X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama laparoskopia to pikuś, nie straszymy :) A blizny nie duże.

    gosiunia lubi tę wiadomość

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No 18 lipca mam termin zaraz po malpie@

  • Anuszka Autorytet
    Postów: 1127 2168

    Wysłany: 7 lipca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :D
    Wracam do oczekujących na laparo, mam nowy termin :D

    olka30 lubi tę wiadomość

    k0kdanlij48n3q4y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam anginę a 18 mam miec laparoskopie odbędzie się ? Przez 5 dni mam brać antybiotyk jeszcze 3dni mi zostalo

  • Anuszka Autorytet
    Postów: 1127 2168

    Wysłany: 9 lipca 2014, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Dziewczyny mam anginę a 18 mam miec laparoskopie odbędzie się ? Przez 5 dni mam brać antybiotyk jeszcze 3dni mi zostalo
    Moim zdaniem jeżeli nie będziesz miała temperatury to zabieg się odbędzie. Ale warto zapytać lekarza. Ja w grudniu miałam mieć zabieg w znieczuleniu ogólnym i musiałam przełożyć bo miałam temperaturę :/

    k0kdanlij48n3q4y.png
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 12 lipca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam pytanie do kobietek które miały laparoskopię w celu usunięcia torbieli.. czy lekarz wykonujący operację jedynie ograniczył się do usunięcia torbieli czy od razu sprawdzał drożność jajowodów it? Tak pytam ponieważ słyszałam, że w wielu przypadkach trzeba prosić lekarza żeby też 'przy okazji" zajrzał do jajowodów i często robią to z dobrej woli bo nie jest to standardowa procedura przy usuwaniu torbieli. Mojej kumpeli ostatnio usunęli torbiele ale do jajowodów nawet nie zajrzeli, a przy endometriozie jest duże ryzyko, że mogą być "zawalone"

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 lipca 2014, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    mam pytanie do kobietek które miały laparoskopię w celu usunięcia torbieli.. czy lekarz wykonujący operację jedynie ograniczył się do usunięcia torbieli czy od razu sprawdzał drożność jajowodów it? Tak pytam ponieważ słyszałam, że w wielu przypadkach trzeba prosić lekarza żeby też 'przy okazji" zajrzał do jajowodów i często robią to z dobrej woli bo nie jest to standardowa procedura przy usuwaniu torbieli. Mojej kumpeli ostatnio usunęli torbiele ale do jajowodów nawet nie zajrzeli, a przy endometriozie jest duże ryzyko, że mogą być "zawalone"
    Raczej z tego co sie orientuje niestety nie sprawdzaja rutynowo tylko robia swoje i po sprawie....Mysle , ze powinno sie na to naciskac w zwiazku ze staraniami o dziecko..Wszystko jest sprawdzane podczas laparo zwiadowczej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2014, 11:04

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 12 lipca 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w lutym usuwaną torbiel endometrialną i prócz samego usuwania miałam ponownie sprawdzaną drożność i nakłuwany drugi jajnik (ten nieoperowany). Nie wiem czy to standard czy nie. Mnie operował mój lekarz i po prostu to zrobił. Z resztą zapowiedział mi to przed samą operacją. Blizny mam 3 (w samym pępku i 2 po bokach). Po bokach nie mają nawet 1cm, są teraz ciut ciemniejsze niż reszta skóry na brzuchu. Warto spytać lekarza czy jest taka możliwość.

    Sam zabieg miałam w znieczuleniu ogólnym, więc nie pamiętam nic. Przed pamiętam głupiego jasia, salę operacyjną i mojego Pana doktora, który mnie uspokajał, że za godzinę się widzimy. Później obudziłam się na oiomie prewencyjnie podpięta do tych wszystkich urządzeń, które na filmach się ogląda. Do wieczora mnie z tego poodpinali.

    Przed znieczuleniem ogólnym warto powiedzieć anestezjologowi, który przeprowadza wywiad i u którego podpisuje się zgodę na znieczulenie, że ma się skłonność do wymiotów, bo po takim znieczuleniu organizm często w ten sposób reaguje. Chyba, że ktoś zna swój organizm i wie, że nie będzie mu sprawiał takich niespodzianek :) Ja dostałam dożylnie chyba tuż przed narkozą i później jeszcze raz jakiś czas po wybudzeniu. rewolucje żołądkowe mnie ominęły całkiem :)

    mar lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2014, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w tym tyg idę na laparoskopie

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 15 lipca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia;) daj znać jak było i lykaj dużo witaminy C dla szybszej regeneracji

  • Anuszka Autorytet
    Postów: 1127 2168

    Wysłany: 15 lipca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jak to w końcu jest tzn do którego dnia cyklu można robić laparo ???

    Hiacynta99 powodzenia trzymam kciuki za Ciebie !!!

    k0kdanlij48n3q4y.png
  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 15 lipca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    najlepiej za nim dojdzie do owulacji, bo wtedy jest pewność że nie jesteś w ciąży, ale różnie lekarze praktykują, może być po owulacji, ale wtedy dla pewności trzeba by zrobić badanie beta hgc albo zrezygnować ze współżycia w okresie płodnym

    Anuszka lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Sama laparoskopia to pikuś, nie straszymy :) A blizny nie duże.
    jakie fajne słowa na początek ,pierwsze które przeczytałam a pod koniec sierpnia własnie laparo mnie czeka ;) pozdrawiam :)

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Dziewczyny w tym tyg idę na laparoskopie
    powodzenia :) napisz jak było mnie tez to za miesiąc czeka...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 11:23

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem kiedy u mnie owul może być mam pcos dzis się relaksuje na słońcu. A jutro juz szpital w piatek będę 14 dc tak ze różnie. Lekarze operują zastanawia mnie L4 ile po laparo. Dają ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2014, 11:43

    Anuszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka wrote:
    A powiedzcie mi jak to w końcu jest tzn do którego dnia cyklu można robić laparo ???

    Hiacynta99 powodzenia trzymam kciuki za Ciebie !!!

    Dziękuję bo laparo to juz moje drugie podejście

    Anuszka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gosiunia wrote:
    powodzenia :) napisz jak było mnie tez to za miesiąc czeka...
    dzieki fajnie ze mnie wspieracie.

    gosiunia lubi tę wiadomość

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 16 lipca 2014, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hiacynta99 wrote:
    Ja nie wiem kiedy u mnie owul może być mam pcos dzis się relaksuje na słońcu. A jutro juz szpital w piatek będę 14 dc tak ze różnie. Lekarze operują zastanawia mnie L4 ile po laparo. Dają ??

    ja miałam 3 tygodnie L4 po laparoskopi

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2014, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A szwy miałyście. Rozpuszczalne ? Kurczę boje się

  • Anuszka Autorytet
    Postów: 1127 2168

    Wysłany: 16 lipca 2014, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta99 drugie podejście tzn druga laparo czy drugi raz wybierasz się do szpitala ? Ja robię drugie podejście ... w maju wygonili mnie ze szpitala do domu :/ mam nadzieję że tym razem się uda bo to czekanie manie wykończy.

    hiacynta99 lubi tę wiadomość

    k0kdanlij48n3q4y.png
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ