X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 wrote:
    Kochane tak was poczytuję i powiem Wam,że chyba zacznę brać po 2 saszetki infolicu bo mam PCOS. Mój gin stwierdził,że jedna wystarczy ....ale coś mu nie wierzę :-)

    Teraz w tym cyklu do infolicu dołączyłam jeszcze za namową "czarownic - zielar" - Dong Quai.

    Powiem Wam,że czuję ruch w interesie, jajnik lewy pobolewa :-)Ostatnio z tego jajnika zaszłam w ciążę.

    Od 01.04 jadę na tampony borowinowe, będę dni płodne, mężuś ze mną ...ahhh już mi się marzy "zielona kropka"


    PS.Ranek mglisty,ale teraz wychodzi już zza chmur słonko ;-)




    mi moja gin-endo wyraźnie powiedziała, że w przypadku PCOS jedna saszetka to za mało, to tylko dawka suplementacyjna. Jako dawkę leczniczą należy traktować dwie saszetki i od kilku dni taką właśnie stosuję. Mam nadzieję, że pomoże, a w każdym razie z pewnością nie zaszkodzi :) Więc pij po dwie jeśli możesz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2014, 18:06

    Qrczak, Doris-83 lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 wrote:
    Do Dusznik Zdrój - sanatorium "Jan Kazimierz" ale noclegi znalazłam poza sanatorium.

    Ja,mój luby i "mój synuś" Rocky(mój psiór)i góry!
    Już się nie mogę doczekać :-)

    Byłam w tych okolicach niedawno, zamierzałam nawet zainspirowana Twoimi opowieściami o borowinie odwiedzić to sanatorium, ale jakoś jeszcze odpuściłam :) Jak nic innego nie pomoże to zobaczę. Miłego wypoczynku :) Uważaj na swojego "synka", mój w tych lasach złapał kilka kleszczy :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 28 marca 2014, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Hejka, czytalam na angielskim forum i faktycznie przy PCOS najlepiej spozywac 4g. Doris-83 ja tez mam PCOS i tez kazal mi pic tylko jedna... ciekawe dlaczego?

    ja mam PCOS, MOJA GIN KAZAŁA PIĆ DWIE SASZETKI :) NIE BÓJCIE SIĘ DZIEWCZYNY, NAPEWNO NIE PRZESADZICIE Z DAWKĄ ;)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 marca 2014, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qrczaczku tylko ze jak pijesz inofolic to nawet jesli mialabys jakies drobne cysty to on by je zdusił. Pisałam Wam, ze moja gin po usg az sobie przeklnela pod nosem bo bylo juz zle ale inofolic w miesiac wyczyscil ladnnie jajniki. Najpierw myslala ze to przez podwyzszona prolaktyne mam nieregularne @ ale zbicie jej tez niewiele pomogło i kolejne usg po @ potwierdzilo ze to podejrzenie pcos. Teoretyczie powinno sie potwierdzic je tez innymi obsrwacjami i badaniami podobno. W karcie jak troszke podejrzalam pzed wizyta bylo napisane - pcos - a mi mowila o podejrzeniu. Owulacje masz, @ regularnie wiec raczej teraz usg wyjdzie dobrze przy inofolicku i niczego dokladnie sie nie dowiesz. Ale sama zdecyduj :)

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Viola25 Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 28 marca 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś miala kilka dni (ok.tydzien) po owulacji takie bladorozowe plamienia?
    Niewiem co to znów może być...do tego troszkę kluje mnie w jajnikach

    Viola25

    Ludzie,którzy mają marzenia,nigdy nie tracą nadziei...
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viola25! To może być krwawienie implantacyjne :-)Zielonej kropki życzę :-)

    moremi lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojjj też myśle, ze to może być plamienie implantacyjne, bo rozumiem, ze wiesz kiedy owulacja była dokladnie?
    W poprzednim cyklu mialam takie plamienie ale raczej przez zmniejszenie dawki inofolicu, przynajmniej tak sobie to tlumacze :)

    Mam nadzieje, ze to jednak to o czym z Doris piszemy :) kibicuje :)

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Viola25 Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 28 marca 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja tak mniej wiecej wiem tym razem bo akurat w te dni bylam u ginekologa i robil mi usg.Zobaczymy co sie bedzie dzialo dalej,a ile dni trwa takie plamienie implantacyjne?

    Viola25

    Ludzie,którzy mają marzenia,nigdy nie tracą nadziei...
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 29 marca 2014, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie :)

    Viola - podobno 1-2 dni.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, jak to jest z tym inofolic, jesli chodzi o branie go z innymi lekami, czy np z tym dong quai tez mozna laczyc?

  • Aniiusiaaa5 Ekspertka
    Postów: 154 65

    Wysłany: 30 marca 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny, mam pytanko po miesiączce strasznie bolą mnie piersi, niegdy tak nie miałam jedynie przed @ ale nie po:( czy któraś z Was tak miała? czy to może oznaczać zbliżającą się owulację? czy inofolic może tak podziałał na jakieś hormony?

  • Qrczak Autorytet
    Postów: 1524 1131

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 niestety nie pomogę, bo niewiele wiem na temat dong quai. Zdaje się, że powinno się go ostrożnie stosować. Nie stosować zwłaszcza podczas ciąży i w czasie menstruacji. Popraw mnie, jeśli się mylę. Inofolic ma w sobie tylko kwas foliowy i myo-inozytol. Z czy można stosować je jednocześnie to nie wiem. Musisz dopytać kogoś bardziej zorientowanego w tym temacie. Przykro mi :(

    Aniiusiaaa5 mi z racji brania inofolicu też się trochę pomieszało. Ale zamiast boleć mnie piersi przed miesiączką, to nie bolały wcale. W ogóle sporo dolegliwości PMSowych mi przeszło. Teraz od 13 dni stosuję podwójną dawkę inofolicu i od wczoraj mam plamienia i zaczynam podejrzewać, że to może być właśnie przez zwiększone dawkowanie inofolicu. No chyba, że inofolic przyspieszył mi owulację i zamiast 20dc będzie szybciej i to plamienie jest okołoowulacyjne. Ale pewności nie mam. W czwartek wizyta u gina, to może się wyjaśni.

    f2wle6ydofr9wcyp.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 30 marca 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    dziewczyny, jak to jest z tym inofolic, jesli chodzi o branie go z innymi lekami, czy np z tym dong quai tez mozna laczyc?
    Zapytaj na wątku https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/wszystkie-zielary-z-ovu-soja-dong-quai-z-o-sroki-i-inne,2308.html wydaje mi się że Aga.just łączy donga z inofilikiem. Wg mnie nie ma przeciwskazań, sama mam zamiar je połączyć ale nie wiem czy już w tym cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 12:51

    Anna255 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy wam po iofolicu tydzień przed @ też piersi się robiły nabrzmiałe i bolały i czy jajniki wam pracowały jak przed owulką ???
    Bo ja jestem tydzień ponad po hsg i od 4 dni popijam to nasze cudo i jajnik mnie boli i wogóle mam bóle chwilami jakby @ miała przyść ale to jeszcze czas przecież bo dziś mam 20 dc a zazwyczaj 27-28 dni mam cykle !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2014, 20:52

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA mi w pierwszym miesiacu stosowania pracowały jajniki baardzo. Później zmnieszyłam dawke to cykl mi sie rozregulowal a po powrocie do 2 saszetek jajniki bolaly tylko w trakcie owulacji a piersi zaczeły bolec i zrtobily sie nabrzmiale zaraz po niej. Zawsze nawet przy nieregularnych @ bolaly mnie jakies 2 tyg wczesniej wiec w tej kwestii nic sie nie zmienilo niestety :(

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 wrote:
    Dziewczyny czy wam po iofolicu tydzień przed @ też piersi się robiły nabrzmiałe i bolały i czy jajniki wam pracowały jak przed owulką ???
    Bo ja jestem tydzień ponad po hsg i od 4 dni popijam to nasze cudo i jajnik mnie boli i wogóle mam bóle chwilami jakby @ miała przyść ale to jeszcze czas przecież bo dziś mam 30 dc a zazwyczaj 27-28 dni mam cykle !!

    sądząc po wykresie to dziś masz 20dc, nie 30 :)

    wiesz co ja w poprzednim cyklu tak miałam, że kilka dni po ovulce ( której notabene wcale jednak nie było) zaczęło mnie boleć podbrzusze jak na @. Nie wiem czy to przez inofolic, właściwie to nie znam przyczyny. Miesiączkę musiałam w każdym razie prowokować luteiną, bo sama przyjść nie chciała, mimo, że jakieś dwa tyg chodziłam pewna, że zaraz dostanę.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli @ przyjdzie w czwartek to śmiało bede mogła stwierdzić, ze inofolic (2 saszetki dziennie) w duuuzym stopniu reguluje mi cykl.

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Ach chmureeeczka fakt 20 nie 30 dzień hi hi :D
    No bo nie wiem czy to po hsg czy po tym inofoliku te bóle :/
    Ach kobiecy organizm to wielka jedna tajemnica :/

    No nic zostaje poczekać tydzień na @ i nie myśleć za bardzo :)
    o ma byc to będzie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnnie cykle jak w zegarku zawsze 28 dni !! N od dwuch miesięcy po 3 latach przerwy poszłam do pracy na 3 zmiany i dwa dni szybciej ostatnio @ przyszla więc ciekawe jaki wpływ na mój organizm będzie miał inofolic !!:)

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 30 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGA 30 wrote:
    Ach chmureeeczka fakt 20 nie 30 dzień hi hi :D
    No bo nie wiem czy to po hsg czy po tym inofoliku te bóle :/
    Ach kobiecy organizm to wielka jedna tajemnica :/

    No nic zostaje poczekać tydzień na @ i nie myśleć za bardzo :)
    o ma byc to będzie :)

    no niby nie ma lepszej rady, choć ja czekałam do 41dc na @ i myślałam, że zwariuję. Po drodze trzy testy sikańce robiłam, bo te bóle mi nie dawały spokoju... to była nowość dla mnie i łudziłam się, że może się udało. Widocznie w ogóle nie było ovulki, ale przynajmniej wiem, że coś tam we mnie pracuje bardziej intensywnie niż kiedyś. Bo ja właściwie nigdy nic przed @ nie czułam, co najwyżej w pierwszy dzień krwawienia. A tu proszę, jakieś zmiany.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ