X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 listopada 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WIKI 82 wrote:
    HEJ YOSELYN82- ja osobiście leczyłam się od maja 2016 u prof. Malinowskiego, z tego co zauważyłam to faktycznie jeden z droższych (jeśli patrzeć pod katem finansowym), czy najlepszy? trudno powiedzieć, na początku leczenia u prof.M tak sądziłam, aż do ost. wizyty, po której mam mieszane uczucia...po moim w końcu dobrym wyniku testu poszczepiennego MLR prof. nie bardzo chciał nam doradzić co dalej robić, żeby uzyskać pozytywną betkę, proponuje z reguły leki wspomagające zajście w ciąże...czy zaufać, oto jest pytanie???

    no to leki wspomagajace to sie zawsze bierze przynajmniej jesli ma sie crio czy po punkcji, ale jak to nie wystarcza? to co wtedy?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 listopada 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Pysia i bardzo dobrze że nie masz encortonu, podczas szczepień nie jest wskazany.
    Ja własnie odstawiam ,mam zmniejszać dawke przez 6 dni.
    Może i ten lek pomaga ale jego działanie ma też minusy, puchnie się na maxa:(
    Nie wiem czy bedę chciała do niego wracać, chyba że będzie taka konieczność.

    a ja mam Ana 2 dodatnie 1:320 i lekarz immunolog mowil ze nie musze brac encortonu, wiec jak to jest z tym?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • WIKI 82 Ekspertka
    Postów: 126 53

    Wysłany: 13 listopada 2016, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    no to leki wspomagajace to sie zawsze bierze przynajmniej jesli ma sie crio czy po punkcji, ale jak to nie wystarcza? to co wtedy?
    Myślę nad nową procedurą IVF ale już chyba w nowym roku...trzeba zgromadzić fundusze...

    II 2015-III 2016- Provita (3 IUI,I IMSI, 2 transfery):(
    V 2016-.....lecz. się immuno- po 6 szczep. MLR 49,3%...I.2017 wiz. w Gyncentrum...
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 13 listopada 2016, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,podczytuje o szczepieniach i te terminy sa dlugalasne widze...ja teraz musze jeszcze jedno badanie zrobic w kierunku celiakii,M wirusologie i mamy wrocic z wynikami do immuno w Gync.
    Jestem zapisana na liste rezerwowa dopiero na 17.12,wiec do Lodzi to nie wiem kiedy zawitam :-(

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 13 listopada 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zeby to pomoglo jeszcze...
    Znam dwa przypadki rziewczyn ktorym wyniki sie pogorszylo po szczepieniach...ehh.

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 13 listopada 2016, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka na podstawie zlych cytokin zlecono Ci szczepienia? A wlewy w zwiazku z nk?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 13 listopada 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nigdy nie mialam robionych ani cytokin, ani lct czy jak sie nazywa to badanie..moze tez mam do dupy te badania... allo mlr mam niskie, chcialabym uniknac szczepien...NK mam na poziomie 14% miescze sie w normie ale test cytotoksyczny komorek NK wypadlo ze mam znaczne powiekszone...ech... dlatego bralam intralipid...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2016, 21:19

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    ja nigdy nie mialam robionych ani cytokin, ani lct czy jak sie nazywa to badanie..moze tez mam do dupy te badania... allo mlr mam niskie, chcialabym uniknac szczepien...NK mam na poziomie 14% miescze sie w normie ale test cytotoksyczny komorek NK wypadlo ze mam znaczne powiekszone...ech... dlatego bralam intralipid...
    A sam intralipid Ci nie pomógł? Też go biorę na NK i zastanawiam się czy da radę.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 14 listopada 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Wiesz to była taka próba na moim organizmie...
    W maju jak trafiłam do szpitala to jakiś pan prof zdziwił aię mocno ze nie brałam encortonu podczas ciazy ( w sumie to wziełam 5 tabl) moja gin wypisała mi jak okazało się że nie wiadomo jak będzie z ciążą , że serce się pokazało i bije bardzo wolno, że mam ANA (których już nie mam), że brałam po 3 punkcji itp

    Potem odczekałam 3 cykle i sama wziełam ten co mi został,a później uzgodniłyśmy z dr abym kontynuowała...
    Niestety nic to nie pomogło:(
    Teraz już kończę,schodze z dawki, jeszcze 2x2,5mg -cieszę się bo mam wrażenie że ten lek i na wzrok działa nie za bardzo.

    Na wzrost też zauważyłam... U mnie może sama wada się nie pogłębiła (mam -3D oraz -6,5D) ale poszedł mi astygmatyzm, którego nigdy nie miałam :(

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 14 listopada 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    Hej,podczytuje o szczepieniach i te terminy sa dlugalasne widze...ja teraz musze jeszcze jedno badanie zrobic w kierunku celiakii,M wirusologie i mamy wrocic z wynikami do immuno w Gync.
    Jestem zapisana na liste rezerwowa dopiero na 17.12,wiec do Lodzi to nie wiem kiedy zawitam :-(

    Ja bym nie czekała. Wzięłabym to co mam i pojechała na wizytę. Dr Paśnik patrzy dokładnie na wszystkie badania jakie przywieziesz, powie jak to wg niego wszystko wygląda, czy daje szanse na ciążę bez szczepień czy nie.
    Moim zdaniem on nie naciąga na kasę. W moim przypadku szczepienia były koniecznie, ale wiele dziewczyn nie musiało się szczepić albo dr im nie zalecał.
    U mnie sprawdzał nawet jakie zarodki udało się uzyskać w każdej z procedur więc uważam, że przykłada sie do każdego pacjenta ;)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 14 listopada 2016, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zajrzałam tu do Was z wątku o IVf i miło widzieć znajome avatarki :)
    Mam Pytanie bo biorę od dzis leki przepisane przez dc Paśnika-
    Euoral, Metypred i Azytopina ( czy jakoś tak ), czy któraś z Was stosowała te leki?
    W zaleceniu mam napisane że najpierw na czczo ranigast a po sniadaniu te trzy leki po 1 taletce. Czy też tak stosowałyście?
    Jak sie po nich czułyście?
    Czy znacznie wzrośnie ryzyko przeziębienia czy choroby po stosowaniu tych leków??


    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    A sam intralipid Ci nie pomógł? Też go biorę na NK i zastanawiam się czy da radę.

    bralam encorton i intralipid.. bylam w ciazy dwa razy na tym zestawie ale niestety :( bralam tez acard i clexane

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2016, 12:14

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 14 listopada 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umowilam sie do dr Pasnika na piatek...

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam wyniki hamowania. Mam MLR 31,8% jak oceniacie?

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNaKo wrote:
    Cześć dziewczyny, zajrzałam tu do Was z wątku o IVf i miło widzieć znajome avatarki :)
    Mam Pytanie bo biorę od dzis leki przepisane przez dc Paśnika-
    Euoral, Metypred i Azytopina ( czy jakoś tak ), czy któraś z Was stosowała te leki?
    W zaleceniu mam napisane że najpierw na czczo ranigast a po sniadaniu te trzy leki po 1 taletce. Czy też tak stosowałyście?
    Jak sie po nich czułyście?
    Czy znacznie wzrośnie ryzyko przeziębienia czy choroby po stosowaniu tych leków??

    a na co sa te leki?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Arleta Autorytet
    Postów: 1033 687

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shoa masz podobnie jak ja,niezadużo,niezamało :) pewnie dostaniesz zielone światlo :)

    shooa lubi tę wiadomość

    Synek 2008
    [ * * * * ]
    leczenie Łódz, mlr 32,2%,trombofilia, nk, IO, p/c przeciwplemnikowe,hiperprolaktynemia
    zaczynam
    9a63a08b68.png
    u81xgmb.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie Arleta, bardzo podobne hamownaie mamy. Ty masz takie po szczepieniach czy bez?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2016, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już doczytałam, że po szczepionkach.

    Arleta lubi tę wiadomość

  • Evita Autorytet
    Postów: 823 807

    Wysłany: 14 listopada 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shooa wystarczająco żeby się starać ale pewnie lekarz zaproponuje doszczepianie- wynik prawidłowy to ponad 40%.Ja po 2 serii szczepień mam 40.1% i w ciąży będę doszczepiania 2 razy.

    Evita

    4 straty
    immunologia+ nieprawidłowy kariotyp
  • pysia Autorytet
    Postów: 1579 809

    Wysłany: 14 listopada 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak to jest z tym hamowaniem bo czytałam tez gdzieś ze kobiety nie będące nigdy w ciąży mają podobno hamowanie na poziomie 0 ...

    uwo9qqmzfcz2axe8.png
    Luty 2015-HSG,3iui :(
    1 IMSI:1 crio blastkiAB beta:8dpt 3,71/10dpt 1,17 :(
    2 crio:(
    Szczep.immuno
    2 IMSI: 3 transfery :(
    3 IMSI: blastka 9dpt beta82/11dpt:beta252/13dpt:beta 708 / 34dpt:jest <3
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ