X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki w Czechach
Odpowiedz

Kliniki w Czechach

Oceń ten wątek:
  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to oczywiste, ze wlasciwie dobrana stymulacja i doswiadczony embriolog to clue programu :-)
    Niemniej jednak warto przygotowac im pole do manewru suplementacja.

    Szczesliwego Nowego Roku dziewczyny!

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 grudnia 2017, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwego Nowego Roku i niech marzenia się spełniają :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszę tutaj bo dostałam propozycję protokołu z Czech. Długi protokół z Gonalem F 250 jednostek. Czyli w sumie zmiana leku i lekka korekta dawki. Nie stosują natomiast hormonu wzrostu. I teraz nie wiem czy robić z nimi czy iść do kliniki która dorzuci HGH czyli hormon wzrostu. Co myślicie?

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy może ktos wie jakie dane można otrzymać w Czechach przy in vitro z kd odnośnie dawczyni komórki? (wiek, kolor oczu, włosów, wyksztalcenie, grupa krwi, może zdjęcia?) Czy to są młode zdrowe dawczynie czy jak u nas komórki jajowe od leczących się kobiet?

    AniaK lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Czy może ktos wie jakie dane można otrzymać w Czechach przy in vitro z kd odnośnie dawczyni komórki? (wiek, kolor oczu, włosów, wyksztalcenie, grupa krwi, może zdjęcia?) Czy to są młode zdrowe dawczynie czy jak u nas komórki jajowe od leczących się kobiet?

    W Czechach dawcy są anonimowi i kliniki surowo przestrzegają tego wymagania dlatego żadnych zdjęć nie dostaniesz, nawet takich z dzieciństwa. Podajesz kolor włosów, oczu, wzrost i wagę jaka cię interesuje oraz wykształcenie. Podajesz również swoją grupę krwi. I klinika stara się dopasować dawczynię do twoich wymagań ale nie gwarantuje wypełnienia wszystkich Twoich życzeń.

    Dawczyni jest w pełni przebadana, często jest to młoda matka, która sama już urodziła zdrowe dziecko. Klinika koncentruje się głównie na dopasowaniu grupy krwi.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok rozumiem dzieki :) Ale są to czeskie dawczynie jak rozumiem?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ok rozumiem dzieki :) Ale są to czeskie dawczynie jak rozumiem?
    Z tego co mi wiadomo dawczyniami są głównie Czeszki.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruszamy pod koniec miesiąca z wizytami w Czechach. Trzymajcie kciuki za kolejne podejście.

    Magdala, kayama, innamorata88 lubią tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno! Dawaj znać jak idzie. Ja myślę nad Bocianem Białystok, w sumie mamy 2,5 godziny drogi, nie daleko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2018, 21:44

    Bea77 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Trzymam mocno! Dawaj znać jak idzie. Ja myślę nad Bocianem Białystok, w sumie mamy 2,5 godziny drogi, nie daleko.
    Powodzenia również :-)

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Ruszamy pod koniec miesiąca z wizytami w Czechach. Trzymajcie kciuki za kolejne podejście.
    Kciuki zaciśnięte. Liczę, że będziesz na bieżąco opisywała.

    PS Obawiam się tylko, że po dzisiejszej zmianie z ovufriend zniknie sporo fajnych dziewczyn :(

    Bea77 lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Kciuki zaciśnięte. Liczę, że będziesz na bieżąco opisywała.

    PS Obawiam się tylko, że po dzisiejszej zmianie z ovufriend zniknie sporo fajnych dziewczyn :(
    A co się zmieniło oprócz tego że za wykresy trzeba płacić? ja i tak tego nie używałam.

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    A co się zmieniło oprócz tego że za wykresy trzeba płacić? ja i tak tego nie używałam.
    Od dziś trzeba płacić za wykres a od jutra może za forum ;)
    Ja i tak od 9 lat prowadzę wykresy w exelu.

    Bea77 lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 23:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Od dziś trzeba płacić za wykres a od jutra może za forum ;)
    Ja i tak od 9 lat prowadzę wykresy w exelu.
    Jeśli dojdzie do tego, że trzeba będzie płacić za forum to przeniesiemy się na Nasz Bocian i tyle.

  • Katarinla Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa, i chciala bym zaczerpnac kilka porad. Moze ktos cos wie. Jestem niestety po rozwodzie po 1 nie udanej probie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinla wrote:
    Czesc dziewczyny. Jestem tu nowa, i chciala bym zaczerpnac kilka porad. Moze ktos cos wie. Jestem niestety po rozwodzie po 1 nie udanej probie

    Cześć,

    pytaj śmiało :-)

  • Katarinla Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie o to oswiadczenie o ojcostwie, czy takie oswiadczenie moze pidpisac osoba ie posiadajaca polskie obywatelstwo? Ktos moze sie spotkal z taka sytuacja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinla wrote:
    No wlasnie o to oswiadczenie o ojcostwie, czy takie oswiadczenie moze pidpisac osoba ie posiadajaca polskie obywatelstwo? Ktos moze sie spotkal z taka sytuacja?

    W czeskich klinikach mają całe mnóstwo zagranicznych pacjentów (UK, Irlandia, USA, Francja, Niemcy i wiele innych) także myślę, że obywatelstwo nie gra żadnej roli. W większości klinik (jeśli nie we wszystkich) władają językiem angielskim więc sądze że mają przygotowane umowy i różne papiery potrzebne do in vitro po angielsku.

    W Czechach oficjalnie jest prawnie zakazane in vitro dla kobiet, które nie mają stałego partnera. Natomiast jest to całkowicie legalne w Hiszpanii i Danii z tego co wiem. Myślę, że spokojnie da się też to zrobić na Ukrainie.

  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 5 lutego 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    W czeskich klinikach mają całe mnóstwo zagranicznych pacjentów (UK, Irlandia, USA, Francja, Niemcy i wiele innych) także myślę, że obywatelstwo nie gra żadnej roli. W większości klinik (jeśli nie we wszystkich) władają językiem angielskim więc sądze że mają przygotowane umowy i różne papiery potrzebne do in vitro po angielsku.

    W Czechach oficjalnie jest prawnie zakazane in vitro dla kobiet, które nie mają stałego partnera. Natomiast jest to całkowicie legalne w Hiszpanii i Danii z tego co wiem. Myślę, że spokojnie da się też to zrobić na Ukrainie.
    Kochana i jak tam Wasza przygoda w klinice? Trzymam nadal kciuki ❤️

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Kochana i jak tam Wasza przygoda w klinice? Trzymam nadal kciuki ❤️
    Cześć Innamorata,

    miałam już spotkanie przez Skype z genetykiem i z lekarzem prowadzącym w klinice GENNET w Pradze. Mamy zarys programu stymulacji i teraz czekam, aż klinika prześle mi szczegółowy plan stymulacji i umowę do podpisania. Wszystko wskazuje, że będziemy iść krótkim protokołem, więc jeśli wyrobimy się w formalnościami to zaczniemy stymulację już pod koniec tego miesiąca.

    Dzięki za kciuki :-) bardzo ich potrzebuję :-)

    Co u Ciebie? już końcóweczka prawie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2018, 21:04

‹‹ 11 12 13 14 15 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ