X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Tak, rozumiem że ANA i zespół to coś innego w sensie samego wyniku.

    Tylko dlaczego podpisany jest pakiet który robiłam na testdna jako "Pakiet trombofilia wrodzona"?
    http://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/

    Jak dobrze się domyślam, to wszystko prowadzi do jednej diagnozy i chodziło mi o to, czy warto robić dodatkowo te badania jeszcze skoro mam już potwierdzone mutacje. Które badanie daje wiarygodniejszy wynik, skoro genetyczne już wszystko potwierdziło. Po co w takim razie robić tą resztę?
    Chcę się dowiedzieć, bo jutro ostatni raz się widzę z gin przed wyjazdem i jeszcze bym mogła czegoś się nowego nauczyć. Czy te badania coś jeszcze pokażą innego niż genetyczne.
    Ja jeszcze ich nie robiłam, więc aż tak nie wytłumaczę. Może dziewczyny pomogą.

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Tak, rozumiem że ANA i zespół to coś innego w sensie samego wyniku.

    Tylko dlaczego podpisany jest pakiet który robiłam na testdna jako "Pakiet trombofilia wrodzona"?
    http://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/

    Jak dobrze się domyślam, to wszystko prowadzi do jednej diagnozy i chodziło mi o to, czy warto robić dodatkowo te badania jeszcze skoro mam już potwierdzone mutacje. Które badanie daje wiarygodniejszy wynik, skoro genetyczne już wszystko potwierdziło. Po co w takim razie robić tą resztę?
    Chcę się dowiedzieć, bo jutro ostatni raz się widzę z gin przed wyjazdem i jeszcze bym mogła czegoś się nowego nauczyć. Czy te badania coś jeszcze pokażą innego niż genetyczne.

    bo to, że masz mutacje wcale nie oznacza, że na 100% masz trombofilię. wskazuje, że masz do tego większe predyspozycje.

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli warto. Spiszę sobie wszystko i jutro zrobię ;)

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Czyli warto. Spiszę sobie wszystko i jutro zrobię ;)
    ostrzegam, że prywatnie dość kosztowne, ja robiłam w diagnostyce i wyszło ok 550 zl :(

    a tak na pocieszenie dodam, że dobrze że nie masz V-leiden i czynnik vr -to one bardziej wskazują na trombofilię. MTHFR to generalnie złe przyswajanie kwasu foliowego i witaminy z grupy B, PAI- gerneralnie może "utrudniać" implantację zarodka-na to się acard przyjmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 15:34

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam dzisiaj gin przy odbiorze wyników histopatologicznych po HSK i powiedziała właśnie to co wiedziałam już- Acard, heparyna, foliany. Jutro dostanę zaświadczenia na wizycie i będę się leczyć.
    Widzę, że jako jedna z nielicznych ma pojęcie o mutacjach i to bardzo dobrze. Ale chyba wiek przemawia za tym, bo młoda i się jeszcze szkoli. Te starsze ginki co do nich chodziłam to całkiem inne podejście...

    Przeliczę sobie co ile kosztuje, bo też robię w Diagnostyce. A 550zł to dla mnie jakoś tak "normalnie" :D Ostatnio już tyle badań wrzucam, że 3 cyfrowe sumy mnie nie przerażają. A jeszcze w środę czeka mnie 2dc i wyniki ponowne, więc się zastanawiam co sobie darować z tej trombofilii. Poza tym, jeśli trzeba będzie czekać kilka dni, to nawet nie ma co szykować się na to na wizytę, bo na popołudnie nie przyjdą. Zaraz sprawdzę co i ile się czeka i podejmę decyzję.

    Któreś badanie zrobić na pewno a któreś pominąć?

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Spotkałam dzisiaj gin przy odbiorze wyników histopatologicznych po HSK i powiedziała właśnie to co wiedziałam już- Acard, heparyna, foliany. Jutro dostanę zaświadczenia na wizycie i będę się leczyć.
    Widzę, że jako jedna z nielicznych ma pojęcie o mutacjach i to bardzo dobrze. Ale chyba wiek przemawia za tym, bo młoda i się jeszcze szkoli. Te starsze ginki co do nich chodziłam to całkiem inne podejście...

    Przeliczę sobie co ile kosztuje, bo też robię w Diagnostyce. A 550zł to dla mnie jakoś tak "normalnie" :D Ostatnio już tyle badań wrzucam, że 3 cyfrowe sumy mnie nie przerażają. A jeszcze w środę czeka mnie 2dc i wyniki ponowne, więc się zastanawiam co sobie darować z tej trombofilii. Poza tym, jeśli trzeba będzie czekać kilka dni, to nawet nie ma co szykować się na to na wizytę, bo na popołudnie nie przyjdą. Zaraz sprawdzę co i ile się czeka i podejmę decyzję.

    Któreś badanie zrobić na pewno a któreś pominąć?
    ANA2 chyba możesz zrobić dopiero wtedy gdy ANA1 wyjdzie zle.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka masz homocysteine bo nie wiem czy pisałaś ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    A jaka masz homocysteine bo nie wiem czy pisałaś ?
    Prawie 18 a kwas ledwo 7/8.

    O ANA 2 słyszałam, że się robi po ANA1, ale na jutro tylko by było Antytrombina III i Białko C, aktywność więc poczekam co gin powie i dopiero zrobię.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Prawie 18 a kwas ledwo 7/8.

    O ANA 2 słyszałam, że się robi po ANA1, ale na jutro tylko by było Antytrombina III i Białko C, aktywność więc poczekam co gin powie i dopiero zrobię.

    No to masz co zbijać:))

    Ja z 14 startowałam i od dłuższego czasu utrzymuje na poziomie miedzy 6 a 7.
    A czy aby na pewno homocysteine robiłaś w labo gdzie na miejscu odwirowuja ? Żeby ten Twój wynik nie był przypadkiem zakłamany ? Ja przez te ostatnie dwa lata nauczyłam się żeby homocysteine robić tylko w labo w którym na miejscu badają.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2017, 17:03

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia80 wrote:
    No to masz co zbijać:))

    Ja z 14 startowałam i od dłuższego czasu utrzymuje na poziomie miedzy 6 a 7.
    A czy aby na pewno homocysteine robiłaś w labo gdzie na miejscu odwirowuja ? Żeby ten Twój wynik nie był przypadkiem zakłamany ? Ja przez te ostatnie dwa lata nauczyłam się żeby homocysteine robić tylko w labo w którym na miejscu badają.

    Nie, ale nie mam jak na razie możliwości zrobienia w laboratorium na miejscu.
    Muszę wrócić do Szczecina i tam robię w szpitalu a oni wszystko mają od razu do analizy. Teraz niestety się nie da. Ale mimo wszystko wyszło dużo, więc i tak trzeba zbić i tak. Na pewno będę powtarzać, więc będę z wynikami na bieżąco. Nie zostawię teraz tego.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Nie, ale nie mam jak na razie możliwości zrobienia w laboratorium na miejscu.
    Muszę wrócić do Szczecina i tam robię w szpitalu a oni wszystko mają od razu do analizy. Teraz niestety się nie da. Ale mimo wszystko wyszło dużo, więc i tak trzeba zbić i tak. Na pewno będę powtarzać, więc będę z wynikami na bieżąco. Nie zostawię teraz tego.

    To moim zdaniem ta Twoja Homocysteina jest zawyżona. Następnym razem zrób w labo bo szkoda kasy na niewiarygodny wynik.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fortuny nie kosztuje a mam kartę stałego klienta i rabat :D Już tyle wydaję, że nie kontroluję :D

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Fortuny nie kosztuje a mam kartę stałego klienta i rabat :D Już tyle wydaję, że nie kontroluję :D

    Ja tez. Ale mimo wszystko po co Ci zakłamany wynik. Zrobisz jak zechcesz, ja tylko się dziele swoim doświadczeniem.

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co się dzieje jak znajduje się mutacje u facetów?

  • marczolinio Ekspertka
    Postów: 133 81

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Dawno mnie tu nie było, ale podczytuje regularnie :)

    Dziś byłam u gina i kazal mi brać acard jeszcze do 20 tygodnia. A potem mam przejść na clexane. Mam mutacje hetero i jestem w sumie zdziwiona, że mi gin zalecił clexane. Nie robilam innych badań pod kątem krzepliwości. Nie widziałam też, żeby któraś z dziewczyn na forum miala takie zalecenia. Ale to pierwszy lekarz, na którego trafilam, ktory ma jakiekolwiek pojęcie o mutacji, więc mu zaufam.

    A jak myślicie, czy brać dalej metyle czy poprzestać na wit prenatalnych? Lekarz mówił, ze w 2 trym nie ma sensu brać juz wit z grupy B.

    MTHFR C677t heterozygota, IO
    Córeczka ur. 17.01.2015
    2 Aniołki [*] 06.2016 i 03.2017 - 13 tc
    2nn3e6hh4f4v9n7y.png
  • Sylviah Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej

    Prośba o pomoc w interpretacji wyniku. Robiłam badania genetyczne pod kątem mutacji i wyszły mi następujące wyniki:

    MTHFR A1298C nieprawidłowy homozygota

    PAI1 nieprawidłowy homozygota

    czynnik Vr H1299R heterozygota nieprawidłowy.

    Pozostałe które badałam czyli czynnik V Leiden, Mthfr C677T oraz Protrombina Czynnik II G20210A są prawidłowe.

    Wiem że muszę skonsultować to jeszcze z lekarzem, ale chciałam zapytać co to dla mnie oznacza? Staram się o dziecko od 4 mcy, biorę póki co zwykły kwas foliowy. No i co z PAI oraz czynnikiem Vr?

    MTHFR 1298A C homozygota
    PAI-1 4G homozygota
    Czynnik V R2 heterozygota
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylviah tak jak pisała czarnaiwi pasowałoby rozszerzyć diagnostykę trombofilii o dodatkowe badania

    czarnaiwi wrote:
    ja miałam zrobić takie badania:
    -antykoagulant toczniowy
    -antytrombina III
    -białko C i S
    -ANA1
    -ANA2
    -i te przeciwciała przeciwkardiolipinowe igG i IgM.
    - no i tradycyjnie homocysteina, kwas foliowy, witamina b12

    W praktyce powinnaś przyjmować acard na lepsze ukrwienie, i od pozytywnej Bety clexane. Dobrze by było żebyś poszła do hematologa który Cię pokieruje i wystawi zaświadczenie na refundację heparyny.

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sylviah Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    Sylviah tak jak pisała czarnaiwi pasowałoby rozszerzyć diagnostykę trombofilii o dodatkowe badania




    W praktyce powinnaś przyjmować acard na lepsze ukrwienie, i od pozytywnej Bety clexane. Dobrze by było żebyś poszła do hematologa który Cię pokieruje i wystawi zaświadczenie na refundację heparyny.


    Dziękuję za info lipcowka86.
    Jutro zapiszę się na wizytę do hematologa, zobaczymy co powie.

    MTHFR 1298A C homozygota
    PAI-1 4G homozygota
    Czynnik V R2 heterozygota
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2974 2033

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak będzie najlepiej, szkoda wydawać ok 550 zł na badania które mogą się okazać niepotrzebne.
    Daj znać co się dowiesz :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylviah wrote:
    Dziękuję za info lipcowka86.
    Jutro zapiszę się na wizytę do hematologa, zobaczymy co powie.
    A ja uważam że można wziąć heparyne od owulacji 3 dzień
    Ja tylko dzięki temu zaszlam. Acard mi nie pomogl. Poronilam komórkę przed zagniezdzeniem a na pewno doszło do zapłodnienia.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ