X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kobietki z PCO
Odpowiedz

Kobietki z PCO

Oceń ten wątek:
  • justkanova1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 marca 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z was stosowała może zioła nr 2 o. Klimuszki na PCOS? Czy zauważyłyście jakieś pozytywne efekty? Ja zaczynam picie drugi miesiąc, w 1 cyklu przyspieszyły domniemaną owulację o 4 dni i skróciły cykl do 28 dni. Poza tym lh i fsh bez zmian ( około 10mlIU i 3,2 mlIU) wskazują na pco.

    justkanova1987
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 24 marca 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 25 marca 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, a próbowałaś w ogóle z clo, z jakim lekiem? Dlaczego od razu In Vitro, bez przesady.
    Ile wynosi morfologia męża? Ma min 4%?
    Można wdrożyć leczenie, ewentualnie potem inseminacje, in vitro to naprawdę ostateczność, pewnie chcą od Was od razu kasę wyciągnąć.
    Gosposia, ładny pgr, dobrze się zapowiada :-) Ja ostatnio zaczęłam brać Glucophage 1000xr i jeden cykl clo. Efekt jest. Jestem po wizycie - ok.
    A Twoja ginka myśli o włączeniu metki? Hm, trzeba jeszcze poczekaj, bo ten cykl będzie udany.
    Letty, super, że wszystko ok i sampoczucie dobre :-)

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angella, już biorę metkę. Super ze u was ok :-)

    Gosposia
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 29 marca 2016, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 30 marca 2016, 06:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam genetyczne, ok wszystko.
    Nie odzywałam się, bo tresowałam się tym usg, strasznie.
    Gosposia, jak reagujesz na metkę?
    Asia, a Twój mąż bierze jakieś preparaty? Przecież przez 3-6 miesięcy można troszkę parametry podnieść. Ponoć dobre są: Salfazin, Androvit, dodatkowo kwas foliowy, podobno przyspiesza plemniki.
    Właśnie, jak u Was po świętach?


  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 30 marca 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ;)
    My święta na spokojnie, trochę z rodziną, trochę z przyjaciółmi ;)
    Ja nadal czekam na france, ale dziś jej dzień i nie omieszka się zjawić ;) Zażywania metki prawie nie czuję, no może oprócz mdłości jak nic nie jem, ale to może być równie dobrze jeden z moich stałych objawów PMS ;) Zobaczę jak będzie w nowym cyklu, wtedy się wypowiem ;)
    Angella, cudownie, że z maleństwem wszystko dobrze :) <3

    Gosposia
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dopisuje się do was, 3 tygodnie temu stwierdzon u mnie PCOS, przez 9 lat byłam na srodkach antykoncepcyjnych, odstawilam w lipcu 2015, cykle nieregularne i długie ( najdluzszy 45 dni) potem skracane luteina, jeden cykl z clo bez efektu.
    maz zrobił badania wszystkie parametry super jedynie morfologia 1 %... w posiewie gronkowiec...
    kupilismy suplementy, dzis maz ma robic kolejny posiew a ja od piatku zaczynac clo.
    moje hormony sa ok, nie mam nadwagi ( 53 kilo), nadmiernego owlosienia, trądziku.
    strasznie sie boje ze nie dane nam bedzie byc rodzicami :(
    ale walcze, walcze nawet jesli miałabym sie bic z całym światem o to dziecko

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Domiszka ;)
    Masz podobną sytuację do mojej. Tyle, że mój najdłuższy cykl trwał 37 dni. Nasienie męża ok.
    Na jakiej podstawie lekarz stwierdził PCOS? Jeżeli hormony są ok? Bo nie stwierdza się tego tylko na podstawie obrazu USG. Czasem obraz PCO w jajnikach nie oznacza tej choroby... Ja mam zły stosunek lh:fsh + jajniki "aż gwiżdżą PCO". Bardzo dużo pęcherzyków mam. Pierwszy cykl z CLO był tragiczny, cały świat mi wirował przez te 5 dni. Brałam 2x1 tabl. Jakie ty masz dawkowanie? Po moim złym samopoczuciu i braku owu lekarz zmienił lek na Lamettę, drogie cholerstwo, ale samopoczucie i endometrium super. Urósł jeden pęcherzyk i cała owu przebiegła pozytywnie, niestety bez szczęśliwego finału. W tym cyklu dostanę jeszcze pregnyl. Bierzesz jakieś leki oprócz CLO? Metforminę dostałaś? To jeden z podstawowych leków przy naszej chorobie.
    Nie poddawaj się, nasza choroba nie przekreśla możliwości zajścia w ciążę. Może nie jest łatwo do tego doprowadzić i trwa to dłużej niż w przypadku zdrowych kobiet, ale przy pomocy dobrego lekarza nie ma rzeczy niemożliwych ;)

    Gosposia
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    Cześć Domiszka ;)
    Masz podobną sytuację do mojej. Tyle, że mój najdłuższy cykl trwał 37 dni. Nasienie męża ok.
    Na jakiej podstawie lekarz stwierdził PCOS? Jeżeli hormony są ok? Bo nie stwierdza się tego tylko na podstawie obrazu USG. Czasem obraz PCO w jajnikach nie oznacza tej choroby... Ja mam zły stosunek lh:fsh + jajniki "aż gwiżdżą PCO". Bardzo dużo pęcherzyków mam. Pierwszy cykl z CLO był tragiczny, cały świat mi wirował przez te 5 dni. Brałam 2x1 tabl. Jakie ty masz dawkowanie? Po moim złym samopoczuciu i braku owu lekarz zmienił lek na Lamettę, drogie cholerstwo, ale samopoczucie i endometrium super. Urósł jeden pęcherzyk i cała owu przebiegła pozytywnie, niestety bez szczęśliwego finału. W tym cyklu dostanę jeszcze pregnyl. Bierzesz jakieś leki oprócz CLO? Metforminę dostałaś? To jeden z podstawowych leków przy naszej chorobie.
    Nie poddawaj się, nasza choroba nie przekreśla możliwości zajścia w ciążę. Może nie jest łatwo do tego doprowadzić i trwa to dłużej niż w przypadku zdrowych kobiet, ale przy pomocy dobrego lekarza nie ma rzeczy niemożliwych ;)



    AMH mam ponad 17..
    obraz jajników no co tu duzo mowic, mogłabym zrobic korale z tych pecherzyków,

    stosunek LH do FSH w jakies 1,56


    1 cykl z clo był ok, owu w 14 dc potwierdzona monitoringiem 9 pecherzyk pechł pzy 20 mm bez za strzyków)
    dostałam metformine 1000, pol tabletki rano mam brac.

    maz jutro robi posiew nasienia bo ostatnio wyszedl gronkowiec i od wyniku jest uzalezniony moj piatkowy start 2 cyklu z clo.

    jedyne co mnie zastanawiało (czulam sie super przy clo ) to fakt ze szyjka ciagle była zamknieta i twarda, tez tak macie ?

    i @ po clo juz byla wybitnie skąpa :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia_88 wrote:
    Heh... Tak sobie czytam "długie cykle-max 45 dni" i mnie szlak trafia, że żaden z moich poprzednich ginekologów nie przejmował się zbytnio cyklami 3-4 miesięcznymi :| Tacy specjaliści...
    Witam Domiszka, u nas podobnie z morfologią u mężów - mamy 1%, tylko u nas jeszcze ruchliwość i ilość kuleje. Oby Profertil coś pomógł!

    Asiu łaczy nas wiecej jesli 88 w nicku to też jest Twój rocznik ;)

    napisałam max 45 dni poniewaz taki cykl najdłuższy zdarzył mi się od wakacji po odstawieniu antykoncepcji, kilka cykli miałam tez regulowanych luteina - tzn lutka od 16 dc co wiadomo ubiło owulke...

    my nie bierzemy profertilu tylko wszystkie skladniki w nim zawarte osobno w nieco wiekszych dawkach, oby cos podziałało !! :)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, rozumiem już ;) Czyli nie do końca hormony ok, jak stosunek lh:fsh masz 1.5. Ja mam 2.5... ;)
    Daj nam znać jak wyniki nasienia męża, trzymam kciuki za poprawę ;)
    A odnośnie szyjki, to ja przy CLO też miałam twardą i zamkniętą, ale to dlatego, że nie miałam owu. Badasz szyjkę zawsze o tej samej porze? Ja jak badam rano to zawsze wydaje mi się twarda, dopiero wieczorem jestem w stanie wyczuć różnicę. A jak ze śluzem przy CLO? Skąpy okres to zapewne wina tego, że CLO upośledza endometrium. Im cieńsze endo przy owu, tym bardziej skąpy okres. Ja przy tym cyklu z clo miałam okres jak przy tabletkach anty, tyle że z okropnym bólem brzucha.

    Gosposia
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    Domiszka, rozumiem już ;) Czyli nie do końca hormony ok, jak stosunek lh:fsh masz 1.5. Ja mam 2.5... ;)
    Daj nam znać jak wyniki nasienia męża, trzymam kciuki za poprawę ;)
    A odnośnie szyjki, to ja przy CLO też miałam twardą i zamkniętą, ale to dlatego, że nie miałam owu. Badasz szyjkę zawsze o tej samej porze? Ja jak badam rano to zawsze wydaje mi się twarda, dopiero wieczorem jestem w stanie wyczuć różnicę. A jak ze śluzem przy CLO? Skąpy okres to zapewne wina tego, że CLO upośledza endometrium. Im cieńsze endo przy owu, tym bardziej skąpy okres. Ja przy tym cyklu z clo miałam okres jak przy tabletkach anty, tyle że z okropnym bólem brzucha.


    Lh :4,49 IU/l

    FSH : 3,07 IU/l

    lekarze mi mowili ze jest OK... badanie w 3dc.

    sluz był przy clo wodnisty, raz lekko rozciagliwy, owu potwierdzone monitoringiem wiec zakladam ze byla bo estradiol tez to potwierdził
    szyjke badałamw wtedy wrecz przy kazdej wizycie w toalecie bo tak sie tym przejełam ;)

    teraz mialam cykl skrocony luteina od 16 dc, w na wizycie w 16dc lekarz powiedzial ze endo bardzo cienkie jest wiec wydaje mi sie ze skoro skrocilam cykl przy cienkim endo to jednak tez to miało wpływ ze wtedy te @ mam skąpe.
    ta przy clo byla juz wybitnie skąpa i to pewnie jest tak jak piszesz

    przy tabletkach anty mialam mega mocny okres

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2016, 11:31

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lekarzem nie jestem, ale wiem, że powinno być 1:1. ;) lh:fsh.

    Ciekawe, zapytaj o to gina ;) Ja z moją szyjką mam takie przeboje, że nic mi jej pozycja ani miękkość nie podpowiada, bo dopiero regulują mi się hormony i uczę się jej na nowo (patrząc na poprzednie wykresy teraz jest zupełnie odwrotnie ;) )
    Może porozmawiaj z lekarzem o zmianie CLO na jakiś lek, który nie będzie upośledzał endo. Z miesiąca na miesiąc dziewczyny mają z nim gorzej przy CLO. A istnieje np. Lametta, która nie daje żadnych skutków ubocznych, a endo nawet ja miałam piękne jak nigdy - 10 mm przy owu gdzie wcześniej było max. 7-8 a na cyklu z clo z tego co pamiętam w 15 dc miałam 6mm. A to malutko przecież.

    Gosposia
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie doladnie 1,46 a nie 56 jak pisałam, i owu miewałam normalnie, w piatek mam zaczać brac clo, wyniki w czwartek wiec zapytam o cos innego bo może to wtedy pomoze i bedzie ok ;)

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 46 47 48 49 50 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ