X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopowe usuwanie polipa
Odpowiedz

histeroskopowe usuwanie polipa

Oceń ten wątek:
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 29 września 2013, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam wczoraj na usg 4 dc i lekarz powiedział że nie widać żadnego polipa. Jupi Tylko czemu w klinice lekarz w czasie monitoringu go widział? Czyżby miał lepszą aparaturę? Powiedział wtedy, że może to też być tak ułożona sluzowka... Byłam przekonana, że polip wrócił, bo miałam obfita @ i gigant skrzepy.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 30 września 2013, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne ,że go nie ma .Powodzenia!!!!

    Andzia33
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 5 października 2013, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakaś paranoja! Jeden lekarz z enel-medu w 4 dc polipa nie widzi, a drugi z kliniki w 10 dc widzi dużego, podwójnego. :( Jeżeli taka jest diagnostyka w enel-medzie, to mogłam go mieć już dawno temu. Może od razu rok temu po usunięciu odrósł... Bez sensu. Mam naturalną spiralę i bez szans na bobo. Znów muszę się bawić w procedurę usuwania.

    Andzia33 lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 5 października 2013, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co konwalia u mnie było tak samo pół roku chodziłam co miesiąc do gin[3 różnych] i co chwile słyszałam ,że polip jest ,a za chwile ,że go niema i dopiero histerioskopia dała odpowiedz ,że go nie ma i nie potrzebnie lezałam te 2 dni w szpitalu ,ale przynajmniej mam pewnośc.Może teraz sie mylą?

    Andzia33
  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 20 października 2013, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,Dziewczyny czy u którejś z Was pojawiły się skrzepy we krwi podczas okresu po histeroskopii? Ja w połowie września miałam usuwanego histeroskopowo polipa, ale podczas pierwszej miesiączki nie było żadnych skrzepów... pojawiły się dopiero teraz, w drugiej miesiączce po zabiegu... Pierwszy raz w życiu zaobserwowałam takie skrzepy u siebie i się trochę przestraszyłam.. zwłaszcza że w pierwszym okresie po zabiegu ich nie było. Czy zdarzyło się Wam coś podobnego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2013, 22:46

  • Andzia33 Autorytet
    Postów: 2018 4108

    Wysłany: 21 października 2013, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz u mnie odwrotnie,od kilku miesięcy były,i ginka mówiła że to ok,a teraz w drugim cyklu po histerioskopii i hsg,bardzo słaby @ i żadnych skrzepów.Zapytaj ginkę jak Cię to niepokoi.

    Andzia33
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 28 listopada 2013, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wczoraj miałam po raz drugi histeroskopie z wyłyżeczkowaniem. Na USG lekarz widział jednego polipa, a wczoraj zostały usunięte trzy duże i wyłyżeczkowana śluzówka, bo endometrium było całe polipowate. Trochę się załamałam. Przeraża mnie to, że ten problem powrócił i boję się, że skoro mam takie tendencje, to nigdy nie zostanę mamą. Obawiam się również, że po raz drugi miałam wyłyżeczkowanie co podobno nie służy kobietom chcącym mieć dzidziusia. Mam zaufanego lekarza z prywatnej kliniki i powiedział mi, że zdecydował tak, bo endometrium było polipowate. Męczy mnie ta ciągle nie kończąca się opowieść. Od czego to się bierze? Co mam zrobić, żeby temu zapobiec? Aktualnie czekam na wynik hist - pat. Z nim mam się udać do lekarza i prawdopodobnie będę musiała wyciszyć hormony tabletkami anty. Boje się, że do tego czasu znów polip urośnie. Jakie leczenie albo zapobieganie zastosowano u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2013, 11:28

    grosza lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2013, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnRa wrote:
    Cześć,Dziewczyny czy u którejś z Was pojawiły się skrzepy we krwi podczas okresu po histeroskopii? Ja w połowie września miałam usuwanego histeroskopowo polipa, ale podczas pierwszej miesiączki nie było żadnych skrzepów... pojawiły się dopiero teraz, w drugiej miesiączce po zabiegu... Pierwszy raz w życiu zaobserwowałam takie skrzepy u siebie i się trochę przestraszyłam.. zwłaszcza że w pierwszym okresie po zabiegu ich nie było. Czy zdarzyło się Wam coś podobnego?


    tak, przy drugiej @ po histero myslalam ze umieram. skrzepy giganty ze mnie wypadały. chciałam żeby mnie mąż do spzitala po nocy wiózł :S
    w pierwszym nic nie bylo...

  • AnRa Koleżanka
    Postów: 44 15

    Wysłany: 1 grudnia 2013, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi histeroskopia pomogła i jestem obecnie w ciąży :) udało się w trzecim cyklu po zabiegu z nierównomiernym endometrium. Czekam tylko na USG aby potwierdzić że wszystko ok... trochę się denerwuje aby zarodek się dobrze zagnieździł

    Konwalia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny:) prowadzicie jeszcze ten wątek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miriiam, mam do Ciebie pytanie - w tym Gyncentrum do kogo chodzisz, albo chodziłaś?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2014, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    w najbliższą środę mam histeroskopię ponieważ mam polipa umiejscowionego w macicy. Zabieg będzie wykonywany histeroskopem alfa, a więc podobno jakimś super nowym i bez znieczulenia ogólnego, tylko jakiś lek przeciwbólowy.
    Czy któraś z Was miała wykonywany zabieg tym histeroskopem?
    Jak szybko po histeroskopii można wrócić do czynności fizycznych typu siłownia, narty?

  • grosza Autorytet
    Postów: 1985 6042

    Wysłany: 28 lutego 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja histerioskopia polipa endometrium była robiona na nfz w szpitalu: naczekałam się nieziemsko to chyba jakiś rekord -6 godz od wejścia do szpitala do zabiegu - nie było anestezjologów a potrzebni byli w ilości 2 szt! byli na salach operacyjnych. W końcu przyszła pielęgniarka i zabrała mnie do sali na zabieg był on na fotelu gin. maseczka na twarz i po 3 min zasypiamy - jak później znalazłam się w swoim łóżku i sali nie pamiętam potem miałam straszliwe mdłości i ból podbrzusza totalna masakra 3 x wymiotowałam i dały mi dożylnie lek i mdłości osłabły ale tak czy owak je miałam nadal, w końcu o 19,40 przyszedł lekarz i wypis do domu, mdłości przeszły ok 21 godz wynik histop. do miesiąca na drugi dzień dyskomfort i lekkie krwawienie. Wszystko zależy od organizmu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 10:37

    0bfca738c07d15d024deec4f02710b8b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 marca 2014, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po zabiegu i nie warto było się tyle denerwować :)
    Zabieg miałam robiony w szpitalu MSWiA w Warszawie ze względu na to że posiadają tam najnowszy sprzęt czyli właśnie alfa histeroskop.
    Obeszło się bez znieczulaczy, a cały zabieg trwał ok. 15min, cały czas rozmawiałam z lekarzem, wszystko też mogłam zobaczyć na ekranie. Po wycięciu polipa lekarz mi go pokazał i wysłał na badanie. Zabieg nie był bezbolesny ale nie był to ból większy niż podczas miesiączki, a związany był z tym, że lekarz dotykał do mięśnia macicy. 5min po zabiegu mogłam się ubrać i wyjść do domu. Pierwszego dnia krwawienie było jak podczas miesiączki i odczuwałam dyskomfort w podbrzuszu ale nie był to ból. Przez kolejne 5dni miałam delikatne plamienie i odczuwałam, że czasem coś mnie tam w środku zakuje. Po tygodniu już mogłam śmigać na nartach bez żadnych dolegliwości.
    Także Kobietki głowa do góry, nie jest to takie straszne.
    P.S. jestem osobą panicznie bojącą się szpitali, której nawet przy odwiedzinach kogoś w szpitalu trzęsą się ręce.

  • sayuri Autorytet
    Postów: 1370 963

    Wysłany: 12 marca 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam koleżanki.
    W dniu wczorajszym miałam usuwanego polipa endometrium, był dość duży (20 mm x 15 mm), zabieg w znieczuleniu ogólnym, nic nie bolało, troszeczkę podbrzusze przez około godzinę po zabiegu, potem absolutnie nic. Gin powiedział, że usunął polipa i trochę wyłyżeczkował macicę. Zmartwiłam się, bo bardzo chcemy mieć dzidziusia i nie wiem, czy tak od razu można się starać, a wiem, że polipy lubią odrastać. Przez tego polipa miałam bardzo (!!) bolesne i obfite miesiączki, no i anemię. To dziadostwo nie dawało normalnie funkcjonować, a dopiero wspaniała p. doktor Palacz-Marchwińska (Toruń) wykryła mi obcego. Dziś czuję się bardzo dobrze, jakbym w ogóle nie miała żadnego zabiegu, tylko lekko krwawię. Podobnie jak Ewelka13 także panicznie boję się szpitali, ale ze wszystkiego najbardziej bolało zakładanie wenflonu :)
    Pozdrawiam wszystkie staraczki i mam nadzieję, że doczekamy wszystkie upragnionych bejbisiów :)

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 27 marca 2014, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam Was wszystkie .
    Dwa dni temu lekarz na badaniu USG zauważył cień . Podejrzewa polipa jamy macicy. Mam skierowanie na oddział, jednodniowy pobyt, tylko strasznie się denerwuję . Muszę poczekać na koniec następnej miesiączki, ale skończy się koło świąt. Mam nadzieję, że mi się zacznie troszkę wcześniej ;) Ale mam pytanie - czy po tym zabiegu zaszłyście w ciążę ? I wg jak się czułyście ? Czytałam ten wątek od początku, więc mniej więcej wiem co mnie czeka. A czy trzeba mieć własne kapcie, szlafrok, piżamę - na te parę godzin ? Wg to przy ustalaniu terminu zabiegu zostanę poinformowana o wszystkim ?

    lv8pusw.png
  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,jest tu ktos jeszcze??Powiedzcie mi dziewczyny czy po usunieciu polipa mozna sie odrazu starac czy trzeba jakis czas odczekac?Rozumiem ze histeroskopie wykonuje sie zaraz po @ czy jak? Pytam sie bo niedlugo rowniez bede wiedziec czy mam tego dziada czy nie i ewentualnie rowniez bedzie czekac mnie histeroskopia :( Z gory dzieki za odp.:)

    inessa lubi tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    podpinam się pod Twoje pytanie, bo mnie również czeka histerioskopia. w klinice poinformowano mnie, że zabieg wykonywany jest zwykle do 12 dnia cyklu, nie później (tzn koniecznie przed owulacją)

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wykonywany zabieg rok temu w maju i miałam powiedziane,ze moge dopiero starac sie od nowego cyklu a to dlategoze musi sie zregenerowac endometrium. Najlepiej podpytać lekarzy bo zalezy też od wielkosci polipa i rany po nim.
    A i zwykle zabieg wykonuje sie odrazu po @ dopóki endometrium nie jest za grube.
    Powodzenia i odawgi :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2014, 19:12

    Beata.D lubi tę wiadomość

  • Beata.D Autorytet
    Postów: 509 741

    Wysłany: 5 kwietnia 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Ci Inessko za szybka odpowiedz :) Wlasnie wczoraj sie dowiedzialam ze jednak to nie polip(torbiel tez sie wchlonął) Wiesz,ciesze sie ze nic nie mam ale to znowu nie daje mi odpowiedzi-dlaczego nie moge zajsc w ciaze??? :(

    inessa lubi tę wiadomość

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ