X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    Hm to ciekawe co oni mi zrobili ze nie mam szwow ..
    No też jestem bardzo ciekawa :)) fajnie bez szwów:))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm czytałam teraz, że zakłada się jakies plastry czy cos.. no technika poszla do przodu tylko szkoda ze nie jest wszedzie tak samo bo wg mnie takie metody powinny byc dostepne w kazdym szpitalu.. no jest na tyle fajnie ze nic a nic prawie nie widac..
    jakis czas temu usuwałam brzydki pieprzyk na posladku- z podejrzeniem czerniaka_ robilam to prywatnie i tylko dlatego ze stosowana byla metoda bezszwowa.. wycinali caly pieprzyk z margiesem i sklejali to laserowo- zaplacilam za wizyte i zabieg 300zł, ale oplacało sie, nie mam sladu po tym zabiegu.. no i pieprzyk byl nie złosliwy :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szkoda, że nie wszędzie. Mi pozostaną brzydkie blizny i to w widocznych miejscach... No ale zastosuję sobie szybko noscar na blizny i może się zmniejszą :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli moge cos polecic na blizny to najlepsza masc to contratubex, ale dopiero jak rany sie zagoja:) a nie martw sie napewno nie bedzie tak zle :) z czasem wszytsko blednie :))) a swoja droga? czy to najwazniejsze? wazne zeby byly efekty a reszta..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to też prawda.. olać tam blizny.. ważne żeby efekty były hehe :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aliatan ja też właśnie mam takie bardzo dziwne szycie zastosowane. W sumie dopiero mąż wczoraj zauważył ;). Mam tak że mam cięcie szerokie na jakieś 10 cm i z jednej strony wystaje pętelka z nitki, z drugiej strony takie kółeczko z nitki ale na ranie nie widać w ogóle szycia. Tak jakby było wewnętrzne czy coś takiego. Rozpuszczalne na pewno nie są bo są te pętelki ale ciekawe jak to możliwe że w środku to zszyli ??

    Ja po operacji wstałam dopiero na drugi dzień i bolało jak cholera. Ale ja zabieg miałam o 12 więc potem większość dnia przespałam i noc też :)

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm no ja własnie mam tak jakby sklejone klejem :) wyglada to tak jak sie kartka ostra zranimy to jest taka kreska, ale ona sama sie schodzi, tylko to no wiadomo krecha troche szersza :) ale szwow nie ma na 100% bo mi moiwli ze nie ma hehe

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a swoja droga powiedzieli Tobie dlaczego brzuch rozcieli ? zaczeli w ogole ten zabieg laparoskopowo?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plimka to na pewno masz szew tylko taki kosmetyczny, żeby to brzydkie potem nie było:)

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ailatan wrote:
    a swoja droga powiedzieli Tobie dlaczego brzuch rozcieli ? zaczeli w ogole ten zabieg laparoskopowo?
    Tak zaczęli laparoskopowo przez pępek ale niestety nie mogli się dostać do jajników więc musieli ciąć. Przyczyną na pewno było też to że nie należę do szczupłych a wręcz przeciwnie mam nadwagę a i jajniki się chowają :):):).

    Z szwu mogę powiedzieć że jestem zadowolona ;);) dałabym doktorowi bluzkę do zszycia :P

    Bojdziu już się nie mogę doczekać wizyty u lekarza żeby zobaczyć co on powie i tego kiedy mnie przestanie brzuch boleć.

    Chciałabym też już oczekiwać efektów operacji. Jejku jaką ja mam nadzieję że to pomoże.
    Wybieracie się może na L4 po zabiegu ? ja na razie mam L4 do 9 lutego.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    Tak zaczęli laparoskopowo przez pępek ale niestety nie mogli się dostać do jajników więc musieli ciąć. Przyczyną na pewno było też to że nie należę do szczupłych a wręcz przeciwnie mam nadwagę a i jajniki się chowają :):):).

    Z szwu mogę powiedzieć że jestem zadowolona ;);) dałabym doktorowi bluzkę do zszycia :P

    Bojdziu już się nie mogę doczekać wizyty u lekarza żeby zobaczyć co on powie i tego kiedy mnie przestanie brzuch boleć.

    Chciałabym też już oczekiwać efektów operacji. Jejku jaką ja mam nadzieję że to pomoże.
    Wybieracie się może na L4 po zabiegu ? ja na razie mam L4 do 9 lutego.
    Rozumiem. Ty masz Pco prawda? A myslalas nad tym - zeby nie obraz sie- schudnac? Wiem, ze podstawa w pco jest tez wyregulowanie wagi.. chyba ze wiesz Twoja nadwaga to 2 kg:) Polecam sport, diete bezglutenowa , w sumie obnizajaca ten gluten, dieta sroddziemnomorska tez jest wspaniala dla nas pcowiczek :D ale stawialam bym na ruch, wywaleniu slodyczy, cukru, soli i slonych przekasek , tluszczy zwierzecych :) czlowiek sie lepiej czuje, utrzymuje wage no i wpływa to na hormony.. a no i inofem polecam- 2 saszetki dziennie- mi przynioslo efekty :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej mam pytanie:) 9 stycznia miałam laparo na 10cm torbiel ciałka żółtego i lekarz powiedział że starania zaczynać dopiero za 3 miesiące.. dodam że to nie był mój lekarz prowadzący tylko wypisujący ze szpitala.. nie rozumiem czemu tyle czekać, skoro czytałam że innym dziewczyną mówili żeby się starać od razu albo od następnego cyklu? Jak było z wami? :) będę wdzięczna za odpowiedź :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam L4 do 6 lutego i myślę, że tyle mi wystarczy :)) Mi tez by się przydało schudnąć parę kilo :)) heh wprawdzie nadwagi mam 3 kg tylko ale to zawsze coś:))

    Marta22 ja mam PCOS - miałam elektrokauteryzację i lekarze w szpitalu i mój ginekolog kazali od razu działać jak tylko dam radę:) więc z mężem wykorzystaliśmy czas już 2 dni po zabiegu :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zgadza się mam pcos, schudłam już 13 kg ale chciałabym schudnąć jeszcze z 10 kg . Pomalutku do celu, dużo ćwiczyłam przed operacją no ale teraz muszę na trochę odpuścić. Wyeliminowałam słodkie napoje, słodycze, fast foody i tak już od lipca. Nie powiem bo w święta zaczęłam przesadzać ale wracam pomału do pionu :):)

    Marta22 ja nie wiem jak to jest w przypadku usuwania czegokolwiek, ja również miałam tylko elektrokauteryzację i drożność sprawdzaną.
    leżała ze mną dziewczyna po ciąży pozamacicznej i jej po czyszczeniu kazali czekać co najmniej pół roku zanim zaczną się starać.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź:) mam jeszcze jedno pytanie, bo wizytę u ginekologa mam dopiero w czwartek, a coś mnie martwi... po laparoskopii nic mnie nie bolało, miałam śluz płodny i wydaje mi sie że mogę już być po owulacji a od wczoraj pobolewa mnie jajnik na którym właśnie był ten torbiel... to już prawie 3 tydzień po zabiegu ale się martwię czemu nagle teraz zaczął boleć? Nie kochaliśmy się z mężem przez 2tyg po zabiegu, spróbowaliśmy raz i właśnie się boję czy to nie od tego może boleć? :( może panikuję ale przerażają mnie kolejne miesiące prób

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm podobno po laparoskopii jajniki mogą boleć, mogła też ci się np. przesunąć owulacja i dlatego cię boli. Szczerze, trudno powiedzieć :)

    Edyta
  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz kazał od razu sie starać jak bede tylko na siłach juz. Wiec "pierwszy raz" był po 5 dniach od laparoskopii. A tez miałam nacinany w kilku miejscach jajnik cały rozgrzebany. Mozna sie przytulać nie zaszkodzi. A bolec to tez z 4 miesiace mnie bolały po zabiegu oba jajniki. Ale juz przeszło. Lekarz mówił ze bolą bo sie goja niestety w środku troche dłużej sie goi niz blizny na wierzchu.

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a powiedzcie mi drogie Panie, jak długo te jajniki będą odczuwały efekty tej kauteryzacji? tzn chodzi mi o to ile czasu jest na starania? wiecie?

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do dziewczyn które miały laparo teraz, czy lekarz przepisał wam jakieś leki? chodzi mi o stymulację ? clo, pregnyl cokolwiek?

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 stycznia 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponoć pierwsze pół roku jest decydujące ;)) Mi narazie nic nie przepisał ale po laparoskopii miałam jakby dalej swój cykl prowadzić i od dzisiaj biorę luteine 2x1 :) ale 3 lutego idę na kontrolę to się dowiem co i jak i czy dostanę jakieś leki:))

‹‹ 66 67 68 69 70 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ