X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MTHFR - mutacje
Odpowiedz

MTHFR - mutacje

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na weekend odstawiam witaminy i pójdę w poniedziałek zbadać ich poziom. Zobaczymy jak sprawa wygląda.
    Mnie lekarze nie kazali badać ani Ana ani p.cial kardiolipinowych komórek NK, tylko kariotypy. Myślicie że jest sens bym badała te Ana i NK? Moje mutacje są jedna w hetero a drugą homo i ponoć to jest jedno z lepszych ułożeń

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ja na weekend odstawiam witaminy i pójdę w poniedziałek zbadać ich poziom. Zobaczymy jak sprawa wygląda.
    Mnie lekarze nie kazali badać ani Ana ani p.cial kardiolipinowych komórek NK, tylko kariotypy. Myślicie że jest sens bym badała te Ana i NK? Moje mutacje są jedna w hetero a drugą homo i ponoć to jest jedno z lepszych ułożeń

    ANA, komórki NK to już immunologia czyli przeciwciała, jak są dodatnie to jest konieczne leczenie min podawanie sterydu. Warto zbadać niezależnie od wyników mutacji.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    ANA, komórki NK to już immunologia czyli przeciwciała, jak są dodatnie to jest konieczne leczenie min podawanie sterydu. Warto zbadać niezależnie od wyników mutacji.
    Dzięki :)
    Czy w takim razie najpierw robi się ana1 czy od razu cały pakiet? Wiesz czy długo się czeka na wynik?

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różne są szkoły, jedni robią ANA1 a jak wyjdzie pozytywny wynik to dopiero robią ANA2.
    Ja dostałam zalecenie od lekarza odrazu zrobić ANA2.
    Na wyniki czeka się 10-14 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 13:57

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj usiadłam i pospisywałam sobie na dzisiejszą wizytę te badania.
    To są z Diagnostyki- nazwa, nr ten ich katalogowy czy jakoś tak, cena i czas oczekiwania na wynik.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e174d7dac711.jpg

  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1003 wrote:
    Ja wczoraj usiadłam i pospisywałam sobie na dzisiejszą wizytę te badania.
    To są z Diagnostyki- nazwa, nr ten ich katalogowy czy jakoś tak, cena i czas oczekiwania na wynik.

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/e174d7dac711.jpg
    to od razu sprostuje czas oczekiwania bo też robiłam w diagnostyce..
    antykoagulant toczniowy-następnego dnia
    a pozostałe miałam po 3 dniach.

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A macie pełny cennik gdzieś ??
    Mogę prosić jakiegoś linka albo coś ??

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zdjęcia cennika. Bo np. robię w Oławie- pododdział Wrocka i tylko tam wisi info o cenach... w Szczecinie dowiadujesz się z paragonu :/

    Jak chcecie to wrzucę zdjęcia w link i sobie popatrzycie. Tylko wieczorem jak wrócę od gin. Mam w sumie chyba cały cennik obstrykany.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    to od razu sprostuje czas oczekiwania bo też robiłam w diagnostyce..
    antykoagulant toczniowy-następnego dnia
    a pozostałe miałam po 3 dniach.

    Dobrze wiedzieć ;) w sumie te dni na cenniku to u mnie się też ie sprawdzały. Wszystko tego samego dnia miałam wcześniej oprócz SGHB.

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ceny przypadkiem się nie różnią w zależności od miasta ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może się różnią, ale akurat to co robię co miesiąc jest identyczne. Jedynie w Oławie pobierają 3.80 za pobranie materiału... a mam kartę to zawsze te 5% płacę mniej.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Rozumiem obie wersje brania heparyny ale czy takie branie i odstawianie heparyny nie jest dla organizmu obciążające? Wiadomo, że trochę się człowiek stara o ciążę i włączanie kleksy co cykl na kilka dni a potem odstawianie chyba też nie jest obojętne?
    Sarrra a w immunologii coś Ci wyszło? Może steryd jeszcze powinnaś brać?[/QUOTE





    robiłam nk i pochodne. Nk wyszło 9.8 proc czyli na granicy. Robiłam w 9 dniu po owulacji po której zaszlam w ciazy. Stosunek cd4 do cd 8 wyszedł 1.65 podobno powinno być 1.2. Ana 1 i 2 wyszedł dobrze . Białko c dobrze białko s poniżej normy ale brałam wtedy już heparyne 0.4 . Homocystejna 10.6 więc do obniżenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 17:33

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po konsultacji.
    Gin dodatkowo zaleciła mi:
    - antykoagulant toczniowy,
    - P/c p. kardiolipinie IgG i IgM
    - Beta-2 mikroglobulina
    - przeciwciała antyfosfolipidowe.

    Czy może mi ktoś powiedzieć, jak te przeciwciała antyfosfolipidowe się "inaczej" nazywają? Nie mogę znaleźć takiej pozycji w katalogi Diagnostyki.

  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm mój gin nie zlecił mi zespołu czyli tych wszystkich badań bo stwierdził że nawet gdy wyjdzie to i tak na to jest tylko heparyna

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jutro wybieram do Diagnostyki i na razie wypisałam sobie do zrobienia:
    - kwas foliowy,
    - B12,
    Homocysteinę daruję i zrobię w labo z labo na miejscu ;) I startuję z metylami już na pełną parę.

    Ze względu na moje nasilone przykurcze palców, skurcze mięśni i drętwienie kończyn średnio 5x w ciągu godziny, chcę zrobić:

    - antykoagulant toczniowy,
    - antytrimbina III,
    - białko C,
    - beta- 2 mikroglobuina

    Jest sens? Mam hematologa 30go i endo 31go i te wyniki byłyby jeszcze na wizytę. A resztę zrobię potem i będę czekać na nie i na kolejną wizytę.


    A i po wizycie: nie dostałam żadnego zaświadczenia... mam się zgłaszać do jakiegoś gina po pozytywnym teście i ma wypisać heparynę. Acard też od pozytywnego testu, ale spróbuję od skończonej kolejnej @.
    I liczę, że może hematolog przy tych wynikach i jak coś wyjdzie, to będzie skłonny dać zaświadczenie na refundację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 21:58

  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Hmmm mój gin nie zlecił mi zespołu czyli tych wszystkich badań bo stwierdził że nawet gdy wyjdzie to i tak na to jest tylko heparyna
    Zgoda poza tym ze na cześć są sterydy.

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A myślałaś o reumatologu? Kurcze przy takich skurczach to wyjdzie coś z zespołu antyfosfolipidowego. Mówił Ci jak sobie z tym radzić? Abstrahując od starań?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 22:05

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hopeless wrote:
    Zgoda poza tym ze na cześć są sterydy.
    Na prawdę na cześć są sterydy ? Kurcze mi powiedział że tylko heparyna. Ech zwariować można. Dobrze ze mam w czw za tydzień wizytę u ginekologa co też w immunologii siedzi może też to sprawdzę. Mam nadzieję że 10 dni po poronieniu nie będzie za późno na te wszystkie badania...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 sierpnia 2017, 22:07

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    A myślałaś o reumatologu? Kurcze przy takich skurczach to wyjdzie coś z zespołu antyfosfolipidowego. Mówił Ci jak sobie z tym radzić? Abstrahując od starań?


    Powiem tak, rok temu po usunięciu tarczycy, zauważyłam coraz częstsze skurcze. Drętwienia kończyn. Ale jakoś nie zwracałam na to uwagi. Żyłam dalej.
    Dostawałam po wyjściu ze szpitala przez 10 dni heparynę w domu.

    2 tyg. temu, po histero, heparynę dostałam tylko w szpitalu, czyli dzień przed zabiegiem, w dniu zabiegu i dzień po. Chyba 2x dziennie było jak dobrze pamiętam. W domu nic nie kazali wstrzykiwać.

    Od przynajmniej tygodnia, nie poznaję swojego ciała. Drętwienia kończyn się nasiliły. Nawet nie muszę mieć niczego zgiętego, zaczyna się od palców i idzie w stronę łokcia. Nogi tak samo.
    Dochodzi do tego, że nie potrafię trzymać telefonu i pisać, bo wygina mi palce, albo zaczynają się ruszać, drgać, czuję się jakbym miała popękane żyłki w rękach w środku i się podskórne siniaki robiły. Do siniaków też mam mega skłonności...
    W stopach jest też ostatnio strasznie... "chodziłabym" całą noc bo palce mam wrażenie same się podkurczają. Jadę autem to zaciskam sama paluchy, bo czuję że jak są "lużno" to noga mi na pedale tańczy...

    Nie wiem jak to inaczej opisać, ale drugi zabieg i widzę znowu problem. A przy PAI wiadomo zakrzepica, zatory... boję się, że coś się dzieje i nie zareaguję o czasie :( A już ostatnio nie panuję nad ciałem przez to...
    Gin kazała pić magnez... biorę w tabletkach od tarczycy i nic to nie daje, chociaż jest on w normie. Żelazo 73/ 37-145... nie wiem czy za mało czy ok. Ale też kazała coś brać...

  • sylwia80 Autorytet
    Postów: 3207 707

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaka masz ferrytyne ?

    MTHFR 1298A - C homozygota,IO,PCO, NK 12,7%, KIR AA, Jajowody drożne, AMH 4.3.
‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ