X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 11 maja 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka to trzymam kciuki żeby znaleźli ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Mixa tez zdrowka zycze :) moj maz dzis tez zaczal podpytywac czy nie lepiej juz pomyslec o in vitro niz probowac z inseminacja... Czyli jak on juz zaczyn watpic to ja juz sama nie wiem :(
    no jak ja powiedziałam mojemu lekarzowi o watpliwościach mojego męża odnośnie skuteczności iui (a jeszcze moja koleżanka dobila mnie tekstem, ze to wyciąganie pieniędzy tylko) to przyznał, ze to metoda o niskiej skuteczności is tąd tyle prób proponują; polecił mi też zrobienie histeroskopi i teraz czekam na badanie a lekarz powiedział, ze jak juz będę po badaniu, to zdecydujemy co dalej- czy 3 iui, czy już in vitro... trochę szkoda mi ego próbowania z iui, bo jak już in vitro nie wyjdzie, to dól totalny...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Nie wyszło znowu, dzis mój 1dc :(...tak sobie mysle..mialam zamier robic 5 iui ale teraz mysle czy to ma sens? chyba w czerwcu zrobimy in vitro...a moze poczekac..zrobic przerwe z 3 mce? zeby wszystko odsapnęło? nie wiem juz sama :/
    przykro mi lena, coś u nas ostatnio słabo z tymi inseminacjami ;)
    a co do jajowodów, to myśle, ze jakbyś miała przeweżenie, to by Ci to napisali w opisie hsg- tu jestem tego zdania, co blanka
    widzisz- jak sie okazuje mogą być jeszcze inne czynniki uniemożliwiające zajście- pogadaj z lekarzem, zobaczysz co powie, ja teraz ide na te badanie, które ma pokazywac budowe macicy, ew nieprawidłowości, zrosty, polipy itp rzeczy, których nie widac na usg - i tak sie zdarza, nie chce Cie straszyć, jedynie co chce powiedzieć, to ze te nasze starania to pewien proces, rózne rzeczy p drodze sie mogą okazać, albo lekarze będą chcieli sprawdzic... mnie samą denerwuje ta niepewność i czas, jaki to zajmuje, ale co zrobić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    A ja tez nie wiem jakie moj ma plany poniewaz badalismy nasienie meza i chyba je zgubili... Jutro mam dzwonic to moze czegos wiecej sie dowiem...
    o maj gad!!! to niech szukają-porażka na maxa z ich strony, am nadzieje, ze chociaż przeprosza i zaproponują darmową powtórkę,ciekawe czy sami chcieliby tak sobie na siłę robić dobrze i usłyszec potem, ze koś wyniki zgubił- zagotowałam sie ;)

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 12 maja 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie Mixa, co bedzie jak in vitro tez sie nie uda ???ja chyba umrę :(:( ale jednak napawa mnie optymizmem to, ze moja sasiadka z pierwszego inv ma coreczke, drugie sie nie udalo, i zrobila 3 podejscie tez z pozytywnym skutkiem, wiec te wyniki jednak sa duuzo wieksze :) najgorzej ze nic innego nie da sie zrobic jak tylko wierzyc ze sie uda. W glowie mi sie nie miesci ze mamy takie problemy, to jest jakis absurd nad absurdem zeby bylo wszystko ok i ku..nic!! jak tylko uslysze jeszcze raz od kogos ze mi lata leca, albo ze zegar tyka, to nie recze za siebie, zdziele przez łeb , az odpadnie!! ;Przepraszam z góry, ale dzis jestem sflustrowana do głębi..

    Mixa lubi tę wiadomość

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no lena niestety, czuję to samo, tak sie łudze, ze jak zrobię te 6 prób iui, to moze jedna sie uda..tyle lasek robi 2 podejscie do in vitro na tym forum, ze łeb boli, a te in vitro nie dość, ze dużo stresu kosztuje, to jeszcze duzo czasu absrobuje i jakoś trzeba bedzie je godzić z pracą-bo zarabiać na nie też trzeba, woógle to niby kasę z M mamy, ale ile on razy zechce próbowac, to nie wiem- skoro teraz juz narzeka na iui, to nie wiem czy np po pierwszej nieudanej próbie nie obrazi sie na in vitro... masakra...teraz jak będzie można oczywiscie po tym moim badaniu macicy(też niepodejrzewałam, ze kiedys będę miała takie problemy)zrobic in vitro, to zrobię komercyjne, ale ju zapisze sie na rzadowe na wszelki wypadek...ogólnie jestem nie wierząca, ale sie ju zastanwiam czy nie zacząć odprawiania jakis czarów szamanskich albo innych przeklęć, zaklęć i tak dalej, keidys myślałam,ze in vitro daje gwarancje zajścia, skoro wkładaja zarodka-ale byłam naiwna!!!

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 12 maja 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Własnie Mixa! czas,i kasa do tego..u nas tak jak i u Was..niby kasa by sie znalazla, ale moj juz brzdaka, ze jak nie wyjdzie za 1 razem to on nie wie czy dalej warto robic..i tez tak jak Ty chcę podejsc normalnie ten pierwszy raz, ale jakby co to za pare miesiecy (bo dopiero we wrzesniu/pazdzierniku minie nam oficjalne 2 lata jak sie staramy)zapisze sie na to rzadowe, o ile bedzie jeszcze miejsce ;( albo moze i bedzie ale na 2016 rok! :(

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena, a będziesz robiła dalej iui do 6 prób? u mnie jest możliwośc ponoć zapisu na rządowe in vitro na styczeń - lecze się w invimedzie, maja podpisaną refundacje a do refundacji trzeba mieć rok udokumentowany, a nie 2 lata-lena

  • Laura Autorytet
    Postów: 3396 6618

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2015, 09:59

    Synuś mamusi i tatusia :)
    Dominiś 2890, 52cm <3
    89c50790be.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ci raczej nie pomogę w tym temacie, ale na forum jest cały wątek poświęcony temu lekowi, więc moze tam dziewczyny, które używają bedą wiedziały
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-z-pomoca-medyczna/pregnyl-kto-stosowal,45.html

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laura wrote:
    Witam dziewczyny :)
    Myślicie ze pregnyl podwyższa tempke?
    U was nie widzę wykresów? Prowadzicie?
    A na co masz podawany ten pregnyl????? Na pękanie czy stymulujesz się nim. Jeżeli na pękanie to raczej będzie podwyższał bo następuje owu :)

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    lena, a będziesz robiła dalej iui do 6 prób? u mnie jest możliwośc ponoć zapisu na rządowe in vitro na styczeń - lecze się w invimedzie, maja podpisaną refundacje a do refundacji trzeba mieć rok udokumentowany, a nie 2 lata-lena

    2 lata do 35 roku życia a rok od 35 roku życia.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    2 lata do 35 roku życia a rok od 35 roku życia.
    Na różnych stronach inaczej jest napisane i ostatnio lekarz wspominał ze po roku a mam 23 lata. Czytałam też dodatkowo że są inne wskazania. Np 6 cykli wywoływania owu bez efektu przy PCO i tu nie musi być udokumentowanego nawet roku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 13:55

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie laski, ze nie wiem, mi lekarz mówił o 1 udokumentowanym roku staran, nic inengo nie wspominał, wogóle wcześniej sie nie interesowałam rządowym dofinansowaniem, bo lekarz wcześniej nie wspominał i najzwyczajniej myślałam, ze jesteśmy z męzem za starzy oboje na rzadowe in vitro, trzeba sie zainteresowac, na stronie mojej kliniki są zasady, zaraz chyba je poczytam...

  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MisiaMisia wrote:
    2 lata do 35 roku życia a rok od 35 roku życia.

    Jeżeli jest to niepłodność idiopatyczna to dwa lata.
    My startujemy z ivf też ze względu na małą skuteczność iui. Zanim się zakealifikujemy zdążymy zrobić 3 raz iui a teraz kompletujemy badania. Na sam kariotyp czekamy 5 tygodni.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o proszę :





    Program zapewnia możliwość skorzystania z procedury zapłodnienia pozaustrojowego parom, u których stwierdzono niepłodność kobiety lub mężczyzny.

    Warunkiem przystąpienia do Programu jest rozpoznanie bezwzględnej przyczyny niepłodności przez lekarza lub udokumentowane nieskuteczne leczenie w czasie nie krótszym niż 12 miesięcy.

    W ramach Programu będą mogli się leczyć także pacjenci, u których w wyniku leczenia lub z innych powodów może dojść do utraty płodności w przyszłości (tzw. pacjenci z odroczoną płodnością z powodów onkologicznych oraz zakaźnych).

    Kobieta w dniu zgłoszenia do Programu nie może mieć ukończonego 40 roku życia. Decyduje data zgłoszenia się kobiety czyli pierwszej wizyty u realizatora. Jeśli pomiędzy dniem zgłoszenia się do ośrodka realizującego Program a dniem kwalifikacji do Programu kobieta ukończy 40 rok życia, będzie miała nadal prawo do skorzystania z Programu. Nie ma ograniczeń wiekowych dla mężczyzn.



    Wskazaniem do leczenia kobiet w ramach Programu jest:
    a) czynnik jajowodowy niepłodności:

    trwałe uszkodzenie jajowodów,
    brak szansy na powodzenie leczenia operacyjnego niepłodności,
    upośledzona funkcja jajowodów przy zachowanej drożności lub po nieskutecznej operacji mikrochirurgicznej,

    b) czynnik jajnikowy niepłodności:

    brak ciąży po co najmniej sześciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania,

    c) endometrioza:

    I, II stopień, tak jak w niepłodności idiopatycznej,
    III, IV stopień, tak jak w czynniku jajowodowym,

    d) niepłodność niewyjaśnionego pochodzenia (idiopatyczna):

    u kobiet do ukończenia 35 roku życia, jeżeli trwa dłużej niż 24 miesiące,
    u kobiet powyżej 35 roku życia, jeżeli trwa dłużej niż 12 miesięcy,


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 14:03

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi ostatnio babeczka w rejestracji nawet podrzuciła temat ze 3 nieudane IUI są juz wskazaniem do IN VITRO. Ja mam PCO i prawdopodobnie ze względu na to mogę mieć szanse na dofinansowanie. Mam juz za sobą 7 cykl starań na stymulacji i nic :(

    A i zapomniałam :) jak to ja albo i pisałam już
    byłam na podglądzie i miałam 3 pęcherzyki o podobnej wielkości 16 mm. Wczoraj podałam gonal i jutro o godzinie 10.00 podejście nr 3 IUI.

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to sysiaaaa wow!
    rtzymam kciuki za Twoje 3 podejście i zazdroszczę Ci go, ja tak sobie czekam na @, która bedzie oznaczała to wstrętne badanie, a potem to kto wie...

  • Sansivieria Autorytet
    Postów: 1736 1676

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysia, super wyniki!!! Co 3 pęcherzyki to nie 1!!!

    Konwalia lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Konwalia Autorytet
    Postów: 1813 2472

    Wysłany: 12 maja 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    lena, a będziesz robiła dalej iui do 6 prób? u mnie jest możliwośc ponoć zapisu na rządowe in vitro na styczeń - lecze się w invimedzie, maja podpisaną refundacje a do refundacji trzeba mieć rok udokumentowany, a nie 2 lata-lena
    Mixa a w którym invimedzie sie leczysz? Ja w Warszawie i Pani nie była w stanie mi powiedzieć, czy jak się zakwalifikujemy to kiedy będzie można przystąpić do ivf ze względu na brak informacji o dofinansowaniu na drugą połowę 2014.

    l22nroeq1zznmx65.png
    l22ntv73nfpjjdx8.png
‹‹ 130 131 132 133 134 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ