X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 10 lutego 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam wlasnie najpierw gonal a potem menopur ale dosc duże dawki menopuru.

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Ja mialam wlasnie najpierw gonal a potem menopur ale dosc duże dawki menopuru.
    Moje stymulacje były wyłącznie na Menopurze, bo Invicta uważa że Menopur najlepszy. Ja w ogóle nie słyszałam, żeby tam ktoś był czym innym niż Menopur stymulowany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2018, 22:21

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 10 lutego 2018, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Moje stymulacje były wyłącznie na Menopurze, bo Invicta uważa że Menopur najlepszy. Ja w ogóle nie słyszałam, żeby tam ktoś był czym innym niż Menopur stymulowany.
    Bea,a czy słyszałaś coś o skuteczności sterydu przy staraniach?ja się tak zastanawiam,czy w moim przypadku przy chorobach z autoagresji,nie byłby wskazany steryd?kiedyś tak jedną ginekolog powiedziała,że być może trzeba będzie spróbować ze sterydem...może warto,bo tak na dobrą sprawę,nie wiem czy moje niepowodzenia z zajściem w ciążę w tym 4 biochemiczne,nie są spowodowane problemem z implantacją zarodka...może to nie tylko problem z odpowiednią komórką i nasieniem...

    Bea77 lubi tę wiadomość

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Bea,a czy słyszałaś coś o skuteczności sterydu przy staraniach?ja się tak zastanawiam,czy w moim przypadku przy chorobach z autoagresji,nie byłby wskazany steryd?kiedyś tak jedną ginekolog powiedziała,że być może trzeba będzie spróbować ze sterydem...może warto,bo tak na dobrą sprawę,nie wiem czy moje niepowodzenia z zajściem w ciążę w tym 4 biochemiczne,nie są spowodowane problemem z implantacją zarodka...może to nie tylko problem z odpowiednią komórką i nasieniem...
    Nika, niestety na sterydach się nie znam w ogóle. Także nie chcę Cię wprowadzać w błąd. U mnie to raczej problem ze starymi komórkami. A z implantacją to jeszcze nie wiem, bo nigdy nie miałam podanego ani jednego zarodka do tej pory (wszystkie wyszły z błędami chromosomalnymi i takich klinika nie podaje).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2018, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2018, 00:04

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meera wrote:
    Bea, a czy te błędy chromosomalne nie mogły powstać na skutek stymulacji menopurem + suplementacji DHEA? Nie wiem, czy dobrze rozumuję, ale w takim razie te czynniki miały chyba wpływ tylko na komórki "gotowe do startu", w pęcherzykach, a nie na te w stanie statycznym, które jeszcze drzemią w jajnikach?
    Problemy chromosomalne są wynikiem przede wszystkim mojego wieku, a nie leków użytych do stymulacji. Komórek nie da się polepszyć, ale niewątpliwie stosując źle dobrane leki można je pogorszyć. Ja DHEA zaczęłam stosować jeszcze przed stymulacją, a nie tylko w czasie samej stymulacji. Menopur zawiera LH, które z tego co wyczytałam, jak jest w nadmiarze to może komórkom szkodzić w takim sensie, że po zapłodnieniu wpływa na ich podział. Poczytajcie te publikacje na blogu dr Sher. Tam jest dużo ciekawych spostrzeżeń. Zarodki są nieprawidłowe jak komórka źle się dzieli. Chromosomów powinno być w zarodku 23 pary, połowa od matki i połowa od ojca. Czyli są dwa chromosomy 1, dwa chromosomy 2 i tak dalej aż do chromosomu 22. Plus są dwa chromosomy płci X oraz Y. Komórka żeńska ma zawsze X, a plemnik może być albo X albo Y. Po połączeniu się z komórką żeńską, jeśli będzie XX to oznacza dziewczynkę, a jak XY to chłopca. To takie małe przypomnienie z biologii ;-) Prawidłowy kariotyp to pary chromosomów od 1 do 22 oraz XX lub XY (w sumie 46 chromosomów jest u każdego człowieka). Jeśli komórka się źle dzieli to zamiast pary chromosomów mogą być trzy czyli tzw. trisomie (przykład to trzy chromosomy 21 czyli syndrom Downa), a jak zamiast pary jest jeden to mówimy o monosomiach. Czyli źle dobrane leki do stymulacji mogą zaburzać prawidłowy podział komórki jajowej tak żeby w zarodku powstał prawidłowy kariotyp.

    Czytałam też że dodanie do stymulacji hormonu wzrostu (HGH) może wpływać na prawidłowy podział komórki jajowej po zapłodnieniu, ale HGH jest w niektórych krajach nielegalny. No i nie stosuje się rutynowo przy in vitro. Więcej tu może na ten temat powiedzieć Dana, której koleżanka to zastosowała i po wielu niepowodzeniach in vitro jest teraz w ciąży ( w wieku 41 lat).

    Meera lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze się generalnie w klinikach nie zgadzają z tym co mówi dr Sher, twierdząc że sama komórka jajowa może juz być wadliwa przed zapłodnieniem i żadne leki do stymulacji tego nie polepszą ani nie pogorszą. Nie ma chyba badań na szeroką skalę na ten temat. Natomiast ja już na kilku forach widziałam posty dziewczyn, które zaszły w ciążę kiedy zmieniły protokół stymulacji i dodały HGH. Także trudno powiedzieć kto ma rację. Lekarze tez ludzie i mogą się mylić.

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 11 lutego 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea ja momentami brałam 300 menopuru i komórki sie pieknie zaplodnily i dzielily, z 6 komórek zapłodnionych w 3 dobie 6 zarodkow, w 5 dobie 5 blastocyst i to 3 klasy aa, jedna ab i jedna bc...Tyle ze te 6 komórek wybrali z 15, które byly....reszta podobno albo niedojrzala albo zdegenerowana...Tyle ze ja mam 31lat.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Bea ja momentami brałam 300 menopuru i komórki sie pieknie zaplodnily i dzielily, z 6 komórek zapłodnionych w 3 dobie 6 zarodkow, w 5 dobie 5 blastocyst i to 3 klasy aa, jedna ab i jedna bc...Tyle ze te 6 komórek wybrali z 15, które byly....reszta podobno albo niedojrzala albo zdegenerowana...Tyle ze ja mam 31lat.
    No właśnie. 31 lat to zupełnie inna sprawa. Najważniejszy w tym wszystkim jest wiek. I zaszłaś w ciążę?

    Ja miałam stymulację Menopurem 225 i kilka dni 300. Nigdy nie miałam jakości blastocysty aa ani ab. Raz jedyny miałam bb (ale była chora, miała monosomie), a reszta to zawsze bc albo cb. Także niestety wiek... Gdybym wiedziała wcześniej, że tak może być to bym inaczej pokierowała swoim życiem i ustawiła jako priorytet wyjście za mąż i urodzenie dziecka. Ale pamiętam jak zbadałam w zeszłym roku AMH i wyszło 2,53 plus wszystkie hormony inne w normie, drożne jajowody, dobre endometrium, u męża wszystko ok, to myślałam że po pierwszym in vitro będę w ciąży. Nawet ostatnio jak byłam na USG, tydzień temu to mi lekarka powiedziała że mam dobrą rezerwę. Widziała na jednym jajniku 10 pęcherzyków a na drugim 20. I co z tego jak wszystkie stare i nie ma ani jednej zdrowej komórki jak dotąd. Nie zdawałam sobie sprawy jeszcze rok temu, że w ogóle jest możliwe żeby in vitro zawiodło przy takich parametrach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 10:09

  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 11 lutego 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w ciąży w 28tyg po pierwszym świeżym transferze, mam 4 zamrozone

    Ja mialam.przed ivf amh 1.7

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 11:16

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mamaporaz2 wrote:
    Jestem w ciąży w 28tyg po pierwszym świeżym transferze, mam 4 zamrozone

    Ja mialam.przed ivf amh 1.7
    Gratuluję w takim razie i życzę szczęśliwej ciąży i rozwiązania.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi zajście w ciążę, zobaczenie dwóch kresek na teście, utrzymanie tej ciąży, wydaje się czymś tak nieprawdopodobnie trudnym i nieosiągalnym, że właściwie niemożliwym. Do tej pory trzymamy z mężem zdjęcie testu ciążowego z mojej jedynej i naturalnej ciąży biochemicznej, bo mamy wrażenie że już nigdy tego nie zobaczymy więcej.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,myslalam,że ja wiem dużo już,a Ty jeszcze wiecej.Uklony przed Toba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 15:32

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,nie wiem.o co chodzi,bo napisalam juz 3 wiadomości dłuższe i każda mi ucina;będę pisać po kilka zdań.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 17:09

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,czy Ty badalas poziom dhea przed suplementacja?Amh mialas bardzo dobre,ja mam bardzo niskie,jestem od Ciebie starsza.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,ja badalam dhea 2 lata temu i mialam 101;a norha w moim wieku to 60-337,czyli.mialam w dolnej granicy normy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 16:19

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bralam dhea przed ostatnim ivf ale tylko 25 mg i było to moje najlepsze podejście,najlepszy wynik,a teraz biorę aż 75 mg.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,co radzisz?Zbadac poziom dhea i testosteronu po 3 tygodniach suplementacji?A wiesz jaki powinien byc poziom?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lutego 2018, 16:22

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 11 lutego 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,widziałam;że robilas pgs,miałaś zdrowe zarodki i zdrowe sie nie przyjęły?Ja robilam raz pgs i nigdy więcej,bardzo tego zaluje,bo moje badsnia nie wyszły za 1 razem i 2 raz rozmrazali zarodki i robili rebiopsje i co z tego,że byl zdrowy zarodek skoro sie nie udało,bo chyba byl za słaby zeby dac rade?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć - pytanie (mam 35 lat) czy z amh 0,936 mogę starać się o refundację in vitro pomimo że nie leczymy się od roku jeszcze czy trzeba czekać rok / ale wtedy może mi spaść poniżej 0,7 :(
    Czy moje amh wskazuje że w jajnikach są jakieś komórki czy też nie ma ich żadnych (niewidoczne pecherzyki w usg).
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ