X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Firlejka Koleżanka
    Postów: 45 20

    Wysłany: 21 czerwca 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Dziewczyny, jak długo krwawiłyście po laparoskopii?
    Ja delikatnie plamiłam przez 7 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2014, 14:20

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po HSG też nic nie plamiłam, a podczas laparoskopii też mi sprawdzali drożność jajowodów..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 czerwca 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś już przestałam krwawic, najwidoczniej to sprawa indywidualna :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki w czwartek idę na wizytę i pewnie ustalićtermin laparoskopi podejrzewam że będzie to 3 lipiec bo moja lekarka ma dyżur w piątki a to wypada 4 a wiadomo muszę iść dzień wcześniej na przygotowanie :) i jak tu stoję !!:

    Obiecuję ze nie zwieję z kroplówka i cewnikiem do domu :) tak jak ostatnio :P wczoraj pooglądałam sobie na bloku operacyjnym dokładniej procedurę znieczulania ogólnego i tą nieprzyjemną intubacje chyba nie jest aż tak źle ?? :P

    olka30 lubi tę wiadomość

  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 24 czerwca 2014, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma się czego bać. Jak intubują to jest się już nieprzytomnym. Ja nawet nie pamiętam kiedy odleciałam, bardzo szybciutko. Będzie dobrze, kciuki za laparo :)

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 05:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, miałam przedwczoraj HSG, na którym wyszło, że mialam obydwa jajowody niedrożne :( Jeden przetkali podobno.
    Rozmwialam z lekarką po zabiegu i ona odradzila mi laparoskopię, bo mogę sobie jej zdaniem więcej szkody narobić. Nie wiem, co o tym mysleć.
    Inna lekarka doradziła mi od razu zapisanie się do in vitro rządowego.
    Niedrożność mam przez bezobjawowe zapalenie przydatków spowodowane 5 bakteriami.
    Nie wiem, co robić :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 05:56

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Kochane, miałam przedwczoraj HSG, na którym wyszło, że mialam obydwa jajowody niedrożne :( Jeden przetkali podobno.
    Rozmwialam z lekarką po zabiegu i ona odradzila mi laparoskopię, bo mogę sobie jej zdaniem więcej szkody narobić. Nie wiem, co o tym mysleć.
    Inna lekarka doradziła mi od razu zapisanie się do in vitro rządowego.
    Niedrożność mam przez bezobjawowe zapalenie przydatków spowodowane 5 bakteriami.
    Nie wiem, co robić :(
    Ciezko doradzic ale na Twoim miejscu podjelabym sie laparoskopii jesli chcesz starac sie naturalnie..Laparo nie ejst wcale taka straszna sama ja przechodzilam w marcu....
    Wielokrotnier sie zdarza ze na hsg wychodza niedrozne a po laparo ladnie sie udrazniaja bo kontrast podczas zabiegu mozna podac pod wiekszym cisnieniem..
    Ale tak naprawde decyzja nalezy tylko do Ciebie :)
    ...U mnie po laparo stwierdzono jeden niedrozny jajowod z powodu zrostow po laparotomii sprzed lat..Przynajmniej wiem ze na lewa strone nie mam co liczyc...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2014, 06:18

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwonka możesz się zapisać do rządowego programu i tak będziesz czekać, bo mają długie terminy, a laparoskopię warto zrobić.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak własnie zrobię chyba. 7 lipca mam wizytę w klinice, porozmawiam o laparoskopii (na którą mam skierowanie na NFZ) i zapiszę się na in vitro rządowe.
    Tylko, żeby na laparoskopii na NFZ nie było tak jak na HSG, że im kontrastu braknie ;(;(;( Bo takie coś uslyszalam podczas HSG jak przepychali jajowody: "Nie mam już kontrastu". I skończyli zabieg :(

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iownka wrote:
    Tak własnie zrobię chyba. 7 lipca mam wizytę w klinice, porozmawiam o laparoskopii (na którą mam skierowanie na NFZ) i zapiszę się na in vitro rządowe.
    Tylko, żeby na laparoskopii na NFZ nie było tak jak na HSG, że im kontrastu braknie ;(;(;( Bo takie coś uslyszalam podczas HSG jak przepychali jajowody: "Nie mam już kontrastu". I skończyli zabieg :(

    Chyba zartujesz??? EEE nie sadze przy laparo juz jednak wszystko jest planowane bo to nie jest jednak kilka minut tylko trwa dluzej..No i najwazniejsze przy laparo ogladaja wszystko co jestw s4rodku wiec mysle ze warto skorzystrac z tego...A na rzadowy program zapisac sie i tak przeciez mozna a starac naturalnie rowniez...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i warto żeby lekarz podczas laparoskopii zastosował żel antyzrostowy zwłaszcza polecany dla kobiet które planują ciążę, niestety nie jest on refundowany a kosztuje ok 650 zł

    Iownka lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny. Czy któraś z Was miała lub ma pod blizna od laparoskopi mały guzek? Wiecie może co to jest, z czym się wiąże??

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w tym miejscu gdzie miałam większą dziurkę, bo mi wycinali torbiel. Tzn, że się zrobiła grubsza blizna od środka, akurat w tym miejscu miałam brzydko zaszyte i pewnie się zrobił taki zrost.. Myślę, że to nic groźnego.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Ja mam w tym miejscu gdzie miałam większą dziurkę, bo mi wycinali torbiel. Tzn, że się zrobiła grubsza blizna od środka, akurat w tym miejscu miałam brzydko zaszyte i pewnie się zrobił taki zrost.. Myślę, że to nic groźnego.

    czytałam ze to jakieś zwłóknienie - podobno nic groźnego. ale skonsultuje to z ginem jeszcze jak bede na wizycie kontrolnej. Jakos tez sie tak złożyło ze pobolewa mnie prawy jajnik i ten guzek pod blizna tez jest wlasnie z prawej strony no ale mam nadzieje ze to nic groźnego.

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo tylko z lewej..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    U mnie to samo tylko z lewej..

    A Twój ginekolog wypowiedział się w tym temacie jakoś? :)

  • aaana Autorytet
    Postów: 359 649

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnBe wrote:
    Dziewczyny. Czy któraś z Was miała lub ma pod blizna od laparoskopi mały guzek? Wiecie może co to jest, z czym się wiąże??
    Moja mama, ktora jest lekarzem (w innej dziedzinie niz ginekologia) kazala mi rozmasowywac ten guzek, mialam przy dolnej bliznie. I codziennie w trakcie kapieli masowalam i na dzien dzisiejszy nie ma sladu ani po guzku, ani nawet nie widac blizny. Teraz zaluje, ze nie rozmasowywalam tez tej przy pepku, bo ona jednak zostala mi widoczna.

    AnBe lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 25 czerwca 2014, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak postępowałam przy ogromnej bliźnie po wyrostku i tak robię teraz, codziennie wieczorem masuję wszystkie blizny maścią Contratubex. Polecam, bo po wyrostku mam najładniejszą bliznę z wszystkich które oglądałam (pewnie do ciąży, jak Bóg da). Ale smarowałam codziennie przez pół roku.. A ginowi nic nie mówiłam. Nie niepokoi mnie to. Zresztą po tej stronie szwy mi trochę wrosły i namęczył się żeby je wyjąć, a pozostałe wyjęłam sam, to pewnie też jest przyczyną tych zgrubień pod skórą.

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem przed nawet nie straszcie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis idę ustalić termin laparoskopii

‹‹ 36 37 38 39 40 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ