X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Zrobilam test wczoraj i dzis (dzis jest 10 dzien od transferu). Testy niestety negatywne. Test z krwi mam za 2 dni.
    Trzymam dalej kciuki !
    Alutka u mnie wskazaniem było TSH , niby mieszczę się w widełkach ale pielęgniarka w novum zasugerowała ,że powinnam zrobić dodatkowe badania u endokrynologa bo moje TSH z przed roku 3,18 i z grudnia 3,07 jej zdaniem za wysokie na mój wiek i na starania o ciążę. Endokrynolog mimo chwilowych dobrych wyników kazała mi zrobić atpo i atg i tutaj wyniki były dodatnie, co wskazuje na Hashi.

    Zoja ja będę próbowała mimo wszystko z moim fastlege coś zdziałać bo w zeszłym roku kilka razy miałam zwolnienie ze względu na bóle w stawach w różnych miejscach a raz nawet ze szpitala bo miałam paskudne zapalenie stawów (kostki) z takim obrzękiem , że nie mogłam ani chodzić ani ubrać butów! i tak mnie miesiąc trzymało. Wtedy było podejrzenie RZS lub NZJ bo miałam tez problemy jelitowe. Badania w kierunku RZS wyszły negatywnie. Tak sobie myślę, że to może przez Hashimoto i mam jakąś nietolerancję pokarmową może. Już miałam zamiar się zwalniać tak się źle czułam ale może znalazł się winowajca. Muszę coś z tym zrobić bo przy takim obciążaniu stawów długo nie pociągnę. Zabrzmi to głupio ale jak nie pracuję to wszystkie większe dolegliwości mi przechodzą, czuję się świetnie :/ Byłam ciekawa jakie mają tutaj podejście ogólnie do potwierdzonego Hashimoto. Czytałam, że ogólnie często jest bagatelizowana ta choroba. A i wiecznie mam anemie ! To chyba też może być powiązane? bez żelaza u mnie wyniki tragiczne i tak mam już od 21 rż

    Hannanna lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 31 stycznia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anemia może też wynikać z niedoboru B12, ale tego to naprawdę są różne przyczyny.
    Jednak sprawdź sobie. Przy Hashimoto często coś jeszcze się przyplatuje. Daj znać jak Twój fastlege zareaguje, jestem ciekawa.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 lutego 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka dla Ciebie:
    https://www.odzywiajsiezdrowo.pl/artykul/jak-naturalnie-poprawic-konwersje-hormonow-tarczycy

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 1 lutego 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mar2śka dla Ciebie:
    https://www.odzywiajsiezdrowo.pl/artykul/jak-naturalnie-poprawic-konwersje-hormonow-tarczycy
    Ooo dziękuję bardzo :)
    Trzymajcie kciuki żeby w środę nie było śladu po moich torbielach. Jak wszystko będzie dobrze to chyba na 12 lub 13.02 będę miała ustawioną wizytę startową. Udało mi się załatwić w pracy 4 tyg urlopu bezpłatnego :D nie będę musiała wykorzystywać swojego urlopu na in vitro.
    A Wy jak się macie ?
    Będę się starała zapisać na wizytę do fastlege w miarę sprawnie, byłam dzisiaj ale okazało się ,że klinikę mi zlikwidowali i lekarz przyjmuje w innym miejscu. Sama jestem ciekawa czy mnie nie wyśmieje.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 lutego 2018, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny byłam u gina . Zapisała mi na kartce moje wyniki z tarczycy i twierdzi ze są idealne. Pomoże mi któraś zinterpretować wyniki bo nie bardzo rozumiem tych nawiasów Tsh 1.1 (0.36-3,6) FT4 13 (9-19) któraś to zrozumie ?

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 lutego 2018, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga- jak u Ciebie sytuacj?

    Alutka
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety wynik negatywny...

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agga przykro mi bardzo

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 lutego 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    nie bardzo rozumiem tych nawiasów Tsh 1.1 (0.36-3,6) FT4 13 (9-19) któraś to zrozumie ?

    W nawiasach są normy ;-)

    Jak będziesz w Polsce to zrób sobie TSH, FT4,FT3 , anty- TPO ,anty- TG ;-)




    Aggga przykro mi :-(



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2018, 16:59

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 2 lutego 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga :( przyko mi bardzo! Trzymam kciuki za następne podejście

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 lutego 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem bardzo zaskoczona, miałam przeczucie że nic z tego... Trudno, próbujemy dalej

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 lutego 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Cześć dziewczyny byłam u gina . Zapisała mi na kartce moje wyniki z tarczycy i twierdzi ze są idealne. Pomoże mi któraś zinterpretować wyniki bo nie bardzo rozumiem tych nawiasów Tsh 1.1 (0.36-3,6) FT4 13 (9-19) któraś to zrozumie ?
    TSH super, ale tak jak pisze Alda uzupełnij wyniki.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 2 lutego 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga bardzo przykro, walcz dalej.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 3 lutego 2018, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka, ja też mam TSH w normie, ale przeciwciała wysokie plus charakterystyczny obraz na USG i diagnoza Hashimoto. Od wielu lat przyjmuję Euthyrox w małej dawce, mimo że TSH jest w normie. Tak leczą w Polsce. Nie wiem, jak tutaj.
    A tak przy okazji, to warto raz na jakiś czas sobie zrobić USG tarczycy, choćby ze względu, żeby zobaczyć, czy żadne guzy się nie przyplątują. Wyniki z krwi nie zawsze to zasugerują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2018, 13:41

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu mi przycina wiadomości i wysyła tylko pierwsze zdanie ! Tez tak macie ?

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 3 lutego 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie sie uspokoiłam ze tarczyca w porządku , oczywiście uzupełnię badania ale dopiero w okresie wakacyjnym będę w Polsce a tutaj żadnych szans na dodatkowe badania o których piszecie . Jesli do wakacji nie uda sie z dwoma jajeczkami które mam wtedy będę robic w Polsce wszystkie badania które będę mogła zrobic w trakcie urlopu .

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 3 lutego 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga bardzo mi przykro. Przytulam!

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 4 lutego 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Narazie sie uspokoiłam ze tarczyca w porządku , oczywiście uzupełnię badania ale dopiero w okresie wakacyjnym będę w Polsce a tutaj żadnych szans na dodatkowe badania o których piszecie . Jesli do wakacji nie uda sie z dwoma jajeczkami które mam wtedy będę robic w Polsce wszystkie badania które będę mogła zrobic w trakcie urlopu .
    Dlaczego w okresie wakacyjnym. Tutaj możesz iść do fastlege i powiedzieć jakich badań potrzebujesz i zrobisz na miejscu. Poproś żeby wyniki przesłał Ci pocztą. Ja tak zrobiłam, co prawda czekałam 3 tyg na pocztę ale wyniki dostałam. Powiedziałam że wyniki potrzebuje dla mojej endokrynolog w Polsce, nie zrobił mi problemu.
    Powodzenia

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 4 lutego 2018, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Znowu mi przycina wiadomości i wysyła tylko pierwsze zdanie ! Tez tak macie ?
    A nie wstawiasz czasem emotek z telefonu?
    U mnie taki był powód ucinania moich wiadomości.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 5 lutego 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja - mogę spróbować , napisałam tak z tego względu ze mam dwa dobre wyniki wiec nie będzie podstaw do kolejnych badań . Tak jak mówiła Ginekolog ze pod względem tarczycy jest pięknie i ze tam nic sie dziać nie moze wiec obstawiałam ze to samo usłyszę od Fastlege. Tylko swoją drogą dziwne ze robią badania ale nie wszystkie które moga wykryć Tarczyce .

    Alutka
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ