Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • Claudia Ferrari Autorytet
    Postów: 796 460

    Wysłany: 8 września 2025, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Mam MEGA WAŻNE pytanie…przy 1 dawczyni moalam napisane ze ma potomstwo: 1 dziecko.
    Teraz tą co wybraliśmy, w tabelce nie jest napisane nic. Jak zapytałam o to koordynatorkę to powiedziała mi że zazwyczaj informacji o potomstwie nie podają. Baaardzo rzadko taka informacja jest pacjentce podawana, i że ja akurat tak wtedy trafiłam to miałam „szczęście” . Faktycznie w większości przypadków nie ma takiej informacji??

    I transfer - 0 efektu
    II transfer - puste jajo płodowe
    III transfer - jest zarodek i 🤍 23/10/2024
    5/11/2024 8+4 💔
  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 8 września 2025, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Mam MEGA WAŻNE pytanie…przy 1 dawczyni moalam napisane ze ma potomstwo: 1 dziecko.
    Teraz tą co wybraliśmy, w tabelce nie jest napisane nic. Jak zapytałam o to koordynatorkę to powiedziała mi że zazwyczaj informacji o potomstwie nie podają. Baaardzo rzadko taka informacja jest pacjentce podawana, i że ja akurat tak wtedy trafiłam to miałam „szczęście” . Faktycznie w większości przypadków nie ma takiej informacji??
    W Invicta nie podają

    Raija86 lubi tę wiadomość

  • Ewa6 Ekspertka
    Postów: 163 125

    Wysłany: 8 września 2025, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Mam MEGA WAŻNE pytanie…przy 1 dawczyni moalam napisane ze ma potomstwo: 1 dziecko.
    Teraz tą co wybraliśmy, w tabelce nie jest napisane nic. Jak zapytałam o to koordynatorkę to powiedziała mi że zazwyczaj informacji o potomstwie nie podają. Baaardzo rzadko taka informacja jest pacjentce podawana, i że ja akurat tak wtedy trafiłam to miałam „szczęście” . Faktycznie w większości przypadków nie ma takiej informacji??
    Mi w Bocianie powiedzieli, że nie byla jeszcze matka.

    Ona 44 On 34 + 12 lenia suczka 🐕🌈
    IVF 09.2023 nieudane 😔
    IVF 08.2024 nieudane 😔
    IVF 10.2024 start procedury z KD Bocian Poznań
    IVF 23.11.2024 transfer świeży 5.1.1
    4.1.1 i 3.1.1 na zimowisku ❄❄
    9dpt - 288
    11dpt - 584, progesteron 26
    25dpt mamy ❤ 6mm
    9w5d CRL 3,12 cm
    13w3d CRL 7cm I prenatalne
    19w4d 315g
    20w5d II prenatalne 407g 💙
    21w4d Echo serca wszystko ok
    24w4d 794g chłopaka 💙
    28w4d 1470g 💙
    30w5d III prenatalne 1688g 💙
    33w4d 2259g 💙
    37w4d 3299g 💙
    37w6d 3280g 💙 urodził się A przez cc na cito. Stan przedrzucawkowy.
  • Komanuss Autorytet
    Postów: 957 465

    Wysłany: 8 września 2025, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Mam MEGA WAŻNE pytanie…przy 1 dawczyni moalam napisane ze ma potomstwo: 1 dziecko.
    Teraz tą co wybraliśmy, w tabelce nie jest napisane nic. Jak zapytałam o to koordynatorkę to powiedziała mi że zazwyczaj informacji o potomstwie nie podają. Baaardzo rzadko taka informacja jest pacjentce podawana, i że ja akurat tak wtedy trafiłam to miałam „szczęście” . Faktycznie w większości przypadków nie ma takiej informacji??
    Ja zapytalam i lekarz mi powiedział że nie ma dzieci ale są dzieci z in vitro od tej kobiety. Może tak zadaj pytanie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2025, 22:15

    Claudia Ferrari, Asssia lubią tę wiadomość

    Ona '89
    On '86

    ■niskie amh
    ■wysokie fsh


    ❤️ naturals grudzień 2025
    ♡ 9+2- 3cm
    ♡ 12+5 tc 6,9 cm 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    ♡ 14 tc 🐨 92 gram
    ♡ 18tc 🦫 238 gram ( wciąż nie znam płci ale w brzuszku się wierci)
    ♡ 19+2 tc baby girl 🩷🩷🩷
    ♡ 20+5 tc 🐹418g
    preg.png

    Czekamy na Marcelinke 🩷
  • basiaO. Ekspertka
    Postów: 242 331

    Wysłany: 9 września 2025, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem już po wizycie u prowadzącego, fasolka ma się dobrze, zwolnienie do października. Mam również umówione pierwsze badanie prenatalne na 10.10 w klinice. Nic tylko odpoczywać i czekać, oby już bez niespodzianek.

    KarolinaKika, glodia, Mysikrolik, Giosiek, Lea1111, Saimi, Raija86, Asssia, Jatosia lubią tę wiadomość

    Ona 43
    tarczyca zdrowa,
    brak endometriozy,
    kariotyp prawidłowy
    brak chorób przewlekłych
    homocysteina w normie

    On 44
    cukrzyca II typu - avamina, amaryl
    kariotyp prawidłowy
    morfologia 3%
    całkowita liczba plemników 279,9 ml/ejak.
    ruchliwość 63%
    fragmentacja 85,81% prawidłowych

    05.2023 poronienie zatrzymane ciąża naturalna
    AMH 04.2024 -2,17 ng/ml
    IVF 08.2024 słaba odpowiedź na stymulację - 2 oocyty, oba nieprawidłowe
    IVF 09.2024 uzyskano 4 oocyty, dwa przetrwały do 5 doby. transfer świeży - nieudany, drugi zarodek nieprawidłowy
    IVF 10.2024 uzyskano 6 komórek, 4 dojrzałe, 2 zarodki w 5 dobie oba nieprawidłowe

    histeroskopia - wynik niejednoznaczny (mała ilość materiału do badania) -wprowadzono 3 rodzaje antybiotyków

    IVF 02.2025 start procedury z KD
    AMH 01.2025 0.96 ng/ml
    6 komórek zapłodnionych, 5 zarodków uzyskanych, 3 zbadane, 1 nieprawidłowy. 2 zdrowe zarodki
    transfer nr 2 - 4.08
  • Valletta Autorytet
    Postów: 2062 3561

    Wysłany: 9 września 2025, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grażyna wrote:
    Tyle że ja nie miałabym chyba komu powiedzieć i musiałabym to trzymać w tajemnicy przed wszystkimi. Teściowa to sama nam włazi na głowę z tymi tematami ciągle, a edukowaliśmy ją właśnie po to żeby przestała nam wkładać dzieci na ręce, gadać "a kiedy wy" itd. No ale teraz jak przestała, bo wie o in vitro, to zaczęła właśnie te inne dogadywania. Mam wrażenie że czego nie powiem, to oni roszczą sobie prawo do mówienia mi. Przyjdę w odwiedziny i w rodzinie męża zawsze jestem na świeczniku. Wcześniej z pytaniami o nasze plany prokreacyjne, teraz z pytaniami i radami o ivf.
    W mojej rodzinie rzadziej tak chrzanią, ale też to robią. Po prostu boję się mieć tak ciężkiego kalibru tajemnicę w rodzinie.
    Chodziłam do psychologa kiedyś, na tamten moment pomogło. Ale fakt - jak się ten transfer nie uda i będę myśleć co dalej, to pójdę.

    I to też nie jest tak, że planowałam żeby moje życie było przedmiotem dyskusji całej rodziny. Po prostu uznałam, że nie chcę zostawiać ich głupich tekstów i pytań bez odpowiedzi, która będzie jasna i konkretna. I na początku to działało. Ale z biegiem czasu wszyscy zaczęli być znów ekspertami od naszego życia. Tylko teraz komentują ivf. Może fakt, że to jest problemem i warto to przepracować u psychologa.

    Gwen143 - mi lekarz powiedział, że normalnie możemy badać zarodki z kd. I nawet zaleca, bo wie, że dla mnie kolejne transfery są obciążające i przynajmniej mogę sobie oszczędzić trochę bólu.

    Tak totalnie z boku, to na pewno potrzebujesz pomocy. Zapędziłaś się za bardzo w tych kontaktach rodzinnych, odpowiadaniu, a teraz zamiast przejmować się zdrowiem/procedura analizujesz co powiedzą i pomyślą inni. Po co ci taka dodatkowa presja, w procesie który i tak jest stresujący?
    Przysłowiowo nikt z karabinem i pistoletem nad Tobą nie stoi, to od Ciebie zależy co i komu powiesz, wszystko wymaga postawienia granic.
    Pomyśl o tym psychologu :)

    👩36l endometrioza, niedoczynność tarczycy, Amh 0.9 🧔🏻‍♂️35l zdrowy

    🖇 Starania z przerwami od 10/2019
    🩺 2021-2023 leczenie endometriozy (III laparoskopie, 6m sztucznej menopauzy 💉Zoladex).

    ☘️ I IVF 07/2023 ❄️
    08/2023 - histeroskopia diagnostyczna, NK, CD138, EndoBiome, próbny transfer. Leczenie stanu zapalnego endometrium 💊
    FET- 03/2024 - 6dpt - 7.2, 8dpt - 31,30- cb 💔 (accofil)
    ☘️ II IVF 11/2024 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, intralipid).

    ☘️ III IVF 02/2025 ❄️ - ET <2.3 (accofil, encorton, neoparin, acard, atosiban)
    🍀 IV IVF 04/2025 ❄️❄️ - FET 22/04 ❄️- 6dpt - ⏸ 7dpt - 52 🥹, 10dpt - 236 🥹 13dpt - 1362, 16dpt - 5134 (acard, neoparin, prograf, accofil, 2x immunoglobuliny).

    4 IVF / 4 transfery / jeden 4BB -Baby Girl 🩷 🍼

    Styczeń 2026 - jest już z nami 🫠✨🩷
  • Edzia sz Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 9 września 2025, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Części dziewczyny jak długo czekaliście na komórkę dawczyni w klinice medart z góry dziękuję za odpowiedź

  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 2274 1721

    Wysłany: 9 września 2025, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiaO. wrote:
    Cześć! Jestem już po wizycie u prowadzącego, fasolka ma się dobrze, zwolnienie do października. Mam również umówione pierwsze badanie prenatalne na 10.10 w klinice. Nic tylko odpoczywać i czekać, oby już bez niespodzianek.
    Super Basia więc spokojnie odpoczywaj i ciesz się ciążą

    basiaO. lubi tę wiadomość

    1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
    3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
    Jeden zdegenerował
    22.02.2025 ET 4.1.2
    7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
    07.04 poronienie 7/9 tc 💔
    4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
    5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
    18.12 FET 4.1.2
    7dpt ⏸️
    9dpt 164
    11 dpt 460
    25 dpt ♥️
    16+3 🩷👧

    preg.png

    AMH 10.23 -0,65
    06.24 -0,47
    05.25 - 0,44
    On
    10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%)
  • KarolinaKika Autorytet
    Postów: 2274 1721

    Wysłany: 9 września 2025, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzia sz wrote:
    Części dziewczyny jak długo czekaliście na komórkę dawczyni w klinice medart z góry dziękuję za odpowiedź
    Pewnie to zależy czy mają bank swój , jakie macie cechy fenotypowe , czy chcecie identyczne jak wy czy nie , jaką macie grupę krwi
    A co lekarz powiedział ? Nam powiedziano że może tydzień ale może i 3 miesiące

    1 IVF - 5 🥚- 2 zarodki / 29.07.2024 ET 2 zarodków ❌
    2 IVF -3 🥚- 1 zarodek /26.09.2024 ET 1 zarodek trzydniowy ❌
    3 IVF długi protokół - 4 🥚 - 2 zarodki
    Jeden zdegenerował
    22.02.2025 ET 4.1.2
    7dpt beta 52,8 9dpt beta 149 11dpt beta 410 13dpt beta 1205
    07.04 poronienie 7/9 tc 💔
    4 IVF czerwiec 2025 długi protokół - 3🥚-1 zarodek nie przetrwał . Brak transferu
    5 IVF KD ❄️❄️❄️❄️❄️
    18.12 FET 4.1.2
    7dpt ⏸️
    9dpt 164
    11 dpt 460
    25 dpt ♥️
    16+3 🩷👧

    preg.png

    AMH 10.23 -0,65
    06.24 -0,47
    05.25 - 0,44
    On
    10.2023 azzospermia ( po odblokowaniu wszystkie wyniki wróciły do normy poza fragmentacją 30%)
  • Komanuss Autorytet
    Postów: 957 465

    Wysłany: 9 września 2025, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edzia sz wrote:
    Części dziewczyny jak długo czekaliście na komórkę dawczyni w klinice medart z góry dziękuję za odpowiedź
    ja czekalam 3 mies ale zgodzilam sie na inna grupe niz moja , Poznan ale nie medart

    Ona '89
    On '86

    ■niskie amh
    ■wysokie fsh


    ❤️ naturals grudzień 2025
    ♡ 9+2- 3cm
    ♡ 12+5 tc 6,9 cm 🌼 (prenatalne - niskie ryzyka, ukrywa płeć)
    ♡ 14 tc 🐨 92 gram
    ♡ 18tc 🦫 238 gram ( wciąż nie znam płci ale w brzuszku się wierci)
    ♡ 19+2 tc baby girl 🩷🩷🩷
    ♡ 20+5 tc 🐹418g
    preg.png

    Czekamy na Marcelinke 🩷
  • Asssia Ekspertka
    Postów: 192 103

    Wysłany: 9 września 2025, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Czy opis badań histopatologicznych po poronieniu o doczesnej w stanie martwicy krwotocznej z zapaleniem może wskazywać na jakiś stan zapalny w macicy? Miała któraś z Was tak? I co dalej?

    Pozdrawiam

  • Claudia Ferrari Autorytet
    Postów: 796 460

    Wysłany: 9 września 2025, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was miała w badaniach immunologicznych podwyższone cytokiny? Interleukina 6 (IL-6) oraz Interleukina 12p70? Wyszło mi to,
    Przesłałam wyniki do ginekologa, ale jeszcze nie mam odpowiedzi. Nawet nie wiem co to konkretnie jest i czy wpływa na poronienia. Tyle co chat gpt trochę mi wyjaśnił.

    I transfer - 0 efektu
    II transfer - puste jajo płodowe
    III transfer - jest zarodek i 🤍 23/10/2024
    5/11/2024 8+4 💔
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 2701 3485

    Wysłany: 9 września 2025, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was miała w badaniach immunologicznych podwyższone cytokiny? Interleukina 6 (IL-6) oraz Interleukina 12p70? Wyszło mi to,
    Przesłałam wyniki do ginekologa, ale jeszcze nie mam odpowiedzi. Nawet nie wiem co to konkretnie jest i czy wpływa na poronienia. Tyle co chat gpt trochę mi wyjaśnił.

    Myślę, że ginekolog niewiele może wiedzieć o cytokinach. Polecam konsultację z immunologiem, choćby na teleporadzie.

    Angelles lubi tę wiadomość

    age.png
  • Angelles Autorytet
    Postów: 455 326

    Wysłany: 10 września 2025, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Claudia Ferrari wrote:
    Mam MEGA WAŻNE pytanie…przy 1 dawczyni moalam napisane ze ma potomstwo: 1 dziecko.
    Teraz tą co wybraliśmy, w tabelce nie jest napisane nic. Jak zapytałam o to koordynatorkę to powiedziała mi że zazwyczaj informacji o potomstwie nie podają. Baaardzo rzadko taka informacja jest pacjentce podawana, i że ja akurat tak wtedy trafiłam to miałam „szczęście” . Faktycznie w większości przypadków nie ma takiej informacji??
    Ja również o to pytałam ale nie prowadzą takich statystyk. Moja dawczyni jest młoda jak poprzednia bo ma 25 lat więc bardzo możliwe jest że nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2025, 16:26

    ♀️♂️ obydwoje po 39
    On-zdrowy
    Ona: AMH(O.26-1.2024)
    Allo:28,Cros:35,CMT:9
    przeciwc,VLeiden,
    CzynnikII(protromb),VR2: -
    MTHFR: układ heterozyg.
    Zesp.łam. chrom. X: -
    KirBxzdel2DL5,2DS1,2DS5,
    Obydwoje HLA-C: C2C2
    od 2023 3 próby na swoich kom. KRAKOVI- brak zar.
    DECYZJAKD 25l,INVICTA
    6kom,4 last(511,522,523), PGT: 3 ok
    1tr:11.24-beta0,Atosiban
    2 transfer: 03.2025- beta 0
    Histeroskopia- stan zapalny endo(10dni antyb)
    3 tran: 06.25, 8 t.c 💔
    10 dni antyb.
    NEWdawcz-25l,6kom, 4blas(511,522)PoPGT: 2ok
    Encorton,Accofil, Clexane,Nospa,Prolutex
    15.10(4 tran)511:cb💔
    12.01- 5transfer(Accofil, Encorton,Prolutex, Cyclogest,Estrofem, IVIG,Prograf, NoSpa,Acard
    ostatnia nadzieja ivig🍀
    9.01-Flebogamma,
    24dpt jest❤️
    6.02,5.03wlew Privigen
    13.03 połówkowe ok🩵
    preg.png
  • basiaO. Ekspertka
    Postów: 242 331

    Wysłany: 10 września 2025, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Mam pytanie do dziewczyn z Invicty, jak u was wyglądało odstawianie wszystkich leków? Ja mam heparynę, estrofem, luteinę i besins. Odstawiałyście stopniowo czy od razu i w którym tygodniu?

    Ona 43
    tarczyca zdrowa,
    brak endometriozy,
    kariotyp prawidłowy
    brak chorób przewlekłych
    homocysteina w normie

    On 44
    cukrzyca II typu - avamina, amaryl
    kariotyp prawidłowy
    morfologia 3%
    całkowita liczba plemników 279,9 ml/ejak.
    ruchliwość 63%
    fragmentacja 85,81% prawidłowych

    05.2023 poronienie zatrzymane ciąża naturalna
    AMH 04.2024 -2,17 ng/ml
    IVF 08.2024 słaba odpowiedź na stymulację - 2 oocyty, oba nieprawidłowe
    IVF 09.2024 uzyskano 4 oocyty, dwa przetrwały do 5 doby. transfer świeży - nieudany, drugi zarodek nieprawidłowy
    IVF 10.2024 uzyskano 6 komórek, 4 dojrzałe, 2 zarodki w 5 dobie oba nieprawidłowe

    histeroskopia - wynik niejednoznaczny (mała ilość materiału do badania) -wprowadzono 3 rodzaje antybiotyków

    IVF 02.2025 start procedury z KD
    AMH 01.2025 0.96 ng/ml
    6 komórek zapłodnionych, 5 zarodków uzyskanych, 3 zbadane, 1 nieprawidłowy. 2 zdrowe zarodki
    transfer nr 2 - 4.08
  • Claudia Ferrari Autorytet
    Postów: 796 460

    Wysłany: 10 września 2025, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiosnyFanka wrote:
    Myślę, że ginekolog niewiele może wiedzieć o cytokinach. Polecam konsultację z immunologiem, choćby na teleporadzie.

    Tyle że transfer mam za 2 tygodnie a konsultacja immunologiczna (oczywiście prywatnie) wolne terminy na za miesiąc… a sprawdzałam o 2 immunologów którzy są od niepłodności i polecani z klinik in vitro. :/

    I transfer - 0 efektu
    II transfer - puste jajo płodowe
    III transfer - jest zarodek i 🤍 23/10/2024
    5/11/2024 8+4 💔
  • glodia Autorytet
    Postów: 964 568

    Wysłany: 10 września 2025, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basiaO. wrote:
    Cześć! Mam pytanie do dziewczyn z Invicty, jak u was wyglądało odstawianie wszystkich leków? Ja mam heparynę, estrofem, luteinę i besins. Odstawiałyście stopniowo czy od razu i w którym tygodniu?
    Cześć, ja na cyklu sztucznym i powiedziano mi: estrofem w 10 tc (mam 3x1 więc mam schodzić 3 dni, zmniejszać o jedną tabletkę dziennie), progesteron w 12tc. Lekarz, mówił, że tak na prawdę to już prowadzący ciążę powinien decydować o odstawianiu progesteronu).
    heparyna - różnie, czasem do 12tc, czasem do końca ciąży, czasem do końca połogu, w zależności od przyczyny jej brania. Tu już musi wypowiedzieć się ten, kto Ci to zlecił.

  • gwen143 Koleżanka
    Postów: 50 24

    Wysłany: 10 września 2025, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po wizycie

    mam dawczynie 23 lata . te podstawowe fenotypy się zgadzają ( grupa krwi , wzrost waga , kolor włosów )
    oczywiście brak dziecka wiec trochę kot w worku

    Pani doktor mówi ze przy takim wieku dawczyni badanie zarodków jest niepotrzebne bo sama dawczyni tez jest w dużym stopniu przebadana , co myslicie?

    ja przyznam im bliżej tym trochę bardziej panikuje ze to będą jednak nie moje geny.

    Raczej nikomu nie będę mówić nawet najbliższej rodzinie - trochę się boje ze podświadomie moja mama czy siostra mogą traktować to jak " nie nasze geny". Tym bardziej ze mamy syna ,

    42l. on40l=> 2019 syn( naturals)

    Od 2022 starania o rodzeństwo
    badania z 2026:
    allo mlr 0%
    crossmatch 29% - antybiotyk
    KIR AA HLA-C C1/C1
    histeroskopia: brak stanu zapalnego , lekkie objawy adenomiozy

    05.2024 ciąża naturalna, poronienie w 9t,

    09.2024 1 IVF , krótki protokół, 5 jajeczek, 3 zapłodnione ,brak blastki
    11.2024 2 IVF , dlugi protokół, 4 jajeczka, 3 zapłodnione ,1 blastka =>beta 10 dpt 2,1 :(
    02.2025 3 IVF , długi protokól duże dawki menopur 225+ gonal 150
    10 pobranych , 8 dojrzałych , 5 się zapłodniło tylko 1 blastka 3.A.B transfer nieudany
    05.2025 4 IVF
    Z 7 jajeczek- albo puste albo niedojrzałe :(

    2 ministymulacje w Czechach - brak blastocysty..

    Startuje z KD..
    z 6 KD ( 23l) 1 blastka 3.A.A ..ciąza biochemiczna

    Drugie podjescie do KD
    z 6 kd mamy 4 blastki
    1 transfer : cykl naturalny - beta 2
    2 transfer: wyciszenie przed tranferem reseligo, accofil , heparyna, encorton 10mg - ciaza biohemiczna
  • basiaO. Ekspertka
    Postów: 242 331

    Wysłany: 10 września 2025, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Cześć, ja na cyklu sztucznym i powiedziano mi: estrofem w 10 tc (mam 3x1 więc mam schodzić 3 dni, zmniejszać o jedną tabletkę dziennie), progesteron w 12tc. Lekarz, mówił, że tak na prawdę to już prowadzący ciążę powinien decydować o odstawianiu progesteronu).
    heparyna - różnie, czasem do 12tc, czasem do końca ciąży, czasem do końca połogu, w zależności od przyczyny jej brania. Tu już musi wypowiedzieć się ten, kto Ci to zlecił.

    Jutro wszystko będę wiedziała. Umówiłam konsultację z kliniką i lekarzem, który mnie prowadził. Przyznam, że te leki mnie męczą, jak i całodniowe mdłości i bóle kiszek, ale dam radę!

    Ona 43
    tarczyca zdrowa,
    brak endometriozy,
    kariotyp prawidłowy
    brak chorób przewlekłych
    homocysteina w normie

    On 44
    cukrzyca II typu - avamina, amaryl
    kariotyp prawidłowy
    morfologia 3%
    całkowita liczba plemników 279,9 ml/ejak.
    ruchliwość 63%
    fragmentacja 85,81% prawidłowych

    05.2023 poronienie zatrzymane ciąża naturalna
    AMH 04.2024 -2,17 ng/ml
    IVF 08.2024 słaba odpowiedź na stymulację - 2 oocyty, oba nieprawidłowe
    IVF 09.2024 uzyskano 4 oocyty, dwa przetrwały do 5 doby. transfer świeży - nieudany, drugi zarodek nieprawidłowy
    IVF 10.2024 uzyskano 6 komórek, 4 dojrzałe, 2 zarodki w 5 dobie oba nieprawidłowe

    histeroskopia - wynik niejednoznaczny (mała ilość materiału do badania) -wprowadzono 3 rodzaje antybiotyków

    IVF 02.2025 start procedury z KD
    AMH 01.2025 0.96 ng/ml
    6 komórek zapłodnionych, 5 zarodków uzyskanych, 3 zbadane, 1 nieprawidłowy. 2 zdrowe zarodki
    transfer nr 2 - 4.08
  • basiaO. Ekspertka
    Postów: 242 331

    Wysłany: 10 września 2025, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gwen143 wrote:
    Dziewczyny, jestem po wizycie

    mam dawczynie 23 lata . te podstawowe fenotypy się zgadzają ( grupa krwi , wzrost waga , kolor włosów )
    oczywiście brak dziecka wiec trochę kot w worku

    Pani doktor mówi ze przy takim wieku dawczyni badanie zarodków jest niepotrzebne bo sama dawczyni tez jest w dużym stopniu przebadana , co myslicie?

    ja przyznam im bliżej tym trochę bardziej panikuje ze to będą jednak nie moje geny.

    Raczej nikomu nie będę mówić nawet najbliższej rodzinie - trochę się boje ze podświadomie moja mama czy siostra mogą traktować to jak " nie nasze geny". Tym bardziej ze mamy syna ,

    Cześć! U nas dawczyni lat 29, robiliśmy badania pgt i jeden zarodek był nieprawidłowy, więc różnie to bywa. My nie mieliśmy informacji czy posiada dzieci, ale jakoś o tym nie myślałam, nie miało to dla nas znaczenia.

    Ja na początku też myślałam, że nie moje geny i było mi jakoś i dziwnie i smutno, ale jak już weszliśmy w cykl przygotowań to zupełnie wyleciało mi to z głowy i przestałam o tym myśleć. Teraz mam w głowie, że to nasza fasolka, i że widocznie tak miało być.

    My również nikomu nie powiedzieliśmy, ani o in vitro, a tym bardziej, że to komórka dawczyni. Nie chcemy zbędnych pytań, typu jak nam idzie, czy wszystko dobrze, a jak nie wyjdzie to co dalej. Wiem, że to z troski, bo rodzinę mam wspaniałą i nikt nigdy nie męczył nas o dzieci itp. Ale uznaliśmy, że powiemy, jak już wszystko będzie "pewne", kiedyś się pospieszyliśmy z wieściami, a tydzień później poroniłam.

    Ona 43
    tarczyca zdrowa,
    brak endometriozy,
    kariotyp prawidłowy
    brak chorób przewlekłych
    homocysteina w normie

    On 44
    cukrzyca II typu - avamina, amaryl
    kariotyp prawidłowy
    morfologia 3%
    całkowita liczba plemników 279,9 ml/ejak.
    ruchliwość 63%
    fragmentacja 85,81% prawidłowych

    05.2023 poronienie zatrzymane ciąża naturalna
    AMH 04.2024 -2,17 ng/ml
    IVF 08.2024 słaba odpowiedź na stymulację - 2 oocyty, oba nieprawidłowe
    IVF 09.2024 uzyskano 4 oocyty, dwa przetrwały do 5 doby. transfer świeży - nieudany, drugi zarodek nieprawidłowy
    IVF 10.2024 uzyskano 6 komórek, 4 dojrzałe, 2 zarodki w 5 dobie oba nieprawidłowe

    histeroskopia - wynik niejednoznaczny (mała ilość materiału do badania) -wprowadzono 3 rodzaje antybiotyków

    IVF 02.2025 start procedury z KD
    AMH 01.2025 0.96 ng/ml
    6 komórek zapłodnionych, 5 zarodków uzyskanych, 3 zbadane, 1 nieprawidłowy. 2 zdrowe zarodki
    transfer nr 2 - 4.08
‹‹ 761 762 763 764 765 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Droga ku rodzicielstwu - inspirująca historia Danuty i Adama

Dla wielu par starających się o potomstwo, droga do rodzicielstwa często bywa pełna wyzwań i niepewności. Jednak dla Adama i Danusi Dzionków ta droga, choć trudna, okazała się pełna nadziei i wreszcie spełnionych marzeń. Ich historia stanowi inspirujący przykład siły i determinacji w staraniach o dziecko, ukazując jednocześnie istotną rolę męskiej części sukcesu w procesie leczenia niepłodności.

CZYTAJ WIĘCEJ