X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Nie udane trasfery
Odpowiedz

Nie udane trasfery

Oceń ten wątek:
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 17 kwietnia 2022, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Lekarz zlecił mi tylko zwykłą suplementację. Nic nie sugerował, ponieważ uznał, że na rynku jest dostępnych tyle możliwości, że sama coś wybiorę.
    Podobno zioła ojca sroki,koenzym q i witaminy z grupy dhea plus witamina D poprawiają jakość komórek..na innym wątku dziewczyny o tym pisały...

  • Majusiach Znajoma
    Postów: 22 6

    Wysłany: 17 kwietnia 2022, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Lekarz zlecił mi tylko zwykłą suplementację. Nic nie sugerował, ponieważ uznał, że na rynku jest dostępnych tyle możliwości, że sama coś wybiorę.


    Spróbuj q10 ona jest polecana przy słabych komórkach. Tylko podwójna dawka. Ja brałam 3 miesiące i 20 jajeczek, 7 się zapłodniło i mam 3 zarodki. Mój wiek to 42 lata. Omega 3 też jest bardzo ważna, i rezygnacja z cukru.

    Kulka lubi tę wiadomość

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 17 kwietnia 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Lekarz zlecił mi tylko zwykłą suplementację. Nic nie sugerował, ponieważ uznał, że na rynku jest dostępnych tyle możliwości, że sama coś wybiorę.
    Hej, na dobre jajka koenzym Q10 (tylko taka większa dawka 300mg dziennie) i do tego DHEA (np. biosteron)

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 01:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmieniłam lekarza i biorę koenzym q10, dhea, witaminę B i l-kartynine. Zbadałam również trombofilie, i jak to u mnie bywa, nie mam. Każde kolejne badanie które wykonuję, jest idealne. Jestem książkowym przykładem i już dawno powinnam zajść w ciążę😐 Cieszę się, że jestem zdrowa, ale czasami sobie myślę, że gdyby coś w badaniach wyszło nie tak, to przynajmniej mialabym z czym walczyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2022, 01:34

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Zmieniłam lekarza i biorę koenzym q10, dhea, witaminę B i l-kartynine. Zbadałam również trombofilie, i jak to u mnie bywa, nie mam. Każde kolejne badanie które wykonuję, jest idealne. Jestem książkowym przykładem i już dawno powinnam zajść w ciążę😐 Cieszę się, że jestem zdrowa, ale czasami sobie myślę, że gdyby coś w badaniach wyszło nie tak, to przynajmniej mialabym z czym walczyć.
    Skoro u Cirbie Ok to może męża trzeba szczegółowe badania zrobić nasienia...badanie scd i m-some..bo u mojego męża dopiero szczegółowe wykazały problem..

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Skoro u Cirbie Ok to może męża trzeba szczegółowe badania zrobić nasienia...badanie scd i m-some..bo u mojego męża dopiero szczegółowe wykazały problem..
    Właśnie z powodu czynników męskich musieliśmy zdecydować się na in vitro. Robiliśmy m-some, hba i test AZF. Niestety, jeżeli chodzi o czynnik męski, to ciężko coś poprawić.

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Właśnie z powodu czynników męskich musieliśmy zdecydować się na in vitro. Robiliśmy m-some, hba i test AZF. Niestety, jeżeli chodzi o czynnik męski, to ciężko coś poprawić.


    A dostaliście jakieś zalecenia co możecie zrobić żeby te parametry poprawić?
    Jestem w podobnej sytuacji

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    A dostaliście jakieś zalecenia co możecie zrobić żeby te parametry poprawić?
    Jestem w podobnej sytuacji
    Tylko suplementacja. Nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej, ponieważ prowadzimy aktywny tryb życia. Niestety to nie pomaga. Od pół roku mąż faszeruje się sumlementami, ale morfologia ani drgnęła. Obawiam się, że będzie to skutkiem zapalenia, którego urolog na NFZ nie potrafił wyleczyć przez 4 lata...

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za miesiąc po 3 miesiącach suplementacji mam powtórzyć badania msome i fragmentacje, potem zostanie mi operacja żylaków pn. Mam jeszcze jakieś badania z krwi zrobic. Przyczyny złych wyników są ale czy to pomoże to nie wiem

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    Ja za miesiąc po 3 miesiącach suplementacji mam powtórzyć badania msome i fragmentacje, potem zostanie mi operacja żylaków pn. Mam jeszcze jakieś badania z krwi zrobic. Przyczyny złych wyników są ale czy to pomoże to nie wiem
    3mam kciuki, żeby wyniki się poprawiły 😊 A jaką masz suplementację?

  • m954 Koleżanka
    Postów: 56 13

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ⏺️selen NowFoods - 1 x 200 mcg (L-selenometionina)
    ⏺️B Complex Doctor's Best - 1 x tabletka
    ⏺️cynk Ostrovit - 3 x 15 mg (pikolinian cynku)
    ⏺️L-karnityna Swanson - 2 x 500mg
    ⏺️ astaksantyna Swanson - 2 x 4mg
    ⏺️ witamina E Swanson - 1 x 268 mg (400IU) (d-alfa tokoferol)
    ⏺️DHA 500 NowFoods - 1 x tabletka (w tym DHA - 500mg, EPA - 250mg)
    ⏺️NAC Swanson - 1 x 600mg (N-acetylo-cysteina)
    ⏺️Q10 Swanson - 1 x 100mg (ubichinon)
    ⏺️ witamina D Ibuvit - 1 x 2000IU
    I witamina C.

    Wy szukacie jeszcze jakiegoś rozwiązania?

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Właśnie z powodu czynników męskich musieliśmy zdecydować się na in vitro. Robiliśmy m-some, hba i test AZF. Niestety, jeżeli chodzi o czynnik męski, to ciężko coś poprawić.
    U nas też mówili że nieda się poprawić a mąż wyniki o 300%poprawił tylko faktycznie wziął się za siebie. Zaczął zdrowo się odżywać,alkohol,piwo,napoje gazowane odstawił.oczywiscie suplementacja profeltil,witamina d3,witamina C,plus sport 2 razy w tygodniu.odstawił złe nawyki. słodkie odstawił zero kurczaka plus lek glucophage na obniżenie poziomu glukozy chociaż wyniki miał prawidłowe.. po 3 miesiącach wyniki mocno się poprawiły. Alkohol i piwo i gazowane napoje odstawione całkowicie nawet kieliszka wódki nic...jak masz ochotę dowiedzieć się więcej chętnie odpowiem na dodatkowe pytania ..wiem że to jest dla nas wszystkich bardzo ciężkie i dla facetów też.
    Po 3 -4miesiącach mniej wiecej odpokutuje się nasienie dlatego niewarto wcześniej robić badań

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 18 kwietnia 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m954 wrote:
    Ja za miesiąc po 3 miesiącach suplementacji mam powtórzyć badania msome i fragmentacje, potem zostanie mi operacja żylaków pn. Mam jeszcze jakieś badania z krwi zrobic. Przyczyny złych wyników są ale czy to pomoże to nie wiem
    U nas też mówili że nieda się poprawić a mąż wyniki o 300%poprawił tylko faktycznie wziął się za siebie. Zaczął zdrowo się odżywać,alkohol,piwo,napoje gazowane odstawił.oczywiscie suplementacja profeltil,witamina d3,witamina C,plus sport 2 razy w tygodniu.odstawił złe nawyki. słodkie odstawił zero kurczaka plus lek glucophage na obniżenie poziomu glukozy chociaż wyniki miał prawidłowe.. po 3 miesiącach wyniki mocno się poprawiły. Alkohol i piwo i gazowane napoje odstawione całkowicie nawet kieliszka wódki nic...jak masz ochotę dowiedzieć się więcej chętnie odpowiem na dodatkowe pytania ..wiem że to jest dla nas wszystkich bardzo ciężkie i dla facetów też.
    Po 3 -4miesiącach mniej wiecej odbudowuje się nasienie dlatego niewarto wcześniej robić badań

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    U nas też mówili że nieda się poprawić a mąż wyniki o 300%poprawił tylko faktycznie wziął się za siebie. Zaczął zdrowo się odżywać,alkohol,piwo,napoje gazowane odstawił.oczywiscie suplementacja profeltil,witamina d3,witamina C,plus sport 2 razy w tygodniu.odstawił złe nawyki. słodkie odstawił zero kurczaka plus lek glucophage na obniżenie poziomu glukozy chociaż wyniki miał prawidłowe.. po 3 miesiącach wyniki mocno się poprawiły. Alkohol i piwo i gazowane napoje odstawione całkowicie nawet kieliszka wódki nic...jak masz ochotę dowiedzieć się więcej chętnie odpowiem na dodatkowe pytania ..wiem że to jest dla nas wszystkich bardzo ciężkie i dla facetów też.
    Po 3 -4miesiącach mniej wiecej odbudowuje się nasienie dlatego niewarto wcześniej robić badań
    A jakie konkretnie parametry poprawiliście? Nam zależy na morfologii, ponieważ pozostałe parametry są w normie.

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1373 1993

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poprawialiśmy defragmacje, ruchliwość i coś jeszcze.ale dzieki tym wyrzeczeniom wszystko się poprawiło morfologia także. Może warto iść do dobrego endokrynologa...to on dał zalecenia .okolice Warszawy i Grodziska polecam Piotr Dudka to on pomógł nam

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1046 518

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Poprawialiśmy defragmacje, ruchliwość i coś jeszcze.ale dzieki tym wyrzeczeniom wszystko się poprawiło morfologia także. Może warto iść do dobrego endokrynologa...to on dał zalecenia .okolice Warszawy i Grodziska polecam Piotr Dudka to on pomógł nam
    Nie wiedziałam, że endokrynolodzy zajmują się również niepłodnością męską. W czwartek mamy wizytę u androloga, zobaczymy co on nam powie.

  • Zmeczonazameczona Autorytet
    Postów: 338 620

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    efcia84 wrote:
    Ja jestem po 15 nieudanych i się nie poddaje.... Walczę dalej...

    Jestem pełna podziwu. Ja po pierwszym nieudanym się zbierałam prawie z podłogi

    Moniatka lubi tę wiadomość

    💃 32 lat
    🕺 29 lat
    Starania od 2 lat, niepłodność nieokreślona
    Oviklinika
    02.2022 - protokół krótki- 4🥚, 3 padły w 3 dobie, transfer w 5 dobie zarodka kompaktującego Beta 0 ❌
    05.2022 - protokół długi - 5 🥚 - 2 padły w 2 dobie, 2 padły w 5 dobie
    10.05 transfer zarodka 3dniowego 8A
    20.05 beta 100.48
    21.05 beta 159.12 prog 23,20
    23.05 beta 446.80 prog 54,70
    25.05 beta 901.48
    27.05 beta 2099.99
    13.06 CRL 1.04 ❤️
    16.09 chłopiec!
    36t Jest z nami synek♡
    Nie mamy żadnych ❄️
  • Zmeczonazameczona Autorytet
    Postów: 338 620

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Zrób sama prywatnie badanie na trombofilie wrodzona wymaz z policzka można test kupić przez internet odsyła się wymaz i ona za jakieś 2 tygodnie wysyłałam wyniki...jeśli masz jakieś mutacje genowe to bez heparyny która bierzesz zastrzykami zarodek niema szans rozwoju u Cirbie Bo krew jest za gęsta..Może spróbuj to ja jestem po 2 nieudanych transferach.za 2 razem bhcg była ale rozwój stał bo niezrobiono mi tych badań...teraz jestem po 3 transferze ale leki biorę i mam nadzieję że będzie dzidzia....
    Ja jestem po pierwszym nieudanym. Lekarz powiedział że można zmienić mi tylko protokół i zobaczyć z krótkiego na długi..
    Na własną rękę zrobiłam kariotyp. Jest ok i mój i męża.
    Mam problem,bo nasze zarodki 3 dnia po bardzo szybkim podziale nagle stają w miejscu i nie rozwijają się do blastocysty. Też miałaś taki problem? Bo już nie wiem co badać i gdzie iść.

    💃 32 lat
    🕺 29 lat
    Starania od 2 lat, niepłodność nieokreślona
    Oviklinika
    02.2022 - protokół krótki- 4🥚, 3 padły w 3 dobie, transfer w 5 dobie zarodka kompaktującego Beta 0 ❌
    05.2022 - protokół długi - 5 🥚 - 2 padły w 2 dobie, 2 padły w 5 dobie
    10.05 transfer zarodka 3dniowego 8A
    20.05 beta 100.48
    21.05 beta 159.12 prog 23,20
    23.05 beta 446.80 prog 54,70
    25.05 beta 901.48
    27.05 beta 2099.99
    13.06 CRL 1.04 ❤️
    16.09 chłopiec!
    36t Jest z nami synek♡
    Nie mamy żadnych ❄️
  • Zmeczonazameczona Autorytet
    Postów: 338 620

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awry1990 wrote:
    Ja jestem po 2pelnych procedurach invitro które nie przyniosły żadnego zarodka do mnożenia.
    Dzis poszłam do 2 różnych lekarzy w różnych klinikach i powiem wam, ja nie wiem jak to jest ale każdy mówi mi co innego. I żaden nie znalazłam przyczyny tylko każe powtarzać na innych łękach. Więc muszę zapytać was o wasze doświadczenie;
    1. Czy miałyście przerwę pomiedzy stymulacjami? Bo jeden lekarz zrobić przerwę 3miesiaczna drugi mówi że możemy zaczynać od razu?
    2. Jeden lekarz mówi że na tym etapie to to tylko badania genetyczne zrobić drugi znów mówi że związku z tym że mieliśmy mało zarodków i mamy mniej niż 35lat to uznaje te badania niekonieczne.
    3. Jeden lekarz mówi żeby się skonsultować z imunologiem bo mam chorobę autoimmunologiczna, drugi znów twierdzi że według jego statystyk po leczeniu immunologicznym i przed odsetek ciąż jest taki sam i ten w pierwszej kolejności mówi że trzeba zbadać zarodki a jak będą zdrowe zarodki a nadal ciąży nie będzie to dopiero imunolog.

    Doskonale cię rozumiem. Jesteśmy w podobnym wieku i od lekarzy słyszę, że skoro jesteśmy młodzi to to się samo ułoży, że trzeba czasu.. że nie trzeba badań. Coś mnie trafia jak to słyszę. To mamy czekać 5 lat żeby zaczęli szukać przyczyn?
    Mi powiedział lekarz w Oviklinice, że można od razu druga procedurę. Nie ma sensu robić żadnych większych badań nawet kariotypu tylko trzeba zmienić protokół i metody stymulacji. Badania nic nie powiedział a jednego razu zarodki mogą się nie dzielić a za drugim razem może pójść wszystko dobrze i nikt nie powie mi czemu.

    💃 32 lat
    🕺 29 lat
    Starania od 2 lat, niepłodność nieokreślona
    Oviklinika
    02.2022 - protokół krótki- 4🥚, 3 padły w 3 dobie, transfer w 5 dobie zarodka kompaktującego Beta 0 ❌
    05.2022 - protokół długi - 5 🥚 - 2 padły w 2 dobie, 2 padły w 5 dobie
    10.05 transfer zarodka 3dniowego 8A
    20.05 beta 100.48
    21.05 beta 159.12 prog 23,20
    23.05 beta 446.80 prog 54,70
    25.05 beta 901.48
    27.05 beta 2099.99
    13.06 CRL 1.04 ❤️
    16.09 chłopiec!
    36t Jest z nami synek♡
    Nie mamy żadnych ❄️
  • Zmeczonazameczona Autorytet
    Postów: 338 620

    Wysłany: 19 kwietnia 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    Też jestem po w sumie 3 nieudanych transferach. 2 transfer było puste jajo "na szczęście" poroniłam w domu, ale bardzo to przeżyłam więc wiem jak to jest. Niedawno miałam całkiem nieudany transfer beta 0. Został nam ostatni zarodek i chyba jednak na tym zakończę starania choć ciężko mi zamknąć ten temat i oswoić się z myślą, że 9 lat walczyłam na próżno...chcę mieć nadzieję, że ten ostatni transfer się uda.
    Ja miałam betę 0. Czy to coś znaczy, że nie miałam żadnego odsetka nawet?

    💃 32 lat
    🕺 29 lat
    Starania od 2 lat, niepłodność nieokreślona
    Oviklinika
    02.2022 - protokół krótki- 4🥚, 3 padły w 3 dobie, transfer w 5 dobie zarodka kompaktującego Beta 0 ❌
    05.2022 - protokół długi - 5 🥚 - 2 padły w 2 dobie, 2 padły w 5 dobie
    10.05 transfer zarodka 3dniowego 8A
    20.05 beta 100.48
    21.05 beta 159.12 prog 23,20
    23.05 beta 446.80 prog 54,70
    25.05 beta 901.48
    27.05 beta 2099.99
    13.06 CRL 1.04 ❤️
    16.09 chłopiec!
    36t Jest z nami synek♡
    Nie mamy żadnych ❄️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ