X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 maja 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zobaczymy jak bardzo będzie mnie korcic ;)
    Badania prenatalne, dobre pytanie, dołączam się.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 11 maja 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam,za dwa tygodnie :) Nie robią w Norwegii badań w 12 tygodniu(chodzi Ci pewnie o przeziernosc karkowa?). Słyszałam różne opinie,ale generalnie ciaza po ivf nie jest niczym specjalnym,nie traktują jej inaczej. Niestety. Ja chciałam lecieć do PL na badania usg,ale mam całkiem spoko ginekolog,która sama zaproponowała mi usg(akurat będzie 12 tydzień), wiec nigdzie nie lecę. Tutaj w standardzie jest tylko mocz i krew,no i połówkowe usg. Średniowiecze. Nie jestem zwolenniczka częstego usg,ale żeby nie sprawdzać np.wagi dziecka na krótko przed planowanym porodem?? Wtedy można zaplanować czy będzie cesarka czy naturalnie. A ich metody wspomagania porodu(vacuum i kleszcze) mnie przerażają. :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja 2018, 15:44

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Mam,za dwa tygodnie :) Nie robią w Norwegii badań w 12 tygodniu(chodzi Ci pewnie o przeziernosc karkowa?). Słyszałam różne opinie,ale generalnie ciaza po ivf nie jest niczym specjalnym,nie traktują jej inaczej. Niestety. Ja chciałam lecieć do PL na badania usg,ale mam całkiem spoko ginekolog,która sama zaproponowała mi usg(akurat będzie 12 tydzień), wiec nigdzie nie lecę. Tutaj w standardzie jest tylko mocz i krew,no i połówkowe usg. Średniowiecze. Nie jestem zwolenniczka częstego usg,ale żeby nie sprawdzać np.wagi dziecka na krótko przed planowanym porodem?? Wtedy można zaplanować czy będzie cesarka czy naturalnie. A ich metody wspomagania porodu(vacuum i kleszcze) mnie przerażają. :/

    Właśnie o ten pomiar mi chodzi. Myślałam, że masz w przyszłym tygodniu. Byłam jakoś tydzień po Tobie na 1 usg i mi się ubzdurało, że następne miałaś mieć za 4 tyg czyli w przyszłym tyg bo mnie też moja dr wpisała na kolejne właśnie za 4 tyg. Ja chyba na koniec maja wybiorę się do kliniki na badania prenatalne, chciałam zrobić nifty dla świętego spokoju. Wiem, że po IVF w Polsce wszystkim zalecane są prenatalne, przynajmniej pappa. A jak się czujesz? Mnie dalej mdłości męczą zwłaszcza wieczorem i częściej mi się zdarza wymiotować, też tylko wieczorem.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Zobaczymy jak bardzo będzie mnie korcic ;)
    Badania prenatalne, dobre pytanie, dołączam się.
    A masz skierowanie na betę czy sikańca masz zrobić? Bo ja pamiętam, że mi kazali zwykłego sikańca i nie dali mi skierowania na betę.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 11 maja 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Właśnie o ten pomiar mi chodzi. Myślałam, że masz w przyszłym tygodniu. Byłam jakoś tydzień po Tobie na 1 usg i mi się ubzdurało, że następne miałaś mieć za 4 tyg czyli w przyszłym tyg bo mnie też moja dr wpisała na kolejne właśnie za 4 tyg. Ja chyba na koniec maja wybiorę się do kliniki na badania prenatalne, chciałam zrobić nifty dla świętego spokoju. Wiem, że po IVF w Polsce wszystkim zalecane są prenatalne, przynajmniej pappa. A jak się czujesz? Mnie dalej mdłości męczą zwłaszcza wieczorem i częściej mi się zdarza wymiotować, też tylko wieczorem.
    Jeśli mi to usg zrobi jakoś na odwal się to i ja polecę do Pl,nie mam wyjscia :/ Chociaż wolałabym tego uniknąć. Ja dalej średnio i dalej tylko od popołudnia mnie męczą mdłości i brak energii. A tak to nic specjalnego.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie panikujcie na zapas!! Niestety jest ustawowo jedno usg, ale prywatnie można iść kiedy tylko chce ! Koleżanka za usg w 12 tygodniu zapłaciła jakoś 600 nok. To nie są jakieś wielkie poeniadze. W Polsce kobiety też jesli chcą byc lepiej traktowane chodzą do gina w okresie ciąży prywatnie ! Badania prenatalne dopiero od 38 roku życia .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież nikt tu nie panikuje. Wymieniamy się tylko informacjami. Badania prenatalne to nie tylko usg ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 11 maja 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie panikuję. Np.tu gdzie mieszkam najzwyczajniej nie ma prywatnej kliniki. A lekarka do której idę za dwa tyg jest JEDYNYM lekarzem w okolicy z uprawnieniami do zrobienia usg sprawdzającego przeziernosc karkową. Kolejki do niej liczone w miesiącach. Jedyne dlaczego mam wizytę to fakt,że chce Spr czy mi torbiel nie urosła. Mam nadzieje,ze przy okazji sprawdzi co trzeba. Nawet w szpitalu takiego lekarza nie ma. To nie jest panika,tylko śmiech na sali. A koszt samolotu plus wizyta w prywatnej klinice -wychodzi na to samo jak polecę do Polski.

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 maja 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    z tą paniką to może przesadziłam!! Ale fakt jest taki ,że badań prenatalnych Wam tutaj nie zrobią choćbyście błagały na kolanach. Swoją drogą słyszałam ,ze to badanie nie jest do końca bezpieczne ale czy to prawda to nie wiem !!! Do gina można prywatnie koleżanki robiły w 12 tygodniu badanie karkowe. Pózniej dodatkowo sobie chodziły prywatnie . No ale Ty Hannanna rzeczywiście jesteś w kiepskiej sytuacji skoro nie ma gina na miejscu .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 11 maja 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania prenatalne typu pappa czy nifty są całkowicie bezpieczne i bezinwazyjne bo robi się je z krwi matki. Inwazyjna jest amniopunkcja ale to ostateczność. Błagać nie mam zamiaru, pytam bo nie wiem ,nigdy w ciąży nie byłam i nie wiem wszystkiego o norweskiej służbie zdrowia.

    Hannanna lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podwójny test pappa może być wykonany tylko do 14 tygodnia. Jest absolutnie nieinwazyjne tak jak pisze Mar2śka.
    https://www.mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/
    Inny test nieinwazyjny - bardziej szczegółowy to badanie wolnego płodowego DNA. Badanie jest z krwi matki i wykonuje się od 10. tygodnia. Tutaj niedostępne. Koleżanka leciała do Kopenhagi, ale można też lecieć do Gdańska

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 maja 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Podwójny test pappa może być wykonany tylko do 14 tygodnia. Jest absolutnie nieinwazyjne tak jak pisze Mar2śka.
    https://www.mamaginekolog.pl/badania-prenatalne-w-i-trymestrze-usg-test-papp-a-nipt/
    Inny test nieinwazyjny - bardziej szczegółowy to badanie wolnego płodowego DNA. Badanie jest z krwi matki i wykonuje się od 10. tygodnia. Tutaj niedostępne. Koleżanka leciała do Kopenhagi, ale można też lecieć do Gdańska
    No ja własnie myślę o nifty albo harmony :) Pewnie, że można żyć bez tego ale biorąc pod uwagę ile już wydałam na wszystkie procedury to ten koszt jest tylko małym ziarnkiem z całości. A uważam, że spokój przyszłej mamy jest bezcenny :)

    K., Czarodziejka, majola, Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 12 maja 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    No ja własnie myślę o nifty albo harmony :) Pewnie, że można żyć bez tego ale biorąc pod uwagę ile już wydałam na wszystkie procedury to ten koszt jest tylko małym ziarnkiem z całości. A uważam, że spokój przyszłej mamy jest bezcenny :)

    Tez tak uwazam, i jesli okaze sie ze jestem w ciazy to jesli trzeba bedzie to i do meksyku pojade na badania

    mar2śka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 12 maja 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis nad ranem mialam straszne klocie w prawej stronie, jak wstalam to juz nic a nic mnie nie boli,myslicie ze sie nie udalo ? Mialyscie jakies objawy dzieczyny ?

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 12 maja 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwonili do mnie wczoraj ze 60 % rozwija się prawidłowo (czyli jakieś 7 sztuk)... kurczę.. za dużo myśle, jak zwykle zreszta. Oczywiście panika w głowie, czy do poniedziałku przetrwa choć jeden.

    K. Trzymam kciuki!!!

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 maja 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dzis nad ranem mialam straszne klocie w prawej stronie, jak wstalam to juz nic a nic mnie nie boli,myslicie ze sie nie udalo ? Mialyscie jakies objawy dzieczyny ?
    Jesteś po punkcji,jajniki powiększone,takie kłucie może oznaczać wszystko i nic. Poponuje nie wnikac i nie wsłuchiwać się zbyt intensywnie we wszystkie ‚objawy’ :) Serio,od tego można zwariować.
    Ja czułam tylko obolałe jajniki,co było wynikiem przestymulowania.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 12 maja 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Dzwonili do mnie wczoraj ze 60 % rozwija się prawidłowo (czyli jakieś 7 sztuk)... kurczę.. za dużo myśle, jak zwykle zreszta. Oczywiście panika w głowie, czy do poniedziałku przetrwa choć jeden.

    K. Trzymam kciuki!!!

    Na pewno wszystko będzie dobrze! :)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 maja 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dzis nad ranem mialam straszne klocie w prawej stronie, jak wstalam to juz nic a nic mnie nie boli,myslicie ze sie nie udalo ? Mialyscie jakies objawy dzieczyny ?
    Jajniki mogą jeszcze trochę męczyć po punkcji. Nie ma się co doszukiwać objawów bo mogą być mylące. Bądź dobrej myśli!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Dzwonili do mnie wczoraj ze 60 % rozwija się prawidłowo (czyli jakieś 7 sztuk)... kurczę.. za dużo myśle, jak zwykle zreszta. Oczywiście panika w głowie, czy do poniedziałku przetrwa choć jeden.

    K. Trzymam kciuki!!!
    7 to dalej ładny wynik ! trzymam &&& cały czas.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 12 maja 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Dzwonili do mnie wczoraj ze 60 % rozwija się prawidłowo (czyli jakieś 7 sztuk)... kurczę.. za dużo myśle, jak zwykle zreszta. Oczywiście panika w głowie, czy do poniedziałku przetrwa choć jeden.

    K. Trzymam kciuki!!!
    Trzymam kciuki, wszytsko bedzie dobrze !

    n59y2n0ajnp6dihh.png
‹‹ 173 174 175 176 177 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ