X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea super! Jeszcze DHEA pomaga. Ile d3 i ubichinolu bierzesz?
    A do jakiego poziomu Ci spadlo po ivf?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 grudnia 2017, 23:12

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka2017 wrote:
    Bea super! Jeszcze DHEA pomaga. Ile d3 bierzesz?
    A do jakiego poziomu Ci spadlo po ivf?
    DHEA brałam przy in vitro nr 2 i 3. Nie wiem czy to przez to, ale miałam dużo gorsze wyniki niż przy in vitro nr 1. Z DHEA trzeba ostrożnie bo nie każdemu "robi dobrze". Trzeba zbadać najpierw poziom DHEA i testosteronu we krwi żeby wiedzieć czy należy przyjmować, bo skutek może być całkiem odwrotny do zamierzonego. A jeszcze ponoć w połączeniu z Menopurem do stymulacji, który ma LH, może pogorszyć jakość jajeczek.

    Przed in vitro nr 3 moje AMH wynosiło 1.3. Teraz odbiło się do ponad 2.

    Biorę witaminę D3 w dawce 2000j.m., a czasem 3000j.m dziennie, ubichinol 200mg dziennie. Oprócz tego biorę witamine C 1000mg dziennie oraz ogólne tabletki wspomagające zajście w ciążę (nazywają się Pregnacare Conception firmy Vitabiotic - 1 tabletka dziennie). Oczywiście też kwas foliowy 5mg ze względu na moją mutację MTHFR. Witaminę D3, C i kwas foliowy w zwiększonej dawce polecił mi lekarz prowadzący w klinice. Resztę biorę na własną rękę.

    Mąż bierze L-karnitynę, witaminę C i Androvit - to za rekomendacją lekarza z kliniki leczenia niepłodności. Oprócz tego taki ogólny suplement przyjmuje dla mężczyzn, ubichinol razem ze mną i kwas foliowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2017, 15:52

    njut lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla anglojęzycznych kilka ciekawych informacji o DHEA oraz o połączeniu DHEA z Menopurem. Znalezione w sieci:

    http://www.fertilityfriends.co.uk/forum/index.php?topic=263551.0

    http://drgeoffreysherivf.com/potential-downsides-dhea-supplementation-preparing-ivf-take-risk/

    Wydaje się, że DHEA może być niewskazane w przypadku starszych kobiet, tych ze zmniejszoną rezerwą lub PCOS, które mają naturalnie podwyższony testosteron powstały poprzez działanie LH.

    Na skutek działania LH, DHEA jest metabolizowane do testosteronu. I o ile trochę testosteronu jest absolutnie potrzebne do prawidłowego rozwoju jajeczek, o tyle za dużo testosteronu niszczy jakość i prowadzi do anomalii chromosomalnych.

    Poza tym tu parę słów o Menopurze:

    http://haveababy.com/fertility-information/ivf-authority/ovarian-stimulation-ivf-important-determinant-outcome

    Lekarz pisze, że w jego opinii takie leki do stymulacji jak Menopur powinny być używane tylko jako dodatkowe (obok innego leku do stymulacji nie zawierającego LH) i w mniejszych dawkach. Mówimy tu o kobietach powyżej 35 roku życia, z PCOS lub zmniejszoną rezerwą.

    Ja porażki swojego drugiego i trzeciego podejścia upatruję w fakcie, że brałam wtedy maksymalne dawki DHEA (75mg dziennie) oraz byłam stymulowana wyłącznie Menopurem w wysokich dawkach (225 i 300). Oprócz oczywiście mojego wieku, ale na to nic już nie poradzę. Mam wrażenie, że to "ugotowało" moje komórki.

    Dlatego moim zdaniem bardzo ważne jest żeby protokół stymulacji był dobierany do wieku oraz indywidualnych wskazań medycznych pary, a nie jak to się robi często w klinikach - jeden i ten sam protokół dla wszystkich. I albo się uda albo nie uda, kwestia szczęścia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2017, 15:22

    Magdala lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeklejam ze strony potential-downsides-dhea-supplementation-preparing-ivf-take-risk:

    In my opinion, the protocol used for ovarian stimulation, against the backdrop of age, and ovarian reserve are the drivers of egg quality and egg quality is the most important factor affecting embryo “competency”.
    Women who (regardless of age) have DOR have a reduced potential for IVF success. Much of this is due to the fact that such women tend to have increased production of LH biological activity which can result in excessive LH-induced ovarian male hormone (predominantly testosterone) production which in turn can have a deleterious effect on egg/embryo “competency”.

    While it is presently not possible by any means, to reverse the effect of DOR, certain ovarian stimulation regimes, by promoting excessive LH production (e.g. short agonist/Lupron- “flare” protocols, clomiphene and Letrozole), can in my opinion, make matters worse. Similarly, the amount/dosage of certain fertility drugs that contain LH/hCG (e.g. Menopur) can have a negative effect on the development of the eggs of older women and those who have DOR and should be limited. I try to avoid using such protocols/regimes (especially) in women with DOR, favoring instead the use of the agonist/antagonist conversion protocol (A/ACP), a modified, long pituitary down-regulation regime, augmented by adding supplementary human growth hormone (HGH). I further recommend that such women be offered access to embryo banking of PGS (next generation gene sequencing/NGS)-selected normal blastocysts, the subsequent selective transfer of which by allowing them to capitalize on whatever residual ovarian reserve and egg quality might still exist and thereby “make hay while the sun still shines” could significantly enhance the opportunity to achieve a viable pregnancy

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre artykuly.
    Co to jest Dor?
    Przeoczylam.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Dobre artykuly.
    Co to jest Dor?
    Przeoczylam.

    DOR to jest Diminished ovarian reserve. Obniżona rezerwa jajników.

    Magdala lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam też polską publikację na temat zastosowania hormonu wzrostu (GH - growth hormone, lub HGH - human growth hormone) przy in vitro.

    Jest to podobno szerzej stosowane w USA, nie wiem jak rzecz się ma w Europie. Fajnie jakbyście zapytały w swoich klinikach lekarza prowadzącego na ten temat. Czy dodanie hormonu wzrostu przy in vitro faktycznie może prowadzić do lepszej jakości komórek jajowych i zmniejszać aneuploidie. Ja zapytam się mojego czeskiego lekarza na pierwszej wizycie i dam wam znać, jeśli uda mi się uzyskać odpowiedź.

    http://artnewsletter.pl/artykuly/5/1.php

    "GH prawdopodobnie za pośrednictwem czynnika różnicowania wzrostu-9 oraz białka morfogenetyczne kości-15 zwiększa ilość napraw uszkodzonego DNA w komórkach oocytów, co zostało zaobserwowane po raz pierwszy w hepatocytach wątroby [8]. Ta właściwość hormonu wzrostu wydaje się być znamienna dla zmian zachodzących w oocytach związanych z wiekiem pacjentek, głównie z nondysjunkcją par chromosomowych w kolejnych podziałach mejotycznych. Dla poparcia tej hipotezy badania Mendoza i wsp. [9] wykazały dodatnią korelację pomiędzy poziomem GH w płynie pęcherzykowym, a liczbą uzyskiwanych prawidłowych morfologicznie zarodków. Wykazano, iż oocyty uzyskane z pęcherzyków z prawidłowym stężeniem GH w płynie pęcherzykowym mają wyższy potencjał rozrodczy w porównaniu z pęcherzykami o niskim stężeniu hormonu".

    Magdala lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytam swojego. Mam wizyte zabukowana na srode.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Zapytam swojego. Mam wizyte zabukowana na srode.
    Dziękuję!

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę Q10, vit. C, vit D. DHEA mam wysokie więc nie biorę. Czy po takiej suplementacji może się w ogóle AMH podnieść? Nie miałam in vitro, po prostu takie niskie chyba już mam :-/ Nigdy nie mierzyłam więc nie wiem jakie miałam kiedyś.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ja biorę Q10, vit. C, vit D. DHEA mam wysokie więc nie biorę. Czy po takiej suplementacji może się w ogóle AMH podnieść? Nie miałam in vitro, po prostu takie niskie chyba już mam :-/ Nigdy nie mierzyłam więc nie wiem jakie miałam kiedyś.

    AMH nie może się podnieść, jeśli wyjściowe AMH masz niskie. Ja miałam wyjściowe AMH powyżej 2,5. Podczas trzech in vitro, robionych w bardzo krótkim odstępie czasu badania krwi wykazały AMH na poziomie 1,3.

    Natomiast teraz, kiedy trochę od in vitro organizm mi odpoczął, AMH odbiło się do prawie 2,3. Czyli jest niższe niż przed in vitro, ale nie tak niskie jakby wskazywały badania tego hormonu między kolejnymi podejściami.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 przyjmij proszę zaproszenie. Miałabym pare pytań , z góry dziekuje

    Bea77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja30 wrote:
    Bea77 przyjmij proszę zaproszenie. Miałabym pare pytań , z góry dziekuje
    Zaakceptowałam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Junioer, wysłałam ci zaproszenie do grona przyjaciół ? Zaakceptujesz mnie proszę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety moja nowa klinika nie stosuje hormonu wzrostu także nie będę miała możliwości dodać go do protokołu jeśli zdecyduję się robić u nich ivf :-(

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kliniki nie stosuja hormonu wzrostu w procedurach z dwoch powodow. Po pierwsze koszt protokolu znacznie wzrasta (o kilka tys zl), a po drugie istnieje znaczne prawdopodobienstwo rozwoju raka jajnika przy podawaniu tego hormonu.
    Tego dowiedzialam sie w mojej klinice.

    Lekarz zasugerowal natomiast suplementacje l arginina na kilka cykli przed wlasciwa stymulacja. L arginina znaczaco wspomaga przeplyw krwi do genitaliow, a takze istnieje powiazanie wplywu argininy na wzrost produkcji hormonu wzrostu w organizmie.
    Okazuje sie, ze ukrwienie jajnikow jest niezmiernie wazne przy wzroscie komorek jajowych i wplywa na ich rozwoj. Z uwagi na polozenie, jajniki nie maja najlepszego ukrwienia. Arginina moze tu pomoc.
    Dodatkowo wysoka dawka q10, d3, multiwitamina dla ciezarnych/starajacych sie.
    Nie podajemy testosteronu bez zbadania jego poziomu. Wysoki testosteron nie wplywa korzystnie na komorki jajowe, a wrecz odwrotnie.



    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Kliniki nie stosuja hormonu wzrostu w procedurach z dwoch powodow. Po pierwsze koszt protokolu znacznie wzrasta (o kilka tys zl), a po drugie istnieje znaczne prawdopodobienstwo rozwoju raka jajnika przy podawaniu tego hormonu.
    Tego dowiedzialam sie w mojej klinice.

    Lekarz zasugerowal natomiast suplementacje l arginina na kilka cykli przed wlasciwa stymulacja. L arginina znaczaco wspomaga przeplyw krwi do genitaliow, a takze istnieje powiazanie wplywu argininy na wzrost produkcji hormonu wzrostu w organizmie.
    Okazuje sie, ze ukrwienie jajnikow jest niezmiernie wazne przy wzroscie komorek jajowych i wplywa na ich rozwoj. Z uwagi na polozenie, jajniki nie maja najlepszego ukrwienia. Arginina moze tu pomoc.
    Dodatkowo wysoka dawka q10, d3, multiwitamina dla ciezarnych/starajacych sie.
    Nie podajemy testosteronu bez zbadania jego poziomu. Wysoki testosteron nie wplywa korzystnie na komorki jajowe, a wrecz odwrotnie.

    Dzięki Magdala, że zapytałaś.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie dawki Q10 trzeba brać aby polepszyć jakość komórek jajowych?? Czytam że wysokie ale jakie to są wysokie... Ja biorę 3X 60 mg. W aptece mi powiedzieli że większych dawek nie ma w sprzedaży.
    L Argininę w takim razie też sobie będę brać, wyczytałam ciekawe rzeczy, że m.in. reguluje arytmię serca a ja niestety ją mam :) Tyle prochów co ja teraz biorę to chyba nigdy nie brałam, ciekawe co na to moja wątroba.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 11:20

    Bea77 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore 200mg Q10 i lekarz powiedzial, ze to super. Nie kupuje w aptece tylko onine. Aktualnie mam Swansona, ale to nie ma znaczenia, patrz na moc. I widzialam dziewczyna z tego watku brala 400-600mg na poprawe jakosci komorek. W internetach pisza, ze ta sa bezpieczne dawki. Mozna przyjmowac, w ciezkich schorzeniach, nawet wieksze.
    Nie martw sie Kayama watrobe bedziemy leczyc pozniej. ;-)

    Ps.
    ”…Nie ma żadnej różnicy między absorpcją ubichinonu i ubichinolu
    Ubichinon i ubichinol przekształcają się między sobą w organizmie w ciągłym cyklu.
    Gwarantuje to prawidłową absorpcję.”
    ……
    Health and Science
    News about Health, Family and Lifestyle

    Ponadto forma nieutleniona Ubichinol jest tak bardzo nietrwała, że wręcz jest pewność, iż nie ma jej już w opakowaniu ubichinolu, który kupujemy. Natomiast ciało z łatwością i szybko robi z ubichinonu koenzym, który potrzebuje.
    Nie ma sensu przeplacac.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 12:01

    kayama, Umka lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Dziewczyny jakie dawki Q10 trzeba brać aby polepszyć jakość komórek jajowych?? Czytam że wysokie ale jakie to są wysokie... Ja biorę 3X 60 mg. W aptece mi powiedzieli że większych dawek nie ma w sprzedaży.
    L Argininę w takim razie też sobie będę brać, wyczytałam ciekawe rzeczy, że m.in. reguluje arytmię serca a ja niestety ją mam :) Tyle prochów co ja teraz biorę to chyba nigdy nie brałam, ciekawe co na to moja wątroba.
    Ja zamiast Q10 biorę Ubichinol. To jest to samo ale w bardziej przyswajalnej wersji. Dawka ta sama co Magdala. Firmy japońskiej Kaneka. Wszędzie jak dotąd czytałam, że ubichinol lepszy niż Q10. Także ja pozostaję przy nim :-)

    Tak czy siak ja nie wiem czy tak naprawdę wierzę we wpływ suplementów na powodzenie ivf. Biorę na wszelki wypadek ale myślę, że znacznie większe znaczenie ma rodzaj dobrze dobranej stymulacji, wiedza i doświadczenie ginekologa i embriologa plus świetne laboratorium.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2017, 20:30

    Magdala, kayama lubią tę wiadomość

‹‹ 10 11 12 13 14 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ