Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Ginekolog Maciej Brązert
Odpowiedz

Ginekolog Maciej Brązert

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 17 października 2024, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA92 wrote:
    Właśnie wyżej napisałam, że byłam zaskoczona doktor wprowadził inne rozwiązania w tym oczekiwanie na hormony i muszę powiedzieć,że to wszystko idzie sprawnie.Wiadomo jest inaczej niż w prywatnej klinice ,ale specjalnie tego nie odczułam.

    Czyli już się tyle nie czeka jak kiedyś?

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 236 93

    Wysłany: 17 października 2024, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Czyli już się tyle nie czeka jak kiedyś?


    Teraz miałam tak , że nie musiałam czekać na wynik hormonów w szpitalu tylko mogłam wrócić np do pracy jak byłam po USG i było na telefon co dalej ,jedynie przed punkcja samą to trzeba czekać bo tutaj też chodzi o zdrowie każda inaczej znosi takie obciążenie hormonami

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

  • Marzena🌺 Autorytet
    Postów: 281 116

    Wysłany: 17 października 2024, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZOSIA92 wrote:
    Mam pytanie czy któraś z Was była na prenatalnych u doc Agata Szpera ? Od niedawna jest na Ułańskiej pewnie aby troche pomóc dr Ićkowi jeżeli chodzi o badania prenatalne itd i się zastanawiam do kogo zapisać się na drugie prenatalne .

    Ja będę chodziła do doc Ićka ,ale doc Szpera jest również bardzo bardzo dobra.

  • Marzena🌺 Autorytet
    Postów: 281 116

    Wysłany: 17 października 2024, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Ale zanim się przypomniałam że byłam pacjentką po przejściach docenta to Panie proponowały za 6 tygodni 😉

    Udało się zapisać na 30 ,ale akurat doktor miał coś wolnego . Pozdrawiam

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

  • ZOSIA92 Ekspertka
    Postów: 236 93

    Wysłany: 17 października 2024, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena🌺 wrote:
    Ja będę chodziła do doc Ićka ,ale doc Szpera jest również bardzo bardzo dobra.

    Dziękuję czyli zobaczę u kogo akurat będzie termin.

  • Maja93 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 17 października 2024, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Czyli już się tyle nie czeka jak kiedyś?

    Część .Jestem w trakcie procedury będziemy badać genetyczne zarodki .Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2024, 10:20

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

  • Maja93 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 17 października 2024, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Wskazanie do ivf , mąż musiał poprawić nasienie wyniki dostał suplementy i wizyta u androloga ,urologa .U mnie tylko immunolog suplementy wszystko brałam,badania miałam .Też już jestem po dwóch procedurach i u nas dr mówił ,że jest problem w powstawaniem zarodka już na samym początku i ivf to też taka swego rodzaju forma diagnostyki co się dzieje z komórkami i plemnikiem .Plus u mnie immunologia .

    Kiedy dokładnie zaczynasz?Mi Panie z rejestracji poradziły w sumie zapytały czy nie chcę l4 na czas stymulacji bo to duże obciążenie dla organizmu i aby sobie wypoczywać.

  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 17 października 2024, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 wrote:
    Kiedy dokładnie zaczynasz?Mi Panie z rejestracji poradziły w sumie zapytały czy nie chcę l4 na czas stymulacji bo to duże obciążenie dla organizmu i aby sobie wypoczywać.

    Czekam na pierwszy monitoring .Wzięłam l4 na czas stymulacji tutaj dowolność,mam zrosty na jajnikach więc się trochę obawiałam,że mogę bardziej je czuć i nie będę nadawała się do pracy .

    Maja93 lubi tę wiadomość

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 17 października 2024, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manka wrote:
    Wskazanie do ivf , mąż musiał poprawić nasienie wyniki dostał suplementy i wizyta u androloga ,urologa .U mnie tylko immunolog suplementy wszystko brałam,badania miałam .Też już jestem po dwóch procedurach i u nas dr mówił ,że jest problem w powstawaniem zarodka już na samym początku i ivf to też taka swego rodzaju forma diagnostyki co się dzieje z komórkami i plemnikiem .Plus u mnie immunologia .

    U mnie może być podobnie bo tracę ciążę na wczesnych etapach więc może być już problem na etapie dzielenia się komórek. A co u Ciebie w immunologii jest nie tak?

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 17 października 2024, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 wrote:
    Część .Jestem w trakcie procedury będziemy badać genetyczne zarodki .Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolona .

    Odrazu chcieliście podejść do ivf czy doc miał też inne pomysły na Was?

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • Maja93 Przyjaciółka
    Postów: 74 69

    Wysłany: 17 października 2024, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Odrazu chcieliście podejść do ivf czy doc miał też inne pomysły na Was?

    Najpierw miałam jeszcze dwie inseminację na innych lekach i max dawkach progesteronu ,biopsję endometrium podczas histeroskopii ,konsultację u hematologa bo mam trombofilie i podjęliśmy decyzję o ivf mijają 3 lata jak się staramy .Chciałam jeszcze laparoskopię ,ale tutaj doktor mówił ,że według najnowszych rekomendacji nawet w przypadku endometriozy robi się jedną radykalną operacje w życiu ze względu na ryzyko pojawienia się zrostów po czasie i np z drożnych jajowodów mogą się zrobić niedrożne przez zrosty pooperacyjne .Podczas operacji jest wszystko dotykane .Endometrioza wykluczona u specjalisty od tej choroby i specjalnym USG więc ostatecznie się cieszę, że nie zdecydowałam się na laparoskopie.

  • Manka Ekspertka
    Postów: 194 109

    Wysłany: 17 października 2024, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    U mnie może być podobnie bo tracę ciążę na wczesnych etapach więc może być już problem na etapie dzielenia się komórek. A co u Ciebie w immunologii jest nie tak?

    Dlatego właśnie dr mówił, że podczas procedury ivf wydać co się powinno zadziałać z komórką i plemnikiem na danym etapie czy to się dzieje /ewentualnie nie i czy jest problem z uzyskaniem zarodka u danej pary z własnych komórek jajowych itd ito i czy coś można zaradzić .

    Mam zalecony intralipid ,prograf ,encorton i clexane 0,6

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

  • Marzena🌺 Autorytet
    Postów: 281 116

    Wysłany: 17 października 2024, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda powiedz mi jeszcze proszę czy nadal u docenta wizyty ciążowe są umawiane na dwa miesiące do przodu ? Musze sobie ogarnąć grafik w pracy . Dziękuje !!!

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 6162 3854

    Wysłany: 17 października 2024, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja93 wrote:
    Najpierw miałam jeszcze dwie inseminację na innych lekach i max dawkach progesteronu ,biopsję endometrium podczas histeroskopii ,konsultację u hematologa bo mam trombofilie i podjęliśmy decyzję o ivf mijają 3 lata jak się staramy .Chciałam jeszcze laparoskopię ,ale tutaj doktor mówił ,że według najnowszych rekomendacji nawet w przypadku endometriozy robi się jedną radykalną operacje w życiu ze względu na ryzyko pojawienia się zrostów po czasie i np z drożnych jajowodów mogą się zrobić niedrożne przez zrosty pooperacyjne .Podczas operacji jest wszystko dotykane .Endometrioza wykluczona u specjalisty od tej choroby i specjalnym USG więc ostatecznie się cieszę, że nie zdecydowałam się na laparoskopie.

    No to po Twoim wpisie myślę że u mnie nie będzie żadnych problemów jeśli chodzi o ivf, my mieliśmy ogólnie najpierw starania naturalne, później stymulacje owu i w 1 stymulacji zaszłam ale nie utrzymałam, później łącznie 7 inseminacji z czego 2 poronienia po nich. Różne badania i się okazalo że mój organizm odrzuca i mieliśmy leczenie immunosupresyjne po którym 3 cykle w których też się nie udało, histeroskopię też miałam nie wykazało nic oprócz polipowatego endometrium które mi wyłyżeczkowali. Badania immunologiczne mamy, genetyczne też.

    Starania od 2021
    🖤Poronienia nawykowe 🖤
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔

    👱‍♀️35 L 👨36 L
    8 IUI ❌️

    Zmiana lekarza 11.2024
    ➡️2025 IVF MZ
    Kwalifikacja 23.01 ✅️
    Rozpisanie stymulacji 31.03✅️
    Start stymulacji 4.04🍀
    (Mensinorm150 jm, Puergon 50jm, Orgalutran 0.25 mg)
    Zivafert 5000j.m x2
    1 podgląd 09.04 🥚2 podgląd 11.04🥚3 podgląd 14.04
    Punkcja 16.04, pobrano 3🥚
    Mamy ❄️ 4.3.3

    transfer 15.07🤰🏼
    15.08 7+1 tc,CRL 5mm ❤️110/min,GS 2 cm, YS 4mm
    29.08 9tc+1d CRL 2.20 cm
    10.09 10+6tc CRL 3.76 cm
    Sanco niskie ryzyka Niunia 🩷
    23.09 prenatalne 12+5tc 6.45 cm🐭
    01.10 13+6tc CRL 8.23 cm 🐇
    18.11 połówkowe 393g córeczki 🩷
    3.12 576 g myszki 🐭🩷
    13.01 28+5 991g 🫒
    20.01 29+5 3 prenatalne 1470g 🫒🩷


    26.02.2026 CC Oliwia 🫒🩷
  • AgnieszkaB Autorytet
    Postów: 309 217

    Wysłany: 17 października 2024, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super , że jest inne rozwiązanie tak trzeba było siedzieć z 3 h na wynik hormonów,pobierali o 8 i były między 10 a 11🙈

    ZuzaMaruda jeżeli mogę zapytać u mnie wyszedł test ciążowy pozytywny chociaż u nas ciążę i naturalne i ivf więc tak zaskoczona nie jestem czy u Ciebie tym razem wszystko idzie dobrze ? Oczywiście jeżeli chcesz napisać na forum .Muszę zadzwonić i umówić się na wizytę jak bhcg będzie rosła 🙈

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    2021. synek💛
    2023 córeczka 💙
  • Ewelinamala Ekspertka
    Postów: 218 130

    Wysłany: 17 października 2024, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam aktualnie pierwsza weryfikacja bhcg po transferze pozytywną czekamy na przyrosty.

    Co do Polnej na początku nie mogłam trochę uwierzyć jak tam się zmieniła organizacja pracy w sensie wiadomo czasami się czeka jak jest akurat dużo pacjentów ,ale jest całkowicie inaczej niż 5 lat temu jak byłam tam w poradni panował totalny misz masz ,wszyscy w ciągłym biegu teraz jest inaczej.Panie położne bardzo pomocne ,wspierające doradza dobrym słowem.Też miałam wrażenie ,że pod względem medycznym poszli do przodu nie ma odpowiedzi ,że immunologia bez sensu a po co hematolog tylko właśnie są te konsultację z współpraca z innymi specjalistami .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2024, 18:42

    ZOSIA92 lubi tę wiadomość

    👧30l🧑34l
    30.05.2025 Franciszek 🧑 ivf
    5.01.2026 7+4❤️ naturalny cud
    Sanco pro zdrowy chłopiec

    preg.png
  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 17 października 2024, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marzena🌺 wrote:
    ZuzaMaruda powiedz mi jeszcze proszę czy nadal u docenta wizyty ciążowe są umawiane na dwa miesiące do przodu ? Musze sobie ogarnąć grafik w pracy . Dziękuje !!!
    Mi Panie w recepcji umówiły 2 i powiedziała że na kolejnej wizycie umówimy kolejny 3.

  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 17 października 2024, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaB wrote:
    To super , że jest inne rozwiązanie tak trzeba było siedzieć z 3 h na wynik hormonów,pobierali o 8 i były między 10 a 11🙈

    ZuzaMaruda jeżeli mogę zapytać u mnie wyszedł test ciążowy pozytywny chociaż u nas ciążę i naturalne i ivf więc tak zaskoczona nie jestem czy u Ciebie tym razem wszystko idzie dobrze ? Oczywiście jeżeli chcesz napisać na forum .Muszę zadzwonić i umówić się na wizytę jak bhcg będzie rosła 🙈
    Tak😉 cud naturalny i narazie bez komplikacji a trochę ich miałam, chodź docent zalecił trochę leków ale ze względu na moją historię 😉 i się trochę zdziwił jak mnie zobaczył w gabinecie 😂 bo jak byłam na kontrolnej cytologii w lutym to mówiłam że żadnych dzieci nie planuje i to zapadło mu w pamięci 😂

    AgnieszkaB lubi tę wiadomość

  • AgnieszkaB Autorytet
    Postów: 309 217

    Wysłany: 17 października 2024, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZuzaMaruda wrote:
    Tak😉 cud naturalny i narazie bez komplikacji a trochę ich miałam, chodź docent zalecił trochę leków ale ze względu na moją historię 😉 i się trochę zdziwił jak mnie zobaczył w gabinecie 😂 bo jak byłam na kontrolnej cytologii w lutym to mówiłam że żadnych dzieci nie planuje i to zapadło mu w pamięci 😂

    No ja już też zakończyłam produkcję 🙈 jeszcze taki okres ,że synek spi w łóżeczku obok naszego łóżka , córka ostatnio też śpi z nami i jak dojdzie kolejne 🙈 oby do tego czasu jakiś się to uregulowało że spaniem

    ZuzaMaruda lubi tę wiadomość

    2021. synek💛
    2023 córeczka 💙
  • ZuzaMaruda Autorytet
    Postów: 265 185

    Wysłany: 17 października 2024, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaB wrote:
    No ja już też zakończyłam produkcję 🙈 jeszcze taki okres ,że synek spi w łóżeczku obok naszego łóżka , córka ostatnio też śpi z nami i jak dojdzie kolejne 🙈 oby do tego czasu jakiś się to uregulowało że spaniem
    Nasz to śpi z nami🙈 łóżeczko parzy go w dupke od jakiegoś czasu 😅 plus milion razy w nocy się budzi chodź nad tym pracuje bo bufet mu powoli zamykam i tu jest poprawa 😃

    AgnieszkaB lubi tę wiadomość

‹‹ 517 518 519 520 521 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ