X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Gyncentrum Katowice In Vitro
Odpowiedz

Gyncentrum Katowice In Vitro

Oceń ten wątek:
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 2 kwietnia 2016, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cicho sza przeczytałam Twój pamiętnik i się poryczałam jak dziecko... Pięknie to opisujesz. Ja też przeżyłam to co Ty, mój cud w 8 tyg odszedł. Niedługo będzie 2 lata a ja nadal o nim myślę. Musi nam się udać, ta wiosna przyniesie nam radość, na pewno! :*

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    Haha no zdecydowanie! :D Szkoda, że nie udostępniasz wykresu w galerii :)

    Który dzień duphaston bierzesz?

    hej! jestem dwa dni za Tobą :)

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    cicho sza przeczytałam Twój pamiętnik i się poryczałam jak dziecko... Pięknie to opisujesz. Ja też przeżyłam to co Ty, mój cud w 8 tyg odszedł. Niedługo będzie 2 lata a ja nadal o nim myślę. Musi nam się udać, ta wiosna przyniesie nam radość, na pewno! :*

    :-*
    uda się, zobaczysz :)
    wiem to! :)

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo :)

    Czy ktoś tu jeszcze zagląda? :)
    Ja już w blokach startowych - czekam na @ (już jej czas od wczoraj) i działam :)
    Chyba, że @ nie przyjdzie :)))

    Pozdrowienia!

    Anatolka, ojejku lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaglądam, ale dziewczyn coś nie ma :) Ja tak samo czekam na @, brzuch mnie boli od 2 dni. Powinna przyjść dziś, może jutro. Zobaczymy :)

    Co tam u reszty dziewczyn słychać? :) Odezwijcie się :)

    cicho sza lubi tę wiadomość

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy wszystkie podchodzicie w programie 2+1 ? Oczywiście oprócz tych, które są w rządówce. Bo my mamy jeszcze ok tydzień na decyzję odnośnie tego programu, bo mamy umowę przywieźć na pierwsze usg i naprawdę mocno się zastanawiamy :(
    Podliczyłam, że w najgorszym wypadku wykorzystując wszystkie 3 procedury koszty to ok 50-60 tys zł. Więc już wiemy, że na pewno nie jesteśmy w stanie tego zrobić. W związku z tym, czy jest sens brać taki program, jeśli wiem, że najprawdopodobniej już przy drugiej procedurze będzie problem finansowy, żeby ogarnąć leki?
    Być może jeśli będą bez refundacji, to nie będziemy w stanie wcale podejść do tej drugiej a kasa będzie za drugą procedurę już zapłacona :/
    Myślę, czy nie podejść normalnie do jednej procedury bez żadnego programu i jeśli by miała zostać refundacja to do drugiej. Koszty wychodzą takie same, ale w razie niepowodzenia nie dostaniemy tej trzeciej procedury gratis. Niby to gorzej, ale przy 3 procedurze znowu są koszty leków,criotransferów, leków po punkcji itd. Nie mamy skąd tej kasy wziąć, więc to trzecie gratisowe podejście w sumie nie miałoby jak być wykorzystane przez nas.Co o tym myślicie? Bo ja się biję ciągle z myślami :(

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vioris, ja się boję nadmiernych obciążeń finansowych... Mamy już kwiecień i ja będąc w takiej sytuacji wstrzymalabym się z procedurami i decyzja czy pakiet czy 1 podejście do 1 lipca czyli momentu, gdy będzie wiadomo co z refundacją leków. To mnie ułatwiłoby podjęcie decyzji. 3 miesiące to niewielka różnica już. Ja zrobiłabym w ten sposób, ale wiadomo to Wasza decyzja.

    Ps. O recepty na leki poprosiłbym już w czerwcu i w czerwcu bym je wykupila, żeby skorzystać choć z tej 1 pewnej refundacji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 17:25

    vioris lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że refundacja może zostać na 3 miesiące. Ja już do pierwszej procedury leki mam wykupione w części. Podjęliśmy wczoraj decyzję że nie wchodzimy w ten pakiet. I tak stać nas tylko na max dwie procedury więc nawet ta trzecia gratis dla nas już jest nie do ogarnięcia. Nawet gdyby była ta refundacja. Także oboje trochę odetchnelismy i chyba teraz mamy większy spokój psychiczny, bo będziemy sobie płacić na bieżąco a nie z góry. Będziemy w stanie kontrolować pieniądze i decydować na co nas stać a na co nie. W razie złej stymulacji albo braku komórek jajowych, możemy nie robić zapłodnienia i wystymulowac się jeszcze raz. Na 3 procedury leki są refundowane więc w razie czego jeszcze się może załapiemy przy złej odpowiedzi moich jajników. Pogadam z lekarzem w trakcie usg.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Listy refundacyjne ustalane są z firmami farmaceutycznymi na dużo dłużej niż 3 miesiące. Najczęściej chyba na 2 lata. Tak było teraz w przypadku leków do ivf.

    Fajnie, że doszliscie do najlepszego dla Was rozwiązania :-) &&

    vioris, domiszka lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a, jeśli nie nadaję się do ivf rządowego, tym samym nie należy mi się refundacja na leki? wiecie może jak to działa?

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka tak? To nie wiedziałam. W takim razie trzeba mieć ogromną nadzieję, że chociaż tej refundacji nie zabiorą.

    Ojejku należy Ci się refundacja ale są kryteria. Musisz mieć mniej niż 40 lat, odpowiednie AMH.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czyli się nie należy... mam niskie amh

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    czyli się nie należy... mam niskie amh

    Refundowane są dla kobiet poniżej 40r.ż., amh min. 0,7 i fsh poniżej 15. Wszystkie 3 kryteria muszą być spełnione jednocześnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 10:48

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vioris wrote:
    Anatolka tak? To nie wiedziałam. W takim razie trzeba mieć ogromną nadzieję, że chociaż tej refundacji nie zabiorą.

    Ojejku należy Ci się refundacja ale są kryteria. Musisz mieć mniej niż 40 lat, odpowiednie AMH.

    Obecne 2 lata mija z końcem czerwca.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka, a wiesz może, ile takie leki kosztują bez refundacji? Do jednego cyklu ivf?
    a ile z refundacją?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 kwietnia 2016, 11:11

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Anatolka, a wiesz może, ile takie leki kosztują bez refundacji? Do jednego cyklu ivf?
    a ile z refundacją?

    Wejdź na doz.pl i wypełnij wirtualna receptę np na gonal f, menopur, puregon, fostimon. Jest opcja recept z refundacją i bez.

    ojejku lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weszłam do invicty, tam programy bez leków tańsze są o ok 4tys zł, i pewnie tyle kosztują te leki bez refundacji. Na doz też weszłam, gonal chyba 1400, menopur 1600, reszta jakieś 70-300

  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Obecne 2 lata mija z końcem czerwca.

    Tak, wiem. Dlatego właśnie trzeba mieć nadzieję że będą kolejne dwa lata.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • vioris Autorytet
    Postów: 647 447

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    weszłam do invicty, tam programy bez leków tańsze są o ok 4tys zł, i pewnie tyle kosztują te leki bez refundacji. Na doz też weszłam, gonal chyba 1400, menopur 1600, reszta jakieś 70-300
    Mój lekarz ostatnio mi powiedział że bez refundacji ok 4-6 tys. Wszystko zalezy od tego jak się będziesz stymulowac. Dolicz do tego leki po punkcji. W niektorych klinikach dają za ok 2000 zł więc w sumie wychodzi 6-8tys za cały taki jeden cykl.

    f2w33e3k1gzh6o5u.png
    21 lipca 2014 - Igorek 8tc [*]
    IVF GC Transfer zarodka 8A :) jest <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiecie może w jakie dni w jakich godzinach dr Mercik przyjmuje w Gyncentrum Katowice?

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ