X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko ciesze sie,ze nic nie masz no ale własnie to jest dylemat co dalej i dlaczego nie można miec dziecka??? Ja teraz w nowym tygodniu odbieram wazne wyniki z krwi jak nic w nich nei bedzie to lekarz mówi,ze juz nie wie jak ma nam pomóc.
    Wspieram goraco a widze,ze starasz sie o invitro to zycze aby sie Wam udało chociaż lepiej jakby Wam wczesniej sie udło naturalnie :D

    Flowwer lubi tę wiadomość

  • istrix Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja miałam dziś histeroskopie i naprawdę nie ma się czego bać :) miałam też usunięte polisy i tak mnie zastanawia czy teraz będzie mi łatwiej zajść w ciążę?? Czy polipy mogły być przyczyną że się nie udawało?? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam wszystkie starające się :*

    inessa lubi tę wiadomość

    Kamilka
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 14 lipca 2014, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i Inessko,znowu(niestety)tu sie pojawilam :( Mialam termin do swojego gin ok 11dc zeby ustalic kiedy transfer a tu ukazal nam sie polip :( :( Zalapalam mega dola :(
    Nie uda nam sie w tym cyklu,musze najpierw usunac to dziadostwo wiec pewnie najszybciej znowu za dwa cykle :(
    Podciete skrzydelka wiary ze sie nam nigdy nie uda!Bo przeciez juz raz bylo podejrzenie (w marcu) ze jest polip-czy oni nic nie widza?????!
    I teraz pytanie do Was czy polip moze zaniknac i znowu sie pojawic,czy jak jest,to jest i nie znika tylko sie ukrywa?
    Nawet nie wiem co sie zapytac bo naprawde jestem podlamana :(
    Potem sie jeszcze zamelduje :)

    inessa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej nie ma mnie teraz na ovu zagladnełam zobaczyć co sie dzieje i widze,ze znów polipy :(
    Polipy niestety mogą być przyczyną niezachodzenia wciaże ale zależy od miejsca ich "zamieszkania" w macicy niestety.
    Beatko zagladam na forum invitro aby obserwować Wasze starania i miałam nadzieje,ze juz jesteś po i czekasz a tu taka wiadomosc :( przytulam bardzo do serca <3
    niestety polipa można nie zauważyć w zwykłym USG do tygo polipy lubią hormony a przy stymulacji masz ją i to w dostatku :( nie słyszałam aby polip znikał i znów sie pojawiał jedynie mógł sie oderwać stary a pojawił sie już nowy. WIdocznie masz takie sklonosci :( usun histeroskopowo to dziadostwo jak najszybciej i podejdź do invitro jak najszybciej aby nie zdarzył CI nowy narosnąć. Wspieram i tule do serca <3
    Pamietam o Was i kiedys tu zajrze zobaczyc co słychać u Was i oby dużo zieleni było :D

    Beata.D, MisiaMisia lubią tę wiadomość

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 14 lipca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ze Ty tez duzo przeszlas(nawet sie nie porownuje) :( ale jak juz jestes tak blisko celu i wlasciwie "zwyciestwo"w zasiegu reki to ci zycie podstawia haka :( Bylam na urlopie-w srodku musialam pojechac na podglad(11dc) i ustalenie daty transferu i wrocilam z powrotem z mega dolem.Na szczescie pogoda dopisywala wiec zapomnialam,niestety wrocilam i trzeba ustalic co dalej.Za tydzien w srode mam termin u innego gina i robie termin na ta nieszczesna histeroskopie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatko kochana wiesz chyba wiele z nas wiele przeszło podczas staran Ty również - tyle oczekiwań chociażby - a tu jeszcze takie problemy :(
    współczuje CI serdecznie <3
    Mam nadzieje,ze lekarz umówie CIe szybko na te histeroskopie abyś mogła jak najszybciej podejsc do transferu.
    Wspieram z całego serca i pamietam <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2014, 22:38

    Beata.D lubi tę wiadomość

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 6 sierpnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis po histeroskopii,nic nie boli,troche zawroty glowy i lekko krwawie(i leca od czasu do czasu takie male rozowe skrawki,mozna powiedziec ze skrzepy)Mysle ze jutro juz bedzie dobrze-za tydzien do gina do kontroli(dziwne tylko ze nie przyszedl do mnie lekarz,ten co operowal,i nie powiedzial co i jak :O To standard?! :(

  • Emily83 Autorytet
    Postów: 489 446

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny też miałam usunięty polip histeroskopowo było to 3 lutego tego roku a już 3 lipca zobaczyłam na teście ciążowym 2 kreski. Tak więc jest nadzieja, że i wam się szybko uda. Tylko w to wierzyć :)

    MisiaMisia, Beata.D lubią tę wiadomość

    17u9p07w6b9w1pie.png
    3jgxskjosmphwb2l.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2014, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emili Gratulacje :)
    dzieki za wsparcie :)
    ja po usunieciu polipa już w nastepnym miesiącu byłam wciaży :P chociaz sie nam nie udało utrzymać Maluszka ale wiadomo,ze może sie udać :)
    powodzenia i zielonosc wszystkim zycze <3

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 12 października 2014, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy po histeroskopii operacyjnej dostałyście @ w terminie? Mi się już spóźnia około tygodnia, testy negatywne.

  • Kar90 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 marca 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, bede mieć zabieg alfahisteroskopii w szpitalu mswiai lekarz powiedział ze jest bez znieczulenia? jestem przerażona czy ktoś mogłby cokolwiek wiecej mi powiedzieć może miał ktoś ten zabieg. Usuwanie małego polipa 7mm na 4 mm

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 marca 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, polipa mam prawdopodobnie od stycznia. Ma on ok 0,5 cm. Póki co miałam robioną drożność jajowodów i lewy drożny, prawy był lekko zapchany na końcu ale ostatecznie tez przepuścił kontrast.
    Moje pytanie jest takie czy rzeczywiście tak małego polipa nie warto ruszać? na chwilę obecną mój lekarz niekoniecznie chce coś z nim robić mówiąc że jest zbyt mały.

  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 14 marca 2016, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DreAms86 ja też mam małego polipa. Pierwszy lekarz sugerował jak najszybsze usunięcie (twierdził że nigdy nie widział ciąży przy polipie), a kolejni kazali czekać. Tak od roku z nim żyje i ciąży brak. Na ostatniej wizycie okazało się, że mam już dwa polipy, wiec myślę że nie ma na co czekać tylko jak najszybciej trzeba się pozbyć ich.
    Pozdrawiam

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2016, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lura82 wrote:
    DreAms86 ja też mam małego polipa. Pierwszy lekarz sugerował jak najszybsze usunięcie (twierdził że nigdy nie widział ciąży przy polipie), a kolejni kazali czekać. Tak od roku z nim żyje i ciąży brak. Na ostatniej wizycie okazało się, że mam już dwa polipy, wiec myślę że nie ma na co czekać tylko jak najszybciej trzeba się pozbyć ich.
    Pozdrawiam
    Dzieki za odp.
    Tak tez mi sie wydaje ze taki polip to na pewno nie pomaga zajsc w ciaze. Wiec na wizycie katuje swojego gina zeby go usunal.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2016, 16:21

  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Tak się ostatnio zastanawiam czy jest możliwość, że przyjmowanie CLO powoduje u mnie pojawianie sie polipów?
    Pierwszy polip pojawił się (został wykryty) po 1 cyklu z CLO (potem miałam długą przerwe od leków wszelakich), a drugi polip też się pokazał zaraz po cyklu z CLO.

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • Ewelinka33 Przyjaciółka
    Postów: 74 42

    Wysłany: 29 marca 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam taka dziwna sytuacje, moze ktoras miala jakies doswiadczenia w tej kwesti.
    We wrzesniu lekarz stwierdzil 1cm polipa na usg, histeroskopia w pazdzierniku nic nie znalazla, usg w grudniu polip znowu widac, HSG w styczniu polipa nie widac, usg w lutym i marcu polip 9mm. Juz sama nie wiem co myslec, co lekarz to inna opinia, moze powinnam znowu isc na histeroskopie do innego lekarza? Ciazy brak a przy polipach to chyba bardzo utrudnione, moze histeroskopia byla zle zrobiona? Juz sama nie wiem

    hchyflw14swai9ho.png
  • Agimagi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura82 mam tak samo, pierwszy cykl po Clo i jest polip

  • Lura82 Autorytet
    Postów: 1468 1029

    Wysłany: 20 kwietnia 2016, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za pare dni bede miała histeroskopie i po niej na 100 % nie zdecyduje sie na przyjmowanie CLO. A w głębi serca mam nadzieje, ze ten zabieg rozwiąże wszystkie problemy

    22.03.2017 beta hcg 34 10.04.2017 ❤
  • herbacianka86 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 maja 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkim;)

    Dwa miesiące temu USG mi pokazało ze mam polipa macicy. Dostałam od prywatnego ginekologa skierowanie na NFZ. Wiec dostałam krótki termin wyznaczony na 13 kwietnia w Sosnowcu przy Zegadłowicza. Po dwóch tygodniach poszłam na kontrole ginekologiczną żeby upewnić się czy wszystko w porządku. Okazuje się ze mi nie usunięto polipa w całości. W poniedziałek najbliższy będę musiała poprosić o ponowne skierowanie na leczenie histeroskopowe.

    Kto z Was miał taką sytuacje??

    herbacianka86
  • Ipcia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 6 maja 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dobrze was dziewczyny rozumiem i wiem co czujecie. Ja również wybrałam się do gina na badania kontrolne i porozmawianie o planowanej ciąży. A tu po badaniu okazuję się że mam mięśniaka w jajowodzie dominującym i na dodatek w macicy polip endromentialny o wym 16mmx8mm. Oczywiście zabieg. Jestem bardzo zdołowana. Dobiło mnie jeszcze to, że nie miałam żadnych objawów. Nawet lekarz nie ukrywał zdziwienia, bo to oznacza duże prawdopodobieństwo nowotworu. Co prawda pocieszał mnie i prosił żeby się nie martwić. Powiedział że jeżeli będę miała jakieś pytania czy niepokój, czy coś będzie się działo to mogę zawsze do niego zadzwonić i umówić się na wizytę. Ale po poczytaniu w necie jestem zdołowana i dobita, tym bardziej że mój mąż jest w delegacji i nie mam nawet się do kogo przytulić i nie ma mnie kto pocieszyć. Po prostu siedzę przytulam się do małego misia jak skrzywdzone dziecko i płacze. Na domiar tego zabieg mam dopiero za miesiąc. Ze stresu, nerwów po prostu boli mnie brzuch i od dwóch dni nic nie mogę zjeść.

    Iwona
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ