X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną nie rozwijajace sie komorki
Odpowiedz

nie rozwijajace sie komorki

Oceń ten wątek:
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1363 1637

    Wysłany: 30 lipca 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny mowia, warto pochodzic do innych lekarzy i porobic dodatkowe badania i tez konsultacje. A moze najwyzej zostac przy Invicie na same juz procedury, bo jednak logistyka tez jest wazna.
    Warto moze tez podpytac o innych lekarzy w tej klinice. Moze trafisz na kogos o wiekszym zrozumieniu problemu (i nie ma co sie przejmowac, ze chcesz zmienic lekarza - placisz to wymagasz :)

    Mysle, ze pierwsze podejscie do stymulacji zawsze jest troche na szybko. To jest takie sprawdzenie czy zaskoczy czy nie. Lekarze rzadko robia jakies bardzo specjalistyczne badania za pierwszym razem, bo jest jakas tam czesc par gdzie nie ma wiekszyc problemow i udaje sie od razu.
    Ale pierwszy raz juz masz za soba i teraz z tym forum wiesz jak masz dzialac dalej :)

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • agrafka Koleżanka
    Postów: 63 13

    Wysłany: 2 sierpnia 2020, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina2666 wiem, że to wszystko trudne, pamiętam swoje pierwsze nieudane podejście do ivf i te wszystkie emocje i ogromny mętlik. Zaczęłabym od tego, o czym dziewczyny tutaj wspomniały: rozszerz na własną rękę diagnostykę, umów się na wizytę do immunologa. Polecam dr Paśnika, jest bardzo konkretny, na miejscu jest laboratorium w którym możesz wykonać od razu wszystkie badania, jak masz jakieś pytania pisz na prv :)
    No i najważniejsze - nie poddawaj się :) U wielu dziewczyn jest ok za drugą próbą, po wprowadzeniu jakiś drobnych modyfikacji. Sama mam za sobą już długą drogę, finalnie 4 procedury i zero zarodków, raz jest lepiej, raz gorzej, ale działam i ciągle kombinuję co tu można jeszcze poprawić/zmienić :)

    Virginia lubi tę wiadomość

    1 x IUI
    4 x ICSI
    słabe komórki, PCOS, IO, MTHFR, PAI-1 4G/5G
  • Paulina2666 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    Mój problem to dosyć słabe komórki jajowe (13 oocytów, 3 komórki dojrzałe, 3 niedojrzałe, w tym 2 komórki od razu zdegenerowały, a z 4 zapłodnionych 3 zarodki zdegenerowały 1 dobie. ostatecznie 1 zarodek).
    Lekarka zarekomendowała takie witaminy:
    *Proxeed Women - 1 saszetka dziennie
    *l-karnityna - 1000 mg dziennie
    *koenzym Q10 - 100 mg dziennie

    Polecałyście mi wcześniej koenzym Q10, ale w wersji ubichinol. Niestety w aptece nie wiedzieli o co mi chodzi i sprzedali coś takiego: https://www.ceneo.pl/78056023.


    Powiedzcie mi, co jeszcze warto brać, żeby wzmocnić komórki jajowe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina2666 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Mój problem to dosyć słabe komórki jajowe (13 oocytów, 3 komórki dojrzałe, 3 niedojrzałe, w tym 2 komórki od razu zdegenerowały, a z 4 zapłodnionych 3 zarodki zdegenerowały 1 dobie. ostatecznie 1 zarodek).
    Lekarka zarekomendowała takie witaminy:
    *Proxeed Women - 1 saszetka dziennie
    *l-karnityna - 1000 mg dziennie
    *koenzym Q10 - 100 mg dziennie

    Polecałyście mi wcześniej koenzym Q10, ale w wersji ubichinol. Niestety w aptece nie wiedzieli o co mi chodzi i sprzedali coś takiego: https://www.ceneo.pl/78056023.


    Powiedzcie mi, co jeszcze warto brać, żeby wzmocnić komórki jajowe?

    Ja brałam ovarin, Wit d i koenzym Q10 i kwas foliowy choć chyba był w ovarinie. Komórki miałam niby lepsze niż za za 1 i 2 ivf. Mój obecny lekarz twierdzi,że można sobie darować suplementy i wydać to 150 zł czy tam 100 na inne rzeczy...

    Co lekarz,to inna opinia ... Ja już nic nie wiem po 3 procedurach. Obecnie biorę tylko 1 lek na endometrioze i tyle. Mam dość. Po 3 procedurach i tych lekarz urósł mi tylko naczyniak na wątrobie i to było dokładnie w okresie leczniczych starań,bo przed miałam badania i nic takiego nie było . O naczyniaku dowiedziałam się dopiero w szpitalu leżąc z hiperka po 3 punkcji i transferze

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina2666 wrote:
    Hej dziewczyny.
    Mój problem to dosyć słabe komórki jajowe (13 oocytów, 3 komórki dojrzałe, 3 niedojrzałe, w tym 2 komórki od razu zdegenerowały, a z 4 zapłodnionych 3 zarodki zdegenerowały 1 dobie. ostatecznie 1 zarodek).
    Lekarka zarekomendowała takie witaminy:
    *Proxeed Women - 1 saszetka dziennie
    *l-karnityna - 1000 mg dziennie
    *koenzym Q10 - 100 mg dziennie

    Polecałyście mi wcześniej koenzym Q10, ale w wersji ubichinol. Niestety w aptece nie wiedzieli o co mi chodzi i sprzedali coś takiego: https://www.ceneo.pl/78056023.


    Powiedzcie mi, co jeszcze warto brać, żeby wzmocnić komórki jajowe?

    Wiesz co, ja też jak prosiłam w aptece o Ubichinol to ku mojemu zdziwieniu nie wiedzieli o co kaman. Przekopałam forum i niektóre dziewczyny piszą, żeby brać taki zwykły Q10, że też się dobrze wchłania, a różni się jedynie ceną, bo Ubichinol znacznie jest droższy. Ja biorę dawkę 200mg dziennie. Także śmiało bierz.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray, jest różnica w kwestii wchłanialności. Forma aktywna i nieaktywna. Przez rok brałam zwykły i nie było efektów. A potem ktoś mi podpowiedział, żeby zmienić formę na aktywną i były efekty. Dawki nie zmieniłam. Także na moim przykładzie była różnica. A takie rzeczy najlepiej kupować przez internet.

    Ewuszek lubi tę wiadomość

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Sunray, jest różnica w kwestii wchłanialności. Forma aktywna i nieaktywna. Przez rok brałam zwykły i nie było efektów. A potem ktoś mi podpowiedział, żeby zmienić formę na aktywną i były efekty. Dawki nie zmieniłam. Także na moim przykładzie była różnica. A takie rzeczy najlepiej kupować przez internet.

    A jakie dawki brałaś?

    Ja prawdopodobnie wyczytałam o tym z wątku o niskim AMH, bo stamtąd też dowiedziałam się większości suplementów, które biorę. W każdym bądź razie wiele dziewczyn z wątku niskiego AMHteż udało się zaciążyć z Q10. O efekcie na sobie na razie nie mogę napisać, ale przy drugim podejściu do którego brałam Q10 było lepiej niż za pierwszym razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2020, 15:09

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A jakie dawki brałaś?

    200 mg.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Paulina2666 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    200 mg.

    Czytałam Twojego posta sprzed jakiegoś czasu, w którym rozpisałaś poszczególne witaminy jakie brałaś. Możesz mi dokładnie napisać jaki produkt brałaś? Najlepiej jakbyś podała jakiegoś linka. No i jeżeli możesz to powiedz, który koenzym brałaś. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    200 mg.

    To duża dawka. Teraz biorę taką. Ja brałam przy drugiej próbie tylko 60mg.

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1363 1637

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie lekarz zalecal 200mg Q10.

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
  • Krąsi Autorytet
    Postów: 1437 1001

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina2666 wrote:
    Możesz mi dokładnie napisać jaki produkt brałaś? Najlepiej jakbyś podała jakiegoś linka. No i jeżeli możesz to powiedz, który koenzym brałaś. Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

    Za 1.razem zwykły, za 2.razem aktywny.

    Nie pamiętam jaki produkt, skończyłam go przyjmować kilka dni przed szczęśliwym transferem. Zapewne coś z solgara lub swansona. Tych supli kupowałam najwięcej.

    ona: schorzenia reumatoidalne, p/c p-plemnikowe 1:10, hiperprolakt. czynnościowa, MTHFR A1298C - homo, PAI 4G/5G - hetero, KIR Bx, brak: 2DS2, 2DS3, HLA-C - C1, IL 10 poniżej normy, IL 4 w dolnych granicach normy, po szczepieniach limfocytami Męża
    musi mieć plan działania, inaczej wpada w depresję, póki ma plan - ma siłę walczyć dalej;

    on: p/c p-plemnikowe 1:100, obniżone parametry nasienia, hipogonadyzm hipogonadotropowy, CTFR: F508del - hetero, HLA-C - C1/C2;
    leniwiec, przyparty do muru - walczy;

    1. ICSI - nieudane;
    2. PICSI: 24.10.2020 Malineczka jest po drugiej stronie brzuszka :)
  • Paulina2666 Koleżanka
    Postów: 37 3

    Wysłany: 3 sierpnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krąsi wrote:
    Za 1.razem zwykły, za 2.razem aktywny.

    Nie pamiętam jaki produkt, skończyłam go przyjmować kilka dni przed szczęśliwym transferem. Zapewne coś z solgara lub swansona. Tych supli kupowałam najwięcej.


    A jeżeli chodzi o suplementy to co brałas? Jakiś jeden duży zbiorczy zestaw witamin, czy po prostu każde witaminy kupowałaś osobno?

  • Żabka Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    Ja brałam ovarin, Wit d i koenzym Q10 i kwas foliowy choć chyba był w ovarinie. Komórki miałam niby lepsze niż za za 1 i 2 ivf. Mój obecny lekarz twierdzi,że można sobie darować suplementy i wydać to 150 zł czy tam 100 na inne rzeczy...

    Co lekarz,to inna opinia ... Ja już nic nie wiem po 3 procedurach. Obecnie biorę tylko 1 lek na endometrioze i tyle. Mam dość. Po 3 procedurach i tych lekarz urósł mi tylko naczyniak na wątrobie i to było dokładnie w okresie leczniczych starań,bo przed miałam badania i nic takiego nie było . O naczyniaku dowiedziałam się dopiero w szpitalu leżąc z hiperka po 3 punkcji i transferze

    Mój lekarz też twierdzi, że nie ma co przesadzać. Przygotowuję się do II procedury i 2 mce biorę Dhea 50mg, ale to można brać tylko po wcześniejszym sprawdzeniu poziomu we krwi.
    Sama dołożyłam do tego koenzym q10 i l-karnitynę bo przekonuje mnie to co dziewczyny piszą na forum - że każdy suplement działa dopiero po czasie.

    Przy okazji - czym byłyście stymulowane przy nieudanym podejściu?

    U mnie był gonapeptyl+menopur i z tego co mówi lekarz - teraz będzie to samo.

    Zocha lubi tę wiadomość

    01.2020 IUI
    06.2020 ICSI, Famsi, brak zarodków
    09.2020 ICSI, Famsi, 3 ❄
    10.2020 ICSI, Famsi, 2 ❄, faza lutealna
    4xFET nieudany po PGD, w tym poronienia 1x7tc i 1x8tc [*]

    Zmiana kliniki
    07.2022 ICSI, 3❄
    10.2022 FET, ❤️🤰🏼-> 24.06.2023👶🏻

    37l, AMH ok, kariotypy ok, HSG ok, test ERA/biopsja endo ok, histeroskopia ok, immunologia ok, MTHFR, PAI, endometrioza
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2523 3383

    Wysłany: 9 sierpnia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka wrote:
    Mój lekarz też twierdzi, że nie ma co przesadzać. Przygotowuję się do II procedury i 2 mce biorę Dhea 50mg, ale to można brać tylko po wcześniejszym sprawdzeniu poziomu we krwi.
    Sama dołożyłam do tego koenzym q10 i l-karnitynę bo przekonuje mnie to co dziewczyny piszą na forum - że każdy suplement działa dopiero po czasie.

    Przy okazji - czym byłyście stymulowane przy nieudanym podejściu?

    U mnie był gonapeptyl+menopur i z tego co mówi lekarz - teraz będzie to samo.

    Ja dwie procedury miałam długi protokół
    gonapeptyl+menopur nieudane trzecia procedura krótki ovaleap + menopur jeszcze jestem przed transferem z doświadczenia powiem tylko że żałuję że zdecydowalam się na ten sam schemat drugi raz na twoim miejscu porozmawiałbym z lekarzem skoro ten schemat się nie sprawdził może warto coś zmienić ?

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Żabka Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Ja dwie procedury miałam długi protokół
    gonapeptyl+menopur nieudane trzecia procedura krótki ovaleap + menopur jeszcze jestem przed transferem z doświadczenia powiem tylko że żałuję że zdecydowalam się na ten sam schemat drugi raz na twoim miejscu porozmawiałbym z lekarzem skoro ten schemat się nie sprawdził może warto coś zmienić ?

    Ewuszek - dzięki za odp. Też nie jestem przekonana. Jeśli nie zdecydujemy się na ewentualny świeży transfer to lekarz być może da inny zestaw, choć z reguły klinika stymuluje schematem gonapeptyl+menopur. Drugie podejście mamy w tej samej klinice, ale jeśli efekt będzie znów taki sobie to szukamy miejsca z bardziej indywidualnym podejściem.

    Poza tym chętnie spróbowałabym krótkiego protokołu bo długi trwał dla mnie wieczność (od 14 d.c. juz miałam gonapeptyl, w sumie ponad 3 tyg kucia).

    01.2020 IUI
    06.2020 ICSI, Famsi, brak zarodków
    09.2020 ICSI, Famsi, 3 ❄
    10.2020 ICSI, Famsi, 2 ❄, faza lutealna
    4xFET nieudany po PGD, w tym poronienia 1x7tc i 1x8tc [*]

    Zmiana kliniki
    07.2022 ICSI, 3❄
    10.2022 FET, ❤️🤰🏼-> 24.06.2023👶🏻

    37l, AMH ok, kariotypy ok, HSG ok, test ERA/biopsja endo ok, histeroskopia ok, immunologia ok, MTHFR, PAI, endometrioza
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2523 3383

    Wysłany: 11 sierpnia 2020, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka wrote:
    Ewuszek - dzięki za odp. Też nie jestem przekonana. Jeśli nie zdecydujemy się na ewentualny świeży transfer to lekarz być może da inny zestaw, choć z reguły klinika stymuluje schematem gonapeptyl+menopur. Drugie podejście mamy w tej samej klinice, ale jeśli efekt będzie znów taki sobie to szukamy miejsca z bardziej indywidualnym podejściem.

    Poza tym chętnie spróbowałabym krótkiego protokołu bo długi trwał dla mnie wieczność (od 14 d.c. juz miałam gonapeptyl, w sumie ponad 3 tyg kucia).

    Pewnie leczysz się w invicta 🙂 ja też tam miałam dwa pierwsze protokoły oni leczą schematami

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
  • Żabka Koleżanka
    Postów: 56 9

    Wysłany: 12 sierpnia 2020, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewuszek wrote:
    Pewnie leczysz się w invicta 🙂 ja też tam miałam dwa pierwsze protokoły oni leczą schematami

    Dokładnie. A na którą klinikę zmieniłaś? Ciekawa jestem jak wygląda podejście do pacjenta gdzieś indziej.

    01.2020 IUI
    06.2020 ICSI, Famsi, brak zarodków
    09.2020 ICSI, Famsi, 3 ❄
    10.2020 ICSI, Famsi, 2 ❄, faza lutealna
    4xFET nieudany po PGD, w tym poronienia 1x7tc i 1x8tc [*]

    Zmiana kliniki
    07.2022 ICSI, 3❄
    10.2022 FET, ❤️🤰🏼-> 24.06.2023👶🏻

    37l, AMH ok, kariotypy ok, HSG ok, test ERA/biopsja endo ok, histeroskopia ok, immunologia ok, MTHFR, PAI, endometrioza
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1430 857

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka wrote:
    Dokładnie. A na którą klinikę zmieniłaś? Ciekawa jestem jak wygląda podejście do pacjenta gdzieś indziej.

    W Salve Medica w Łodzi, w której się leczyłam i dziewczyny z wątku pisały, że wszystkie miałyśmy takie same leki: Gonal, Mensinorm, Fostimon i jeszcze coś tam... W Salve stosują tylko krótki protokół i dawki tych leków dobierają już indywidualnie. Teraz jestem w Gamecie łódzkiej, z tego co czytam, to stosują i krótki i długi protokół, ale też większość dziewczyn i ja też stymulowane jesteśmy Gonapeptylem i Menopurem. Więc wszędzie mają jakieś schematy niestety 🥴 Wypadałoby stymulować się w każdej klinice po kolei, żeby sprawdzić gdzie będzie najlepszy efekt🥴

    Żabka lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Ewuszek Autorytet
    Postów: 2523 3383

    Wysłany: 16 sierpnia 2020, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żabka wrote:
    Dokładnie. A na którą klinikę zmieniłaś? Ciekawa jestem jak wygląda podejście do pacjenta gdzieś indziej.

    Na Gamete i polecam 😊

    2019-2020 3xICSI 👎 tylko jedna blastocysta 👎
    2021 AZ Nasz cud ❤️❤️❤️
    08.02 AZ FET
    11dpt - 206 mlU/ml
    14dpt - 1292mlU/ml
    19dpt - 7688mlU/ml
    28dpt - ❤️
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ