X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    U mnie 4 cykle po laparo klapa mimo ładnych ovu w moim przypadku problem tkwi w 90% immunologi. We wrzesniu ruszam z IVF
    Flowwer,czy Ty podczas laparoskopii miałaś usuwane zrosty jeśli w ogóle je miałaś np na jajowodach czy miałaś laparo diagnostyczną?
    gdzie miałaś robioną laparo?

    a piszesz,że u Ciebie problem bardziej tkwi w immunologii...nie pamiętam,ale co dokładnie masz z immunologii?hashimoto czy inne cholerstwo?

    nika77
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    A jak IVF radzi sobie z problemem immunologicznym?

    Ustawiają lekowo odpowiednio przed transferem bo wiadomo ze maleństow tam jest, ale wcześniej muszę dostać zielone światło od immunologa.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 21 lipca 2017, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 wrote:
    Flowwer,czy Ty podczas laparoskopii miałaś usuwane zrosty jeśli w ogóle je miałaś np na jajowodach czy miałaś laparo diagnostyczną?
    gdzie miałaś robioną laparo?

    a piszesz,że u Ciebie problem bardziej tkwi w immunologii...nie pamiętam,ale co dokładnie masz z immunologii?hashimoto czy inne cholerstwo?

    Ja miała wykonaną laparo, histeroskopie i HSG diagnostyczną w Provita katowice. Znaleziono endometrioze Isti polipa.
    Rano przychodzisz a wieczorem idziesz do domu, sale i personel jak w hotelu 4 gwiazdkowym i wszystko na NFZ.
    Ja tarczyce mam ok jedynie NK bardzo wysokie czyli mój organizm traktuje zarodek jako wroga w formie wirusa którego trzeba usunąć. Dlatego poleca po dłuższych staraniach sobie sprawdzić subpopulacje linfocytów.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Dziewczyny, czy przed laparo miałyście zakładany cewnik urologiczny?

    Hejka :)
    Ja przy laparoskopii miałam zakładany cewnik, ale w trakcie uśpienia więc kompletnie nic nie czułam, po prostu się z nim obudziłam. Wyciągnięto go na drugi dzień, lekkie uczucir dyskomfortu i pieczenie, ale wszystko do przeżycia, spodziewałam się czegoś duuuuużo gorszego :)

    Lewatywy nie było, dzień przed dostałam w szpitalu ostatni posiłek (lekki rosołek) o godz. 12, a potem 2 czopki na wypróżnienie, ale też nie było po nich jakiejś wielkiej rewolucji :D

    Miałam laparoskopię + chromotubację, leżałam w szpitalu przez 4dni, chorobowego 3tygodnie :)
    Annana88 - w razie pytań pisz, o ile będę potrafiła - odpowiem :D

    Jajowody okazały się całkowicie niedrożne i już za niecały miesiąc mamy pierwszą wizytę w sprawie IVF.. Mam nadzieję, że pod choinką usiądę w dwupaku :D :D :D

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 22 lipca 2017, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia198808 przykro mi że niedrozne czyli razem podchodzimy do IVF?
    Lepiej wiedzieć i iść dalej.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    sylwia198808 przykro mi że niedrozne czyli razem podchodzimy do IVF?
    Lepiej wiedzieć i iść dalej.


    Z jednej strony przykro, ale z drugiej strony odczułam ulgę, że wiemy już w czym tkwi problem i wiadomo na czym stoimy :) Niby nie staramy się długo, niecałe 1.5 roku, ale co wypłakane przez ten czas to wypłakane :/

    Teraz zbieramy siły na IVF, mam nadzieję, że nic już nie stanie nam na przeszkodzie, będę w to głęboko wierzyć, choć wiem, że przed nami jeszcze troszkę badań i wszystko się może zdarzyć.. Ale nastawiam się pozytywnie, dość już dołowania :)

    Mam nadzieję, że na jesień/zimę będę mogła pochwalić się dwoma kreseczkami :)

    Flowwer, za Ciebie też mega trzymam kciuki, podziwiam Twoją siłę i wytrwałość..
    Oby szybko leki doprowadziły Cię "do porządku" i pozwoliły na podejście do IVF :)
    Musi być dobrze, innej opcji nie ma :)

    Flowwer lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 lipca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ,
    Dziewczyny jak poradzić sobie ze stresem przed laparoskopia?najbardziej boje sie tego co usłyszę po. Troche przejrzałam informacji w Internecie,ale nie znalazłam odpowiedzi czy po laparoskopii z drożnością można przez jakiś czas plamic czy to delikatne plemienia czy mocniejsze?

    age.png
  • Kabełka Autorytet
    Postów: 1065 527

    Wysłany: 22 lipca 2017, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Cześć ,
    Dziewczyny jak poradzić sobie ze stresem przed laparoskopia?najbardziej boje sie tego co usłyszę po. Troche przejrzałam informacji w Internecie,ale nie znalazłam odpowiedzi czy po laparoskopii z drożnością można przez jakiś czas plamic czy to delikatne plemienia czy mocniejsze?

    Ja ze 2 dni krwawiłam mocno, tak jak obfita miesiączka. Miałam tak i po samym hsg i po laparo z drożnością.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 19:58

    km5sdf9h9gfpaiic.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 22 lipca 2017, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Cześć ,
    Dziewczyny jak poradzić sobie ze stresem przed laparoskopia?najbardziej boje sie tego co usłyszę po. Troche przejrzałam informacji w Internecie,ale nie znalazłam odpowiedzi czy po laparoskopii z drożnością można przez jakiś czas plamic czy to delikatne plemienia czy mocniejsze?

    Moja koleżanka ma 2 macice i urodziła synka <3 a moja kuzynka ma pół macicy i 3 dzieci ;)

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 22 lipca 2017, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Cześć ,
    Dziewczyny jak poradzić sobie ze stresem przed laparoskopia?najbardziej boje sie tego co usłyszę po. Troche przejrzałam informacji w Internecie,ale nie znalazłam odpowiedzi czy po laparoskopii z drożnością można przez jakiś czas plamic czy to delikatne plemienia czy mocniejsze?
    Cześć! Ja podchodziłam do laparo, żeby sprawdzić, czy jest endomenda. Nie miałam żadnych jej objawów, ale tuż przed operacją pomyślałam sobie, że już lepiej mieć endomendę niż inny problem immunologiczny, bo z endomendą przynajmniej jakoś można sobie poradzić, a immuno to jakaś wielka niewiadoma i lekarze są jak dzieci we mgle. Okazało się, że mam endomendę i się ucieszyłam, że znaleźliśmy nareszcie przyczynę, która jednocześnie została usunięta. Tak więc właśnie to, co usłyszysz, może Ci poprawić humor :-) Teraz starania pełną parą jak zdrowa para :-)

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 22 lipca 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeślibyście były zainteresowane, to mam info, że od września będzie można w Warszawie zrobić laparoskopię diagnostyczną przezpochwowo za tysiąc złotych.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 22 lipca 2017, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za dobre informacje :* a wiesz moze czy Twoja koleżanka miała problem zajściem w ciążę i czy ciąża przebiegała bezproblemowo?niby lekarz mówił ,ze ta wada nie ma wpływu na zajście w ciążę ,teraz zaczynam w to wątpić.

    Bea mam taka nadzieje ze laparoskopia wszystko wyjaśni uporają się tam z tym co przeszkadza potem wracamy do stymulacji .

    P.s ktos jest z podkarpacia ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 22:29

    age.png
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 23 lipca 2017, 01:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Cześć! Ja podchodziłam do laparo, żeby sprawdzić, czy jest endomenda. Nie miałam żadnych jej objawów, ale tuż przed operacją pomyślałam sobie, że już lepiej mieć endomendę niż inny problem immunologiczny, bo z endomendą przynajmniej jakoś można sobie poradzić, a immuno to jakaś wielka niewiadoma i lekarze są jak dzieci we mgle. Okazało się, że mam endomendę i się ucieszyłam, że znaleźliśmy nareszcie przyczynę, która jednocześnie została usunięta. Tak więc właśnie to, co usłyszysz, może Ci poprawić humor :-) Teraz starania pełną parą jak zdrowa para :-)
    Bea,nie miałaś żadnych objawów endometriozy?
    A nie wiesz czy może być tak,że kiedy mam zrosty na macicy i prawdopodobnie na jednym jajowodzie,to też mogą to być oznaki endometriozy???
    wiem,że to głupie pytanie,ale szukam czegokolwiek pocieszającego,skoro mówisz,że endomendę można usunąć,a z tego co wyczytałam zrostów z jajowodu się nie usuwa???

    Dziewczyny,czy któraś z Was miała usuwane zrosty z macicy?czy któraś cokolwiek wie na temat,czy można coś zrobić ze zrostami na jajowodzie,w jakikolwiek sposób spróbować je udrożnić?

    Bea a jesli chodzi o tę laparo w Warszawie,to nie wiesz czy każdy może zapłacić i mieć zrobioną?
    ja czekam na laparo do grudnia,będę miała robioną w Gorzowie,a jeszcze przede mną HSC.

    nika77
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 23 lipca 2017, 06:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nika77 ja w Provita katowice miałam na NFZ wykonane za jednyn razem 3 zabiegi - laparoskopia, histeroskopia oraz HSG pod narkozą. Sale jak w 4 gwiazdkowym hotelu, rano przyszłam do szpitala a wieczorem wychodziłam do domu. Wszystko bez lewatyw i takich tam. Pielęgniarki anioły i tv bezpłatne ;)
    Co do pytania na temat zrostów to ważne by w jajowodzie nie były a jak są to w zależności od stopnia moża usunąć choć efekt może być krótkotrwały.
    Miałaś wykonany wymaz z szyjki na chlamydia, ureaplazma, mykoplazmia?
    Ja objawów endometriozy nie miałam a moje @ bezowulacyjne trwały 2 dni i praktycznie tylko wkładek używałam takie skąpe były.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika77 mnie mój lekarz skierował do szpitala w ktorym pracuje na koszt nfz odrazu na laparoskopie z drożnością pobyt w szpitalu 3dniowy ma byc . Z każdym dniem coraz bardziej stresuje sie a nie znam jeszcze dokładnie terminu lapro prawdopodobnie pierwszy tydzień sierpnia .

    Flower proszę jeśli mozesz odpowiedz mi na moje wcześniejsze pytanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2017, 08:24

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika77 ja miałam obydwa niedrożne jajowody, najprawdopodobniej przez endomende, chociaż nie jestem pewna, bo też miałam ureaplasme, która w gruncie rzeczy mogła tez być przyczyna tych zrostów ( stan zapalny). W sumie jeden jajowód mam poskręcany, a czytałam że własnie po stanach zapalnych się skręca... tego już nie wiem.
    Ten nieposkręcany udało się udrożnić, z kolei do poskręcanego nie udało się dostać ( zrost jakoś w polowie jajowodu) bo nie mógł dostać tymi mikronarzędziami. Zastanawiam się czy nie uderzyć na Warszawe jeśli tam wykonują zabieg przezpochwowo, może im by sie udalo udrożnić. Bo od maja od zabiegu tylko raz mielismy pelne szanse na zajscie w ciaze, tak to owulacja jest z niedrożnego.

  • MalPog Autorytet
    Postów: 1237 789

    Wysłany: 23 lipca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nika77 ja miałam usuwane zrosty spowodowane przez enomendę. U mnie rozlazły się po jajowodach, macicy i na otrzewnej. Nie były to duże zrosty (gin nie określił stopnia endometriozy) i udało się je usunąć, jajowody zostały udrożnione.

    Wcześniej nie miałam żadnych objawów endometriozy.

    55c44e79ce.png

    🍀 22.09.2021 - KRIOBANK, druga procedura, pierwszy transfer śnieżynki, cykl naturalny 🍀 7dpt beta 95 🍀 9dpt beta 266 🍀 13dpt beta 1811 🍀 20dpt beta 22853 🍀 30dpt jest serduszko ❤️🍀

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️ (2 x 1AA i morula)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w sumie do objawow endomendy mogę dodać że piersszy dzien miesiaczki zawsze byl nie do wytrzymania. Potrafilam z 5 tabletek ibum max zjeść. Ale to tylko w 1 dzień, potem jak ręką odjął.

  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.
    Ja miałam w czerwcu HSG,kontrast przeszedł przez prawy jajowód,a przez lewy już nie,w opisie mam napisane,że prawdopodobnie lewy jest niedrożny i są zrosty na macicy.
    Lekarz do którego zostałam skierowana przez moją ginekolog,dał mi skierowanie do szpitala na laparoskopię z chromotubacją dopiero na grudzień.
    Teraz mam jeszcze skierowanie na HSC,idę na wizytę i będę wiedziała kiedy będzie to HSC.
    Dziewczyny,czyli rozumiem,że jeśli zrosty są przez endomendę to można próbować je usunąć???

    Flowwer,jeszcze nie robiłam wymazów na te bakterie,dopiero teraz mam je porobić,bo mam wyniki zabrać na laparo,do tego mam jeszcze zrobić RTG,cytologię,kupić sobie żel przeciw zrostom i cewnik.
    Czyli skąpe @ też mogą być objawem endometriozy???a plamienia przed i po @?
    Dziewczyny,a któaś z Was miała zrosty spowodowane przez chlamydię,ureaplazmę czy inną cholerę???czy te zrosty w zależności od lokalizacji też można usuwać?

    nika77
  • nika77 Ekspertka
    Postów: 300 71

    Wysłany: 23 lipca 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Nika77 mnie mój lekarz skierował do szpitala w ktorym pracuje na koszt nfz odrazu na laparoskopie z drożnością pobyt w szpitalu 3dniowy ma byc . Z każdym dniem coraz bardziej stresuje sie a nie znam jeszcze dokładnie terminu lapro prawdopodobnie pierwszy tydzień sierpnia .

    Flower proszę jeśli mozesz odpowiedz mi na moje wcześniejsze pytanie.
    welonka,to ja też mam mieć laparoskopię z chromotubacją,więc to też jest to sprawdzanie droźności,ale czekam aż do grudnia.

    nika77
‹‹ 473 474 475 476 477 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ