X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE
Odpowiedz

INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE

Oceń ten wątek:
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    misia teraz to jest horror, nie mogłam się doczekać zabiegu ale nie pomyślałam jak będę się denerwować teraz :)

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • misia00 Ekspertka
    Postów: 126 164

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    misia teraz to jest horror, nie mogłam się doczekać zabiegu ale nie pomyślałam jak będę się denerwować teraz :)


    Hahahaha no wlasnie nie chcialam Cie straszyc juz przed zabiegiem,ze najciekawsze dopiero bedzie po,dni sie ciagna jak guma od gaci,gapie sie sto razy dziennie na moj wykres jakby od samego patrzenia mial mi tam plus wyskoczyc hihui,Kochana uroki staraczkek po owulce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2014, 18:29

    józefka, Shabeel lubią tę wiadomość

    kjmnzbmhvsv5f1xk.png

    201509116847.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2014, 06:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka - to teraz pozostaje życzyć Ci spokoju, wytrwałości i oczywiście pozytywnego testu. :)
    U mnie zaraz po iui, dokładnie dzień po, mąż miał drobny wypadek i było czym zająć myśli i kim się zająć - więc jakoś tak się nie myślało przez te pierwsze dni. A teraz wyszukuję sobie zajęć i staram się nie myśleć, nie odliczać, ale im bliżej tym gorzej, większy stres.

    misia00 lubi tę wiadomość

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    narazie skupiam się na pracy zawodowej i będę kończyć pisanie pracy magisterskiej. Jakoś ten czas niech zleci, choć myślę o tym nie ustannie :) dziś mąż zrobił mi śniadanie do łóżka, zebym na czczo nie szła do pracy. chyba mi się to spodoba :)

    misia00 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 7 listopada 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    U mnie pierwszy cykl w którym jestem przygotowywana do IUI od początku cykl stymulowany zastrzykami puregon. W 12 dc byłam na USG i pęcherzyk 17mm lekarz kazał mi jeszcze przez 3 dni brać zastrzyki i przyjść na kolejne USG w niedzielę i jak pęcherzyk będzie dobry to w poniedziałek będzie pierwsza IUI. Mam cichą nadzieję ze może się uda:) Józefka trzymam za Ciebie kciuki oby się udało, daj znać...

    józefka, karola_aa, misia00 lubią tę wiadomość

    nadzieja
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza trzymam kciuki :) i koniecznie zdawaj relacje

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;) jestem już po pierwszej IUI ale niestety nie udanej bo nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że prawa strona niedrożna :(
    W grudniowo styczniowym cyklu podchodzimy po raz kolejny ze względu na słabe nasienie.
    Czym byłyście stymulowane ? Bo ja na clo słabo reaguję i lekarz zaproponował puregon.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza wrote:
    Witam

    U mnie pierwszy cykl w którym jestem przygotowywana do IUI od początku cykl stymulowany zastrzykami puregon. W 12 dc byłam na USG i pęcherzyk 17mm lekarz kazał mi jeszcze przez 3 dni brać zastrzyki i przyjść na kolejne USG w niedzielę i jak pęcherzyk będzie dobry to w poniedziałek będzie pierwsza IUI. Mam cichą nadzieję ze może się uda:) Józefka trzymam za Ciebie kciuki oby się udało, daj znać...
    Jaką dawkę brałaś tego puregonu i od którego dnia cyklu ;)? Masz tylko jeden pęcherzyk po nim ?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Cześć dziewczyny ;) jestem już po pierwszej IUI ale niestety nie udanej bo nie wiedzieliśmy jeszcze wtedy, że prawa strona niedrożna :(
    W grudniowo styczniowym cyklu podchodzimy po raz kolejny ze względu na słabe nasienie.
    Czym byłyście stymulowane ? Bo ja na clo słabo reaguję i lekarz zaproponował puregon.
    karola a nie miałaś drożności robionej ? ja dopiero po hsg byłam zakwalifikowana na IUI.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    karola a nie miałaś drożności robionej ? ja dopiero po hsg byłam zakwalifikowana na IUI.
    Ja mam trochę skomplikowana sytuacje bo mieszkam w Irlandii w sierpniu byłam 2 tygodnie w Polsce udało się podejść do IUI ale ze względu na brak badań do HSG których bym nie zdążyła zrobić lekarz stwierdził, że HSG zrobi się po pierwszej IUI jesli się nie uda, bo z wywiadu nie było NIC co mogłoby wskazywać, że któryś jajowód może być niedrożny :( a tu jednak takie jaja ;/



    A jak nasienie u Twojego męża ? Bo czytałam w którymś poście, że słabe, ale jak słabe ?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Ja mam trochę skomplikowana sytuacje bo mieszkam w Irlandii w sierpniu byłam 2 tygodnie w Polsce udało się podejść do IUI ale ze względu na brak badań do HSG których bym nie zdążyła zrobić lekarz stwierdził, że HSG zrobi się po pierwszej IUI jesli się nie uda, bo z wywiadu nie było NIC co mogłoby wskazywać, że któryś jajowód może być niedrożny :( a tu jednak takie jaja ;/



    A jak nasienie u Twojego męża ? Bo czytałam w którymś poście, że słabe, ale jak słabe ?

    słaba ruchliwość i mała ilość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    Ja mam trochę skomplikowana sytuacje bo mieszkam w Irlandii w sierpniu byłam 2 tygodnie w Polsce udało się podejść do IUI ale ze względu na brak badań do HSG których bym nie zdążyła zrobić lekarz stwierdził, że HSG zrobi się po pierwszej IUI jesli się nie uda, bo z wywiadu nie było NIC co mogłoby wskazywać, że któryś jajowód może być niedrożny :( a tu jednak takie jaja ;/



    A jak nasienie u Twojego męża ? Bo czytałam w którymś poście, że słabe, ale jak słabe ?

    słaba ruchliwość i mała ilość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 7 listopada 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaką macie ilość i % prawidłowych ? U nas między 2 a 4% i między 8mln w ml a 20. a ruchliwość lekarz chwali bo 75%

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 21:05

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_aa wrote:
    A jaką macie ilość i 5 prawidłowych ? U nas między 2 a 4% i między 8 w ml a 20. a ruchliwość lekarz chwali bo 75%

    ruchliwość na poziomie 10%, ilość w 1ml - 5mln

    ale jak patrzymy na wyniki z innej firmy diagnostycznej to już się troszkę różnią bo

    ruchliwość na poziomie 16% ale tylko 1% z ruchem progresywnym a ilość 8 mln

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • zadymka Debiutantka
    Postów: 7 13

    Wysłany: 7 listopada 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć
    jestem tu nowa, chociaż śledzę Wasze posty już dosyć długo.
    my z mężem staramy się prawie 2 lata.
    to mój 4 cykl z clo. dziś 8 dc i pęcherzyk zaledwie 10mm. jutro ostatnia tabletka clo. mam w środę przyjść na usg i jeśli pęcherzyk będzie dostatecznie duży to pregnyl a następnego dnia IUI. nasza pierwsza.
    mąż ma tylko 2% prawidłowych plemników i ruchliwość poniżej normy :(
    jak widać oboje niedomagamy lekko...

    chciałam jeszcze dodać, że doskonale rozumiem Wasze nastroje.. a ponieważ dziś jestem sama to mogę sobie pozwolić na małe załamanie...:((
    trzymam za Was mocno kciuki dziewczyny!!

    misia00 lubi tę wiadomość

    zadymka
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 7 listopada 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadymka wrote:
    cześć
    jestem tu nowa, chociaż śledzę Wasze posty już dosyć długo.
    my z mężem staramy się prawie 2 lata.
    to mój 4 cykl z clo. dziś 8 dc i pęcherzyk zaledwie 10mm. jutro ostatnia tabletka clo. mam w środę przyjść na usg i jeśli pęcherzyk będzie dostatecznie duży to pregnyl a następnego dnia IUI. nasza pierwsza.
    mąż ma tylko 2% prawidłowych plemników i ruchliwość poniżej normy :(
    jak widać oboje niedomagamy lekko...

    chciałam jeszcze dodać, że doskonale rozumiem Wasze nastroje.. a ponieważ dziś jestem sama to mogę sobie pozwolić na małe załamanie...:((
    trzymam za Was mocno kciuki dziewczyny!!

    nie łam się, u mnie oprócz słąbych wyników męża nie pękały jajeczka a wierze ze się uda!!! powodzenia

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • misia00 Ekspertka
    Postów: 126 164

    Wysłany: 7 listopada 2014, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zadymka wrote:
    cześć
    jestem tu nowa, chociaż śledzę Wasze posty już dosyć długo.
    my z mężem staramy się prawie 2 lata.
    to mój 4 cykl z clo. dziś 8 dc i pęcherzyk zaledwie 10mm. jutro ostatnia tabletka clo. mam w środę przyjść na usg i jeśli pęcherzyk będzie dostatecznie duży to pregnyl a następnego dnia IUI. nasza pierwsza.
    mąż ma tylko 2% prawidłowych plemników i ruchliwość poniżej normy :(
    jak widać oboje niedomagamy lekko...

    chciałam jeszcze dodać, że doskonale rozumiem Wasze nastroje.. a ponieważ dziś jestem sama to mogę sobie pozwolić na małe załamanie...:((
    trzymam za Was mocno kciuki dziewczyny!!


    Witaj zadymka w naszym skromnym gronie, zawsze mozesz liczyc na wsparcie :)
    Co do pecherzykow to wcale nie jest taki maly,ja mialam takiej wielkosci w 13 dc,a dwa dni pozniej juz 20 mm ,pod moim wykersem jest caly opis co i jak :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 listopada 2014, 23:58

    kjmnzbmhvsv5f1xk.png

    201509116847.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że cisza. Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy może któraś pali papierosy, a moze udało jej się rzucić. Wiem, że skoro staram się o dzieciątko nie powinnam palić ale cóż. Mam ten cholerny nałóg i co gorsza go lubię, ale jak zajdę wiem, że będe musiałą albo zajebiscie to ograniczyć albo rzucić. A jak jest z tym u Was?

    karola_aa, misia00 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 listopada 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zadymka jak widzisz u nas nie dość że słabe nasienie to jeszcze jeden niedrożny jajowod + owulację po stronie niedrożnego :/ też nie ciekawie :(

    Józefka nie pomogę :( bo nigdy nie paliłam.

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka nigdy nie paliłam i pewnie nie zdaję sobie sprawy jak trudno jest zrezygnować z nałogu, ale myślę że skoro starasz się o dzidziusia i nie jest łatwo to już teraz powinnaś rzucić palenie i nie czekać aż zajdziesz w ciążę. Z tego co wiem to palenie papierosów przez każdego z partnerów bardzo utrudnia poczęcie dziecka.

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
‹‹ 8 9 10 11 12 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ