X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola mi sie wydluzyl o caly miesiac. Po laparo mialam krwawienie i to krwawienie zaczelo jakby moj nowy cykl albo inaczej mowiac laparo przerwalo podejscie do ovu, ktore mialam chwile przed laparo, podobnie jak Ty, ale juz nie pamietam dokladnie ktory to byl dzien cyklu. Po dwoch tygodniach od laparo mialam ovu a po kolejnych 14 @.
    Powodzenia :)

  • pola89 Autorytet
    Postów: 3805 2660

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meginka wrote:
    Pola to mamy dużo wspólnego :) też idę na laparo w piątek (tzn idę już w czwartek do szpitala) i też jestem 89 i też ogromnie liczę na tę laparo. Stresuję się już trochę ale nie tak samym zabiegiem jak tym co mi tam znajdą. W głowie już oczywiście myśli "a może nie mogę mieć już dzieci? Mój M mnie wczoraj o to opierniczył i dobrze zrobił ale myśli dalej krążą... Ehhh
    Kochana ja też mam strasznego stracha... I czarne myśli chodzą mi po głowie... Ja staram się o pierwsze dziecko i dlatego mam straszne obawy czy w ogóle będę mieć własne dzieci... Moja mama miała niedrożne jajowody, ale udało się je "przepchać" i jest nas dwoje, więc mam nadzieję, że uda się naprawić, cokolwiek będzie zepsute :) gorzej jeśli nic nie znajdą, bo już nie będę mieć pomysłu, co z nami nie tak...

    Meginka lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    Franiu ❤️ 20.12.2019 CC; 3390g, 57cm

    Starania o drugiego maluszka:
    30 lat
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

    Starania o pierwszego maluszka:
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joasia1982 wrote:
    Pola mi sie wydluzyl o caly miesiac. Po laparo mialam krwawienie i to krwawienie zaczelo jakby moj nowy cykl albo inaczej mowiac laparo przerwalo podejscie do ovu, ktore mialam chwile przed laparo, podobnie jak Ty, ale juz nie pamietam dokladnie ktory to byl dzien cyklu. Po dwoch tygodniach od laparo mialam ovu a po kolejnych 14 @.
    Powodzenia :)
    Hm po laparo też miałam plamienia ale gin mówił żeby tego nie liczyć jako nowy cykl. To jedynie oczyszczanie po zabiegu.
    Ja zabieg miałam w 9dc, w 17dc włączyłam dupka i mam nadzieję że okres przyjdzie o czasie czyli w 28dc.

    Co innego mnie zmartwiło: wczoraj byłam na ściągnięciu szwów . Gin zrobił też usg (18dc), endo 9mm . Dziwi mnie dlaczego tak mało... czy jest to spowodowane zabiegiem???
    Ja przeważnie w 9dc mam endo 9mm, a 18dc...
    I potem nie ma dziwne że okres skąpy i trwa góra 2 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa tak wiem, ze tego krwawienia po zabiegu nie liczy sie jak @, ale u mnie tak wlasnie wyszlo, bo po 14 dniach od zabiegu mialam ovu potwierdzina monitoringiem, a po kolenych 14 @, wiec u mnie to krwawienie zaczelo jakby nowy cykl. Organizm przygotowywal sie przed zabiegiem do ovu i zabieg mu ja przerwal.
    Podczas zabiegu endometrium jest naruszane, a poza tym to krwawienie pozabiegowe to zluszczanie endometrium, takze wydaje mi sie, ze mimo iz masz 18dc to musisz liczyc, jakbys miala 9 skoro w 9 mialas zabieg. Tamtego endo sprzed zabiegu po prostu nie ma juz i odbudowalo sie nowe, 9 mm jest ok jak na endo. A lekarz nie widzial pecherzykow? Czy bedziesz miala ovu w tym cyklu jeszcze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 15:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie Kochana nic mi nie powiedział wczoraj na wizycie odnośnie pęcherzyków.
    Ale to co piszesz to sensowne jest:-)
    Kurcze, może faktycznie owu przede mną...
    Dziękuję Ci bardzo za pomoc:-)
    Będę obserwowała się teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2017, 15:25

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy Wy tez macie zgrubienia w miejscach szwow( naciec)?

    Bella93 lubi tę wiadomość

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jedynie przy pępku

  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola89 wrote:
    Kochana ja też mam strasznego stracha... I czarne myśli chodzą mi po głowie... Ja staram się o pierwsze dziecko i dlatego mam straszne obawy czy w ogóle będę mieć własne dzieci... Moja mama miała niedrożne jajowody, ale udało się je "przepchać" i jest nas dwoje, więc mam nadzieję, że uda się naprawić, cokolwiek będzie zepsute :) gorzej jeśli nic nie znajdą, bo już nie będę mieć pomysłu, co z nami nie tak...
    Ja jestem po cc i mój lekarz twierdzi że pewnie w tym tkwi problem i porobiły się zrosty. Ja z jednej strony liczę bardzo na ten zabieg a z drugiej cholernie się boję że mi powiedzą że tam już się nie da nic naprawić. Jakie to niesprawiedliwe :(

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dziewczyny czy Wy tez macie zgrubienia w miejscach szwow( naciec)?
    Nie chcialam polubic. Ja mam, to blizny pod skora. Mozesz je za jakies 2 tyg zaczac masowac z oliwka, mocno uciskajac, powinny zmieknac (zmiec?)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zdecydowałam na żel przeciwzrostą przy laparo, koszt nie mały ale wole już wtórne nie ryzykować. Od wyniku laparo którą mam za mies zależy czy będą kolejne stymulki czy odrazu in-vitro.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Nie chcialam polubic. Ja mam, to blizny pod skora. Mozesz je za jakies 2 tyg zaczac masowac z oliwka, mocno uciskajac, powinny zmieknac (zmiec?)
    Dzieki, a 3 tygodnie po laparo nie mozna juz zaczac ich masowac?

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer mnie pewnie bedzie czekal jeszcze jeden zabieg albo laparoskopia albo otwarcie brzucha albo zmiane wytna mi od strony "pochwy" i wtedy tez sobie zakupie ten zel :)

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnacaDziecka ja tez mam takie zgrubienia, jestem juz 1,5 miesiaca po laparo i teraz bede juz masowac, zeby zmiekly. u mnie w pepku nic nie widac, ani nie ma zgrubienia.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PragnącaDziecka wrote:
    Dzieki, a 3 tygodnie po laparo nie mozna juz zaczac ich masowac?
    Myslalam, ze dopiero 2 tyg minely, najlepiej odczekac 4tyg :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 22 stycznia 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo zalezy od predyspozycji skory do bliz.
    Moja skora np ma bardzo duze sklonnosci, 2lata temu przerwocilam sie na asfalt i lekko zatarlam skore na kostce, blizne mam do dzisiaj, a nawet krew mi nie leciala :/

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, dziewczyny u mnie druga @ po laparo duzo mniej bolesna aniz wczesniej. Tzn nadal bolesna, ze musialam wziac tabletki, ale tylko dwa razy dziennie, co dla mnie jest malutko, bo wczesniej to lykalam tabsy jak cukierki...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czekam na pierwszą @ po laparo. Dzisiaj mam 22dc - licząc normalnie tzn. w 9dc miałam laparo. I dzisiaj przy podtarciu jakieś plamienia ( kawy z mlekiem). Cykle: 28 więc albo za parę dni przyjdzie albo będzie obsuwa po laparo.

  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alisa u mnie 28dc. i tez zadnych objawow @. Moze sie przesunie skoro ovu nie bylo.
    Skoro u Ciebie plamienie to moze juz zaraz @ dostaniesz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2017, 17:16

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 24 stycznia 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Za dwa tygodnie czeka mnie laparoskopia zwiadowcza z udrażnianiem jajowodów. Jeśli pozwolicie to będę tu po cichu podczytywać bo bardzo się boje. A tak na początek to długo jest sie na zwolnieniu pozniej?

    qdkk2n0ao2txirxa.png
‹‹ 426 427 428 429 430 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ