X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce robią posiewy przed IVF i transferem właśnie na chlamydię itp zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Ja i Mąż mieliśmy cały pakiet obowiązkowo przed podejściem.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    W Polsce robią posiewy przed IVF i transferem właśnie na chlamydię itp zarówno u kobiety jak i mężczyzny. Ja i Mąż mieliśmy cały pakiet obowiązkowo przed podejściem.

    Tak, ale takie badanie nie ujawni chlamydi ukrytej i innych bakterii

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam i czytam, i wiele dziewczyn pisze ze miało takie badania porobione a jednak okazało się po badaniu krwi menstuacyjnej że jednak coś jest

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Więc - ta próba ma na celu sprawdzenie flory bakteryjnej, sprawdzenie ilości dobrych i złych bakterii które mogą mieć wpływ na płodność, sprawdzić czy są jakieś infekcje (np chlamydia).
    Pomaga również tym które miały SA czy MA

    W Norwegii chyba też robią badania na chlamydie przy podejściu do ivf ale chyba z krwi.
    No jest to choroba przenoszona drogą płciową, przy okazji można sprawdzić męża haha :-)
    Ja juz nie wiem gdzie masz szukać przyczyny naszej porażki.

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Z krwi. Nie tylko chlamydie wykrywa, tylko jeszcze coś.
    Szkoda że mi się właśnie okres skończył... Muszę czekać miesiąc żeby próbkę wysłać.. Cały ten proces i to co z nim związane to tylko czekanie na coś... A ja taka niecierpliwa z natury jestem hehe

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 listopada 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ta próba wykrywa ureaplasma, bacteriaload, chlamydia

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 7 listopada 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    W Norwegii chyba też robią badania na chlamydie przy podejściu do ivf ale chyba z krwi.
    No jest to choroba przenoszona drogą płciową, przy okazji można sprawdzić męża haha :-)
    Ja juz nie wiem gdzie masz szukać przyczyny naszej porażki.

    Nie tylko droga plciowa. Publiczne toalety itp również... I można muec wlasnie ukryta chlamydie, która nie daje objawow

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Nie tylko droga plciowa. Publiczne toalety itp również... I można muec wlasnie ukryta chlamydie, która nie daje objawow

    Ja się nawet doczytałam że droga kropelkowa i przez ptaki taka checa :-)
    Pomyślę o tym badaniu po nowym roku. Teraz mam dość chce odpocząć. :-)

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 mozesz byc naszym forumowym szperaczem ? i jak cos znajdziesz nowatorskiego pisz nam tutaj
    O tym badaniu tez troszke napisz. Ja jak bede madrzejsza po wizyciebu immunologa tez sie podziele informacjami.

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 8 listopada 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga naprawde dobry szperacz z ciebie, moze wlasnie to jest ten problem ta ukryta klamedia, ja pamietam ze z krwi mi robili przed przystapieniem do invitro, bylam wczoraj na usg niestety moj krolewicz jest niesmialy i niechce sie polazac wypial pupe i tyle go widzielismy chociaz plecy i mozg ma ladne, lekarz powiedzial ze skoro mam sanco z wynikiem prawidlowym to ryzyko wynosi 0,01 % , nie bede robic amniopunkcji, ryzyko wieksze niz to z sanco

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2018, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Tak, ale takie badanie nie ujawni chlamydi ukrytej i innych bakterii
    Dla mnie to badanie jest mało miarodajne. Na logikę...krew menstruacyjna przepływa przez pochwę która ma bogatą florę. Jeśli w krwi są bakterie to będą i w pochwie i na odwrót. Jedynym precyzyjnym badaniem wykluczającym ewentualne stany zapalne endometrium jest histeroskopia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 09:12

    Czarodziejka, kaktus85 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Czarodziejka w którym tygodniu miałaś Dobbeltest , jak to wyglądało u Ciebie , kto Ci wysyłał skierowanie fastlege ?
    Z tego co pamietam to było koło 14 tygodnia, ale na 100% nie jestem pewna bo oczywiście nigdzie nie mam tego zapisanego.
    Skierowanie wysłał ginekolog, po pierwszym usg, które miałam w 8 tygodniu. Pózniej już wszystkie informacje dostajesz, albo od położnej, albo w szpitalu w którym będziesz rodzić.

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 8 listopada 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Aga naprawde dobry szperacz z ciebie, moze wlasnie to jest ten problem ta ukryta klamedia, ja pamietam ze z krwi mi robili przed przystapieniem do invitro, bylam wczoraj na usg niestety moj krolewicz jest niesmialy i niechce sie polazac wypial pupe i tyle go widzielismy chociaz plecy i mozg ma ladne, lekarz powiedzial ze skoro mam sanco z wynikiem prawidlowym to ryzyko wynosi 0,01 % , nie bede robic amniopunkcji, ryzyko wieksze niz to z sanco

    Chłopczyk ??

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Dla mnie to badanie jest mało miarodajne. Na logikę...krew menstruacyjna przepływa przez pochwę która ma bogatą florę. Jeśli w krwi są bakterie to będą i w pochwie i na odwrót. Jedynym precyzyjnym badaniem wykluczającym ewentualne stany zapalne endometrium jest histeroskopia.

    Nie wiem jak to działa, ale widocznie działa skoro tyle kobiet po kuracji odpowiednim antybiotykiem zachodzi w ciążę. Jak pisałam wcześniej, wykrywa nie tylko chlamydie.
    Kontaktowałam się z kliniką, wszystkie badania kosztują razem 300 euro. Nie jest to dużo, a może tylko tyle trzeba żeby wreszcie zajść w ciążę. In vitro jest dużo droższe. Ja spróbuję. I mam nadzieję że coś znajdą.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 listopada 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczególnie jeśli kobiety i na forach i na Facebooku piszą takue rzeczy - Jeg sendte test fordi embryo aldri festa seg..alt annet så bra ut. Fikk utslag på gammel ubehandlet klamydiainfeksjon.. Ureaplasma og bakterieload eller hva det stod. Tok antibiotikakur og da festa egget seg og endelig fikk jeg en positiv test og fødte et friskt barn

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Norwegii nikt nie robi wymazów. cytologia co kilka lat więc nic dziwnego, że mogły wyjść bakterie komuś. Ja nawet cytologii nie miałam przed IVF o sprawdzeniu męża nie wspomnę. Z racji tego, że materiał do badania pokonuje taka a nie inną drogę dla mnie nie jest to wiarygodne, te bakterie równie dobrze mogły być po prostu w pochwie. Jeśli bym miała wydać taką sumę to bym się zastanowiła nad histeroskopią która wykaże najmniejszą infekcje, stan zapalny, obecność polipów przeszkadzających w zagnieżdżeniu itd. Oczywiście każdy ma prawo do próbowania tego co mu się tylko podoba. Ja jako osoba lecząca się kilka lat i mająca do czynienia z różnymi specjalistami wyraziłam tylko swoją opinię.

    kaktus85, Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histeroskopia wykaże infekcję?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ivf serum ciąg galszy :
    We have seen many cases where treatment with antibiotics has resulted in pregnancy very quickly, despite many years of infertility, miscarriages or IVF (in vitro fertilization) failures.
    Most doctors regard infections of the male or female genital tract as a problem only if they cause overt symptoms (like blockage of the fallopian tubes, fever, pain, discharge etc.). But there is growing evidence that infection-induced inflammation can cause damage to sperm, as well as a uterine lining that is not hospitable for an embryo, leading to failed implantation or early miscarriage.
    Antibiotic treatment can improve the uterine environment for implantation; as well as significantly improve sperm quality in men with poor sperm parameters (even where we have not been able to identify a specific infection), leading to higher pregnancy rates.
    Treating troublesome bacterial infections can reduce the risk and heartache of another failure; and in the case of donor treatment, helps to ensure that their efforts do not go to waste.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie o tym samaym pomyślała Mar2śka tutaj nikt nie robi wymazów . Ja robiłam w Polsce : Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma.

    Histeroskopia wykonana w Norwegii niestety niewiele da ! Oni tutaj nie pobierają wyciknów :O

    Ja robiłam w Polsce i miałam pobierane wycinki .




    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 8 listopada 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dokładnie o tym samaym pomyślała Mar2śka tutaj nikt nie robi wymazów . Ja robiłam w Polsce : Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma.

    Histeroskopia wykonana w Norwegii niestety niewiele da ! Oni tutaj nie pobierają wyciknów :O

    Ja robiłam w Polsce i miałam pobierane wycinki .
    Dokładnie o to mi chodziło ;) dziwne to jest bardzo, że nie robią tak podstawowych badań. W trakcie transferu czy punkcji można przenieść infekcję. W Polsce jeśli coś znajda to punkcja jest przy osłonie antybiotyku. Sama tak miałam punkcję ze względu na torbiel przez którą trzeba było się przebić przy pobieraniu jajeczek. Po to żeby uniknąć wystąpienia stanu zapalnego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 listopada 2018, 18:23

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 267 268 269 270 271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ