X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A ja uważam że można wziąć heparyne od owulacji 3 dzień
    Ja tylko dzięki temu zaszlam. Acard mi nie pomogl. Poronilam komórkę przed zagniezdzeniem a na pewno doszło do zapłodnienia.

    Wszystkiego trzeba spróbować, a każdy inaczej zareaguje ;)
    Ja też boję się brać od testu ale nie mam żadnego porównania która wersja będzie dla mnie lepsza.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dlaczego boisz się brać od owulacji ?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od testu- czy nie będzie za późno. A gin ma stanowisko właśnie od testu.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Genetyk hemayol9g też powiedzieli ze od testu. Ale ja zapytałam hematologa czy mone od stwierdzone owulacji
    Powiedział że nie zaszkodzi mi ale owulacja ma być potwierdzona. Gin nie protestował i sam uważa że zaszlam dzięki heparynie.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze się dziela na tych którzy od testu i na tych którzy od owulacji i na tych co nie widzą w mutacjach nic złego dla ciąży. Ja miałam co cykl od kąd się starałam krwawienie od 9 dnia po owu do 2 dnia przed okresem w różnych dniach w zależności od cyklu. I uważam że to skutek tego że nie dochodziło do zagniezdzenia mój organizm wydalał zapłodniona komórkę
    . Jak się nie starałam nie miałam tych krwawien. A jak zaszlam i doszło do zagniezdzenia też ich nie było.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 22:27

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Lekarze się dziela na tych którzy od testu i na tych którzy od owulacji i na tych co nie widzą w mutacjach nic złego dla ciąży. Ja miałam co cykl od kąd się starałam krwawienie od 9 dnia po owu do 2 dnia przed okresem w różnych dniach w zależności od cyklu. I uważam że to skutek tego że nie dochodziło do zagniezdzenia mój organizm wydalał zapłodniona komórkę
    . Jak się nie starałam nie miałam tych krwawien. A jak zaszlam i doszło do zagniezdzenia też ich nie było.

    O podziale wiem.
    Dlatego zbieram opinie która opcja jest lepsza. Do tego u mnie starania co 3 mies. i przez 3 mies. więc na pewno co cykl nie będzie zalecenia.

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, nie wiem czy był tu już temat: magnez.

    Jaki zakupić, polecany ChelaMagB6 dla zmutowanych nie bardzo...

    Wspomożecie?

    bv5tg9v.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy był tu już temat: magnez.

    Jaki zakupić, polecany ChelaMagB6 dla zmutowanych nie bardzo...

    Wspomożecie?

    Mysza ja wczoraj szukałam najlepszej formy

    http://www.pepsieliot.com/najlepsze-i-najgorsze-formy-magnezu-ktore-mozesz-sobie-kupic/

    tutaj masz fajny artykuł.

    Ja kupiłam cytrynian magnezu z Solgara ( 1 tabletka 200mg)opakowanie 60 tab, zastanawiałam się też nad Magnez chelat tez z Solgara (1 tabletka 100 mg) opakowanie 100. Różnica w cenie niewielka.

    Ciężko jest kupić coś bez zwykłej b6.
    Dziewczyny pisały jeszcze o CYTRYNIAN MAGNEZU ze Swansona 225 mg opakowanie 120 sztuk.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 09:32

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy był tu już temat: magnez.

    Jaki zakupić, polecany ChelaMagB6 dla zmutowanych nie bardzo...

    Wspomożecie?

    Mysza, wczoraj Lipcowka o to pytała. Było kilka odpowiedzi.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie, piszę z pracy i nie miałam za bardzo czasu "cofać się" dzieki

    sylwia80 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selinko kupiłam ten b right. Nie będę już brała femibionu oraz b6. Tylko wezmę do tego b12 bo b right bardzo mało ma u siebie tej witaminy w składzie. Do tego wezmę oddzielnie D3 w kroplach, witaminę E i C oraz jod na tarczyce.

    Nie wiem już sama co z tym magnezem bo mi lekarz powiedział, ze nie jest wskazany eh:/

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Dziewczyny, nie wiem czy był tu już temat: magnez.

    Jaki zakupić, polecany ChelaMagB6 dla zmutowanych nie bardzo...

    Wspomożecie?
    Mnie koleżanka farmaceutka mówiła zawsze by kupować magnez w formie leku, nie suplementu, żeby tak mówić w aptece. Wtedy jest najlepsza forma i dawka
    Ja jednak magnezu nie biorę. Powinno się jakaś konkretna dawkę?

    Sarrrra ja nigdy takich krwawień czy plamien po owu nie miałam, więc chyba nie dochodziło nigdy do zapłodnienia. Mam za to po owu takie jakby mikro skurcze raz z prawej raz z lewej strony brzucha, czasem w pochwie je czuję. Takie dziwne laskoczace uczucie. Nie wiem skąd to się bierze oczy to normalne

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem obie wersje brania heparyny ale czy takie branie i odstawianie heparyny nie jest dla organizmu obciążające? Wiadomo, że trochę się człowiek stara o ciążę i włączanie kleksy co cykl na kilka dni a potem odstawianie chyba też nie jest obojętne?
    Sarrra a w immunologii coś Ci wyszło? Może steryd jeszcze powinnaś brać?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Wczoraj odebrałam wyniki badań i jestem heterozygotą c.677C>T.
    U mnie sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jestem w ciąży. Staraliśmy się o ciąże 14 miesięcy i dopiero po histeroskopii zaskoczyłam, niemniej jednak nie wierzyłam, że się uda więc kilka dni przed pozytywnym testem byliśmy w klinice leczenia niepłodności, gdzie zalecili własnie badanie homocysteiny i jeśli wyjdzie podwyższona to mutacji. I o zgrozo homocysteina wyszła 17 ( z tym że była badana po całym dniu jedzenia i w laboratorium, gdzie nawet pani mówiła mi że powinni przyjechać po próbkę w ciągu godziny a czasem trwa to dłużej, niewiem czy to mogło mieć wpływ). Więc wykonałam mutacje w piątek a w sobote dowiedziałam się że jestem w ciąży. Odrazu kupiłam metafolin i acard, natomiast clexane dwóch ginekologów zgodziło się przepisać dopiero gdy wyjdzie mutacja.. tak więc dziś zrobiłam zastrzyk pierwszy raz, jestem w 6 tygodniu, serduszko bije. Dziwne jest dla mnie to, że rok chodziłam do lekarzy i nikt nie kazał zrobić tych badań albo przynajmniej brać prewencyjnie metafolianu,ba nawet gdyby nie wizyta w poradni leczenia niepłodności(2 już, w pierwszej też nic takiego nie zalecili) to bym do dziś o tym nie wiedziała i nie miała najmniejszej szansy bo nawet od pozytywnego testu nie brałabym metafolianu. Ogólnie jestem dobrej myśli, ale zastanawiam się czy 6 tydzień to nie za późno na włączenie clexane i czy nie wystąpią jakieś wady przez to, że nie suplementowałam przed ciążą odpowiedniego kwasu. Niemniej jednak musze wierzyć, że będzie dobrze :) Czy Was też bolą przez chwile miejsca po zastrzyku clexane ? Czy macie jeszcze jakieś rady ? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    semi123 wrote:
    Witajcie dziewczyny. Wczoraj odebrałam wyniki badań i jestem heterozygotą c.677C>T.
    U mnie sytuacja jest o tyle skomplikowana, że jestem w ciąży. Staraliśmy się o ciąże 14 miesięcy i dopiero po histeroskopii zaskoczyłam, niemniej jednak nie wierzyłam, że się uda więc kilka dni przed pozytywnym testem byliśmy w klinice leczenia niepłodności, gdzie zalecili własnie badanie homocysteiny i jeśli wyjdzie podwyższona to mutacji. I o zgrozo homocysteina wyszła 17 ( z tym że była badana po całym dniu jedzenia i w laboratorium, gdzie nawet pani mówiła mi że powinni przyjechać po próbkę w ciągu godziny a czasem trwa to dłużej, niewiem czy to mogło mieć wpływ). Więc wykonałam mutacje w piątek a w sobote dowiedziałam się że jestem w ciąży. Odrazu kupiłam metafolin i acard, natomiast clexane dwóch ginekologów zgodziło się przepisać dopiero gdy wyjdzie mutacja.. tak więc dziś zrobiłam zastrzyk pierwszy raz, jestem w 6 tygodniu, serduszko bije. Dziwne jest dla mnie to, że rok chodziłam do lekarzy i nikt nie kazał zrobić tych badań albo przynajmniej brać prewencyjnie metafolianu,ba nawet gdyby nie wizyta w poradni leczenia niepłodności(2 już, w pierwszej też nic takiego nie zalecili) to bym do dziś o tym nie wiedziała i nie miała najmniejszej szansy bo nawet od pozytywnego testu nie brałabym metafolianu. Ogólnie jestem dobrej myśli, ale zastanawiam się czy 6 tydzień to nie za późno na włączenie clexane i czy nie wystąpią jakieś wady przez to, że nie suplementowałam przed ciążą odpowiedniego kwasu. Niemniej jednak musze wierzyć, że będzie dobrze :) Czy Was też bolą przez chwile miejsca po zastrzyku clexane ? Czy macie jeszcze jakieś rady ? :)

    Ja mam wrażenie, że lekarze przepisują coś a potem mają amnezję żeby powiedzieć aby sprawdzić czy lek działa...
    Gdybym sama nie zaczęła drążyć to bym o mutacjach nie wiedziała. Dla nich jest się tylko $$ chyba że trafi się na lekarza z powołaniem.

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Semi musi być dobrze!! :)

    Badania w kierunku mutacji najczęściej są zlecane w momencie nawykowych poronień. Dlatego do tego czasu nikt Ci ich nie kazał robić, mi je kazali zrobić też mimochodem, że może się kiedyś przydać.

    Żeby zbić homocysteinę powinnaś wprowadzić suplementację metylowymi witaminami z grupy B( dokładnie B2, B6, B12) i to w wysokich dawkach oraz całkowicie unikać zwykłych witamin z grupy B, także kwasu foliowego.

    Ja jak miałam podawaną clexane w szpitalu to miałam siniaki i obolały brzuch, jak robię sobie sama zastrzyki to zostaje mi tylko kropeczka po wkłuciu i nic nie boli.

    To że masz mutację MTHFR wcale nie znaczy, że masz problem z zakrzepicą.

    semi123 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • semi123 Koleżanka
    Postów: 84 19

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tak czasem bywa, ja mogę się jedynie cieszyć, że przez ten zbieg okoliczności mogłam włączyć chociaż metafolin i acard od pozytywnego testu a teraz clexane. Natomiast oczywiście jestem pełna obaw. Czy spotkałyście się z opinią, że przy heterozygocie pojedynczej nie trzeba clexane ? Ja tak, niemniej jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne.

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    semi123 wrote:
    Niestety tak czasem bywa, ja mogę się jedynie cieszyć, że przez ten zbieg okoliczności mogłam włączyć chociaż metafolin i acard od pozytywnego testu a teraz clexane. Natomiast oczywiście jestem pełna obaw. Czy spotkałyście się z opinią, że przy heterozygocie pojedynczej nie trzeba clexane ? Ja tak, niemniej jednak uważam, że lepiej dmuchać na zimne.
    Tak. Zdecydowanie. Zwłaszcza że Twoja odmiana odpowiada bardziej za wchłanianie kwasu niż krzepliwość. Ale rozumiem, że wolisz być na heparynie i nie podejmować ryzyka :)

    semi123 lubi tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Agacikowa Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Metafolin ma chyba zwykłą i metylowaną wersję, więc jeśli masz mutację, to lepiej nie zażywaj pól na pół. O jakim badaniu za 550 zł mówicie? :)

    Agacikowa
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi mówiła o łącznym koszcie badań:

    -antykoagulant toczniowy
    -antytrombina III
    -białko C i S
    -ANA1
    -ANA2
    -i te przeciwciała przeciwkardiolipinowe igG i IgM.
    - no i tradycyjnie homocysteina, kwas foliowy, witamina b12

    qdkk6iye60nsfj4p.png
‹‹ 90 91 92 93 94 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ