X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ustalony termin laparoskopii na 12 lutego, również dali mi listę badań które mam zrobić przed zabiegiem. Podejrzenie endometriozy.
    Lekarz postraszył mnie, że jest to ingerencja w jajniki (torbiel na jajniku) poza tym inny lekarz ginekolog nie leczył mnie żadnymi lekami, tylko czy one mogą coś pomóc na torbiel endometrialną (o ile jest to endometrioza)?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gaga nie wiem czy endometrioze leczy sie lekami- ale to chyba powinien wiedziec lekarz prowadzacy.. ? Mialam laporoskopie w grudniu- tylko ja mam pco, jednak lezala ze mna na sali dziewczyna z ednometrioza i tez miala laporoskopie jajnikow- z tego co wiem jest to jedna z lepszych metod leczenie jezeli starasz sie o dziecko ..

    a ja dzis bylam u mojej gin i co sie okazalo.. dzis podobno pekl mi pecherzyk a powinien jakies 4 dni temu, pomijajac to ze to moj pierwszy cykl po lapo i dzis jest 27 dzien cyklu..tylko laporoskopia mi wszytsko poprzesuwala.. podobo endometrium cienkie i pewnie nic z tego nie wyjdzie ale mamy dzis sie poprzytulac i czekac..
    w sumie cuda sie zdarzaja heeh :)

  • anucha Przyjaciółka
    Postów: 114 33

    Wysłany: 9 stycznia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ailatan to super trzymam kciuki, żeby się udało. Ja dziś niestety dostałam @ i smutkuje, no ale czego ja się spodziewałam...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, dzieki za trzymanie kciukow.. no zobaczymy co z tego wyjdzie.. teraz zostało tylko czekanie.. nie martw sie i nie łam- w koncu sie uda:) moze najlepiej sie na tym nie skupiac :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam laski :-) ja muszę zrobić komplet badań raczej z tego powodu że normalnie leczę się w prywatnej klinice a pobyt w szpitalu mam "załatwiany" więc pewnie nie ma czasu na badania i długie leżaki w łóżku szpitalnym :-)
    A oglądanie program na TVP2 In vitro czekając na dziecko ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, moja laparoskopia już tuż tuż. 21 stycznia. Bardzo się boję. w czerwcu 2014 miała ablację na serce, mm nadzieję, że nie okaże się to przeciwskazaniem. Badań żadnych robić nie muszę. Pani pielęgniarka dziś dzwoniła o potwierdzenie terminu i powiedziała, że badania będą na miejscu. Życzę Wam owocnych cykli po laparoskopii ;) :*

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia na laporoskopii :) ja juz w pierwszym cyklu po odzyskalam owulacje , pecherzyk pekl - bylo widoczne na usg :) teraz czekam czy cos udalo sie powołać na ten świat :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandra a Ty masz Pco ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan trzymam mocno kciuki :-) chociaż Cię nie znam, to będę się cieszyć Twoim - Waszym szczęściem :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneto- dzieki :) za Ciebie rowniez trzymam kciuki :) cos czuje ze ten cykl jednak wypadnie.. to cienkie endometrium mnie zmartwilo wiec moze byc ze tak powiem licho.. chociaz cienkie a nie powiedziala mi ile.. wiec nawet nie moge sprawdzic czy z takiego endometrium dzieciaczki sie poczely :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Aleksandra a Ty masz Pco ?

    Tak, niestety mam Pcos

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez :)) rozumiem ze owulacja u Ciebie nie wysepowala? jak bylas leczona?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie teraz jeszcze lepiej się nawyrabiało.....już 11 dzień cyklu a ja wciąż krwawię ehhhh może to po stymulacji hormonalnej :-/

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Hej dziewczyny, moja laparoskopia już tuż tuż. 21 stycznia. Bardzo się boję. w czerwcu 2014 miała ablację na serce, mm nadzieję, że nie okaże się to przeciwskazaniem. Badań żadnych robić nie muszę. Pani pielęgniarka dziś dzwoniła o potwierdzenie terminu i powiedziała, że badania będą na miejscu. Życzę Wam owocnych cykli po laparoskopii ;) :*

    Hej, ja również miałam laparo po przebytej ablacji. Na konsultacje z anestezjologiem musiałam przynieść wynik z ekg, lekarz nie widział przeciwskazań. Oprócz tego niezależnie od "kwestii sercowych" musiałam dostarczyć jeszcze wynik z badań wirusowych. Generalnie nie ma się co bać, na sali zaraz Ci się film urwie, a jak otworzysz oczy, będziesz już "po". pozdrawiam!

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    ja tez :)) rozumiem ze owulacja u Ciebie nie wysepowala? jak bylas leczona?
    Owulacja... hmmm nie wiem co to jest heh. Chociaz poprzedni cykl to baaardzo dxiwny był, nigdy takiego nie miałam. A leczenie trwa fługo, bylam u wielu lekarzy , oczywiscie nikt mi nie pomogl. Jeden to nawet mi jajnik chcial usunac;/ nie wiem po co.... ucieklam gdzie pieprz rośnie. Aż we wrześniu trafiłam do pani prof. Skrzypulec-Plinta w Mikołowie. Od raxu cały plan leczenia i z marszu termin na laparo. Po drodze bardzo dużo testow musialam xrobić i badań z krwi, m.in. test po stosunku. Leki oczywiście clostilbegyt od 2 do 6 dc potem od 7 do 14 estrofem a od 20 do 25 dwa razy dziennie luteine ta wieksza dawke. No i czekam;))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag dzièkuje Ci za pocieszenie, bałam się, że jestem z tym sama. Chciałabym mieć to już za sobą. Udoło Ci się po laparoskopii?:)

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie. Jednak ja miałam laparoskopię diagnostyczną, która potwierdziła drożność obu jajowodów i niestety endomendę.

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ile już jesteś po laparoskopii?? Mi będą nakłówać jajniki, żeby w końcu zaczęły porządnie pracować;))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili kurcze niezla historie mialas.. chcieli wycinac jajnik? co to za rzeznik bez wiedzy? Az trudno uwierzyc ze tacy lekarza sie trafiaja.. ja mialam lapo 17 grudnia ciagle ciagne 1 szy cykl ktory sie zaczal jeszcze przed operacja.. ale udalo sie , jajniki zaczely pracowac, pojawil sie pecherzyk, peknal.. za 5 dni testuje czy ktos sie we mnie rozwija czy walczyc musze dalej.. ale najwazniejsze ze sie udalo:) ruszylo:) wczesniej bylam 3 miesiace na clo i nic.. zero reakcji:) takze napewno i Tobie pomoze:)) trzymam kciuki.. lapo nic przyjemnego ale.. szybko sie dochodzi do siebie ;)

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    A ile już jesteś po laparoskopii?? Mi będą nakłówać jajniki, żeby w końcu zaczęły porządnie pracować;))

    Pół roku..

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
‹‹ 57 58 59 60 61 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ