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    AMH - 1,92
    01.2020 - laparoskopia, histetoskopia(endometrioza)
  • Koczek15 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 6 października 2022, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam bardzo 😊
    Izabela🌺 wrote:
    Ja mam. 24 pazdziernik
    😍 priv tzn wysłałam zaproszenie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 października 2022, 21:26

  • Koczek15 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 października 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabela🌺 wrote:
    Ja mam. 24 pazdziernik
    Hej, zaakceptujesz? Chciałam ustalić szczegóły odnośnie terminu 🙂 jeżeli jednak niekatualne to daj proszę znać, musiałabym wiedziec co dalej 😟

  • Izabela🌺 Autorytet
    Postów: 270 198

    Wysłany: 10 października 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koczek15 wrote:
    Hej, zaakceptujesz? Chciałam ustalić szczegóły odnośnie terminu 🙂 jeżeli jednak niekatualne to daj proszę znać, musiałabym wiedziec co dalej 😟
    Przepraszam ale przez weekend nie byłam na forum. I zrezygnowałam z wizyty. Zadzwoń może akurat zaproponują coś

    Ona 26

    Starania od maja 2020 r.
    AMH 05.2022 r. :2,67
    Niedoczynność tarczycy, Hashimoto, Trombofilia

    On 28
    Obniżone parametry nasienia


    Start IN VITRO - Czerwiec 2022r.
    SCRATCHING- Czerwiec 2022r.
    POLNA-POZNAŃ, I procedura(ICSI)/ krótki protokół, punkcja 14.07: pobrano 8 oocytów, 6 dojrzałych, 6 zapłodnionych, 2 :) 4.2.2, 4.2.3
    tranfer nr 1 19.07 odwołany
    TRANFER Nr 1 08/09. 2022r?
  • Koczek15 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 października 2022, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabela🌺 wrote:
    Przepraszam ale przez weekend nie byłam na forum. I zrezygnowałam z wizyty. Zadzwoń może akurat zaproponują coś
    Szkoda...juz dzwoniłam i niestety nic się nie znajdzie

  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 10 października 2022, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam z czystej ciekawości ile czeka się do Dr na wizytę?

  • Koczek15 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 10 października 2022, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Zapytam z czystej ciekawości ile czeka się do Dr na wizytę?
    Obecnie końcówka listopada 😔

‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy to nie wszystko: Kompletny Przewodnik po mądrej suplementacji przed ciążą.

Co najmniej dwa fakty na temat folianów i suplementacji przed ciążą naprawdę Cię tu zaskoczą. Zebraliśmy najczęstsze pytania naszej społeczności i na ich podstawie stworzyliśmy kompletny, oparty na badaniach przewodnik po mądrej suplementacji. Jeśli myślisz, że „zacznę brać coś po pozytywnym teście” - koniecznie sprawdź, dlaczego nauka mówi coś zupełnie innego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ