X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm dziwne że nie zrobią ci histeroskopi od razu z laparo. Ja w sumie tak miałam i dodatkowo jeszcze drożność. ;)
    Ostre stany zapalne po infekcjach bakteryjnych mogą być przyczyną zrostów.
    Ale jak mialas i bakterie i endometriozie tak jak ja to ciężko stwierdzic co odpowiada za zrost. Niby u mnie były zrosty błoniaste więc bardziej pod bakterie ale lekarz w sumie nie określił sie dokładnie.

    Tak czy siak zrosty można usunąć w jajowodach;)

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Bea,nie miałaś żadnych objawów endometriozy?
    A nie wiesz czy może być tak,że kiedy mam zrosty na macicy i prawdopodobnie na jednym jajowodzie,to też mogą to być oznaki endometriozy???
    wiem,że to głupie pytanie,ale szukam czegokolwiek pocieszającego,skoro mówisz,że endomendę można usunąć,a z tego co wyczytałam zrostów z jajowodu się nie usuwa???

    Dziewczyny,czy któraś z Was miała usuwane zrosty z macicy?czy któraś cokolwiek wie na temat,czy można coś zrobić ze zrostami na jajowodzie,w jakikolwiek sposób spróbować je udrożnić?

    Bea a jesli chodzi o tę laparo w Warszawie,to nie wiesz czy każdy może zapłacić i mieć zrobioną?
    ja czekam na laparo do grudnia,będę miała robioną w Gorzowie,a jeszcze przede mną HSC.
    Niko, u mnie jedynym objawem był brak ciąży, który może być objawem też innych przypadłości. Ja miałam laparo, histero i drożność w jednym, podczas jednodniowego pobytu w szpitalu. Uważam, że skoro można to załatwić za jednym zamachem, to warto oszczędzić sobie stresów. Jeśli chodzi o usuwanie zrostów, to - z tego, co się orientuję, wszystko zależy od tego, jakich używa się narzędzi. Standardowo w Polsce robi się koagulację, co powoduje uszkodzenie tkanek do 4 mm. Na chłopski rozum, nie każdą zmianę da się w ten sposób usunąć, bez uszkodzenia narządu. I dlatego tak zagrożona jest rezerwa, jeśli endomenda jest na jajniku. Przy niskiej rezerwie czy zmianach w delikatnych miejscach ja bym nie ryzykowała. Warto wiedzieć, że są już dostępne metody z użyciem lasera diodowego, który wchodzi w tkanki ponoć na 0,2 mm. Miałam zmianę na jajniku, operację laserem, a rezerwa identyczna przed i po.
    Na ten płatny zabieg może pójść każda, bez skierowania. Już teraz można się bezpłatnie skonsultować telefonicznie z lekarzem, który operuje. Ja też od tego zaczynałam. I podczas takiej rozmowy on robi wywiad i dopiero po się podejmuje decyzję, czy chce się podejść, czy nie. Może taka rozmowa z fachowcem by Ci więcej wyjaśniła. A jest za darmo i bez zobowiązań. Trzeba się też dowiedzieć, jak to będzie rozwiązane, jeśli diagnostyka wykaże zmiany chorobowe. Ja akurat byłam zdecydowana, żeby od razu usuwać. Wtedy jest dopłata.

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w opisie"jajniki obustronnie pojedynczymi ogniskami endometriozy, wyonano elektrowaporyzacje ognisk endometriozy jajnikowej w osłonie argonu obustronnie".
    Po tym zabiegu moje amh sie nie zmienilo. Robilam w tym samym labie, w styczniu mialam 5,1, w maju laparoskopie, zaraz po niej zrobilam amh i wyszlo 5,9. :)

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 24 lipca 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradźcie mi proszę...termin laparo ze sprawdzeniem drożności mam dopiero na grudzień,kiedy HSC to jeszcze nie wiem bo dopiero za tydzień idę do lekarza,który wyznaczy mi termin...jak myślicie,czekać spokojnie do grudnia czy już zainteresować się tym usuwaniem zrostów w Lublinie na oddziale radiologii,czy najpierw i tak musi być zrobiona laparoskopia?może podczas takiej laparoskopii też uda się coś udrożni?

    nika77
  • ewela88 Koleżanka
    Postów: 143 15

    Wysłany: 24 lipca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika gdzie będziesz miała robiona laparo? W Lublinie?? U kogo się leczysz?

    Amh 0,9 - marzec 2016
    1 IUI 19.08.2016 :-(
    2 IUI 1.03.2017 :-(
    AMH 0,69 - kwiecień 2017
    3 IUI 15.05.2017 :-(
    24.08.2017 laparoskopia diagnostyczna
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 24 lipca 2017, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ewela88 wrote:
    Nika gdzie będziesz miała robiona laparo? W Lublinie?? U kogo się leczysz?
    ewela,ja jestem z Wrocławia,a moja ginekolog poleciła mi dwóch lekarzy do laparoskopii,jeden z Gorzowa drugi z Bytomia.Byłam już u tego lekarza z Gorzowa na takiej pierwszej wizycie konsultacyjnej,a on wysłał mi skierowanie na laparo z chromotubacją na grudzień.Tak się chwilę zastanawiałam czy nie dzwonić do Lublina dopytać,ale skoro dopiero mam mieć laparo,to i tak chyba muszę czekać na nią do grudnia.
    A Ty gdzie będziesz miała i kiedy?

    nika77
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 lipca 2017, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sama chyba zapłacze sie w tym szpitalu. Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie odnośnie L4 jaki powód miałyście podany?wiem ze teraz sa te kody ,ale znając syna mojego pracodawcy który tez pracuje w tej firmie przejrzy caly Internet zeby dowiedziec co ten kod znaczy a nie chciałabym zeby wiedzieli ze leczę się . Wiem ze najlepiej brac urlop , ale nie mam co na niego liczyć dlatego musze wziac zwolnienie .

    age.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ja sama chyba zapłacze sie w tym szpitalu. Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie odnośnie L4 jaki powód miałyście podany?wiem ze teraz sa te kody ,ale znając syna mojego pracodawcy który tez pracuje w tej firmie przejrzy caly Internet zeby dowiedziec co ten kod znaczy a nie chciałabym zeby wiedzieli ze leczę się . Wiem ze najlepiej brac urlop , ale nie mam co na niego liczyć dlatego musze wziac zwolnienie .
    welonka,a gdzie i kiedy masz laparoskopię?będziesz miała laparo ze sprawdzaniem droźności?

    nika77
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 25 lipca 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hipisiątko wrote:
    Ja miałam udraznianie jajowodow w Lublinie przezpochwowo. Trzeba mieć albo wynik hsg potwierdzający niedrożność obustronna albo wypis ze szpitala z laparoskopi. Najważniejsze aby było napisane obustronna niedrożność. Mi ten zabieg nie pomógł do tej pory i drugi raz bym się nie poddała.
    czyli,że jak ja mam w opisie HSG napisane,że prawdopodobnie lewy jajnik niedrożny,a prawy raczej drożny,ale oba są poszerzone,to i tak muszę najpierw mieć zrobioną laparoskopię,zanim w ogóle bym się konsultowała z lekarzem z Lublina?

    nika77
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Ja sama chyba zapłacze sie w tym szpitalu. Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie odnośnie L4 jaki powód miałyście podany?wiem ze teraz sa te kody ,ale znając syna mojego pracodawcy który tez pracuje w tej firmie przejrzy caly Internet zeby dowiedziec co ten kod znaczy a nie chciałabym zeby wiedzieli ze leczę się . Wiem ze najlepiej brac urlop , ale nie mam co na niego liczyć dlatego musze wziac zwolnienie .


    A czy przypadkiem zwolnienie z kodem nie idzie tylko do ZUSu?
    Ja nie miałam żadnego kodu na zwolnieniu, które dostałam do ręki żeby zanieść je pracodawcy..
    Chyba, że jestem ślepota :/

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 25 lipca 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia dzieki za informacje,ja nic sie niw orientuje bo nigdy nie miałam potrzeby brania l4 tylko wiem ze teraz sa te kody .

    never_lose_hope lubi tę wiadomość

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka - upewniłam się, pozycja "kod statystyczny choroby" jest widoczna tylko na egzemplarzu do ZUS. Na egzemplarzu, który dostaniesz do pracy w tej pozycji jest pusto i nikt się nie dowie co i jak :) Jedynie pieczątka lekarza i jego specjalizacja może coś zasugerować, ale nie sądzę żeby jakikolwiek facet się domyślił :D
    Babskie sprawy i tyle, nie muszą wiedzieć więcej :)

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 lipca 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana dzieki wielkie za informacje , mój pracodawca jak zobaczy zwolnienie od ginekologa to i tak wiem ze będzie gadał ze jestem w ciąży taki typ, wiem nie musze się tłumaczyć jak będą wiercić to powiem zw ide na usuniecie torbieli i tyle. W mojej pracy nie wolno chorować .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2017, 20:03

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2000 1199

    Wysłany: 27 lipca 2017, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Zbadałam AMH po laparo - wynik identyczny jak 4 miesiące temu. To nie kłamali, że mają nowoczesną technikę :D

    Usuwanie ognisk itp.było laserem, a wszystko przezpochwowo, a więc jestem nienaruszona po operacji. Potwierdzone.
    o, myslalam nad taką laparokopią wlaśnie. Prywatnie byłaś jak rozumiem? ile zaplacilas?

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 27 lipca 2017, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    o, myslalam nad taką laparokopią wlaśnie. Prywatnie byłaś jak rozumiem? ile zaplacilas?
    5 tysięcy. Miałam endomendę II/III stopnia. Sama diagnostyka ma kosztować tysiąc. Szpital jednego dnia.

    Mamma-mia lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 28 lipca 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 sierpnia idę na laparoskopie mam nadzieje ze nie będzie tak źle, a po juz będzie tylko do przodu

    age.png
  • Mamma-mia Autorytet
    Postów: 2000 1199

    Wysłany: 28 lipca 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    5 tysięcy. Miałam endomendę II/III stopnia. Sama diagnostyka ma kosztować tysiąc. Szpital jednego dnia.
    ja myśle nas samą diagnostyką, a w razie zmian już nad usuwaniem ich podczas normalnej laparo. A jak w ogóle bólowo ten zabieg?

    🤰🏻9+6tc CRL 31 mm
    10+3tc CRL 44mm
    12+5 tc CRL 71mm
    16+5 tc 198 g
    19+5 tc 370g
    20+6 tc 489g❤️
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 28 lipca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamma-mia wrote:
    ja myśle nas samą diagnostyką, a w razie zmian już nad usuwaniem ich podczas normalnej laparo. A jak w ogóle bólowo ten zabieg?
    Ból zerowy, bo całkowite znieczulenie. Po usuwaniu zmian też nie było bólu. Cztery dni po miałam IUI, a następnego dnia po IUI poprawialiśmy.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • kinga1185 Autorytet
    Postów: 1036 460

    Wysłany: 28 lipca 2017, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,

    i jak? Jaki test? Odpowiedz, jezeli chcesz.

    Pozdr.

    25.02.2023 synek
    20.08.2020 córka
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 29 lipca 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga1185 wrote:
    Bea,

    i jak? Jaki test? Odpowiedz, jezeli chcesz.

    Pozdr.
    Pierwszy cykl następujący po cyklu z operacją - negatyw. Jeszcze ewentualnie dwa cykle bez spiny.

    gannkw7i858ouu0g.png
‹‹ 474 475 476 477 478 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ