X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Trójmiasto
Odpowiedz

In vitro Trójmiasto

Oceń ten wątek:
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojego M też były i gorsze wyniki. Poprawiły się po suplach. Chciałam inseminacje ale lekarz odradzila, powiedziano nam że nie ma sensu wydawać kasy że lepiej zbierać na in vitro. Ręce opadają. Zapisałam się na wrzesień do mojego bardzo dobrego ginekologa, on powie mi prawdę co robić. Spróbujemy u niego inseminacji bo również robi.

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    U mojego M też były i gorsze wyniki. Poprawiły się po suplach. Chciałam inseminacje ale lekarz odradzila, powiedziano nam że nie ma sensu wydawać kasy że lepiej zbierać na in vitro. Ręce opadają. Zapisałam się na wrzesień do mojego bardzo dobrego ginekologa, on powie mi prawdę co robić. Spróbujemy u niego inseminacji bo również robi.
    WYniki nie są tragiczne. Jeśli u Ciebie jest w miarę spoko (a jest prawda?) to zawsze zdążycie do IVF podejść.
    IUI jest bardziej naturalną opcją. No i cen nawet nie ma co porównywać.
    Ja się nawet zastanawiam czy do IUI nie wrócić i na to liczę po konsultacji z Wolskim. Mój zaczął brać profertil no i liczymy na ten posiew. Ja w głębi serca czuję , że tam coś wyjdzie. Takie babskie przeczucie.

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak u mnie jest ok. Teraz chcemy kupić żel conceive plus aplikatory podobno jest dobry i potrafi zdziałać cuda. No ale to przy następnym cyklu bo męża teraz nie ma:( Soleil włącz mężowi l karnityne 2000 poprawiają ruch podobno:) do końca roku dajemy sobie luz. Jeżeli nic nie zaskoczy to wtedy in vitro. Mój M kończy w tym roku 37 lat, ja 32 wiec ten cholerny czas nas goni :(

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciesze się, że sprawa z mięśniakiem dobrze się skończyła :) U mojego też jest problem z ruchliwością. Badania robiliśmy kilkakrotnie (przed i po suplementacji). Zawsze ruch całkowity oscylował w granicach 11-18%. Inseminacje mięliśmy 4 i faktycznie przy IUI podrasują nasienie. Niestety to niewiele dało :/ Nam wszyscy lekarze mówili, że IUI w naszym przypadku to dobre rozwiązanie. Wiem, że odradzają gdy nasienie jest naprawdę kiepskie (zbyt mała ilość plemników).
    Ja postawiłam już tylko na in vitro- ze względu na mój wiek (34) no i długość starań, ale uważam, że warto próbować- ceny IUI nie powalają a i sama procedura też znośna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2016, 09:57

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ilallka :) dziewczyny trzymam za nas wszystkie kciuki :)w końcu nam się uda :) i będziemy na innym forum typu ząbkowanie itd. Hihi. Miłego dnia :*

    llallka, soleil lubią tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 sierpnia 2016, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby tak było :)
    Ja mam wyniki autoimmunologii i jest OK :)
    To zawsze jedna kwestia niepowodzenia do odrzucenia.

    Czasem mam wrażenie, że już sobie wszystko przebadałam :D

    ChudaRuda, llallka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i u nas posiew nasienia jednak bez bakterii i grzybów. Czyli intuicja mnie zawiodła.
    Dziś mam trudny dzień, płaczę cały czas i nie mogę się pozbierać.

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, płacz kochana, wypłacz się czasami to najlepsze lekarstwo:)ja też mam placzliwe dni, poplacze i przechodzi :) a usg u męża robiliscie? Może tam coś jest. Ja swojego chcę wysłać tez na usg. Chodź mówi, że chce juz odpocząć od lekarzy i chyba ma rację. My na razie odpoczywamy a po nowym roku znowu ruszamy. Pójdę we wrześniu jeszcze na wizytę do mojego gin. I przerwe robię.

    soleil lubi tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, miał USG, dwukrotnie.
    Niby w porządku. Dwóch na trzech andrologów stwierdziło że mogłaby pomóc operacja żylaków. Szansa 50/50 ale wtedy pół roku przerwy od starań nas czeka.
    Jeden stwierdził, że mąż żądnych żylaków nie ma.
    U nas jest stwierdzona ciężka oligozoospermia, przyczyna nieznana.
    Jak na razie nie udało nam się znaleźć nic.
    Zrobimy jeszcze w Bydgoszczy test HBA i ewentualnie MAR (bo tani jest) i badanie ogólne. Z wynikami pojedziemy do Wolskiego. Mój mąż prowadzi bardzo zdrowy tryb życia: zdrowa i zróżnicowana dieta, zero używek, alkoholu nie pije, uprawia sporty, jest szczupły, cholesterol idealny, więc nie mamy co poprawiać. Mogłoby być w życiu mniej stresu, ale kto go nie ma?
    Od dwóch lat łyka Androvit i inne suple. Teraz od dwóch tygodni zamieniliśmy je na "reklamowany" przez dziewczyny Profertil.

    ChudaRuda, ja nie mam siły na przerwę właśnie. Taka jestem zafiksowana na celu. Tylko to mnie nakręca, a wiem że nie jest to zdrowe :(


  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 31 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test HBA zróbcie koniecznie. Mój M też brał Androvit dr. Z Gamety dosłownie nakrzyczal na niego, że to jest świństwo , że tego leku w ogóle nie powinni sprzedawać, wtedy przy badaniu pokazało u męża pojedyncze plemniki nie wiem czy to nie wina tego leku plus Clostibergu.

    soleil lubi tę wiadomość

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChudaRuda wrote:
    Test HBA zróbcie koniecznie. Mój M też brał Androvit dr. Z Gamety dosłownie nakrzyczal na niego, że to jest świństwo , że tego leku w ogóle nie powinni sprzedawać, wtedy przy badaniu pokazało u męża pojedyncze plemniki nie wiem czy to nie wina tego leku plus Clostibergu.
    Nam w sumie na początku właśnie Androvit zaproponowano. Pierwszy androlog (Świniarski) wspomniał też o Profertilu, ale wtedy wydawało nam się, że 5 stów to tak dużo i kupimy coś tańszego :D Teraz to mi się głupie wydaje, ale kto to mógł wiedzieć.
    Clostibergyt też brał przez trzy miesiące ale bez efektu niestety.
    Zastanawiają nas natomiast wyniki nasienia branego do ivf. Mamy tylko szczątkowe informacje na jego temat, ale ruch (A+B) mamy 34 % czyli norma, a zawsze było maks 12%. Więc nie wiem z czego taka poprawa się wzięła.

    A powiedzieli Wam co oznacza nieprawidłowy wynik HBA? Tzn jak to leczyć?

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 1 września 2016, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieprawidłowy wynik HBA (nie pamiętam dokładnie) ale niski wynik odzwierciedla niski odsetek dojrzałych plemników. Nie powiedziano nam jak to leczyć i czy można leczyć. Zupełnie nic na ten temat :(

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytałam:
    "Kwas hialuronowy jest stosowany jako składnik specjalnych podłóż i narzędzi selekcyjnych wspomagających przygotowanie nasienia do metod wspomaganego rozrodu, ponieważ umożliwia on „wychwycenie” plemników o najlepszej jakości (dojrzałych, żywotnych, bez zaburzeń genetycznych), których zastosowanie np. w ICSI znacząco zwiększa szansę powodzenia całej procedury. Taka procedura, z zastosowaniem plemników wykazujących wiązanie z kwasem hialuronowym nosi nazwę PICSI (i jest odmianą powszechnie znanej procedury dokomórkowego wstrzyknięcia plemnika, czyli ICSI)."

    Będę musiała o to PICSI zapytać naszego lekarza :) A szczególnie ile to kosztuje...

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 1 września 2016, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytaj i podziel się proszę ta wiedzą :) no to piękny ruch :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 1 września 2016, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Musze przyznać, że wcześniej o tym nie słyszałam. A brzmi dość obiecująco. Wygooglałam sobie taką stronkę http://badanie-nasienia.pl/artykuly-i-opracowania/picsi-%E2%80%93-metoda-selekcji-dojrzalych-i-prawidlowych-plemnikow-do-zaplodnienia-metoda-icsi/ ale jeśli mam być szczera, to nie do końca to wszystko kumam. Jak się czegoś dowiesz, to przełóż to na ludzki język :)

    ChudaRuda lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 7 września 2016, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co u Was? :)

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż jedzie w poniedziałek na dodatkowe badania nasienia tj. HBA, MAR, ogólny posiew i czekamy na wyniki.

    Na koniec miesiąca zaczynam antyki, mamy też wizytę u Wolskiego. I tak sobie gdybam, że może jakoś bez ivf się uda. Jak ja bym chciała móc jeszcze do IUI podejść zamiast tego paskudztwa.. Ehh Ale to chyba marzenia ściętej głowy :/

    A wy robicie odpoczynek od starań z lekarzem?

    Ja miałam wyhamować z forum bo za mocno się nakręcam i ekscytuję, ale ciężko przechodzić obok tematu nie zaglądając na ovu :D

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 7 września 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie trochę się ruszyło. W zeszłym tygodniu byłam na wizycie u mojego gina sprawdzić czy wszystko już ok. Dr powiedział, że fizycznie- jak najbardziej, ma tylko pewne wątpliwości czy psychicznie temu wszystkiemu podołam...Zerknął też na wyniki badań genetycznych (mam 3 mutacje) i zapisał mi odpowiednią suplementację. Powiedział, żebym miesiąc pobrała i potem wziąć się za in vitro. No cóż- umówiłam się do invicty na najbliższy poniedziałek. bardziej informacyjnie. To będzie akurat końcówka cyklu, więc jeśli tam też uznają, że nie ma przeciwwskazań to prawdopodobnie od następnego cyklu mogłabym zacząć brać antyki.
    Nie chcę za bardzo sie spieszyć, ale ta bezczynność mnie dobija... Mój dr mnie pocieszył, że prawie wszystkie przypadki jakie kojarzy, osób, które miały te mutacje co ja, przy odpowiednich lekach donaszały ciążę. To brzmi optymistycznie. Potrzebowałam usłyszeć coś takiego, zwłaszcza od osoby, która raczej stroni od rozczulania się.

    A co do tego forum- to też parę razy chciałam sie stąd zmyć, ale prawda jest taka, że łatwiej jest tu pogadać, niż dajmy na to z moją mamą. Te wszystkie hasła, które my tu rzucamy, dla osób postronnych brzmią jak chiński, aja najzwyczajniej w świecie nie mam siły wszystkiego tłumaczyć od początku.

    Chudaruda a co tam u Ciebie?

    soleil lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2016, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lallka jakie masz mutacje? MTHFR? Homozygotyczna w obydwu grupach?
    Coś jeszcze?
    A byłaś u genetyk w Invikcie? (osobiście nie polecam tej pani :D )

  • ChudaRuda Autorytet
    Postów: 710 574

    Wysłany: 7 września 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My na razie opuszczamy lekarzy. Chcemy trochę odpocząć od tego wszystkiego i nacieszyć się sobą tym bardziej, że z mężem jesteśmy daleko od siebie. Mąż za 2,5 tyg. Przyjeżdża ale też tylko na 2 tyg. Rozlaka daje w kość :(
    Mocno Wam kibicuje dziewczyny i wierzę, że do końca roku zabije w Was drugie serduszko <3

    Gameta , starania od 2012 r.
    Jagna <3

    klz9df9h8ryk9xex.png[/url]
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ