X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Metformina

Oceń ten wątek:
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nasnoc masakra,pobudki co 2h,synek coś często domagal się piersi,chyba kolejny skok mamy. Teraz odsypia.
    Te kupy będę obserwować,podejrzewam że to id sernika i masla,czyli jednak nabial,bo w ostatnim tygodniu dużo jadlam masła,wcześniej wcale. Do tego zjadlam jeszcze żelki z lukrecja;-) no mam nadzieję że to przejdzie,jak nie to zrobimy posiew.

    U nas dziś coś pochmurno,ale na sanki pójdziemy.

    Agnella @ niedlugo pewnie przyjdzie,daj sobie czas :-)
    Daj znać jak bioderka wyszły.

    Dziewczyny a Mmr bedziecie szczepic?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bioderka ok, za to doktor zwrócił uwagę na główke, że dominuje prawa str....Mam kłaść dziecko na lewą, w tą str tez ukłądac zabawki.
    I wazna jest wit D, tym bardziej, ze u nas dalej ciemieniuszka i okres zimowy. Od dziś sumiennie bede podawała.
    Czym smarowałyście głowki na ciemieniuszkę?
    MMr chodzi o to, że w pakiecie dodatkowo różyczka?
    Bedziesz tak szczepiła Robercika?
    Różyczka wązne szczególnie dla dziewczynki. A w jakim okresie robi się mmr?
    Póki co tymi zwykłymi szczepię.
    Na pewno powtórzę penumo.
    I zaszczepię w póżniejszym okresie na meningokoki.
    Kas, a przypomnij mi jeszcze jak nazywa się ta poduszeczka na główkę?
    Kas, u Ciebie to skok rozwojowy.
    To nie tak szybko te kupki się uspokoją, daj sobie tydzień bez nabiału, aby oczyscic trochę organizm, potem stopiniowo wprowadzaj produkty mleczne, z tych bezpieczniiejszych.
    Koncze, bo musze buteleczki umyc, żądnej czystej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2017, 12:25

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella ja ciemieniuche zlikwidowalam Oillanem :-) już nie ma,i suche łuski też poszły precz. Poduszka Head Care dobrze wplywa na asymetrie. A do rehabilitanta Was lekarz nie wyslal?

    My wróciliśmy do starego rytmu dnia,noc ok. Dziś zimno,chyba spaceru nie będzie.
    Jutro moje urodziny,mozee za to ciasto upiekę :-)

    Agnella Mmr są na Nfz,my szczepilismy Priorixem,te szczepionki są najbardziej kontrowersyjne,kiedyś pisali że wywoluja autyzm,choć jako tako dowodowmalo ale tenstrach gdzies z tyłu głowy siedzi.

    Kasiu co u Ciebie?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia,co u Ciebie, Filipka?
    Jak po badaniu?
    Ja dziś miałąm wychodne, alesię rozerwałam, kupiłam spodnie rurki, torebkę na wiosnę z frędzelkami.
    Ile u Was chrzciny kosztują? U mnie najtaniej lokal blisko kościoła 85zł, a tak średnio 100-120 od osoby.
    Jutro kościól załatwiamy, będzie albo 12 lub 19 marzec.
    Po co sie nakręcac szczepieniami? Teraz wszyscy straszą. Ponoc na NFZ tez złe, zanieczyszczone, chrztusiec powoduje zmiany neurologiczne, też się przejmowałam, ale....wychodzi na to, ze kazde szczepienie złe ;-)
    Jutro mam stomatologa, ale się nie chce iść.
    Nic, młoda wstaje, trzeba butle robić ;-)
    dziś była pauza 7 godz, teraz nadrabia co 2-3godz jedzonko.
    Napisze więcej, ale potem.

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella super że zakupy udane :-)

    Ja dziś upieklam ciasto z truskawkami na jutro dla gości :-)

    Chrzciny u nas za obiad+kawa i ciastko 80zł,do tego sami kupujemy dodatkowe tort. My mamy akurat 19marca :-)
    Osób będzie 15,tak kameralnie akurat.

    Robert się uspokoil,tamtej nocy chyba tak nie spał,bo za dlugo spal przez dzień,miał 2drzemki po 2h,i jeszcze 2 po godzinie. Stanowczo za dużo. Teraz śpi w dzień godzinkę,później dwie w porze spaceru i 2 razy po 40minut.

    Z tymi szczepieniami też już nie czytam. Córkę szczepilam i jest ok,teraz też będzie.
    U nas dziś Robert bardzo aktywny na macie,probuje chwytac te grzechotki u znowu zaczął się przewracac na plect z brzycha. Głowę zadzieral dziś aż do sufitu :-) Agnella zamawiaj matę,to naprawdę super sprawa.

    Do dentysty idziesz profilaktycznie czy coś Ci dokucza?
    Ja zaczelam brać wapń w tabletkach,póki nabial odstawilam.
    Kupa dziś bardziej żółta,ziarenka znikome,praktycznie ze 3może zauwazylam,więc idzie ku dobremu.

    Kasiu hop hop?

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :). U nas kolejna noc gdzie usypialismy go do 23 - my bujamy a on sie chichra i my tez i on jeszcze bardziej :). Ale juz mu siej klarują mniej więcej pory drzemek i aktywności. Wstaje juz całkiem ze mną ok 10:30, 11, 1,5 godz sie bawimy, robi sie śpiący i wtedy spacer i drzemie w wózku, potem znowu 1,5 godz aktywności i kolejna drzemka. A potem rożnie. Ale powoli sie siebie nawzajem uczymy :).

    Wczoraj byłam na kolposkopii. Z szyjki z tarczy zniknęło wszystko, obraz idealny. Gin mówił ten onkolog ze po ciazy szyjka sie wywija spowrotem lekko do środka wiec pobrał mi biopsje ze styku tarczy szyjki i kanału i wyskrobiny z kanału. Najpierw zniecuzlil tak jak u dentysty. Wyskrobiny czułam lekki ból jak na @ ale ogólnie nie było najgorzej. Teraz czekamy max 2 tygodnie na wynik histopatu i w zależności co wyjdzie to: jak czysto to za pol roku cytologia plus hpv. Jesli nosze onkogenne typy to wtedy wiemy ze bed emusiala cześciej sie kontrolować. Jesli cos sie rozwija jakaś dysplazja lub gorzej na styku kanału i szyjki to wycinamy laserem taka specjalna pętelka pod znieczuleniem miejscowym kawałek szyjki a jesli jest głębiej w kanale to pod narkoza w szpitalu. Jesli karmie piersia to do szpitala idę wieczorem lub rano i zabieg i po południu do domu. Super ten gin onkolog i cieszę sie ze moj gin mi go polecił. Wszystko dokładnie tłumaczył i wszystkie scenariusze przedstawił. Oby było ok. Filip wczoraj z babcia został na ten czas a ja z chłopakiem do gina. Jak wróciłam to on od razu sie wybudził jak tylko do domu weszłam i zaczęłam sie rozbierać, wyczuł mamę :).

    Nawilżacz kupiliśmy za 100 zł a jest super :), w godzinę czasu zrobiło nam sie 55% wilgotności w sypialni i Filip znowu przespał 5 godzin ciurkiem :). Juz ma stałe mniej więcej pory pobudek - chwile po 2 w nocy i potem miedzy 6 a 7 lub chwile po 7. Je juz krócej ale ciagle jeszcze o rożnych Porach chociaż teraz juz mniej więcej przy tych drzemkach co 2,5 godziny.

    Ja dzisiaj jeszcze dzwoniłam do przychodni i jest lipa bo my chcieliśmy 5w1 a sie okazuje ze jest wycofywana. Sprawdziłam i u mnie w mieście faktycznie w 3 aptekach tylko pojedyncze szczepionki. Nie znają w przychodni powodu. Ja nie szczepie Kas tymi mmr. Te sa najgorsze. Wśród znajomych nie mam nikogo kto by nie miał skutków ubocznych po tym. Póki co chce doczekać do 3 miesiąca Filipa i po 3 miesiącu zaszczepić.

    Agnella zazdroszczę zakupów :). Ja poluje na torebkę na zamowienie u Zuzi Górskiej (zuziagorska.pl) i portfel do kompletu, na urodziny sobie prezent sprawie :) . Kurde przez macierzyńskie nie dostanę premii za 2016 ani pewnie podwyżki echh :/. A szkoda bo zawsze ładna kaska wpadała. Agnella kiedyś pytałaś o kozaki do kolan, mi sie bardzo podobają ale chyba bym sie nie odważyła :). Fajne nowe sklepy odkryłam - square 13 i shopping Center czy jakoś tak. Podobny styl do mosquito :). A butki mi sie takie podobają jeszcze: https://www.eobuwie.com.pl/botki-r-polanski-0724-roz-zloty-przecierany.html

    Agnella kupiłaś matę :)? Filip juz polubił leżenie na macie.

    U nas dzisiaj -5 ale byliśmy godzinkę na spacerku akurat moja mama przyjechała. Ale od jutra chyba znowu smog.

    Agnella No musisz napewno ćwiczyć z Julka te asymetrię. My jeszcze oprócz mówienia do Filipa z drugiej strony i bawienia sie i noszenia na odpowiedniej stronie to jeszcze mamy zwinięty ręcznik na przewijaku tak by nie odwracał głowy w druga stronę. A ma jeszcze inne objawy typu odginanie głowy, zaciskanie piastek etc? Jak mi fizjo jakies ćwiczenia zaleci w sobote to sie podzielę co tam jeszcze można robić.

    Filipka lekko wysypało znowu i nie wiem czy nie po czekoladzie bo nawet moj chłopak stwierdził ze sobie folguje :). Ale widzę ze juz mu znika. Moze babcia wczoraj go tuliła do bluzki i od proszku go wysypało.

    U nas chrzciny te same ceny. Idziemy w piatek do kancelarii sie zapytac czy w Wielkanoc można ochrzcić.

    Kas jak kupki u Roberta? U nas czasami ciemniejsze grudki sie pojawia ale nie martwie sie tym zbytnio. Kasiu a masło to polecam klarowane - nie zawiera ani laktozy ani białka mleka krowiego :). Ja sie na takie przerzuciłam.

    Juz sie nie moge doczekać wiosny, juz nasze dzieci większe bedą i juz powoli na spacerówki na lato sie można przerzucić :). I takie bardziej kumate bedą :). I cieplej i w ogóle dłuższe spacerki bedzie można robić :). Czekałam na śnieg haha to teraz czekam na wiosnę :). U nas park śliczny biały a u was śnieg pewnie tez jest?

    Kurcze ja tez do dentysty musze isc bo mam jednego zęba wrażliwego na ciepłe :(. I w ogóle przegląd... Agnella au Ciebie co sie dzieje?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2017, 16:41

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wiem jakiej knajpce zrobię, tej za 85zł, mam obiad, ciasto, kawę i napoje. Tortu nie bierzemy. Od kościoła jakieś 5 min drogi spacerkiem...Najgorzej, ze blisko mojgo domu, oby potem lud (rodzinka męża) nie chciał się do mnie zwalić na ploteczki.
    U mnie z rodziny 6 osób, ale mąz, najbliżsi...20-25 osób, z dziećmi łacznie.
    Poducha to ta: http://headcare.co/?
    Chyba kupie, lekarz nie kazął chodzć na rehabilitację, ale się przejęłam, mam nadzieję, że to się wyrówna. Póki co kładę, pokazuje zabawki i rozmawiam do córci od tej lewej str.
    Do tego jeszcze małej nie stwardniały kostki, stąd też ta wit D, aby regularnie podawac.
    Julka dodatkowo wygina główkę i szyjkę w prawa str :/
    Super, że po badaniu ok, z chłopakiem pewnie rażniej Ci było, tez bym swojego męża wzięła, będzie dobrze :-)
    Mata idzie, pewnie jutro będzie-)
    Kasia, to już jutro Twoje urodzinki, ale zleciało, co nie...? Teraz jesteś spełniona, wszystkie dzieci w domu :-)
    Mnie zaczał boleć ząb, który zaleczyłam w ciązy i miałąm przyjśc do poł roku po porodzie. Mam jescze parę do zrobienia. Ale się nie chce jutro iśc.
    Niedługo kupki znowu beda żólciutkie.
    Ale się uśmiałąm jak na FB zobaczyłam filmik na jednej grupie dla mam, jak tatuś zmienia pieluszkę, dobrze, ze nasi panowie nie mają z tym problemu.
    Równiez nie mogę doczekać się wiosny,jeszcze trochę..Już sobie wyobrazam spacerki, jak byłam w galerii upatrzyłam sobie pare rzeczy na wiosnę...
    Konczę, bo Małą płacze, trzeba na raczkach bujac i śpiewać, pewnie Zenka wącze do akompaniamentu oraz inne kołysanki.

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas, wszystkiego najlepszego, zdrowia, szczęscia i duzo miłości na co dzien, pociechy z Robercika i Dorotki :-)!!!! Sto lat :-)
    Oglądałam te torebki Zuzi Górskiej, ładne, bardzo podoba mi sie taka czarna z frędzelkami, oj bardzo...
    Ja dodatkowo teraz polubiłam Forseti na FB, nie wszystkie ładne ciuszki, ale wpadły mi w oko płaszcze - czerwony i w kratkę.
    A botki bardzo łądne i tylko ten kolor, czarny ponury, szkoda tylko, że jestem wysoka, wyższa od męża...Przy męzulku nie zakładam raczej wysokich, jak sama wychodze to tak :-)
    Ja tez na eobuwie kupuję.
    Bardzo fajny te sklepy co podałaś, ciuchy z klasą, chyba zamówię taka plisowaną czarną spódniczke.
    A niedługo na chrzciny kreacje bedzie trzeba szykowac :-)
    Jak zamierzacie sie ubrać - w sukienkę, nowoczesną garsonkę w zywym kolorku czy klasyk, biała bluzka i spódniczka?
    Dziewczyny, jak główka u mojej córci 40cm to brać tę poduche korekcyjną na 44cm???
    Kupie za małą też zle...A trochę kasy kosztuje.
    Jak nocka?
    U mnie córa spała 10 godz, moim zdaniem za długo, wybudzalam na jedzenie, ale nie chciała :( Słabo przybrała w ostatnim tygodniu, doła mam.
    Treaz tez odrzuciła i poszła spac.
    Jednak mm nie smakuje jej tak jak odlewane mleczko.
    Ale z drugiej str Julka zawsze jadła długo, leniwie...
    Odciągałabym pokarm, ale...zle się odzywiam, za duzo nabiału, a konkretnie czystego mleka, kawy, herbata czasami z wkładką :( No i chcę, aby organizm doszedł do siebie, jak podtrzymam lub jeszcze bardziej podkręcę laktację to się tylko przeciągnie.
    Najgorzej, że mleko dalej jest jak wyciskam, sporo leci, szczególnie z prawego cyca.
    Włosy póki co nie leca, a więc jeszcze hormony trzymaja.
    Z drugiej str boję się trochę 2 ciązy, ta, z której jest Julka zaczeła się od mini miesiaczki, potem krwiak i szpital...A więc dżwigania zero, musiałąbym nie podnosić córci, nie usypiac na raczkach....
    Kas, u Ciebie dobra różnica wieku, jesli chodzi o chowanie 2 maluszka, córcia starsza i duzo rozumie, samodzielna itp.
    Nasze maluszki nas poznają, nasz głos, zapach...przyjemne to, nieprawdaż :-)
    Juleczka jak wracam do domu to smieje się szeroko jak żabka i oczka się błyszczą na widok mamusi.
    Wczoraj mąz zrobił mi przyjemnośc, zajął sie ładnie małą, nakarmił, u niego akurat całą butle wytrąbiła, odkurzył chatę, rozebrał w koncu drapaka (czytaj...choinkę). pozmywał.
    Ja zawsze w okresie zimowym robiłam dobre premię, pamietam, jak wtedy szłam na zakupki i ubierąłam się od razu na wiosnę, lato :-)
    Wczoraj kasy puściłam, przed tez jak wychodziłam, jak weszłam na stan na konta...sporo uszczuplone. Nie umiem za dużo oszczędzac, nie powiem, też az tak nie szastam, a jednak kasiora u mnie bardzo szybko wychodzi;-)
    Za tydzien tez mam wychodne. Mąż mówi, że musze co tydz., inaczej zwariuję. Racja :-)
    Wczoraj byłam też w Rossmannie, kupiłam butlę Aventa Naturall, chusteczki dla córci, sobie odżywki do włosów. Ale się pozmieniało, duzo nowych produktów doszło, m.in. Himalaya, fryzjerskie odzywki Loreal.
    Kasia, u mnie nie dzwonią z przychodni, ja sama wybierałam sobie pory, raz przeciągnełam o 2 tyg., nie odbieraj telefonu i już.
    Kasiu, jaki to nawilżacz, ja tez musze kupić jakiś lepszy ?

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella dziękuję za życzenia:-*
    Ja dziś znowu czasu mało,popołudniu goście,zaraz robię obiad,spacer odpuszczam,zimno brr

    Poduszkę mam rozmiar M,tą 38-44cm,Robert ma już główkę 41cm. Dla Julki póki co też jak co to weź tą rozmiar M,za duża nie może być. Albo poczekaj jak jej glowka urośnie,tylko to pewnie 2,3ms zajmie. Pozniej mozesz odsprzedac na olx,widzialam że ludzue wystawiaja uzywane. Ja potem na pewno kupię rozmiar L,Robciowi pomaga,glowka jest już bardziej okragla i przez to ladnie patrzy na wprost a nie tylko na prawo:-)

    Na chrzciny ubiore sukienke,tylko jeszcze nie wiem czy granat czy śliwka. Ale taka dopasowana z rekawem 3/4.

    Odezwę się wieczorem,mykam do kuchni :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAsiu wszystkiego najlepszego!!! Duzo zdrówka i pociechy z dzieciaczków :).

    Agbella kiedy Ty masz urodziny??

    Ja na chwilkę tylko póki Filip je. Noc i usypianie idealne ale bardzo pilnowaliśmy drzemek i czasu aktywności. Dzisiaj razem Drzemalismy 1,5 godziny i nie wiem czy nie za długo :/.

    Agnella na FB na grupie dziewczyny pisza ze nie miały zgody od neurologów na szczepienie dzieci jak miały asymetrię i/lub wzmożone napiecie. Ja bym sie zastanowiła na Twoim miejscu czy nie odroczyć szczepie ja w tym momencie, musiałabyś isc z nią do neurologa. Dzisiaj kolezanka była ze swoim i to samo - szczepienie odroczone bo wygina sie w C i najpierw ćwiczonka i kontrola i dopiero pozwoli zaszczepić. Ja ze swoim tez bym musiała w takim razie isc.

    Agnella sklepy super co nie :). A te botki to bym złoty kolor chciała :). Polanski ma tez super buty muszkieterki takie wlasnie do kolan mmm :). Ja póki co nie mam co szaleć chyba bo skoro kp to ciuchy potrzebuje nawet na wyjście z dzieckiem jakies do karmienia. Ale spódniczki moge sobie sprawić :P. A u Zuzi podobają mi sie nordic schocki :). A podobają wam sie balerinki z Loft37?

    My dzisiaj na spacerku ale raz dwa bo mega zimno. Twarz mi cała zdrętwiała. Juz jutro ma być cieplej.

    Sukienke na chrzciny chce taka :): http://m.happymum.pl/d760c,sukienki_wizytowe-magic_cream_dress.html bo nadaje sie tez do karmienia a na bank będę karmic kilka razy w ciagu dnia. Póki co nie ma kiedy isc do kancelarii załatwić datę bo kancelaria w czasie kolędy otwarta w nierealnych godzinach :/.

    Agnella dobrze ze Twój maz zajął sie ładnie Julka i sam widzi ze lepiej puszczać Cie z domu od czasu do czasu :P. Każda z nas to potrzebuje a i juz wentyl sie robi i energia potrzebna do zajmowania sie dzieckiem. Oj nie mów, u mnie tez kasa sie nie trzyma, wydaje najwiecej na ciuchy. Jeszcze teraz odkryłam nowy eko sklep gdzie upatrzyłam krem do twarzy, do rak, oj wydam kaske :). Moj chłopak tego nie rozumie jak można tak szastać na prawo i na lewo ale... jesteśmy kobiety w końcu :).

    Ok mały pojadł idziemy sie bawić :). Filip juz na brzuchu super, cieszy sie i śmieje i sprawia mu juz to większa radość :). Podnosi sie na wyprostowanym ramieniu lewym albo prawym :).

    kas50 lubi tę wiadomość

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella jak sytuacja z @? Ja po tym badaniu plamie troszkę ale moze tak być przez te pobranie wycinków jeszcze kilka dni.

    Wiecie co, od jakiegoś czasu dzieje sie tak, ze jak popatrzę na Filipa, cieszę sie do niego etc to z cycków tryska mleko. Mimo ze nie sa nabrzmiałe czy co, ale normalnie kapie na podloge jak jestem w koszuli nocnej. Hormony widocznie tak działają na widok i uśmiech dziecka :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas a jeszcze ta poduszka... w jaki sposób ona działa? Tzn jak ona sprawia ze dziecko glowe nieruchomo trzyma? Nie ma ta główka w ogóle pola manewru?

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu ta poduszkama takie wgłębienie gdzie leży główka,glownie chodzi o te splaszczenia i rzeczywiście w tej kwestii działa bez zarzutu,pole manewru jest,dziecko kręci normalnie główką na boki tyle że ona się nie odksztalca. Na stronie producenta są podane wszystkie jej funckje,pisze też że zapobiega asymetrii i faktycznie dzięki niej Robert rusza główka w każdą stronę w każdej pozycji,a nie tylko w prawo,no może poza pozycją do odbicia;-) wg mnie jest super i napewno niedlugo kupimy większą.

    Dziękuję za życzenia:-*

    Kurcze z tym odroczeniem szczepien ze względu na napięcie to nie slyszalam. Robert tez się czasem tak pręży do tyłu,zazwyczaj jak go kładę na przewijak a on chce jeść. A w tą literke C to uklada się jak leży na wprost? Bo tak to leży symetrycznie. Nie wiem jak to ocenic.

    Jutro ide z rana do labo na badania,muszę w koncu zelazo i tarczyce skontrolować.

    Super Kasiu że Filipek polubil matę :-) u nas też Mały fika,traca misia raczkami i nozka czasem kopnie coś ale to nieswiadomie na pewno,ostatnio nawet na tej macie na brzuszku zasnął.
    Teraz też już właśnie slodko śpi :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 19 stycznia 2017, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my sie wlasnie usypiamy :). Dzisiaj dzień bardziej aktywny a wieczorem za szybko odłożyłam Filipka i niestety wybudził sie i po drzemce było :(. I teraz niespokojny jest. Hmm.

    Ta kolezanka co ma odroczone to jej dziecko bardzo dziwnie sie wygina bo leżąc na brzuszku podnosi lekko glowe i ręce i nóżki. To C robi na brzuszku zamiast standardowo na boku jak to dzieci maja w zwyczajna te ktore maja napiecie. No i narazie odroczone. Nie do końca wiem czemu ale chyba dlatego ze jednym z NOPow przy szczepionkach sa wlasnie powiklania neurologiczne i moze by nie ryzykować jeszcze gorszego stanu dziecka.

    Wlasnie widziałam filmik jak działa ta poduszka. Zastanawiam sie czy używana nie bedzie juz jakaś wysłużona? Zobaczę co ten fizjo powie w sobote, zapytam sie go o te poduszkę.

    Moj na brzuchu jeszcze nie usnął. Ale czytalam ze starsze dzieci uwielbiają na brzuszku spać :). Wasze dzieci tez w łożku sie kręcą? Ja Filipka ułożę na jednym boku to bywa ze budzi sie przekręcony na drugi bok. Nie lubi za ro spać na wznak, szybko sie budzi.

    Kas kiedy masz wizytę u endo? Ja za miesiąc i tez musze tarczyce zrobic. A euthyrox to w kratkę biorę :/. Morfologię tez by sie przydało zrobic Hmm...

    Jak Ci minął urodzinowy dzień :)?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2017, 21:56

    zem3i09kl173cczw.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nocka cięzka, mała budziła sie na jedzonko, ledwo żyję. Padam na łeb i szyję.
    Zadzwonię do swojej rodzinnej i spytam czy szczepić, bo faktycznie, ta głowka jest na prawą str tak jakby skrzywiona tak stwierdził lekarz na badaniu bioderek.
    Poducha będzie dopiero w pn, myslałąm, że dziś sie uda.
    Kas, jak po urodzinkach?
    Ja swoje święto mam 8 kwietnia, tak chyba w tym roku święta Wielkiejnocy przypadają :-)?
    A Ty Kasiu?
    Moja w nocy na mnie usypia na brzuszku, często w nocy słabo odbija albo wcale, wtedy kładę ją na sobie - jetsem wtedy w pozycji półsiedzącej.
    Juleczce mata też przypadła do gustu, czasami świadomie złapie maskotki, ale rzadko...Mam nadzieję, że niedługo będzie to na porządku dziennym, w koncu już ma 3 miesiące
    Wasze maty są grube od spodu?
    Moja niestety nie, jakbym na podłodze jąrozłożyłamusze coś podłozyć :/ A tak ejst super, mała uderza nózkami w specjalny punkt i gra muzyczka.
    Własnie córcia radosnie drze się, mówi po swojemu do małpki przyczepionej na leżaczku, mam chwile dla siebie :-)
    Coś w tym jest, jak ja sobie coś przypomnę na temat córci, lub na nią patrzę też z cycka mleczko poleci, na pizamie widac.
    Ale szczerze, chciałąbym, aby pokarm juz w pełni zanikł, skoro nie ma kp i hormony wróciły do normy po porodzie.
    Sukienka ładna, ale ja wolę żywy kolor, myśle o koralowym lub ciemnym rózu na tę imprezkę rodzinną.
    Do tego bolerko na sam biust.
    Ja o ciuchach nic nie piszę, znowu mam pragnienie coś sobie kupić, już na wiosnę i powoli rozgladam sie za kreacją na chrzciny.
    Zaklepaliśmy na 12 marca, zaliczka na lokal dana.
    Ciekawe ile sobie księżulo policzy? Jak u Was?
    A na chrzcinach musze wyglądać,musze jeszcze fajne kozaczki kupić, bo na obcasie mam kupę w szafie. mam zamiar w knajpce nałozyć pantofelki albo szpileczki, nawet kosztem, ze będę wyższa od męża.
    U mnie miało być ładnie i znowu aura nie dopisała, siedziałysmy w domku.
    wyrwałąm jedynie na zakupki, jutro chcę do Babci wstapić z córeczką, kupiłam kwiatek i figurkę na prezencik :-)
    To Filipek ładnie już swoje pory wyrobił.
    Moja córcia tez, jedynie wczoraj głodna się budziła nocką, ale co się dziwić - za dnia mało jadła.
    Oby dziś lepiej było i dała pospać 6 godz. :)
    Koncze, bo mama dzwoni

  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebralam wyniki krwi,hemoglobina 14,00 :-) na tarczyce jeszcze czekam.

    U nas noc spokojna,dwie pobudki o 1.00 i 5.00 nad ranem,tak to można funkcjonowac;-)
    Wczoraj zjadlam ciastka,w skladzie margaryna,2rogale i znów kupa zielona. Niby na forach piszą że zielona jest normalna ale sama już nie wiem. Muszę konsekwentnie odstawic to masło:-/eh
    Trochę mnie to martwi. Objawow innych jednak brak. Mały radosny,zadowolony,nie pręży się,nic z tych rzeczy,dwue takie kupy na dzień zrobi hm

    My dziś spacer zaliczylismy. Zainstalowalam sobie na telefonie taką aplikację dot.smogu i czystosci powietrza. Kurcze ostatnio był smog a ja bylam godzinę na spacerze,teraz mam wyrzuty sumienia:-(

    Kasiu ja poduszke kupilabym na pewno nowa,potem mozna odsprzedac,ale ja wolę na tym nie oszczedzac. Tą dostalismy akurat w prezencie,drugą kupię na pewno,ta rozmiar L służy już do końca.

    Agnella ciemny róż też lubię,ale do kosciola wolę stonowany kolor,chyba wybiorę granat jednak.
    U nas ksiadz chyba 300zł.sobie liczy,nie jestem pewna. Chrzestni Roberta są w nim zakochani,zwlaszcza Chrzestna :-) dzwoni co chwilę,obsypuje prezentami,cieszy się bardzo,a takie mialam obawy.

    U nas Robert uwielbia leŻeć na lozku w pokoju siostry i z nią sobie opowiadac po swojemu.hihi slodkie to :-)

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnella napewno warto sie pediatry zapytac o te szczepienie choć DE facto decyzje powinien podjąć neurolog. Neurolog tez moze ocenić czy Julka dobrze na brzuszku leży, jak sie podnosi, czy sie nie wygina itd i bedzie w stanie ocenić umiejętności do wieku. Ja do końca nie jestem pewna, ale sa napewno tzw kroki milowe w rozwoju ktore dziecko osiągnąć powinno w jakimś tam wieku. Kiedyś o tym czytałam. Innych rzeczy robić nie musi ale np powinno chwytać w takim czy innym wieku. Wiadomo nie można sie nakręcać ale trzeba być czujnym. My z Filipem duzo ćwiczyliśmy w tym tygodniu i juz jest lepiej z jego asymetria i leżeniem na brzuszku - jak leży na brzuszku to juz sie chichra :).

    Dziewczyny ale mieliśmy noc... masakra... Filip nie odbił po jedzeniu i go dawałam do drugiej piersi i jak chlusnął mlekiem... zwrócił wszystko co zjadł, normalnie jakby ktoś butle mleka otworzył i wylał. Wszystko mokre było i z rana wielkie pranie - prześcieradło, narzuta, poszewka poduszki, moja cała koszula mokra, pod prysznic od razu, jego ubranko... wystraszyłam sie ale był bardzo spokojny wiec po prostu niefortunnie sie zdarzyło - prawdopodobnie odbijał w chwili gdy go dawałam poziomo do cyca. Teraz juz pilnuje cały czas zeby główka wyżej była od reszty ciała.

    Ile dzieci wasze w ciagu dnia sa aktywne? Mojemu wychodzi więcej jak 7 godzin a tyle powinno być do 12 tygodnia, wliczając karmienia. Im dłużej jest aktywny tym gorzej usypia ale nie jesteśmy w stanie go usypiać wczesniej bo moj późno z pracy wraca i przez to go pózniej kapiemy :(.

    No wlasnie ja bym tez chciała żywy kolorek ale Kurcze potrzebuje cos co jest do kp jednocześnie i nie ma dużego dekoltu :). . A ta biała zawsze mi sie podobała. Juz dzwoniłam dzisiaj do kancelarii, chrzciny w Wielki Poniedziałek :), tj 17 kwietnia - Agnella wtedy święta wypadają :). Pantofle mam ochotę czerwone założyć :P.

    Dzisiaj babcia była, Kurcze Agnella przypomniałaś mi o dniu babci echh. Moze chociaż kwiatka bym kupiła jakiego dla babci i dziadka. Mieliśmy im kubki ze zdjęciem Filipka zamówić ale oczywiście nie wyszło :/.

    Agnella uświadomiłaś mi ze księdzu trzeba w kopercie dać! Kurcze ciekawe ile sobie policzy? Ja więcej jak 500 zł nie dam, ani mi sie śni! I tak uważam ze byłoby to o 500 za duzo! :)

    Agnella my mamy puzzle piankowe pod spodem bo faktycznie na samej macie to lipa. Ostatnio z chłopakiem stwierdziliśmy ze to jest skandal, kawałek szmaty, cztery grzechotki i radyjko i 200 zł sobie liczą! Nawet ten materiał od maty nie jest nic usztywniany, No skandal po prostu.

    U mnie urodzinki 14 marca :), akurat rocznica jak dowiedziałam sie ze bedzie Filipek :). Rany 32 lata kończę :(, a gdzie tu jeszcze drugie dziecko echhh...

    Jakie macie plany na weekend? Ja sie jutro znowu na konie wybiorę :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 17:55

    zem3i09kl173cczw.png
  • Kaska1985 Autorytet
    Postów: 2070 442

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zobaczę czy nam ten fizjo zaleci poduszkę bo w sumie główka sie Filipkowi juz ładnie zaokrągla.

    Kas a myślałaś o tym maśle klarowanym? To jest bezpieczne. Moj czasami w kupce ma takie ciemne grudki. A ogólnie to robi jedna dziennie a reszta to takie kleksy mniejsze lub większe. Odkąd podaje ten probiotyk nowy to mam spokój z brzuszkiem.

    Agnella a o jakie kosteczki chodziło ze nie zarosły? I to ta witamina D jest przyczyna ? Z tego co pamietam to tylne ciemiączka powinno zawisnąć do drugiego miesiąca zycia dziecka.

    Kas nic nie mów, jak był mega smog to tez nie zajarzylam i Filip z dziadkami był 3 razy i za każdym razem po 2 godziny :(. Ale umówmy sie - smog zawsze był tylko teraz sie o tym mówi po prostu. Ale jak twoja córcia mała była to tez był i wtedy napewno wychodziłaś bo człowiek nie myślał o tym. Dzisiaj tez wiadomo inna świadomość co nie. Ja dzisiaj nie byłam na spacerze ze względu wlasnie na smog choć u nas ciepło - 1 stopień i idzie odwilż :).

    zem3i09kl173cczw.png
  • kas50 Autorytet
    Postów: 4712 1440

    Wysłany: 20 stycznia 2017, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki tarczycy tsh 1,66, ft4 1,37. Wszystko gra.
    Kasiu ja do endo chodzę teraz tylko raz w roku i to na usg. Dawki leku sama sobie ustalam,doskonale wiem kiedy dobrze czy zle się czuję,a co 3-4ms będę robić badania,receptę wypisuje mi bez problemu rodzinny.

    Z tym smogiem to fakt,teraz taka nagonka,z córką chodzilam pewnie nie raz i żyje,no ale jednak postaram się teraz tego pilnowac.

    U nas też Robert śmieje się na brzuchu jak leży,dlugo już tą główkę trzyma i obraca na boki,pokazuję mu różne obrazki wtedy.
    Teraz już smacznie śpi. Ostatnio o 20.00 zasypia,budzi się o 1.00 i ok.4-5.00. Ile jest aktywny w sumie nie liczylam...hm...rano od 8.00-10.00, 11.-12.00,13.30-15.00,17-18,19-20...wychodzi ok.6,5-7h. Zazwyczaj po karmieniu godzinkę,poltorej aktywnosci i ok.godzina snu.

    Kasiu poki co muszę jednak odstawic wszelkie masło,rogale rowniez i ciasteczka. Gdzieś wyczytalam że organizm dzuecka oczysci się dopiero po 8dniach od zmiany diety matki. No to zaczynam od jutra.

    Kasiu daj znac co Wam ten fizjo powie i zaleci :-)

    No ceny niektórych mat zwalaja z nóg,my kladziemy pod nią jeszcze gruby koc,choć nasza jest taka jakby kolderkowa ale uwazam że to i tak za mało przynajmniej w zimie żeby kłaść na surowe panele.

    Kasiu a Ty jak usypiasz Filipka?
    Agnella Julka tylko na brzuchu zasypia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2017, 20:32

    dqpri09k0q2gqh47.png
    l22ngu1rr5v7rhaf.png


    ........................................................................................

  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 21 stycznia 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...Jak nocka?
    U mnie ok, dwa budzenia, nie jest zle w porównaniu do wczorajszej.
    Dokładnie, aby oczyscic się z diety trzeba przynajmnije tygodnia, moja rodzinna mówiła, że nieraz trzeba dwóch tygodni na poprawę pracy żołądeczka maluszka i powrotu zóltych kupek.
    Za miesiac znowu wprowadzisz produkty, które wymieniłas.
    Moja też ładnie trzyma głowkę, śmieje się wtedy jak do niej podchodzę, mówię :)
    Kasia, dziś masz fizjo? Daj znac co powiedział.
    Kas, super, że wyniki tarczycy ok po ciązy.
    Hemoglobina super, ciekawa jestem jak u mnie, cieżko się wybrać do labu.
    Kasia, dokłądnie, skandal ;-) Takie ceny za kawałek szmatki, same może byśmy uszyły taka mątę, gdybyśmy sie uparły.
    https://www.youtube.com/watch?v=uMAt_lKjN5k
    Oglądacie te filmiki z kalendarium rozwoju dziecka? tutaj akurat na Wasz miesiac.
    Jakie plany na dziś?
    Ciągnie Cie do koników, nie dziwię się, że też chcesz sie na trochę wyrwać z domu.
    Ja dziś jadę do babci, mąz na agro, mam trochę spokoju ;-) Ale dobra zonka ze mnie, nie ma co :-)
    Mam stresa przed spowiedzią św. przedchrzcinową...Trochę narozrabiałam...pamietacie jak pisałyśmy o naszych skokach i że teraz nie w głowie mi amory, bo zostałam mamą, mąż dla mnie jest bardzo wazny. Zresztą nie powtórzyłabym tego drugi raz....Dokłądnie rok temu zaszalałam, boje sie, że ksiądz bedzie kazał wszystko powiedzieć mężowi.
    Kas, spowiadałaś się z tego wtedy jeszcze chłopakowi? Moim zdaniem lepiej nie mówić, wiadomo. Było, mineło, drugi raz się to nie powtórzy.
    Kasia, lekarz od bioderek powiedział, że tylne chyba zarosło, ale te górne nie, może to być związane z wit D. Mówił ogólnie, że kostki jeszcze nie stwardniały.
    Mamy kontrolę za 2 miesiące, w marcu. I dawac większe dawki w okresie zimowym.
    Kasia, ja też 32 lata będe miała :-) Zdązymy na drugie się załapać, gdybysmy sie uparły i przede wszystkim chciały, mogłybyśmy jeszcze trzecie zrobić.
    Ważne, że jedna ciąża za za nami, organizm ma to zakodowane....No i jeden maluch w domu :-)
    Ja zaczynam miec dylemat czy na pewno sie starać w pazdzierniku tego roku, nie mogę iśc na wychowawcze, czy jednak nie odczekac jeszcze rok, popracowac...jednak nie wyobrazam sobie bez kasy, za bardzo lubię sie ubrac, pójśc do fryzjera, miec na córcię itp. A od męża nie dostanę...
    Ja myslę o kwocie 300zł, 500 to maks za chrzest.
    Kasiu, u mnie podczas kp raz się zdarzyło, ze córcia chlusneła na podłoge, dosłownie wszystko co zjadła....Również raz podczas mm, jakiś miesiac temu, ja wylała z siebie to az stres potem miałam...Zapach typowych rzygów był.
    Im starsze dziecko tym bardziej wazne jest odbijanie.
    Moja najczęściej usypia na raczkach, w nocy jak zje...szybko usypia, nawet odbijam ja na spiąco, wtedy kłade ja na klatce piersiowej na 15min, aby w brzuskzu jej sie ułozyło, potem odkłądam do łóżeczka, wiem, ze wtedy nie uleje po takiej metodzie, nawet jak nie bedzie tego "BEEEE" jak u pijaka.
    Nic, trzeba mleczko robić, zaraz godzina karmienia i prasowanie czeka.




‹‹ 186 187 188 189 190 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ