X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE
Odpowiedz

INSEMINACJA - SPOSÓB NA ZAJŚCIE W CIĄŻE

Oceń ten wątek:
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 8 listopada 2014, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1602 wrote:
    józefka nigdy nie paliłam i pewnie nie zdaję sobie sprawy jak trudno jest zrezygnować z nałogu, ale myślę że skoro starasz się o dzidziusia i nie jest łatwo to już teraz powinnaś rzucić palenie i nie czekać aż zajdziesz w ciążę. Z tego co wiem to palenie papierosów przez każdego z partnerów bardzo utrudnia poczęcie dziecka.

    Aniu ograniczam już, i mam nadzieję że w cholere mi się uda rzucić ten nałóg. Choć nie jest to łatwe, dlatego napisałam czy są może inne dziewczyny które walczą z nałogiem tak jak ja. środki chemiczne w chwili obecnej odpadają, silna wola hmmmmmmm z tym było zawsze u mnie słabo. Szukam pomysłów :) i walczę pocichu.

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • Ania1602 Autorytet
    Postów: 874 963

    Wysłany: 8 listopada 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka trzymam kciuki za twoją silną wolę. Myślę, że w tej sytuacji musisz ją bardzo zmotywować:)

    józefka lubi tę wiadomość

    * Czerwiec 2014 Aniołek :(
    * Czerwiec 2015 Aniołek :(
    Do trzech razy sztuka?
    * Wrzesień 2016 IVF
    * 19.09. transfer :(
    * 24.10. crio :(
    * 27.12. crio :) Bhcg 9dpt 37,5; 13dpt 202 :) ; 26dpt <3
    * TP 12.09.2017r.
    * 05.09. 2017r. urodziła się moja upragniona i wyczekana córeczka <3
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 8 listopada 2014, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was leczy się może w Krakowie w Macierzyństwie?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :)
    Jestem nowa, w nadchodzącym tygodniu czeka mnie pierwsza IUI stymulowana pengrylem od 3 dnia cyklu i nurtuje mnie pytanie, czy macie wiedzę na temat jak się ma IUI do poronień które wynikały prawdopodobnie ze względu na podwyższoną prolaktynę? Czy któraś z was miała podobny problem z prolaktyną? Każda wasza informacja będzie dla mnie bardzo cenna. Boje się, że nawet po IUI mogę mieć problem z donoszeniem ciąży choć prolaktyna już w normie...

  • listek Autorytet
    Postów: 346 109

    Wysłany: 9 listopada 2014, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    józefka wrote:
    Widzę, że cisza. Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy może któraś pali papierosy, a moze udało jej się rzucić. Wiem, że skoro staram się o dzieciątko nie powinnam palić ale cóż. Mam ten cholerny nałóg i co gorsza go lubię, ale jak zajdę wiem, że będe musiałą albo zajebiscie to ograniczyć albo rzucić. A jak jest z tym u Was?

    Cześć. Ja paliłam od wielu lat i nie wyobrażałam sobie siebie niepalącej. Lubiłam palić i nawet próby rzucenia najczęściej kończyły się po 2-3 dniach. W końcu jednak postanowiłam zrobić to ostatecznie, zwłaszcza, że już pojawił się temat dziecka. Mi bardzo pomógł Tabex. Rzeczywiście się udało. Jednak po pół roku stwierdziłam, że jak czasem sobie zapalę (1-2 papierosy na miesiąc to tragedii nie będzie). Okazało się, że jednak jest inaczej, bo powoli zwiększała się ilość wypalanych fajek (głównie na imprezach). 1,5 miesiąca paliłam normalnie, czyli codziennie. Następnie postanowiłm podjąć drugą próbę, ale już ostateczną. Bez żadnego popalania. Tak postanowiłam i tak zrobiłam. 90% to jest w głowie. Chociaż też sie wspomagałam tabletkami (Desmoksan, to to samo co Tabex – oba leki są bez recepty i nie zawierają nikotyny). Kuracja trwa 20 kilka dni, no i wiadomo, też super zdrowa nie jest, dlatego też stwierdziłam, że skoro podjęłam się tego to tym razem tego nie zawalę. Teraz nie palę już ponad rok i nie znoszę dymu papierosowego. W ogóle mnie nie ciągnie, a wręcz odrzuca od papierosów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 10:19

    józefka lubi tę wiadomość

    5 inseminacji - 😔😔😔😔😔

    1 IVF - transfer słabego zarodka w 3 dobie - 😔

    2 IVF - brak transferu - ☹️

    3. IVF z KD - jedna blastka 3.1.2 - transfer nieudany :(


    Ciąża naturalna :) ostatnia miesiączka w maju, czyli teraz 17 tydzień (chłopak:))
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie paliłam ale mogę potwierdzić że Tabex jest skuteczny. Mój mąż palił bardzo dużo, po Tabexie przeżucił sie na jakiś czas na pastlki, niquitin- pomogło!!! :)

    józefka lubi tę wiadomość

  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 9 listopada 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola-ja chodzę do macierzyństwa w Krakowie. Na razie z mężem,do androloga mialam umowiona wizytę do Gina na listopad ale musiałam odwołać. A ty,chodzisz tam,możesz kogoś polecić?

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 9 listopada 2014, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za informację :) skonsultuje z lekarzem czy mogę teraz te tabexy brać, a anarazie walka z silną wolą mi pozostaje

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 9 listopada 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja87 wrote:
    Karola-ja chodzę do macierzyństwa w Krakowie. Na razie z mężem,do androloga mialam umowiona wizytę do Gina na listopad ale musiałam odwołać. A ty,chodzisz tam,możesz kogoś polecić?
    Do Bergera mam rozumieć :)? Z moim mężem też do niego chodzimy :) a ja się oczywiście też u nich Leczę u dr Mirockiego. Bardzo pozytywny lekarz:)
    Jakie macie doświadczenie z Bergierem?

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 9 listopada 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola bardzo dobre. Rzeczowo i konkretnie. Kawa na lawę. Męża mamy juz zdiagnozowanego,niestety wyszly problemy u mnie... Dlatego póki nie uporam się ze sobą szkoda mi płacić kosmiczne kwoty w klinice... Udamy się tam po nowym roku... Wybrałam dr Wyrobe.

    karola_aa lubi tę wiadomość

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • karola_aa Autorytet
    Postów: 961 349

    Wysłany: 9 listopada 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my mamy taki sam problem, tzn z dwóch stron :( nam lekarza daje szanse ale jak powiedzieliśmy o IUI stwierdził, że bardzo dobry krok i na koniec jeszcze przypomniał, żeby rozważyć to IUI, więc naturalnie by nam zeszło ;/
    Też się nam Wyrobą zastanawiałam, ale stwierdziłam że jednak chyba wolę lekarza z dłuższym doświadczeniem. Mam nadzieję, że poradzi sobie dobrze z naszym problem i nas uszczęśliwi ;)

    A jak sprawa wygląda u Twojego męża? Jakie nasienie i jaka przyczyna ?
    Bo u nas nasienie słabe ale przyczyny brak.

    Nadzieja87 lubi tę wiadomość

    Nikola 20.07.15
    Aniołek [*] 20.10.2016 10t :(
    2cs pp -> 02.02.17 II kreski na teście ! :)
    f2w3rjjg05zcjrzl.png
  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 9 listopada 2014, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny;)
    ja przyjmowalam puregon w dawce 50 przez 7 dni a pozniej lekarz przedluzyl mi jeszcze o 3 dni wiec razem przez 10 dni. wczesniej tez bylam stymulowana clo ale niestety nie pomoglo pozniej mialam laparoskopie i znowu kilka prob z clo ale dalej nic. dlatego teraz dostalam puregon. No i bylam dzis na usg, pecherzyk ladny ale tylko jeden a jutro pierwsza IUI bardzo sie ciesze.
    Pozniej tylko oczekiwanie... Trzymajcie kciuki ja za was tez trzymam. musi nam sie udac!!!

    monika9966, józefka lubią tę wiadomość

    nadzieja
  • Nadzieja87 Autorytet
    Postów: 627 293

    Wysłany: 9 listopada 2014, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To po krotce opowiem-u mnie bylo ok,u męża brak plemników prawdopodobnie przez przebyta chorobę nowotworowa. Kiedy juz zebraliśmy komplet badan łącznie z genetyka i podjęliśmy decyzje o dawcy nasienia chciałam wykonać sobie jakies kontrole wyniki na Nfz i wtedy wyszlo ze mam guza na jajniku. Czekam na zabieg i udaje sie wtedy na wizytę. Wybrałam Wyrobe no chyba ze doradzasz Mirockiego? Sama nie wiem...

    3x IUI- ☹️
    2016 - syn

    11.2020 crio - negatywny
    12.2020 crio- negatywny
    Cdn...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Eliza
    Trzymam kciuki, ja też jestem na puregonie- od wtorku, ta sama dawka. Dziś ostatni zastrzyk. Jutro idę na usg i w tym tygodniu też czeka mnie pierwsza IUI!!!

  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 9 listopada 2014, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    eliza wrote:
    czesc dziewczyny;)
    ja przyjmowalam puregon w dawce 50 przez 7 dni a pozniej lekarz przedluzyl mi jeszcze o 3 dni wiec razem przez 10 dni. wczesniej tez bylam stymulowana clo ale niestety nie pomoglo pozniej mialam laparoskopie i znowu kilka prob z clo ale dalej nic. dlatego teraz dostalam puregon. No i bylam dzis na usg, pecherzyk ladny ale tylko jeden a jutro pierwsza IUI bardzo sie ciesze.
    Pozniej tylko oczekiwanie... Trzymajcie kciuki ja za was tez trzymam. musi nam sie udac!!!
    powodzenia !!!

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 9 listopada 2014, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Hej Eliza
    Trzymam kciuki, ja też jestem na puregonie- od wtorku, ta sama dawka. Dziś ostatni zastrzyk. Jutro idę na usg i w tym tygodniu też czeka mnie pierwsza IUI!!!
    powodzenia!!!

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i d... @ przyszła a z nią małe załamanie. Pierwsza iui bez sukcesu, jutro zaczynam brac Clo i kolejne podejscie.

    Powodzenia, oby którejś się udało

  • eliza Koleżanka
    Postów: 47 39

    Wysłany: 10 listopada 2014, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej

    shabeel glowa do gory nie ma co sie zalamywac trzeba probowac dalej. zobaczysz ze przy kolejnej sie uda. rozumiem co czujesz bo sama tez to przerabialam ale wiem ze to trudny czas. my z mezem tez sie staramy dwa lata i wiem ze kiedys nam sie uda i kazdej z was tez;)

    nadzieja
  • józefka Autorytet
    Postów: 2616 1913

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shabeel kurcze liczyłam,ze moze będziemy mieć szczęśliwą serię. Głowa do góry i powodzenia przy drugim podejściu. UDA SIĘ!!!

    https://www.maluchy.pl/li-72827.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Józefka,
    śledzę Twój wątek, może będziesz pierwsza która zapoczątkuje dobre wieści :) Trzymam bardzo mocno łapki, za Ciebie, za was :)

    józefka lubi tę wiadomość

‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ