X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co mnie też wcześniejsi ginowie nie zlecalz tych badań (tylko testo i androstendion), ale wreszcie trafiłam na normalnego. Dheas koniecznie z shbg się bada. Myślę, że jakbyś zbadała w 5-7dc to też nie byłoby źle.
    Jednak dobra suplementacją można naprawdę poprawić jakość komórek jajowych.
    A miałaś badany estradiol tuz przed owu? Np.w dniu w którym miałaś zastrzyk na pęknięcie (pobiera się krew przed zastrzykiem koniecznie) lub dzień przed? Przy 1 pęcherzyku najlepiej by miał ok.300

  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 10 grudnia 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba skoczę w środę zrobic te wyniki to będzie właśnie 7 dzień, przy okazji zrobie kwas foliowy, czy warto jeszcze coś zrobić? Jakies wit b? A estradiol mialam badany dzien przed ovitrelle i wynosił 2700 i wtedy mialam z 9 komórek tylko 5 dojrzałych, za drugim razem mialam 2300 i z 7 pobranych 4 byly dojrzałe. Patrząc na estradiol liczyłam na lepszy wynik

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 01:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha85 wrote:
    Dheas jest dobre tak w górnej części, a z hormonów to tylko tsh, prolaktyna, fsh, lh. Powiem ci że od prawie 2 lat śledzę forum dotyczacy starań w mojej klinice i nie przypominam sobie żeby któraś miała zlecone te hormony. Trochę dziwne. Szkoda ze nie trafilam tu wczesniej. W sobotę mogłam zrobić te hormony bo akurat dzien cyklu sie zgadzał a teraz musze czekać do następnego. A jesli chodzi o koenzym q10 to pewnie jakis zwykły bo też nie wiedzialam, ze jest różnica. Sprawdzę wieczorem jak będę w domu

    Hej Zocha85, ja tez lecze sie w VL, u JW, i badania tych hormonow w 3dc i 7dc to bylo PierwSze, co mi tam zlecili. Też mam mutacje MTHFR, a moje niepoczete dziecko miało zespół Downa. Mnie ciężko uwierzyć, że to nie miało związku, bo metyle zaczęłam brać sama z siebie na miesiąc przed zajściem, nie wiedząc jeszcze, że mam mutacje. Obecnie czekam na wynik badania na trombofilie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 01:15

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • Zocha85 Autorytet
    Postów: 472 149

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Szatanka, dopytalam się dziewczyn i faktycznie niektóre miały zlecone te badania (jedna mi powiedziała ze miała podejrzenie pocs i ze właśnie wtedy należy sprawdzać te hormony), okazalo się też niestety nie ma sensu teraz robić hormonów bo biorę antyki a one wpływają na poziom tych hormonów. Na razie zrobię tylko kwas foliowy i b12 i zobaczę co lekarz mi na to wszystko powie. Bardzo dziękuję za odpowiedź i jak masz ochotę pogadać o naszej klinice to zapraszam na forum, dziewczyny bardzo się wspierają i chętnie wymieniają się doświadczeniami

    IV. 2017 - VI 2018 -4 IUI :-(
    XII.2017 - 1 ICSI, brak ❄
    VI.2018 - 2 ICSI 1 ❄
    X. 2018 crio :-(
    I. 2019 -3 ICSI ❄
    Niedoczynność, pai-1 4g homo, mthfr 1298a c hetero, ana+, kir aa, nk 25,5%
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebraliśmy wyniki męża dot. MTHFR... i wyszła u niego homozygota c.677C>T.... ja mam heterozygote c.1298a>C...
    Wiecie może co oznacza jak ja mam jedno, a mąż drugie??

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Odebraliśmy wyniki męża dot. MTHFR... i wyszła u niego homozygota c.677C>T.... ja mam heterozygote c.1298a>C...
    Wiecie może co oznacza jak ja mam jedno, a mąż drugie??
    Oznacza to że dziecko też będzie miało, albo homo albo hetero.
    Możecie przyjmować metylowane witaminy B+folian, do tego wit.D3+k2mk7 (koniecznie to oznaczenie) np.z D-vitum forte

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Oznacza to że dziecko też będzie miało, albo homo albo hetero.
    Możecie przyjmować metylowane witaminy B+folian, do tego wit.D3+k2mk7 (koniecznie to oznaczenie) np.z D-vitum forte
    Ale czy to niesie za sobą jakieś poważne konsekwencje? Czytałam o tej mutacji, ale o krzyżówce u rodziców nic nie mogłam znaleźć... i jak to na mnie przystało..panikuje ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 23:00

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Ale czy to niesie za sobą jakieś poważne konsekwencje? Czytałam o tej mutacji, ale o krzyżówce u rodziców nic nie mogłam znaleźć... i jak to na mnie przystało..panikuje ;)
    Nie, nie ma to poważnych konsekwencji

    mao lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa na tym wątku, chciałam się przywitać i dołączyć.

    Mam 29 lat, endometriozę III stopnia . Po laparoskopii i ok. 1 roku starań o dzidzię, w listopadzie zgłosiliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, gdzie polecono mi wykonać m.in. badania MTHFR. No i wyszła homozygota 677C :-( Partnerowi nie kazali się badać.

    Mieliśmy się zgłosić w kolejnym cyklu na dalsze badania w kierunku in vitro (bo inaczej nie dawali nam szans), tylko że... zaszłam w ciążę :-)

    Dziś byłam na usg, jest fasolka 5,5 mm <3 Lekarz przepisał mi całą masę leków: Duphaston 2 x 2, Aspirin Cardio 1 x 1, Clexane 0,4, Aspargin. Poza tym kazał łykać B-Right Jarrow, dodatkowo folian 400 i wit. D.
    Do tego zakaz glutenu i laktozy.

    Chciałabym spytać Was, czy to normalne, że trzeba przy tej mutacji brać aż dwa rodzaje leków na rozrzedzenie krwi - i Aspirin, i Clexane? Poza tym zastanawia mnie ten Duphaston - doktor nawet nie zlecił badania poziomu progesteronu, a strzelił mi aż 4 tabletki... Czy to jest faktycznie niezbędne?

    Tak jak pisałam, dowiedziałam się o mutacji dopiero w listopadzie, ciąża spadła z nieba i jestem przeszczęśliwa, ale też przerażona tym, jak mało wiem, że nie przygotowywałam sie wcześniej itd. - dlatego będę wdzięczna za wszelką pomoc co robić, żeby ciążę utrzymać.

    PS. Homocysteinę zrobiłam w zeszłym tyg i miałam 6,5

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2018, 22:53

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baileys gratulacje :)
    Skoro lekarz tak zalecił, to tak nalezy brac. Nie wiem, czy to za duzo czy nie, zadna z nas nie jest lekarzem. Nie badałaś polimorfizmow? Tylko mthfr? Przy samym mthfr nie slyszalam by ktos zlecał cexane i aspiryne, nie wiem moze lekarz chce dmuchac na zimne. Mialas moze trombofilie stwierdzona w jakichs badaniach?
    Co do proga, to go poprostu zbadaj, zobacz ile wynosi i wez wynik na nastepna wizyte. Dopytaj wtedy czy musisz brac taka ilosc dupka

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam zlecone tylko badanie "wykrywanie wariantu c.677C>T i c.1298C>T w gen. MTHFR". Wyszedl ten pierwszy w obu allelach, układ homozygotyczny, drugiego nie wykryto. Trombofilii mi nie badano. Ostatnie badanie aptt wyszło na 26,5 - dolna granica.

    A jakie jeszcze badania powinnam zrobic w kierunku tego polimorfizmu? Możesz mi doradzić?

    Zbadali mi tez te geny na celiakie, w kazdej parze wyszedl jeden wadliwy, ale heterodimerow nie było. Mimo to lekarz każe wykluczyc cały gluten.



  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania na trombofilię: czynnik V Leiden, mutacja genu protrombiny, PAI. Warto też zbadać białko c i s.

    Tak jak Selina napisała, przy mthfr nie ma wskazań do heparyny, wyłącznie przy trombofilii. Ja mam trombofilię wrodzoną, ale przed transferem APTT wyszło ok i mam zalecony tylko acard.

    Jak jesteś niespokojna, dopytaj po prostu lekarza.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy samej mthfr 1298 homo mam zalecony przez Pasnika clexane.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    Ja przy samej mthfr 1298 homo mam zalecony przez Pasnika clexane.
    To pewnie tak bardzo profilaktycznie, wszyscy mówią że nie trzeba

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • joannade Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    To pewnie tak bardzo profilaktycznie, wszyscy mówią że nie trzeba

    Ja przy samym MTHFR również przyjmowałam clexane (sukces)...wcześniej dwa poronienia zanim dowiedziałam się że mam mutację.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joannade wrote:
    Ja przy samym MTHFR również przyjmowałam clexane (sukces)...wcześniej dwa poronienia zanim dowiedziałam się że mam mutację.
    Mogłaś miec jakis problem tez z krzepliwoscia i nawet o tym nie wiedziec - chyba ze wczesniej sie badałas na trombofilię

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • MotAMot Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, z praktyki jako analityk testów genetycznych mogę Wam napisac kilka rzeczy o mutacjach mthfr i generalnie problemach z metylacją:
    1. zaburzenia metylacji faktycznie moga wplywac na plodnosc - ze wzgledu na problemy z przetwarzaniem estrogenu. Kazda z Dziewczyn, ktora ma zaburzenia metylacji powinna unikać estrogenow z diety, czyli np. piwa, soi, siemienia lnianego. to naprawde wazne.
    2. U kazdego, kto ma problemy z metylacja badania poziomu B12 w serum czy kwasu foliowego niekoniecznie maja wartosc diagnostyczna (witamina B12 zeby dzialala we wnetrzu komorki musi zmienic sie odpowiednio w metylokobalamine i adenozylokobalamine).. generalnie liczy sie poziom WE WNETRZU KOMORKI, a nie we krwi. Ten sam problem aktywacji dotyczy tez wit. B6, B2, B3 czy B1.
    3. poniewaz mutacja MTHFR oraz inne mutacje metylacyjne moga byc dziedziczone, po porodzie KONIECZNIE PODDAJCIE TESTOM WASZE MALENSTWA - przy problemach z metylacja SZCZEPIENIA moga stac sie powaznym zagrozeniem dla Waszych Pociech.
    4. Dziewczyny z mutacja MTHFR - NIE BIERZCIE ZWYKŁEGO KWASU FOLIOWEGO!!! - tylko 5-mthf plus bardzo zielona dieta, bogata w zielone zioła i warzywa (eko). kwas foliowy w Waszym przypadku to trucizna, Wam potrzeba aktywnego (w odpowiedniej dawce).

    W ramach projektu MotAMot zajmuje sie interpretacja paneli metylacyjnych oraz testów kwasów organicznych OAT. Jeżeli mogłabym komuś pomóc, zajrzyjcie na: www.motamot.info

    Wszystkiego dobrego!:)

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o wyjaśnienie pktu 3.
    Jakie zagrożenia niosą za sobą szczepienia dzieci, które mają odziedziczoną mutację mthfr?

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, dawno mnie tu nie było. Klara Gratulacje!! Fajnie, że za pierwszym razem.
    Od czasu do czasu przeglądam nowinki medyczne i tak oto trafiłam na nowy filmik na temat mthfr, myślę, że gość mówi całkiem sensownie
    https://www.youtube.com/watch?v=wP-tKT79VHI

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaju Klara ja nie zauważyłam !!
    Super gratulacje !! <3 <3 <3

    Klara Wysocka lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ