X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Nadzieji - ja nie miałam ani razu podglądu po spreyu. Przy pierwszym podejściu pewnie chcieli sprawdzić jak organizm reaguje i pewnie udali ze więcej tego kontrolować nie muszą! To ze Ci każą robić jeszcze raz badania to trochę dziwne !

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze dlatego ze od tamtych minęło dwa lata ? Nie wiem :/
    A właśnie przy tamtej kontroli miałam usuwana cystę zanim zaczęłam zastrzyki
    Nie wiem :/ dobra bez kitu niech robią co chcą ..musze zaczac panować na emocjami bo jeszcze trochę i wpadnę tam z granatami na oddział a nie z jajkami ;)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie miałam kontroli przy sprayu i niestety dopiero w czasie stymulacji okazało się,że cysta szaleje i rośnie .

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne , ja miałam kontrole po spreyu . Dopiero po kontroli Zaczelam z zastrzykami .
    U mnie sprey do nosa jest od 30.07 do 29.08

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Dziwne , ja miałam kontrole po spreyu . Dopiero po kontroli Zaczelam z zastrzykami .
    U mnie sprey do nosa jest od 30.07 do 29.08
    Tak jak ze wszystkim tutaj to chyba zależy zawsze od kliniki i lekarza prowadzącego!

    Alutka
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Tak jak ze wszystkim tutaj to chyba zależy zawsze od kliniki i lekarza prowadzącego!

    Wyglada na to, ze skoro miałam kontrol po nesespray za pierwszym razem to za drugim razem juz mnie badać nie bedą ... prosta logika :/ jak jestem zdrowa teraz i nic mi nie dolega to tak bedzie przez długie lata :D według ich myślenia. No nic ... pozostaje mi tylko jutro wziąć ostatni zastrzyk gonalu, w czwartek wstrzyknąć sobie ovitrelle i niech sie dzieje wola Boża .
    Pani pielęgniarka wręczyła mi piękny woreczek z tabletkami przeciwbólowymi i uspokajającymi do wzięcia w piątek i oznajmiła ze na miejscu dostanę znieczulenie dodatkowe . Mam zjeść lekkie śniadanie przed punkcją . Biedny mój mąż , napatrzy sie na moje cierpienie a 40 minut po mnie sam bedzie miał punkcję ....

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    List przyszedł z riksa
    Jak juz wspomniałam ,chciałam kontrole miec w stavanger z tego co widze nie mam Żadnej kontroli po spreyu dopiero 27.9 u nich ,krew i usg ...co za kur system ..robią co chcą
    Czyli nawet nie mam szans sprawdzić miedzy spreyem a zastrzykami czy przypadkiem nie mam tej pieprzonej cysty .a jak w marcu prosiłam zeby nie robić kontroli miedzy spreyem a zastrzykami to sie zapierali ze absolutnie nie moze tak byc ..
    A wiem ze moze koleżanka z innego szpitala tez szła jednym ciągiem spray zastrzyki i dopiero kontrol .
    A i mam zrobic ponowne badania HIV rubella i te inne ..
    kaktus masz na myśli spray ? Z tego co widze w moich zapiskach z marca to brałam grubo ponad 3tygodnie
    Jeden plus ze zapisali sobie ze miałam za niskie dawki gonal f wiec zaczynam od 150


    Nie mam na mysli te krople wzmacniajace co zamawialy niektore z nas z Danii

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pamietam , nie brałam
    Ja tylko kuracje z buraka zacznę w poniedziałek i wyeliminuje polowe mięska z diety
    I spokój ..tylko spokój ;)

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 28 sierpnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Nie mam na mysli te krople wzmacniajace co zamawialy niektore z nas z Danii

    Bierze sie je do ok 3 mies ciazy

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Bierze sie je do ok 3 mies ciazy
    Ja je zaczęłam brać po punkcji i kontynuowałam 2 tyg po transferze. Potem miałam tyle leków, że odstawiłam.

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć . Od jakiś kilku dni często kłuje mnie w dole brzucha dziś rano zauważyłam krew. Teraz przy podcieraniu mam brązową wydzielinę . Byłam w szpitalu zrobili usg , zbadali krew mocz i niby na tà chwile nic się nie dzieje. Ale oznajmili mi ze oni do 24 tygodnia ciąży nie mogą w niczym pomóc oprócz kontrolowania . Jestem załamana siedzę i rycze .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka a który u Ciebie tc? Nic nie znaleźli? Ja myślałam, że po 12tc starają się pomoc . A progesteron badali ? Postaraj się nie denerwować i dużo wypoczywaj!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2018, 15:04

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Alutka a który u Ciebie tc? Nic nie znaleźli? Ja myślałam, że po 12tc starają się pomoc . A progesteron badali ? Postaraj się nie denerwować i dużo wypoczywaj!
    14 tydzień . Nic nie znaleźli . Usg było przez brzuch. Nic nie dali . Już nawet nie wspomnę ze 3 h czekałam zanim lekarz mnie przyjął Powiedzieli ze mogę umówić się do Fastlege albo do nich jeśli będzie gorzej! Jak to pani doktor która też była w ciąży oznajmiła tak ze to może być początek poronienia ale nie musi , na tą chwile jest wszystko ok ale gwarancji ze tak zostanie nie da. Bo oni i tak nie mogą mi pomóc do 24 tygodnia !!

    Alutka
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Cześć . Od jakiś kilku dni często kłuje mnie w dole brzucha dziś rano zauważyłam krew. Teraz przy podcieraniu mam brązową wydzielinę . Byłam w szpitalu zrobili usg , zbadali krew mocz i niby na tà chwile nic się nie dzieje. Ale oznajmili mi ze oni do 24 tygodnia ciąży nie mogą w niczym pomóc oprócz kontrolowania . Jestem załamana siedzę i rycze .
    Na pewno stres Ci nie pomoże. Może faktycznie to wina progesteronu. Masz jak sprawdzić prywatnie? Jak masz możliwość to po prostu leż i się nie denerwuj.
    Ja krwawień żadnych nie mam,ale od dwóch dni takie bóle w podbrzuszu,ze tylko leżenie plackiem pomaga. W szpitalu nie powiem,zrobili usg,ktg,mocz,ciśnienie-wszystko ok. Co więcej mogą zrobić..

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Na pewno stres Ci nie pomoże. Może faktycznie to wina progesteronu. Masz jak sprawdzić prywatnie? Jak masz możliwość to po prostu leż i się nie denerwuj.
    Ja krwawień żadnych nie mam,ale od dwóch dni takie bóle w podbrzuszu,ze tylko leżenie plackiem pomaga. W szpitalu nie powiem,zrobili usg,ktg,mocz,ciśnienie-wszystko ok. Co więcej mogą zrobić..
    Hannanna a masz nospę ? Bo mnie tez ostatnio męczą bóle zwłaszcza w pachwinach i podobno to przez więzadła ! Czasami mam wrażenie , że mi coś pęknie ! A Malutka tak kopie, że boli jeszcze bardziej

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    14 tydzień . Nic nie znaleźli . Usg było przez brzuch. Nic nie dali . Już nawet nie wspomnę ze 3 h czekałam zanim lekarz mnie przyjął Powiedzieli ze mogę umówić się do Fastlege albo do nich jeśli będzie gorzej! Jak to pani doktor która też była w ciąży oznajmiła tak ze to może być początek poronienia ale nie musi , na tą chwile jest wszystko ok ale gwarancji ze tak zostanie nie da. Bo oni i tak nie mogą mi pomóc do 24 tygodnia !!
    Zadzwoń rano do lekarza i umów się na wizytę . Jak powiesz, że boli Cię mocno brzuch to Cię przyjmą tego samego dnia. Niech Ci zbada progesteron chociaż jesli nie miałaś. To najczęstsza przyczyna plamien.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to nie są więzadła. To macica się ‚stawia’,podobno niektórzy tak mają. Boleśnie twardnieje podbrzusze,takie skurcze(porównywalne do silnego bólu jak na okres) Muszę to kontrolować. Np przez dwa dni w ogóle nie czułam ruchów małego przez to. Mam nospę,ale średnio pomaga :/ A w szpitalu po prostu każą mieć to na uwadze i w razie czego przyjechać.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    U mnie to nie są więzadła. To macica się ‚stawia’,podobno niektórzy tak mają. Boleśnie twardnieje podbrzusze,takie skurcze(porównywalne do silnego bólu jak na okres) Muszę to kontrolować. Np przez dwa dni w ogóle nie czułam ruchów małego przez to. Mam nospę,ale średnio pomaga :/ A w szpitalu po prostu każą mieć to na uwadze i w razie czego przyjechać.
    To mam podobnie z tym twardnieniem brzucha + jeszcze te więzadła . Wczoraj aż się wystraszyłam tak mi się kilka razy brzuch spiął. Dzisiaj więcej polezalam i wzięłam nospę i jest lepiej. Zauważyłam, że jak jestem zbyt aktywna albo zbyt długo siedzę to się macica stawia albo jak mała mocno kopie. Pytałam o więzadła bo czasami ciężko określić co się dzieje.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Zadzwoń rano do lekarza i umów się na wizytę . Jak powiesz, że boli Cię mocno brzuch to Cię przyjmą tego samego dnia. Niech Ci zbada progesteron chociaż jesli nie miałaś. To najczęstsza przyczyna plamien.
    Fastlege jutro obowiązkowo !!

    Alutka
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 29 sierpnia 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    tak jak wspominałam zrobiłam kontrolę w Pl. Jajniki w porządku mogę podchodzić do kolejnej stymulacji. Ale lekarz polski złapał się za głowę jak zobaczył rozpiskę do stymulacji. Powiedział ze Takimi niskimi dawkami to wiele się nie zdziała. Ogólnie wiele rzeczy w głowie mu się nie mieściło. Brak kontroli przed stymulacją,jedna kontrola podczas stymulacji, bazowanie na wynikach sprzed roku itd punkcja na paracetamolu to już bez komentarza zostawił żeby na taki ból i stres narażać. Dwa światy no ale cóż zdecydowałam się tutaj wiec muszę się podporządkować.
    Dostałam receptę na dodatkowy progesteron (Duphaston 3*1) i heparynę której tutaj nie chcą za bardzo przy mutacji dać bo nie wiedza ze ta mutacja jest odmianą która powoduje zakrzepicę. Odpowiedzi od norweskich genetyków nie otrzymałam pomimo ze mija 8 miesiąc od pobrania krwi :( Zobaczymy ale coraz bardziej targaja mną wątpliwości czy dobrze robię

‹‹ 228 229 230 231 232 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ