X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 10 maja 2018, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem pod wrazeniem tego wysypu dziewczyn z POF, do niedawna czulam się samotnym unikatem, bardzo wam wspolczuje, ale tez jakos mi raźniej, choc kazde POF jest inne. Powodzenia.

    Bea77, aksa lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe koleżanki Kadetka i Mola :) Trzymam kciuki za Was i za każdą 'weterankę' :) :)
    Jak to mówią "w grupie siła", choć szkoda, że jednoczy nas taki problem :(

    I coraz więcej moich równolatek, to przerażające :( :(
    Ale cieszę się, że istnieją dla nas możliwości na zajście w ciążę. Mam nadzieję, że nasza 'kochana' władza nie zabierze się za to...

    Czekam z niecierpliwością na wtorek, mamy wizytę i zaczną szukać dawczyni!!!

    Nasze dziecko/dzieci będą wiedziały o KD, nie chcę niczego ukrywać.. Kiedyś w dorosłym życiu zrobi jakieś badania, prawda wyjdzie i co wtedy?? Od małego mam zamiar stopniowo o tym mówić. A otoczenie dowie się dopiero wtedy kiedy dziecko pozna prawdę.. Rodzina też się prędzej nie dowie, u nas nie wiedzą nawet o IVF.. Jedynie moja przyjaciółka zna CAŁĄ prawdę, jej jedynej ufam..

    Co do wyglądu dawczyni to też nie ma dla mnie znaczenia.. Wystarczy, że będzie miała zbliżone do nas cechy.. Dziecko i tak będę kochać, nawet gdyby wyglądało jak shrek.. Nie to jest najważniejsze, oby tylko było zdrowe :) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 11:26

    Bea77, Bea77, aksa, Magdala lubią tę wiadomość

  • Bao Przyjaciółka
    Postów: 85 51

    Wysłany: 11 maja 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wyobrażam sobie nie wiedzieć, jak wygląda dawczyni. Mam jak Bea, dla mnie to ważne, wiem, że są kobiety, od których jajeczka zwyczajnie bym nie chciała.

    A co do niemówienia dziecku że jest z komórki innej kobiety.. Wyobraźcie sobie, zapadłyście na raka, taki typ, który może być dziedziczony. Wasza córka jest już dorosła. Panikuje, zaczyna robić testy genetyczne, żeby sprawdzić, jak bardzo ona sama jest narażona, czy odziedziczyła po mamie tę mutację. Chyba serce by mi pękło.. Geny są ważne, nie można temu zaprzeczyć, każdy robi co uważa za stosowne, ale czytałam ciekawe książki "In vitro. Bez strachu, bez ideologii" i "Nie przeproszę że urodziłam. Historie rodzin z in vitro", one mi uświadomiły złożoność całego problemu i nie wyobrażam sobie takiego faktu przemilczeć.

    Bea77, klamka lubią tę wiadomość

    Ur.1985: endometrioza jajnikowa i otrzewnowa III st, adenomioza, zatykające się jajowody, AMH 1,4 (2016)->1,19 (2017)->0,85 (2019), FSH - 11 (2019), komórki słabej jakości - repetitive immature oocyte syndrome (IOS) w IVF. Mąż OK.

    wiosna 2018 - długi protokół ->
    7 komórek:
    3 niedojrzałe (2 GV, 1 MI),
    2 zdegenerowane (Liza),
    2 dojrzałe (MII)
    (IMSI)->1 zarodek (transfer moruli M.1 w 3 dobie) :(

    jesień 2018 - krótki protokół ->
    6 komórek:
    4 niedojrzałe (MI),
    1 zdegenerowana (Liza),
    1 dojrzała (MII)
    -> nie zapłodniła się -> 0 zarodków

    IVF KD?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po punkcji niestety tylko 4 kom :(. Czekam co dalej....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie dziewczyny, że mamy różne opinie ale kulturalnie i fajnie wymieniamy się poglądami.

    Zgadzam się Bao w 100%. I z Never w 80% heheheh. Ja jednak wolałabym, żeby dziecko nie było jak Shrek, choć gdyby było to wiadomo że bym też kochała. :-D

    never_lose_hope, Bao, mag87 lubią tę wiadomość

  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholerka wyszły mi w posiewie z kanału szyjki Streptococcus agalactiae. Za tydzień mam mieć mezo. Napisałam do kliniki i czekam ale chyba jeszcze zadzwonię na infolinię.

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    scania wrote:
    Cholerka wyszły mi w posiewie z kanału szyjki Streptococcus agalactiae. Za tydzień mam mieć mezo. Napisałam do kliniki i czekam ale chyba jeszcze zadzwonię na infolinię.
    Chyba lepiej czekaj na maila, bo ta ich infolinia jest do d*$%, no i dziewczyny muszą pewnie skonsultować się z lekarzem, a na infolinii tego nie zrobią.

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Ja po punkcji niestety tylko 4 kom :(. Czekam co dalej....

    Kciuki za piękną jakość komórek! To oczekiwanie jest trudne :( Niech wszystko idzie po Waszej myśli!

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki homocysteiny i kwasu foliowego.

    Homocysteina 6,5 μmol/l przy normach min: max: Z suplementacją folianami: < 12 umol/l Bez suplementacji folianami: < 15 umol/l W przypadku ciąży: Z suplementacją folianami: < 8 umol/l Bez suplementacji folianami: < 10 umol/l

    I kwas foliowy 32,4 ng/ml przy normie min 4,6 i max 18,7. Czyli dużo ponad normę, czego się w sumie spodziewałam bo dużo go przyjmuję.

    Zapytam Lewandowskiego o te wyniki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Ja po punkcji niestety tylko 4 kom :(. Czekam co dalej....

    Może jakość będzie super, nie trać wiary.

    never_lose_hope, klamka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Fajnie dziewczyny, że mamy różne opinie ale kulturalnie i fajnie wymieniamy się poglądami.

    Zgadzam się Bao w 100%. I z Never w 80% heheheh. Ja jednak wolałabym, żeby dziecko nie było jak Shrek, choć gdyby było to wiadomo że bym też kochała. :-D

    Tu się zgadzam Bea, bardzo mi się podoba wymiana zdań i poziom kultury :) Wiem, że zawsze można na Was liczyć i poratujecie radą..
    Czytam na kafetrii wątek o kd i jestem porażona ilością trolli.. I nieprzyjemnych komentarzy.. Ostatnio nagminnie jakiś troll kopiuje ten sam komentarz, jak to jest gdy nasienie waszego męża zapładnia obcą babę, jesteście inkubatorami, egoistkami itp. Szok, skąd tyle jadu w ludziach..

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas bardzo wysoki.. Przyjmujesz zwykły kwas foliowy czy folian?? Badałaś może b12 ?? Podpada pod mutację, ale ma ją 50% kobiet więc to norma :/ Ale homocysteina piękna, to nie pasuje do mutacji.
    Zielona herbata wypłukuje kwas foliowy i wit. B12 powoduje jego obniżenie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 12:41

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Never, zaglądam też na ten wątek na kafeterii, ale bardzo mi przeszkadza, że tam każdy może pisać bez rejestracji i stąd te obrzydliwe komentarze. Oczywiście trzeba je olewać, ale przykro się na to patrzy.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • aksa Przyjaciółka
    Postów: 74 21

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Chyba niedokładnie czytałaś hehehe czeska klinika okazała się porażką. Teraz jestem w Novum, w Warszawie. Przed prawdopodobnie piątą procedurą w ciągu jednego roku.
    Bea77 będzie dobrze, zobaczysz :-)

    Bea77 lubi tę wiadomość

    aksa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie Lil_m, ja zaglądam tam tylko dlatego, że dziewczyny dzielą się konkretnymi informacjami o klinikach, mają już KD za sobą. Ale co się wkurzam to się wkurzam, bezczelne komentarze. Nie dołują mnie te teksty, bo jestem pewna naszej decyzji, ale denerwuje mnie istnienie takich ludzi :/ Wwalanie nosów nie tam gdzie trzeba :/ Jeśli nienawidzę kotów to nie wchodzę na fora dla ich miłośników, skąd te trolle mają na to czas :/

    Ja podzielę się później tutaj swoimi doświadczeniami, bo widzę, że jako jedyni już wdrożyliśmy procedurę :) A wiem jak pomocne są opinie innych! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 12:52

    Bea77, Lil_m lubią tę wiadomość

  • scania Autorytet
    Postów: 301 384

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Chyba lepiej czekaj na maila, bo ta ich infolinia jest do d*$%, no i dziewczyny muszą pewnie skonsultować się z lekarzem, a na infolinii tego nie zrobią.
    Zgłoszone. Lekarka ma do mnie oddzwonić.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Jeden jajnik od 2001
    VI 2013 AMH 0.21 (7dc); VIII 2013 AMH 0.45 (3dc)
    IX 2013 IMSI: 4A&4B
    XII 2013 - II 2014 kolekcja oocytów - IMSI: 2x4B
    II 2015 synek - "wpadka" urlopowa
    II 2018 kriotransfer - 2cc - ciąża biochemiczna
    V 2018 mezoterapia
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Ja po punkcji niestety tylko 4 kom :(. Czekam co dalej....
    Ty sie martwisz, że masz tylko 4 a ja po punkcji cieszyłam się, że aż 4 :) najważniejsza jest jakość i oby u Ciebie była bardzo dobra!

    Bea77, klamka, karolcia35 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never_lose_hope wrote:
    Kwas bardzo wysoki.. Przyjmujesz zwykły kwas foliowy czy folian?? Badałaś może b12 ?? Podpada pod mutację, ale ma ją 50% kobiet więc to norma :/ Ale homocysteina piękna, to nie pasuje do mutacji.
    Zielona herbata wypłukuje kwas foliowy i wit. B12 powoduje jego obniżenie..

    Przyjmuję zwykły. Może mi teraz przepiszą folian. B12 nie badałam nigdy. Może mi każą zbadać. Zapytam co lekarz na to.

    Poza tym właśnie dostałam wyniki witaminy D3 i AMH. Nie wytrzymałam i powtórzyłam badanie AMH. Jestem dokładnie miesiąc po ostatniej punkcji i badanie AMH robiłam dziś w 21 dniu cyklu.

    Witamina D3 37,0 ng/ml przy normach Niedobór <= 20 ng/ml Poziom niewystarczjący 21-29 ng/ml Poziom wystarczający >= 30 ng/ml.

    Czyli te moje 4000 jednostek to wcale nie aż tak dużo. Myślę, że spokojnie mogłabym i 6000 przyjmować.

    AMH z kolei 1,38 ng/ml Dupy nie urywa, ale może być. W końcu jestem po 4 procedurach i mam prawie 41 lat.

    Glukoza bez obciążenia to 98,8 mg/dl przy normie 70-99. Wyszło w normie, ale minimalnie. Z obciążeniem wyszłoby ponad normę.


    Czekam jeszcze na wyniki insuliny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 13:08

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Fajnie dziewczyny, że mamy różne opinie ale kulturalnie i fajnie wymieniamy się poglądami.

    Zgadzam się Bao w 100%. I z Never w 80% heheheh. Ja jednak wolałabym, żeby dziecko nie było jak Shrek, choć gdyby było to wiadomo że bym też kochała. :-D
    I to jest to ! Jak już urodzisz dziecko to będzie dla Ciebie najpiękniejsze na świecie! Każdy ma prawo do wyboru KD na swój własny sposób i super, że wszystkie to rozumiemy :)

    never_lose_hope, Bea77 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea lekarze raczej nie przypiszą Ci folianów, większość bagatelizuje mutacje i zaleca zwykły kwas. Mam nadzieję, że dr Lewandowski okaże się wyjątkiem :) Jeśli nie to klasycznie - będziesz musiała na własną rękę dawkować sobie foliany :/

    Bea77 lubi tę wiadomość

‹‹ 154 155 156 157 158 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ