X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 16 listopada 2018, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara za "słodko-pierdzące wiadomości" powinna być możliwość bardzo lubię :D
    Rozbawiłaś mnie z samego rana :)
    Dziękuję :*

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim. Postanowiłam się pojawić i zapytać o jedną rzecz. Od roku staram się o dziecko biorę euthyrox i bromergon. Teraz mam zrobić krzywą glukozową i insulinową. Moja endokrynolog zasugerowała zrobienie jeszcze amh i mutacji mthfr przed pierwszą wizyta u ginekologa (poleciła mi 3 zajmujących się problemami płodności) i teraz moje pytanie:
    1) czy badanie na mutacje zrobię w normalnym laboratorium czy muszę szukać jakiegoś specjalnego? Ile tak mniej więcej kosztuje to badanie?
    2) czy jest sens już teraz robić to badanie czy może się wstrzymać?
    Od razu dziękuję za odpowiedzi i może jakieś rady :-)

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara Wysocka wrote:
    Przy kolejnej procedurze lekarz planuje jakieś inne postępowanie? Nie wiem, inne/dodatkowe leki, badania, cokolwiek?

    Jeżeli ten temat Ciebie męczy, to przepraszam, nie chcę być nachalna.

    Nie wiem czy to odpowiedni wątek.

    Ja mam już mnóstwo badań, konsultacji za sobą z różnych dziedzin i to trzeba poskładać w całość. A druga sprawa to zmieniamy klinikę wiec spojrzenie na pewno inne, ale tego się dowiem za pare miesięcy.

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Cześć wszystkim. Postanowiłam się pojawić i zapytać o jedną rzecz. Od roku staram się o dziecko biorę euthyrox i bromergon. Teraz mam zrobić krzywą glukozową i insulinową. Moja endokrynolog zasugerowała zrobienie jeszcze amh i mutacji mthfr przed pierwszą wizyta u ginekologa (poleciła mi 3 zajmujących się problemami płodności) i teraz moje pytanie:
    1) czy badanie na mutacje zrobię w normalnym laboratorium czy muszę szukać jakiegoś specjalnego? Ile tak mniej więcej kosztuje to badanie?
    2) czy jest sens już teraz robić to badanie czy może się wstrzymać?
    Od razu dziękuję za odpowiedzi i może jakieś rady :-)


    Czy warto na tym etapie tego nie wiem, najtaniej zrobisz pakiet na testdna.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • 4me Autorytet
    Postów: 6123 3687

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania2014 wrote:
    Cześć wszystkim. Postanowiłam się pojawić i zapytać o jedną rzecz. Od roku staram się o dziecko biorę euthyrox i bromergon. Teraz mam zrobić krzywą glukozową i insulinową. Moja endokrynolog zasugerowała zrobienie jeszcze amh i mutacji mthfr przed pierwszą wizyta u ginekologa (poleciła mi 3 zajmujących się problemami płodności) i teraz moje pytanie:
    1) czy badanie na mutacje zrobię w normalnym laboratorium czy muszę szukać jakiegoś specjalnego? Ile tak mniej więcej kosztuje to badanie?
    2) czy jest sens już teraz robić to badanie czy może się wstrzymać?
    Od razu dziękuję za odpowiedzi i może jakieś rady :-)
    Nie warto. Jesli masz problemy z zajsxiem w ciaze to najlepiej idz do lekarza, ktory leczy nieplodnosc. Nie do zwyklego gina czy do endokrynologa.
    Badan, ktore trzeba wykonac aby sie zdiagnozowac jest o wiele wiecej i wiele ważniejszych. Mutacja MTHFR to dopiero ktores z kolei. Wazne jak juz jestes w ciąży albo jeśli masz juz kilka poronien za soba...

    mhsvj48aqvgzp38a.png

    l22nhdgestw22l2o.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 listopada 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprzedam Optimal Prenatal Seeking Health nowe opakowanie 240tabl. Może ktoś jest chętny?

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4me wrote:
    Nie warto. Jesli masz problemy z zajsxiem w ciaze to najlepiej idz do lekarza, ktory leczy nieplodnosc. Nie do zwyklego gina czy do endokrynologa.
    Badan, ktore trzeba wykonac aby sie zdiagnozowac jest o wiele wiecej i wiele ważniejszych. Mutacja MTHFR to dopiero ktores z kolei. Wazne jak juz jestes w ciąży albo jeśli masz juz kilka poronien za soba...
    Napisałam e-maila do ginekologa do którego chce pójść o badania polecił mi zrobić tylko amh. Zrobię jeszcze krzywą glukozową i insulinową tak do kompletu a potem się okaże co dalej. W każdym razie dziękuję za sugestie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,dołączam do Was od dziś wiem że mam mutacje MTHFR A1298C hetero bo homocysteine miałam 13,8:/ jeszcze o tym dużo nie wiem, ale się dowiem :) tylko czy mam się bać???

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, Daria :) nie ma powodów do strachu.

    Daria1988 lubi tę wiadomość

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Widzę że macie duża wiedzę w zakresie mutacj także jeśli pozwolicie to mam do was pytanie.
    Na wstępie dodam, że za mną 2 ICSI (nieudane, przyczyna męska- korzystamy z dawcy), za każdym razem przed symulacją mam sporo pęcherzyków po czym okazuje się że nie rosną lub są niedojrzałe. W dwóch próbach w sumie mialam 9 zaplodnionych komórek z czego byly tylko 2 zarodki (jeden 7b, drugi 10b) , ani razu beta nawet nie drgnela.
    Dostalam wczoraj moje wyniki i okazało się że mam HTHFR 1298AC heterozygotycznyi PAI-1 4G homozygotyczny. Co to dla mnie oznacza? Czy może to mieć wpływ na moje problemy z zarodkami, czy to może sprawiać realne zagrożenia dla rozwoju przyszlej ciąży? I w ogóle co to znaczy? W Internecie niby jest dużo na ten temat, a tak na prawdę to nic nie ma. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie, wiec staram sie cokolwiek dowiedzieć. Będę wdzięczna za każdą odpowiedz.

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z takim wynikiem powinnaś przyjmować metyle tzn kwas foliowy w formie folianu i wiraminy z grupy B też zmetylowane np.B-Right firmy Jarrow. Oprócz tego Pai homo oznacza, że możesz mieć w przyszłości (lecz nie musisz) trombofilie, czy badałaś może V Leiden? To badanie powiedziałby więcej nt.trombofilii. W Twojej sytuacji łyka się Acard, aby rozrzedzić krew a pewnie od punkcji/transferu również heparyna w zastrzykach tzn.Clexane lub Neoparin, to już od lekarza zależy. Czy miałaś może włączane te leki przy ivf?
    Btw jeśli chcesz wiedzieć z czym wiążą się Twoje powyższe wyniki wystarczy przeczytać kilka ostatnich stron wątku, wałkowane jest wkolko jedno i to samo. Dlaczego ktoś ma poświęcać swój czas na tłumaczenie Ci tego mechanizmu skoro Ty możesz poświęcić swój na przeczytanie wątku?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 21:14

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robilam caly pakiet trombofilia, wyszło tylko to co napisalam, leków przy poprzednich transferach nie miałam. Dodam jeszcze, ze homocysteine mam 7,8. Kwasu foliowego nie badalam ale chyba powinnam przed następną wizytą.
    Czytam ten watek od pierwszej strony i jeszcze trochę mi brakuje żeby dojsc do kilku ostatnich stron. Jeśli ktoś nie ma czasu na odpowiedź po prostu nie odpowiada, takie jest moje zdanie i nie potrzebne są złośliwe komentarze. Przecież każda z nas ma swój bagaż i jest tu po to zeby znaleźć informacje lub wsparcie. Tak czy inaczej bardzo dziękuję za odpowiedź

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 grudnia 2018, 22:02

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha85 wrote:
    Robilam caly pakiet trombofilia, wyszło tylko to co napisalam, leków przy poprzednich transferach nie miałam. Dodam jeszcze, ze homocysteine mam 7,8. Kwasu foliowego nie badalam ale chyba powinnam przed następną wizytą.
    Czytam ten watek od pierwszej strony i jeszcze trochę mi brakuje żeby dojsc do kilku ostatnich stron. Jeśli ktoś nie ma czasu na odpowiedź po prostu nie odpowiada, takie jest moje zdanie i nie potrzebne są złośliwe komentarze. Przecież każda z nas ma swój bagaż i jest tu po to zeby znaleźć informacje lub wsparcie. Tak czy inaczej bardzo dziękuję za odpowiedź
    Ale jakie złośliwe komentarze? Złośliwa to bym była jakbym Ci napisała tylko Poczytaj sobie, i tyle. Opisałam co i jak i napisałam o lekach a o czytaniu pisanie to coś złego? Ja napisalam, że wystarczy ostatnie kilka stron wątku a nie cały

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina, czytam od poczatku żeby wyłapać wszystkie informacje, które mogą mnie dotyczyć. Zrobiłam też tak jak napisałaś czyli przeczytałam klika ostatnich stron.
    Na razie nie znalazłam nic co by wskazywało na to ze moje wyniki mają wpływ na jakość komórek, za to doczytałam że moga przyczyniac się do poronien (ja jeszcze do tego etapu nie dotarłam bo po 4 inseminacjach i 2 procedurach nigdy nie bylam w ciąży). Gdzieś w internecie wyczytałam że mutacje mthfr zwiększają ryzyko zespołu downa, czy mialyscie takie informacje od swoich lekarzy? Z reguły nie wierze bezrefleksyjnie we wszystko co przeczytam dlatego chciałabym usłyszeć jakieś potwierdzanie zanim zacznę się tym przejmować. Tak sie zastanawiam czy ewentualnie ten ZD ma związek z nieprawidłowym przyswajaniem kwasu foliowego. Wiecie coś na ten temat?

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha85 wrote:
    Selina, czytam od poczatku żeby wyłapać wszystkie informacje, które mogą mnie dotyczyć. Zrobiłam też tak jak napisałaś czyli przeczytałam klika ostatnich stron.
    Na razie nie znalazłam nic co by wskazywało na to ze moje wyniki mają wpływ na jakość komórek, za to doczytałam że moga przyczyniac się do poronien (ja jeszcze do tego etapu nie dotarłam bo po 4 inseminacjach i 2 procedurach nigdy nie bylam w ciąży). Gdzieś w internecie wyczytałam że mutacje mthfr zwiększają ryzyko zespołu downa, czy mialyscie takie informacje od swoich lekarzy? Z reguły nie wierze bezrefleksyjnie we wszystko co przeczytam dlatego chciałabym usłyszeć jakieś potwierdzanie zanim zacznę się tym przejmować. Tak sie zastanawiam czy ewentualnie ten ZD ma związek z nieprawidłowym przyswajaniem kwasu foliowego. Wiecie coś na ten temat?
    To bzdury, mthfr nie zwieksza szans na zespol downa... W necie jest najnowsze rozporzadzenie na temat polimorfizmów i mutacji mthfr jakie orzeklo polskie stowarzyszenie ginekologow. Mozna znalezc je np.na blogu Mama ginekolog.
    Samo mthfr naprawde nie ma wiekszego wpływu na zajscie w ciaze i jej utrzymanie, jesli ktos tak twierdzi jest niedoedukowany. Przy Pai jak pisalam wystarczy tylko byc zabezpieczonym przez heparyne i acard. Dziwie sie, ze lekarze nie dali Ci przy ivf tych leków, bo czesto daje sie je na slepo, zeby zwiekszyc szanse. Juz po niepowodzeniach IUI powinni lekarze cos zrobic, zmienic, przepisac. Co to za klinika?

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No widzisz, dlatego dobrze jest się poradzić kogoś bardziej doświadczonego w tym zakresie zanim zacznie się panikowac.
    A klinika to VL w Szczecinie. Nie dawali nic na ślepo bo u mnie problem jak na razie jest z jakością zarodków, tak jak pisałam z 9 tylko dwa nadawaly sie do trsnsferu, a i tak nie były rewelacyjne. Wszystkie pozostałe wyniki mam dobre. Jedyne co do tej pory było wiadomo to to że slabo reaguje na stymulacje (ostatnia menopur 300j, przy amh 3,04 i tylko 4 dojrzałe komórki, dodam ze pierwszą miałam przerwana po 7 dniach bo odpowiedz byla słaba. Można powiedzieć ze mialam 2,5 stymulacji). Lekarz polecil mi zrobić panel trombofilia bo szuka jakiegokolwiek zaczepienia

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha85 wrote:
    No widzisz, dlatego dobrze jest się poradzić kogoś bardziej doświadczonego w tym zakresie zanim zacznie się panikowac.
    A klinika to VL w Szczecinie. Nie dawali nic na ślepo bo u mnie problem jak na razie jest z jakością zarodków, tak jak pisałam z 9 tylko dwa nadawaly sie do trsnsferu, a i tak nie były rewelacyjne. Wszystkie pozostałe wyniki mam dobre. Jedyne co do tej pory było wiadomo to to że slabo reaguje na stymulacje (ostatnia menopur 300j, przy amh 3,04 i tylko 4 dojrzałe komórki, dodam ze pierwszą miałam przerwana po 7 dniach bo odpowiedz byla słaba. Można powiedzieć ze mialam 2,5 stymulacji). Lekarz polecil mi zrobić panel trombofilia bo szuka jakiegokolwiek zaczepienia
    Przyjmujesz cos na poprawe komorek? Czesto polecany jest Miovarian, ma duzo inozytolu poprawiajacego komorki jajowe i do tego kwas foliowy w formie folianu. Oprocz tego ubihinol (koenzym q10), oleje omega3 w duzej ilosci.
    Jaki masz wynik dheas, shbg, testosteron i androstendion? Badałaś te wszystkie 4 razem w 1fc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 00:00

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez caly okres starań przyjmuje przeróżne specyfiki, które zawierają kwas foliowy (oczywiście zwykły dopiero teraz wiem, że to nie dla mnie), koenzym q10, omega3, wit D, magnez, wit b i dużo innych, w zależności jaki zestaw kupie. Piłam różne mieszanki ziół ale wszystko dawało taki sam efekt. Z tych badań co wymienilas robilam tylko dheas -bylo ponad 280. Pozostałych nie robilam i szczerze mówiąc o shbg i androstendionie słyszę po raz pierwszy

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha85 wrote:
    Przez caly okres starań przyjmuje przeróżne specyfiki, które zawierają kwas foliowy (oczywiście zwykły dopiero teraz wiem, że to nie dla mnie), koenzym q10, omega3, wit D, magnez, wit b i dużo innych, w zależności jaki zestaw kupie. Piłam różne mieszanki ziół ale wszystko dawało taki sam efekt. Z tych badań co wymienilas robilam tylko dheas -bylo ponad 280. Pozostałych nie robilam i szczerze mówiąc o shbg i androstendionie słyszę po raz pierwszy
    Hmm to wiesz co, będąc w takiej klinice i podchodząc już do kilku procedur to ręce opadają że lekarze nie zlecili Ci podstawowych hormonów... :/ One potrafią powiedzieć dużo o jakości komórek jajowych, trzeba je zbadać razem w 3-4dc.
    Jaki koenzym przyjmujesz? Nie może być taki zwykły, by wpływał pozytywnie na jakość komórek najlepiej by miał formy ubichonolu lub ubichinonu, jedna z nich jest mega droga, nie pamiętam która, to wtedy warto te tańsza kupić.
    Jeśli dheas jest za niskie (nie znam norm na pamięć), to wtedy powinno się suplementowac, no ale o tym to też lekarz powinien powiedzieć a nie ktoś na forum :/

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dheas jest dobre tak w górnej części, a z hormonów to tylko tsh, prolaktyna, fsh, lh. Powiem ci że od prawie 2 lat śledzę forum dotyczacy starań w mojej klinice i nie przypominam sobie żeby któraś miała zlecone te hormony. Trochę dziwne. Szkoda ze nie trafilam tu wczesniej. W sobotę mogłam zrobić te hormony bo akurat dzien cyklu sie zgadzał a teraz musze czekać do następnego. A jesli chodzi o koenzym q10 to pewnie jakis zwykły bo też nie wiedzialam, ze jest różnica. Sprawdzę wieczorem jak będę w domu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 grudnia 2018, 15:42

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
‹‹ 176 177 178 179 180 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ