X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

LAPAROSKOPIA

Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Miałam, ale sama na to wpadłam. w ogóle to czytając fora i wypowiedzi specjalistów (w tym naszego forumowego), zastanawiam się, czemu lekarze nie badają rezerwy PRZED laparo. u niektórych pacjentek ingerencja w jajniki może znacznie obniżyć rezerwę, w niektórych przypadkach nawet odradza się ją wykonywać. w ogóle to mam wrażenie, że sporo lekarzy strzela "na ślepo" z diagnozami i zleca schematyczne postępowanie. i radź sobie człowieku sam...

    Dokladnie o tym pomyslałam. Rezerwe powinno się badać przed laparo. To w końcu niszczy czesc jajnika i zmniejsza ją. A co w przypadku gdy juz przed laparo jest niska? Kiepskawo... Torbiele można też odbarczać a nie wycinać w takich przypadkach.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 2 lutego 2015, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz mnie nastraszyłyście . Chyba pobiegnębi na badanie.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    Ale co może być źle ? Co ci powiedzieli po zabiegu ?
    Że moje jajowody są częściowo drożne i że pomimo laparoskopii może być ciężko z zajściem w ciążę :)) Ale się nie poddaje:) choć stres jest wielki.. :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie za wesoło z tą rezerwą .. Muszę koniecznie zrobić...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no jestem po kolejnej wizycie ponieważ już 2 raz mam okres w tym miesiącu ( z czego poprzedni trwał 2 tyg. ) No i od dziś przyklejam plaster OESCLIM na 3,5 dnia musi zadziałać do 10 bo wtedy mam mieć laparo. Czy któraś z Was miała do czynienia z tymi plastrami ?

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Że moje jajowody są częściowo drożne i że pomimo laparoskopii może być ciężko z zajściem w ciążę :)) Ale się nie poddaje:) choć stres jest wielki.. :))
    to trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i faktycznie najważniejsze żeby się nie poddawać :) ale też nie wariować ;)

    Edyta
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 2 lutego 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi-Bstok wrote:
    no jestem po kolejnej wizycie ponieważ już 2 raz mam okres w tym miesiącu ( z czego poprzedni trwał 2 tyg. ) No i od dziś przyklejam plaster OESCLIM na 3,5 dnia musi zadziałać do 10 bo wtedy mam mieć laparo. Czy któraś z Was miała do czynienia z tymi plastrami ?
    ja niestety nie, dlaczego masz dwa okresy w miesiącu?

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    to trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę i faktycznie najważniejsze żeby się nie poddawać :) ale też nie wariować ;)
    Dziękuje :)) stres to stres będzie zawsze :D

    domi-Bstok dołączam się do pytania plimki :)) Ja również nie korzystałam z tych plastrów:))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2015, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie jeszcze nie wiadomo ponieważ dopóki jest miesiączka to nici z badań. Za pierwszym razem padło podejrzenie na ciążę pozamaciczna, ale po zrobieniu wyniku na HCG wykluczył tą wersję czyli najprawdopodobniej to organizm sfiksował po kuracji Puregonem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2015, 21:24

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 3 lutego 2015, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domi-Bstok wrote:
    w sumie jeszcze nie wiadomo ponieważ dopóki jest miesiączka to nici z badań. Za pierwszym razem padło podejrzenie na ciążę pozamaciczna, ale po zrobieniu wyniku na HCG wykluczył tą wersję czyli najprawdopodobniej to organizm sfiksował po kuracji Puregonem.
    no to nie wąsko

    Edyta
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 3 lutego 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny odebrałam wczoraj wypis ze szpitala i się załamałam ;(

    Endometrioza IV st, obydwu jajników, brak owulacji, duże ilości drobnych pęcherzyków na jajnikach. Najgorsze jest to że mimo że mam Endometriozę na obu jajnikach która zjebała mi całkowicie rezerwę jajnikową więc nie można jej wyciąć bo AMH spadnie do 0 tak więc muszę się nauczyć żyć z tą chorobą do czasu aż nie zajdę w ciążę. Mam 24 lata a AMH jak kobieta ok 40 rż...

    Czy znacie kogoś komu z podobnym przypadkiem komu się udało? Ja jestem załamana...siedzę i ryczę. Mam okropny żal do "specjalistów" którzy bagatelizowali mój problem odkąd skończyłam 16 lat, czekam na cud nic innego mi nie pozostało. Nigdy już nie zaufam lekarzom. To oni odebrali mi możliwość naturalnego zajścia w ciążę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2015, 10:57

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 3 lutego 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrth666 wrote:
    Hej dziewczyny odebrałam wczoraj wypis ze szpitala i się załamałam ;(

    Endometrioza IV st, obydwu jajników, brak owulacji, duże ilości drobnych pęcherzyków na jajnikach. Najgorsze jest to że mimo że mam Endometriozę na obu jajnikach która zjebała mi całkowicie rezerwę jajnikową więc nie można jej wyciąć bo AMH spadnie do 0 tak więc muszę się nauczyć żyć z tą chorobą do czasu aż nie zajdę w ciążę. Mam 24 lata a AMH jak kobieta ok 40 rż...

    Czy znacie kogoś komu z podobnym przypadkiem komu się udało? Ja jestem załamana...siedzę i ryczę. Mam okropny żal do "specjalistów" którzy bagatelizowali mój problem odkąd skończyłam 16 lat, czekam na cud nic innego mi nie pozostało. Nigdy już nie zaufam lekarzom. To oni odebrali mi możliwość naturalnego zajścia w ciążę.

    Faktycznie nie jest to dobra diagnoza. Ja do końca nie wiem o co chodzi z endometriozą bo się nigdy w to nie wgłębiałam ale wiem że to nic dobrego. Mnie od przedwczoraj zastanawia ta rezerwa jajników AMH, zaniepokoiłam się czytając że elektrokauteryzacja jajników mogła jeszcze u mnie zmniejszyć tą rezerwę. Też się martwię i nie wiem co dalej robić.

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem po wizycie u ginekologa :)) Wszystko jest bardzo dobrze:) żadnej niedrożności w jajowodach nie ma:) a lekarz który mi to powiedział ma 2 lata stażu i jest akurat asystentem mojej gin. i powiedziała że musi go za to pouczyć, że mnie nastraszył.. AMH nie koniecznie muszę robić bo przy PCOS zawsze będzie podwyższone tak mi powiedziała gin. a poza tym rezerwa jajnikowa do ok 35 roku życia się tragicznie nie zmniejszy:) Moja gin powiedziała, że młode osoby nie mają potrzeby robić AMH :) Dostałam clo - zwiększoną dawkę w między czasie w 2 dc muszę zrobić androstendion a od 18 - 20 estradiol i progesteron :) potem pojawić się z wynikami ok 11-13 dc już kolejnego :)) Także jestem zadowolona po wizycie:) pojutrze pewnie przyjdzie @ i potem do dzieła bezustannie :D :))

  • plimka_bum Autorytet
    Postów: 1620 138

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili wrote:
    Hej jestem po wizycie u ginekologa :)) Wszystko jest bardzo dobrze:) żadnej niedrożności w jajowodach nie ma:) a lekarz który mi to powiedział ma 2 lata stażu i jest akurat asystentem mojej gin. i powiedziała że musi go za to pouczyć, że mnie nastraszył.. AMH nie koniecznie muszę robić bo przy PCOS zawsze będzie podwyższone tak mi powiedziała gin. a poza tym rezerwa jajnikowa do ok 35 roku życia się tragicznie nie zmniejszy:) Moja gin powiedziała, że młode osoby nie mają potrzeby robić AMH :) Dostałam clo - zwiększoną dawkę w między czasie w 2 dc muszę zrobić androstendion a od 18 - 20 estradiol i progesteron :) potem pojawić się z wynikami ok 11-13 dc już kolejnego :)) Także jestem zadowolona po wizycie:) pojutrze pewnie przyjdzie @ i potem do dzieła bezustannie :D :))

    cieszę się Ola z tej diagnozy:)fajnie że się okazało inaczej niż na początku:). Czyli w sumie mamy podobne schorzenia :). Ja mam brać clo od 5-10 dc po 2 tabletki dziennie i w 13-14dc na monitoring . Naprawdę już się nie mogę doczekać @ ( chyba po raz pierwszy:)) żeby rozpocząć kurację i starania. Wiem że to oznacza też być może szybsze rozczarowanie ale jak to mówi Bridget Jones TKW ( trzeba kur.. walczyć!!!!) :):):)

    Edyta
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plimka_bum wrote:
    cieszę się Ola z tej diagnozy:)fajnie że się okazało inaczej niż na początku:). Czyli w sumie mamy podobne schorzenia :). Ja mam brać clo od 5-10 dc po 2 tabletki dziennie i w 13-14dc na monitoring . Naprawdę już się nie mogę doczekać @ ( chyba po raz pierwszy:)) żeby rozpocząć kurację i starania. Wiem że to oznacza też być może szybsze rozczarowanie ale jak to mówi Bridget Jones TKW ( trzeba kur.. walczyć!!!!) :):):)
    No ja też się bardzo cieszę, okropnie sie bałam:) też już bym @ chciała. normalnie jak nigdy :)) Ja clo mam brać od 2 do 6 dc potem od 7 do 12 estrofem i od 20 do 25 luteinę. Ciekawę czemu jeden lekarz każe brac tak clo a inny inaczeć. Czy to od czegoś jest zależne czy tylko od lekarza?:))

  • adrenalina Autorytet
    Postów: 2295 1628

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie zależy od tego ile dni trwa twój cykl. I jak wcześniej reagowalaś na clo.

  • pudelekpl Koleżanka
    Postów: 79 7

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    dziewczyny jak długo czekałyście na okres po laparoskopii? miałam laparo 2 stycznia i jak na razie cisza...... a to już 33 dc. wcześniej miałam różnie cykle ale 28 dni to był max.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    adrenalina wrote:
    Prawdopodobnie zależy od tego ile dni trwa twój cykl. I jak wcześniej reagowalaś na clo.
    Hmm wsumie to wczesniej w ogole juz okresu nie mialam ;)) tylko dzieki lekom:))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pudelekpl wrote:
    hej,
    dziewczyny jak długo czekałyście na okres po laparoskopii? miałam laparo 2 stycznia i jak na razie cisza...... a to już 33 dc. wcześniej miałam różnie cykle ale 28 dni to był max.
    Ja @ dostanę w czwartek ale brałam luteinę :)) może jesteś w ciąży??:)) robiłaś testy??:)

  • pudelekpl Koleżanka
    Postów: 79 7

    Wysłany: 3 lutego 2015, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksandrakili robiłam w poniedziałek test strumieniowy niestety jedna kreska :( także czekam do środy, umówiłam się na wizytę do dr który przeprowadzał laparoskopie i zobaczę co mi powie. ten cykl miałam zwariowany, śluz ciągnący się płodny miałam co kilka dni :( tydzień temu w poniedziałek na usg było ciałko żółte także prawdopodobnie owulacja była.

‹‹ 76 77 78 79 80 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ