X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kobietki z PCO
Odpowiedz

Kobietki z PCO

Oceń ten wątek:
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 5 kwietnia 2016, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka, zapytaj bo warto ;) Lametta jest wydatkiem, bo 30 tabletek kosztuje ok 75 zł, ale na cykl zużywasz 5 tabletek. ;) Ja przy 1:2.5 mam owu swoją czasami, co nie zmienia faktu, że pęcherzyki mogą nie być wartościowe, mimo, że same pękają. ;)

    Asia, chyba potrzebne będą kopie kartoteki u lekarza... Nie wiem, zapytaj dziewczyn na wątku in vitro. :) Daj znać co powiedział lekarz ;) U mnie też dr się zastanawiał nad kliniką leczenia niepłodności, ale ponieważ wyniki męża są ok, to leczę się u mojego dr nadal. I wtedy staraliśmy się coś koło 5-6 miesięcy i powiedział, że jak będzie trzeba, to coś wykombinujemy ;) Nic się nie martw ;)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    Gosposia
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 6 kwietnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2019, 12:06

    Gosposia lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Nie mam okresu od dwóch miesięcy (zawsze miałam długie cykle, ale ten jest rekordowy) więc byłam wczoraj u lekarza, zrobił usg i powiedział, że prawy jajnik jest policystyczny i takie długie cykle mogą się zdarzać. Jestem po owulacji z lewego jajnika.
    Wyjaśnił ogólnikowo co to znaczy i na czym polega, zabronił czytać o tym w internecie :P i się nakręcać, bo to nie wyrok i on jest najlepszym przykładem, bo jego żona również ma PCOS a mają dwoje cudownych dzieci i to ma być mój motywator.
    Zalecił przez pół roku współżyć z mężem co 2-3 dni i jeśli nie zaowocuje ciążą to do zgłosić się za pół roku. Na pytanie co będzie za pół roku, jak będzie wyglądało ewentualne leczenie itd. odpowiedział, że na ten moment na wiedza nie jest mi potrzebna, mam myśleć pozytywnie a jak to nie wystarczy to będziemy się martwić za pół roku.

    Ale pomyślałam, oczywiście poczytałam już trochę "mądrych" artykułów i chciałabym się dowiedzieć od Was jak to wygląda od środka. Jakie macie dodatkowe objawy, co z tą nadwagą? Ja zawsze miałam niedowagę, teraz mam wagę prawidłową (ale zdecydowanie bliżej dolnej normy) i ciężko mi sobie wyobrazić wizję siebie z nadwagą czy co gorsza z otyłością... No i najważniejsze - jak wygląda leczenie w przypadku starania się o dziecko?
    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon, po pierwsze należy zrobić badania hormonów. To, że jeden jajnik wygląda na policystyczny nie oznacza, że masz PCOS. Mi też lekarze kazali współżyć i jak nie zajdę, to "będziemy się martwić" aż trafiłam na lekarza, który kazał wykonać badania i okazało się, że na tyle poważny ze mnie przypadek PCOS, że leczenie zostało wdrożone od razu, mimo, że w lipcu skończę dopiero 24 lata. Kobiety z PCOS zachodzą w ciążę bez leków, to prawda, ale po co się stresować przez długi czas? Ja przy cyklach bez owu czułam się fatalnie, dopiero po lekach mi się polepszyło ogólne samopoczucie. Przyczyną braku owulacji jest nie tylko PCOS. Może to być również podwyższony poziom prolaktyny i kilka innych rzeczy. Robiłaś jakiekolwiek badania?
    Ja ważę 55 kg przy 168 wzrostu. Nie mam tych wszystkich współistniejących objawów PCOS, a mimo to sam zespół mam. Leczenie stosuje się objawowe, czyli jak nie masz owu, to dostajesz leki, żeby owu wywołać.

    Gosposia
  • Omon Autorytet
    Postów: 810 851

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam ostatnio badania hormonów tarczycy i wszystko mam w normie. Reszty badań nie robiłam, bo hormony i tak bada się w określonych dniach cyklu, więc czekam na @ i szczerze mówiąc nie wiem czy jest sens robić, bo wiem, że nie będą prawidłowe właśnie przez PCOS. Nie napisałam, że nie mam owulacji - miałam ją kilka dni temu. Lekarz zdiagnozował mi to na podstawie usg a nie braku owulacji.
    Mamy podobną wagę, bo ja mam 52 kg przy 164 cm wzrostu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 13:56

    x7g1xzdvlebraz19.png
    Aniołek 12.2015 - 7tc
    zem3x1hp3fae2ksw.png
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Omon, PCOS nie stwierdza się na podstawie samego usg. Najbardziej istotne są dwa hormony: lh i fsh. Bada się je miedzy 3 a 5 dniem cyklu. Ich stosunek u zdrowych kobiet powinien wynosić 1:1. U mnie jest 1:2.5, i to oprócz obrazu usg było potwierdzeniem PCOS. Dodatkowo podstawą jest badanie prolaktyny, testosteronu i androstendionu. Jaki miałaś wynik TSH? Ta choroba może być ujawniona na podstawie obrazu usg + wyniki badań hormonów a może też przebiegać bez zmian w obrazie usg.
    Więcej na ten temat bardzo jasnym językiem możesz przeczytać tu: http://www.endokrynologia.net/content/pcos-zesp%C3%B3%C5%82-policystycznych-jajnik%C3%B3w
    Ja naturalną owulację też miałam czasami, ale owulacja w okolicy 60dc jest mało wartościowa w opinii większości lekarzy. I to nie jest normalne. Cykl zdrowej kobiety powinien trwać max 36 dni. Powyżej to już poważna anomalia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 14:45

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    Gosposia
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serio co lekarz to opinia,mnie specjalista z kliniki nieplodnosci zdiagnozował pcos, ze wzgledu na nieregularne cykle, najdluzszy do tej pory 45 dni, pecherzykowaty obraz usg, chociaz wg 2 ginekologów, w tym własnie ten jeden specjalista z kliniki nieplodnosci stwierdzili ze stosunek LH:FSH 1:1,4 jest wg nich całkiem OK ( co mnie nieco dziwi) [ badanie w 3dc] testesteron ok, androstention tak samo, nie mam IO, mam 164 cm, 53 kg wagi, brak tradziku i innych podobnych typowych dla PCOS.

    a jednak AMH mam 17,4 co jest bardzo duzo ponad norme dla 28 letniej kobiety...

    sama juz nie wiem co robic, co myslec, od tygodnia biore metformine w dawce 500, zaczełam chodzic na siłownie - cardio i czasem kettlebels zeby za bardzo nie stresowac organizmu, zeby mi kortyzol nie skakał..

    dieta bez glutenu, bez nabiału, bez cukru ( jesli juz mam mega głoda na cos słodkiego to jem tylko gorzka czekolade 3-4 kostki z surowych ziaren kakao od cocoa) w diecie teraz mam duzo warzyw i pełnotłustego miesa...

    rozne sa opinie odnosnie PCOS, Hashimoto i wielu innych, ja jednak jestem przekonana ze sa to w bardzo duzej mierze choroby dietozalezne, w mysl zasdy shit in shit out.

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • daktylek Autorytet
    Postów: 676 211

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domiszka a wiesz co masz zrobić z metformina gdy zobaczysz dwie kreski ? Odstawic?

    Mama Aniołka [*] 15.12.2015r.
    w57v3e3k7yxei1cq.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    daktylek wrote:
    Domiszka a wiesz co masz zrobić z metformina gdy zobaczysz dwie kreski ? Odstawic?


    jeszcze sie nad tym nie zastanawiałam, czytałam ze szkoły są rózne.
    ide 22 kwietnia do endo to sie jeszcze babeczki zapytam co ona o tym mysli.

    czytałam na forum ze lekarze jedni kazali odstawiac a inni najpierw zmniejszac dawki o połowe

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Aleńka Koleżanka
    Postów: 47 2

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella, dobrze mówisz, w Inofemie jest tylko jeden dodatkowy składnik (maltodekstryna), który spełnia rolę nośnika kwasu foliowego, o którym zresztą tu wspominasz. I to w zasadzie cała różnica między Inofemem, a Inofoliciem. A Inofem przeszedł też ostatnio badanie kliniczne, które potwierdziło jego skuteczność - u 81% badanych kobiet wystąpiła spontaniczna owulacja (stosowały one Inofem przez trzy miesiące w dawce dwóch saszetek dziennie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2016, 16:02

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 8 kwietnia 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleńka wrote:
    Agnella, dobrze mówisz, w Inofemie jest tylko jeden dodatkowy składnik (maltodekstryna), który spełnia rolę nośnika kwasu foliowego, o którym zresztą tu wspominasz. I to w zasadzie cała różnica między Inofemem, a Inofoliciem. A Inofem przeszedł też ostatnio badanie kliniczne, które potwierdziło jego skuteczność - u 81% badanych kobiet wystąpiła spontaniczna owulacja (stosowały one Inofem przez trzy miesiące w dawce dwóch saszetek dziennie).

    ja własnie przez ta maltodekstryne wole infofolic ( i ze wzgledu na cene tez :))

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daktylku, zmniejsz dawkę, bierz do 12tc, ja już odstawiłam, nic złego się nie działo przez metkę.
    A masz w zanadrzu duphaston lub luteinę?

  • cziqitka89 Przyjaciółka
    Postów: 78 73

    Wysłany: 10 kwietnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :-)

    To mój pierwszy post na forum chociaż przyznam, że podczytuję Was już od dłuższego czasu. Na PCOS choruję już od kilku lat, w sumie to od początku miałam problemy z nieregularnymi miesiączkami (od ok. 14 r.ż) ale wtedy "leczono" mnie tylko luteiną na wywołanie okresu. Robiono mi jakieś badania hormonalne ale wtedy nic szczególnego nie stwierdzono. Gdy miałam 19 lat zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Novynette i zapomniałam o problemie. Niestety problem powrócił po odstawieniu pigułek i wtedy właśnie potwierdzono, że cierpię na PCOS (pęcherzyki na jajnikach i nieprawidłowe wyniki hormonów). Znów dostałam pigułki, najpierw Qlaira, potem Vibin i Vibin Mini. Po kilku latach z powodu migren lekarz (ginekolog-endokrynolog) kazał mi odstawić pigułki i dał Duphaston od 16 dc. I tak brałam Duphaston przez około 2 lata, aż w którymś miesiącu nie dostałam okresu i okazało się, że na prawym jajniku zrobił się mega torbiel. I znów pigułki przez 3 miesiące żeby się wchłonął, na szczęście tak się stało. W międzyczasie wykryto mi guza FNH na wątrobie - zmiana łagodna, ale zakaz przyjmowania jakichkolwiek hormonów. I tak od stycznia biorę tylko Inofem i póki co okres w miarę regularny ok. co 30 dni. Dodam, że chciałabym w najbliższym czasie zajść w ciąże i dlatego też porobiłam sobie wyniki hormonów i inne.

    Te są z maja 2015 roku niestety wszystkie robione w pierwszej fazie cyklu (w drugieg fazie brałam Duphaston)
    LH 18,95 mIU/ml
    FSH 5,93 mIU/ml
    Estradiol 52,4 pg/ml
    Progesteron 0,87 ng/ml
    Prolaktyna 14,8 ng/ml [4,8 - 23,3]
    Testosteron 72,38 ng/dl [6,00 - 82,00]
    DHEAS-S 272,7 µg/dl [98,8 - 340]
    SHBG 35,51 nmol/l [19,8 - 122]

    I świeże wyniki z 21 dc (suplementacja tylko Inofem) robione z powodu obrzemienia i bólu piersi:
    Progesteron 15,7 ng/ml
    Prolaktyna 1146, 0 µIU/ml :confused: [102 - 496]

    Krzywa cukrzycowa i insulinowa:

    Glukoza na czczo 97 mg/dl [70 - 99]
    Glukoza po 1h 86 mg/dl
    Glukoza po 2h 85 mg/dl

    Insulina na czczo 7,0 µU/ml [2,6 - 24,9]
    Insulina po 1h 17,5 µU/ml
    Insulina po 2h 22,9 µU/ml

    I tarczyca:
    TSH 2,00 µIU/ml [0,27 - 4,2]
    FT3 3,8 pmol/l [3,1 - 6,8]
    FT4 22,2 pmol/l [12 - 22]

    Sorki, że tak się rozpisałam, ale chciałam żebyście miały pogląd na moją sytuację :rolleyes: Wiem, że mam jeszcze do powtórzenia badania z 3 dc. W tej chwili najbardziej martwi mnie ta wysoka prolaktyna, tym bardziej, że rok temu była w normie :confused: Po weekendzie idę do mojego lekarza, ale chciałabym zapytać jak rokuję moje wyniki w kwestii zajścia w ciążę. I czy któraś z Was miała tak wysoką prolaktynę i czy udało się ją zbić i zajść w ciążę? No i jaka jest szansa, że powodem jest gruczolak przysadki? Czego bardzo się boję :prosi:

    82doj48arfknt48q.png
  • Aleńka Koleżanka
    Postów: 47 2

    Wysłany: 11 kwietnia 2016, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka, Inofolic? To w Inofemie jest maltodekstryna :). I to Inofem jest tańszy ;). Co bierzesz? :)

    Ogólnie to ja jakiś czas miałam przerwę, ale wróciłam niedawno do brania Inofemu, udało mi się sporo schudnąć. Cenię sobie naprawdę ten preparat.

  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleńka wrote:
    domiszka, Inofolic? To w Inofemie jest maltodekstryna :). I to Inofem jest tańszy ;). Co bierzesz? :)

    Ogólnie to ja jakiś czas miałam przerwę, ale wróciłam niedawno do brania Inofemu, udało mi się sporo schudnąć. Cenię sobie naprawdę ten preparat.
    A widzisz to ja coś povhrzanilma, biorę ten tmaszt ☺ zastanawiam się teraz nad miovarianem

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Bikini31 Ekspertka
    Postów: 202 81

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do wątku. Od 5 lat mam stwierdzone PCO, raz poroniłam w 12 tyg ciąży, ostatnio miałam ciążę biochemiczną. Jestem po hsg, to mój 4 cykl z clo i Ovitrelle, progesteron, estrogen, testosteron w porządku. Mam Hasimoto tsh 1.6 po długich latach nareszcie spadło, mąż zdrowy, wyniki super. Owulacja mam co miesiąc odkąd biorę clo, mam zazwyczaj dwa dorodne pęcherzyki 21-25 mm i nic.... Kompletnie nic się nie dzieje. Jestem w rozsypce.
    Wiecznie płaczę, mam humory, waga mi skacze do góry, jestem okropna.
    17 jadę na monitoring zobaczymy co urosło. Bez leków moje cykle trwają po ok 62 dni, teraz jest super bo ostatni tylko 33 dni. Moje jajniki pełne są drobnych pęcherzyków. Natomiast nie mam nadmiernego owłosienia, wąsika, włosy mi nie wypadają. Tylko ta waga, wiecznie w górę!
    Kto ma pomysł co dalej przede mną? Bo już nie wiem jak z lekarzem rozmawiać. Mam już 33 lata, 5 lat starań za sobą i brak nadziei :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 10:02

    05.2013 rok pierwsze poronienie :(
    10.2015 HSG, jajniki drożne
    02.2016 rok ciąża biochemiczna
    I IUI 28.09.2016 :(
    II IUI 31.10.2016 :(
    starania od 2012 roku, PCOS, Hashimoto
    dalej czekamy...
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi, wiecie moze co oznacza wysokie AMH (17) a niskie/w normie fsh 3,07 w 3dc? Mam pcos, cykle bez lekow do 45 dni o dziwo owu wystepuje miedzy 20 a 28 dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 11:09

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Gosposia Autorytet
    Postów: 484 159

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edit

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2016, 13:52

    Gosposia
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 12 kwietnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosposia wrote:
    Domiszka, a co to jest to smh? Bo w necie znalazłam tylko takie info: "Hormon wzrostu (GH), somatotropina (STH), działa na przemianę materii w różnych tkankach, bezpośrednio lub za pośrednictwem substancji wytwarzanych w wątrobie, zwanych somatomedynami lub czynnikami wzrostu. Somatomedyny są w istocie hormonami. Hormon wzrostu, który pobudza ich wytwarzanie, można więc zaliczyć do hormonów tropowych. Do bezpośrednich efektów działania somatotropiny należy pobudzanie uwalniania kwasów tłuszczowych z tłuszczów tkanki tłuszczowej, zmniejszanie zużycia glukozy przez mięśnie i zwiększanie jej wytwarzania z aminokwasów w wątrobie oraz zwiększanie transportu aminokwasów przez błony komórkowe. Somatomedyny pobudzają wzrost i rozmnażanie się komórek, syntezę kwasów nukleinowych oraz białek. W tkance tłuszczowej somatomedyny zwiększają syntezę tłuszczów. W chrząstkach nasadowych kości zwiększają wcielanie siarczanów i aminokwasów do tzw. chondromukoproteidów. Powoduje to wydłużanie kości i liniowe wzrastanie ciała. Hormon wzrostu i somatomedyny stanowią ważny układ hormonalny warunkujący prawidłowy wzrost. Czynnikami regulującymi wydzielanie hormonu wzrostu są neurohormony ? somatostatyna hamuje jego wydzielanie, a somatoliberyna pobudza. Somatomedyny na zasadzie sprzężenia zwrotnego hamują wydzielanie hormonu wzrostu. Wydzielanie somatotropiny jest szczególnie duże u płodów i noworodków, później zmniejsza się, ale w dalszym ciągu u dzieci w okresie wzrastania jest większe niż u dorosłych. Zarówno u dzieci, jak i u ludzi dorosłych wydzielanie hormonu wzrostu jest zmienne ? jest ono znacznie większe w nocy niż w ciągu dnia, wzrasta podczas wysiłków fizycznych, w sytuacjach stresowych i w czasie głodu, a zmniejsza się po posiłku. W warunkach głodu, mimo zwiększenia wydzielania somatotropiny, zmniejsza się wytwarzanie somatomedyn. Niedobór hormonu wzrostu lub somatomedyn powoduje zahamowanie wzrostu (karłowatość), natomiast nadmiar tych hormonów w okresie wzrastania powoduje nadmierny wzrost (gigantyzm). U ludzi dorosłych nadczynność przysadki powoduje tzw. akromegalię, charakteryzującą się zmianami przerostowymi kośćca. Nadmiernemu wydzielaniu somatotropiny, zwłaszcza gdy jednocześnie zwiększa się wydzielanie hormonu adrenokortykotropowego, towarzyszy cukrzyca przysadkowa, spowodowana przede wszystkim zwiększonym wytwarzaniem glukozy z aminokwasów."


    przepraszam AMH :) pisałam z telefonu i takiego babola uwaliłam ..:(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 47 48 49 50 51 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ