X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro Trójmiasto
Odpowiedz

In vitro Trójmiasto

Oceń ten wątek:
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 8 września 2016, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil stwierdzono u mnie MTHFR hetero. C677 i A129C, a do tego czynnik V Leiden. Póki co konsultowałam te wyniki tylko z moim dr spoza kliniki. No i z of ;) Postępowanie jest dość standardowe, nie sądzę by genetyk mógł coś tu jeszcze wnieść- suplementacja kw. foliowego, b6, b12, acard (to już przyjmuję) i heparyna drobnocząsteczkowa w ciąży. Zresztą badanie robiłam właśnie w invicie, mam 3 strony interpretacji wyników, łącznie z odpowiednią dietą :) A tobie co ta genetyk powiedziała?

    ChudaRuda słuszna decyzja- trzeba odsapnąć bo inaczej można zwariować. Co do rozłąki- miałam tak parę lat- mąż jeździł ciągle w delegacje i wracał tylko na weekendy. W końcu zmienił pracę i od prawie roku mam go już stacjonarnie. Z początku musiałam się do niego trochę przyzwyczaić, że tak bez przerwy jest w domu ;)Ale plusy przeważyły :)

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas genetyk nie powiedziała w sumie nic bo i nie było o czym. Okazało się, ze ja mam tę łagodną wersję mutacji mthfr i tylko kwas foliowy piątkę łykam.

    Za to mąż zrobił HBA i mamy marne 20%. Czyli tragedia. Po przestudiowaniu literatury wywnioskowałam, że nam do PICSI jest potrzebne. Zapytam przy następnej wizycie.

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 14 września 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy wczoraj w klinice można powiedzieć, że podchodzimy do 2 procedury. Od następnego tygodnia (prawdopodobnie)zaczynam antyki. Dr po raz kolejny zasugerował żeby mąż zrobił dna plemnika. Jak się spytałam czy w przypadku złego wyniku można coś z tym faktycznie zrobić to powiedział, że IMSI. I tak rozważaliśmy taką opcję i nie jestem pewna czy to ma sens. A co do mutacji, to mam wrażenie że w ogóle to zbagatelizował. Powiedział tylko, że klinika standardowo przy Leiden stosuje heparynę po transferze, a MTHFR to bardzo popularne mutacje ehh. O suplementacji powiedział, że raczej sceptycznie do tego podchodzi. Ja osobiście też nie byłam nigdy fanką faszerowania się witaminami/suplementami no ale kwas foliowy podobno dobrze brać z witaminą b6 bo ta poprawia jego wchłanialność. Bądź tu mądry...

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś łyknęłam pierwszą tabletkę anty. Myślałam, ze nie doczekam się @, Przyszła dopiero w 38 dniu. Nigdy nie miałam żadnych opóźnień. Za 9 dni mam wizytę w Gdańsku i zaczynamy stymulację nr 2. Mam ogromne oczekiwania i wielkie nadzieje... Mąż pojechał dziś do Wolskiego. Zobaczymy co on mu powie.

  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 27 września 2016, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- handel lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 27 września 2016, 23:05

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 10 października 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,mam do odsprzedania zastrzyki do procedury in vitro.Menopur 600 IU FSH+600 IU LH,cetrotide 0,25 mg,5 szt.,oraz elonva 100 mikrogramów z datą ważności do końca października tego roku.W razie zainteresowania którymkolwiek preparatem proszę o kontakt na email: [email protected] Jestem z okolic Olsztyna.

    :(
  • 4Koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 144 43

    Wysłany: 11 października 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu jeszcze ktos ??:)
    Mam pare pytań, szykujemy się do IVF...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 października 2016, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    soleil, pisałaś że masz łagodną mutację MTHFR, czyli jaką? Hiperhomocysteinemię?

  • 4Koniczynka Przyjaciółka
    Postów: 144 43

    Wysłany: 12 października 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarna, podchodziłaś do IVF ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze nie. Chcemy jeszcze jedno badanie nasienia zrobić i dopiero wtedy. Nie wiem też w której klinice zrobić. Wczoraj lekarka w invicta powiedziała, że nas dotyczą dwa programy: all inc i genetyczny za ponad 20 tys. Załamałam się, bo myślałam, że tańszy pakiet będziemy mogli wybrać. Mamy zamiar pójść jeszcze do innej kliniki na konsultacje.

    Chcieliśmy w tym roku podejść, ale czasu coraz mniej...

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 13 października 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Czara, a dlaczego, jeśli wolno zapytać, podsunęła wam tylko te 2? Ten all to jeszcze rozumiem ale genetyczny? Przy pierwszym podejściu?
    My właśnie podchodzimy do drugiego in vitro w invicta- jakby co to pytaj o co chcesz :) Pozdrawiam.

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 13 października 2016, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil, a jak tam u Ciebie?

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęliśmy drugą stymulację :) Będziemy mieć zastosowane dodatkowe procedury tj. aktywację oocytów, PICSI i separację plemników. Do tego zaproponowano mi mocniejszą stymulację. Trzymam kciuki za Was i za Nas i mam ogromną nadzieję, bo jak nie to nie wiem co zrobię :/

    Wolski kazał operować żylaki. Jeśli nie wyjdzie IVF to jeszcze męża zoperujemy. Na razie nie chcemy czekać :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż ma słabe nasienie. Złe DNA plemników. Tylko czy AŻ tak złe, że nie można do zwykłego podejść? Planujemy pójść do lekarza, którego wynalazłam, we Wrzeszczu chyba przyjmuje. Ma b. dobre opinie więc zobaczymy. Pokażemy mu nasze wyniki, może dowiemy się czy in vitro to rzeczywiście jedyna szansa na dziecko. Za miesiąc mąż powtórzy badanie nasienia. Jeśli się nie poprawi, to in vitro z genetyką, jeśli poprawi - all inc (tak powiedziała lekarka). Cena mnie powaliła i musimy sprawdzić wszystkie rozwiązania.

    Ustaliliśmy, że w tym roku nie podchodzimy. Za mało czasu jest, chcemy jeszcze porozmawiać z innymi lekarzami no i uzbierać pieniądze, bo nie byliśmy przygotowani na taki wydatek. Nie warto na wariata do tego podchodzić.

    llallka, trzymam mocno, mocno, mocno kciuki!!! <3 <3 <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Mąż ma słabe nasienie. Złe DNA plemników. Tylko czy AŻ tak złe, że nie można do zwykłego podejść? Planujemy pójść do lekarza, którego wynalazłam, we Wrzeszczu chyba przyjmuje. Ma b. dobre opinie więc zobaczymy. Pokażemy mu nasze wyniki, może dowiemy się czy in vitro to rzeczywiście jedyna szansa na dziecko. Za miesiąc mąż powtórzy badanie nasienia. Jeśli się nie poprawi, to in vitro z genetyką, jeśli poprawi - all inc (tak powiedziała lekarka). Cena mnie powaliła i musimy sprawdzić wszystkie rozwiązania.

    Ustaliliśmy, że w tym roku nie podchodzimy. Za mało czasu jest, chcemy jeszcze porozmawiać z innymi lekarzami no i uzbierać pieniądze, bo nie byliśmy przygotowani na taki wydatek. Nie warto na wariata do tego podchodzić.

    llallka, trzymam mocno, mocno, mocno kciuki!!! <3 <3 <3


    U nas DNA plemników jest OK, tylko mało żywych i test HBA słaby (20%). Szans na podleczenie nie ma. To wszystko zależy czym spowodowana jest u was ta wada DNA plemnika. Czy można przywrócić zdrową spermatogenezę? czy mąż ma zmiany w narządach. U nas zmiany są niewiadomego pochodzenia, ale nie genetyczne a mimo to pierwsza procedura się nie udała.

    Walczcie ile się da bez IVF. Odwiedźcie androloga Świniarskiego z Bydgoszczy (moim zdaniem lepszy niż Wolski) i może coś Wam zasugeruje.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    USG jąder przed nami, jeszcze w tym miesiącu. Żywych plemników jest 85%, z czego w ruchu postępowych 20%. Wiązanie - około 75%, uszkodzenia - około 30% (z pamięci piszę, mogę o kilka procent się pomylić ;) ). Nie wiem więc czy jest to aż tak fatalne nasienie, że trzeba podejść do in vitro z bad. genetycznym zarodków. Chcemy właśnie skonsultować to z innymi lekarzami :) Teraz oboje suplementujemy się, końskimi wręcz dawkami ;) Za miesiąc ponowne badanie nasienia.

    Mam nadzieję, że teraz Wam się uda. Twoje podejście już w tym miesiącu, więc też trzymam mocno, mocno, mocno kciuki!! <3 <3 <3

    soleil lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    USG jąder przed nami, jeszcze w tym miesiącu. Żywych plemników jest 85%, z czego w ruchu postępowych 20%. Wiązanie - około 75%, uszkodzenia - około 30% (z pamięci piszę, mogę o kilka procent się pomylić ;) ). Nie wiem więc czy jest to aż tak fatalne nasienie, że trzeba podejść do in vitro z bad. genetycznym zarodków. Chcemy właśnie skonsultować to z innymi lekarzami :) Teraz oboje suplementujemy się, końskimi wręcz dawkami ;) Za miesiąc ponowne badanie nasienia.

    Mam nadzieję, że teraz Wam się uda. Twoje podejście już w tym miesiącu, więc też trzymam mocno, mocno, mocno kciuki!! <3 <3 <3
    To wy macie dużo lepsze wyniki od nas. Też i się wydaje, że za szybko na tak drastyczne decyzje.
    A IUI nikt Wam nie proponował? Rozumiem, że nigdy w ciąże nie udało Wam się zajść?

  • llallka Autorytet
    Postów: 738 523

    Wysłany: 14 października 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soleil widzę, że też ruszyliście całą parą. Ja właśnie zaczynam stymulację i transfer zaplanowany na koniec miesiąca. Mi też dali trochę mocniejsza stymulacje niż poprzednim razem i robimy FAMSI. Ze względu na obniżoną jakość dna plemnika zapłodnią wszystkie komórki, ale z tego co przeczytałam u Ciebie chcą zastosować jeszcze bardziej zaawansowane techniki- trzymam mocno kciuki za Was :)

    Czara- za was też trzymam kciuki- oby żadne in vitro nie było Wam potrzebne!

    soleil lubi tę wiadomość

    nzjdyx8dfh9ywefg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 października 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam ciążę biochemiczna prawie rok temu. W styczniu podejrzewam tez coś się mogło dziać, miesiączka się spoznila, test negatywny, ale ból ze skurczami jakbym rodziła. Nigdy wcześniej takiego bólu nie miałam.

    Doktor mówiła, że to może być wina złego dna plemników i ze teraz mamy 1 proc. Szans...

    Inseminacje odradzala, powiedziała ze to strata pieniędzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2016, 22:33

    soleil lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2016, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Soleil widzę, że też ruszyliście całą parą. Ja właśnie zaczynam stymulację i transfer zaplanowany na koniec miesiąca. Mi też dali trochę mocniejsza stymulacje niż poprzednim razem i robimy FAMSI. Ze względu na obniżoną jakość dna plemnika zapłodnią wszystkie komórki, ale z tego co przeczytałam u Ciebie chcą zastosować jeszcze bardziej zaawansowane techniki- trzymam mocno kciuki za Was :)

    Czara- za was też trzymam kciuki- oby żadne in vitro nie było Wam potrzebne!
    Ja też będę miała zapładniane wszystkie komórki :D Mam ogroomne nadzieje co do tego podejścia bo pewnie będzie ostatnie. Llallka a u kogo podchodzisz?

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ