X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny miałam właśnie telefon od lekarza z wynikami męża :( odpadamy z inseminacji tylko in vitro wchodzi w grę :( poniżej 1% prawidłowych plemników :( ja uparłam się, że koniecznie chcę żeby odbyła się ta inseminacja, ale mam nie robić sobie nadziei . Teraz nawet nie wiem od czego zacząć . ile przed inseminacją trzeba brać hormony? jak to wygląda itd nic nie wiem :(((((((((((

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie dowiesz sie wszystkiego. Nikt nie jest wszechwiedzacy :) wybierzcie sie do dobrego androloga

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny to ja z tej miłości mam już 2 psy i 2 koty :) i już tak bardzo muszę ta miłość na dziecko przelać...

    Mixa lubi tę wiadomość

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już byłam u dobrego :( kurcze a tak liczyłam że podczas pierwszej inseminacji mi się uda :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale jest mi strasznie przykro :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Dziewczyny miałam właśnie telefon od lekarza z wynikami męża :( odpadamy z inseminacji tylko in vitro wchodzi w grę :( poniżej 1% prawidłowych plemników :( ja uparłam się, że koniecznie chcę żeby odbyła się ta inseminacja, ale mam nie robić sobie nadziei . Teraz nawet nie wiem od czego zacząć . ile przed inseminacją trzeba brać hormony? jak to wygląda itd nic nie wiem :(((((((((((

    a ile jest wszystkich prawidłowych? bo przed inseminacją selekcjonuja nasienie i te wybrane trafiaja do macicy, nasz lekarz widząc desperację, powiedział, że mimo słabych wyników możemy podejść, byle jego nie obciążać za porażkę, poczytaj o najczęstszych błędach w analizie nasienia,

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 12 maja 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała mamy poniżej 1% :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    ale jest mi strasznie przykro :(
    blanka, mi też strasznie przykro, ze tak u was wyszło..musicie porozmawiac na spokojnie z lekarzem, jakie widzi opcje, moze jakos uda wam sie podnieśźć parametry nasienia...
    a poza tym sama inseminacja nie jest super efektywną metodą, próbuje się jej przed in vitro, bo jest mniej inwazyjna i tansza, ale zobacz po nas z forum-pomimo iui szykujemy się na in vitro, nie wiem jakie są twoje przekonania, ale sama teraz tak myślę, ze moze lepiej już wziąć sie za in vitro, niż robic dużo mniej skuteczną inseminacje i przeżywać znów te 2 tygodnie nerwówki i złudzeń...
    a co do twojego pytania o hormony, to wszytsko zalezy od twojej owulacji, przed iui muszą ci wywołac owulację, jak nie miałaś, albo miałas nieregularną, u nie wystarczył miesiąc na tabletach, a inne hormony przyjmujesz w trakcie, takze problemu nie ma
    kiedy masz mieć wizytę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    też namawiam na wizytę u sensownego androloga, bo zapłodnienie to jedno, a stan zdrowia męża to drugie, zajrzyj na męskie sprawy i poczytaj, naprawdę są sukcesy w poprawie wyników nasienia i to kosmiczne, my wiemy co jest z ciałem męża nie tak i to jest podstawa do dalszych naszych decyzji,ale leczenia facetów to często kwestia kilkunastu miesięcy, czasami tylko 3-5.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dojrzała wrote:
    też namawiam na wizytę u sensownego androloga, bo zapłodnienie to jedno, a stan zdrowia męża to drugie, zajrzyj na męskie sprawy i poczytaj, naprawdę są sukcesy w poprawie wyników nasienia i to kosmiczne, my wiemy co jest z ciałem męża nie tak i to jest podstawa do dalszych naszych decyzji,ale leczenia facetów to często kwestia kilkunastu miesięcy, czasami tylko 3-5.
    tak własnie,chyba musicie przebadać twojego męza i się trochę więcej dowiedzieć, zobaczyć co da sie zrobić
    a na to, ze lakarz powiedział, ze tylko in vitro patrz jak na szansę , a nie na wyrok, jest dla was taka droga, nawet nie chce pisać o czym teraz myślę, sama mam stresa przed moim koszmarem najbliższych dni, czyli badaniem hsc...
    mnie ostatnie wydarzenia nauczyły, ze jeszcze trzeba przy tym wszystkim dużo pokory i cierpliwości, wiem, że miałas nadzieję, ze zrobisz iui i bedzie dobrze, ale ta nasza walka o bobasa jest przeważnie bardziej skomplikowana

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa wrote:
    nie, raczej regulamin samego dofinansowania jest taki sam, a Ty masz niepłodność idiopatyczną?
    na stronie MZ jest napisane, ze poniżej 35 lat trzeba mieć 2 lata staran, ale też pisze np, ze brak ciąży po co najmniej sześciu cyklach farmakologicznej indukcji jajeczkowania- przy czynniku jajnikowym- wiec co to znaczy i do kogo się odnosi?
    przesyłam ci linka, moze ja tego po prostu nie umiem czytac ze zrozumieniem
    http://www.invitro.gov.pl/ktomoze-kobieta
    Tak, idiopatyczną, mam 34 lata..za miesiac :(

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sansivieria wrote:
    Nie wiem, czy się kierują te kliniki, przecież program rządowy powinien mieć takie same warunki w każdym mieście, a ja mam udokumentowany rok i 2 m-ce leczenia (z przerwami), do tego (w tej klinice) 2 nieudane iui - i się łapiemy. Teraz tylko jeszcze czekam na wynik amh i może uda się ruszyć ze stymulacją w czerwcu. Mój lekarz mówił coś o roku udokumentowanym i dwóch latach starań naturalnych bez powodzenia, ale to oczywiście "na słowo", bo jak to udowodnić?? ;) Stwierdził u nas niepłodność idiopatyczną.
    Sensivieria a Ty ile masz latek ?

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Tak, idiopatyczną, mam 34 lata..za miesiac :(

    no to rzeczywiście 2 lata ;(
    ja jakoś nigdy na tę refundację nie liczyłam, szykowałam sie na wydatek, ale zapiszę sie na styczęn, oczywiscie o ile bedzie sens po tym badaniu hsc...już mnie to na maxa męczy, jeszcze 11 dni do @ i wariuje już, już bym chciała miec to za sobą!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2014, 09:27

  • lena7 Autorytet
    Postów: 3372 3458

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Jutro same 3 :) jutro 3 IUI na 3 pęcherzykach i dodatkowo jutro 13 :)
    Powodzenia Sysia!! :)
    Ja w tym cyklu bez iui szaleje na maxa ;)...otórz: wpiepszam od 1dc wiesiolek 2x2, pije duuuzo wody, co do mnie nie podobne bo suchotniczka jestem i pijalam dziennie ze 2 szklanki a teraz z 1,5l, pije herbate zielona ktorej nie cierpie, no i podczytalam u Was o aspirynie czy acardzie, ktora sobie zaaplikuje w dobrym czasie (ale jakim? tego jeszcze nie doczytalam ;)

    Starania od 2012 - 5iui, 4ivf - 8tc[*], 8tc[*]
    7 FET 01.06.17 - 27.02.18 córka <3
    8 FET 08.02.19 - 23.10.19 syn <3
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie. Z samego rana o 10 ;) w końcu się coś na forum dzieje ;) się rozgadalyscie dziewczyny ; )

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lena7 wrote:
    Powodzenia Sysia!! :)
    Ja w tym cyklu bez iui szaleje na maxa ;)...otórz: wpiepszam od 1dc wiesiolek 2x2, pije duuuzo wody, co do mnie nie podobne bo suchotniczka jestem i pijalam dziennie ze 2 szklanki a teraz z 1,5l, pije herbate zielona ktorej nie cierpie, no i podczytalam u Was o aspirynie czy acardzie, ktora sobie zaaplikuje w dobrym czasie (ale jakim? tego jeszcze nie doczytalam ;)
    a ja na forach o in vitro podczytuję sobie o suplementach na wzmocnienie komórek jajowych- i tak zamierzam wcielić w moją dietę koenzym q10 i dhea, wiesiola też biore w postaci oeparolu-oczywiście do połowy cyklu, a tą aspiryne ile zamierzasz brac?nie wiem czy to dobre dla żołądka..może acard lepszy w dłuższej perspektywie, mi aspiryna podrażnia jakoś przewód pokarmowy...a inofolica próbujesz?

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka przykro z tymi plemniorami . Ale szukaj lekarza i do boju ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandragora wrote:
    Witam wszystkie. Z samego rana o 10 ;) w końcu się coś na forum dzieje ;) się rozgadalyscie dziewczyny ; )
    a myślalam mandragora o tobie i twoim monitoringu....
    to ja siedze na chacie i sie obijam, tylko czytam fora i takie tam, myśke, ze będę od tego mądrzejsza, jesdno jest pewne jakby się od tego zachodziło w ciązę, to bym już była ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 maja 2014, 09:36

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mixa a ty badała rezerwę?

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 13 maja 2014, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj tez w domu. Lenie się. Mąż robi śniadanie ;) prosto do łóżka bedzie; )

    lena7 lubi tę wiadomość

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
‹‹ 135 136 137 138 139 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ