X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 listopada 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia ja myślałam że Ty się pomyliłaś i zamiast 2 napisałaś 5 ...........

    Jesteś pewna że to był zarodek 5 dniowy ??? Masz to gdzieś napisane ???

    Ja nie wierzę w to co czytam ...........



    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 listopada 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    A czemu 2 dniowy ? Lepszy niz 5 dniowy ?



    Mirandzia a kiedy mialas punkcje?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 23 listopada 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteś pewna że to był zarodek 5 dniowy ??? Masz to gdzieś napisane ???

    Ja nie wierzę w to co czytam ...........[/QUOTE]

    Pani z laboratorium wyszła do mnie pytała o moje dane osobowe, nr personalny itp. Powiedziała że dostaje zarodek w fazie blastocysty. Dopytałam czy napewno i ze oznacza to ze jest 5 dniowy, odpowiedziała ze tak. Papierów żadnych nie mam odnośnie zarodka. dostałam tylko te do Helfo a tam o zarodkach nie ma żadnych adnotacji.

    Teraz to już mam całkowity dół. Kuźwa podanie zarodka i przygotowanie do tego też jak widać ich przerasta.

    Punkcję miałam 25.09 (wtorek), a 27.09 (czwartek) miałam transfer. W poniedziałek zadzwonili że jest jeden do mrożenia. Za kilka dni dostałam oficjalne pismo że mam i będzie trzymany 5 lat, ale o jego jakości i wieku nic nie wspomniane :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 listopada 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yyyyyyyyyyyy brak mi słów........

    A masz napisane dokładnie cała datę do kiedy powinien być mrożony ? Wtedy będzie wiadomo kiedy go zamrozili ? Czy 27.09 czy 30.09 czy 01.10 ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 23 listopada 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda nie mam nic zadnych dokumentow. Wiem tylko to co powiedziala mi laborantka ze blastocysta. No i jak widac to i to potrafia zje...c. jeden jedyny mrożak jakiego mialam po dwoch stymulacjach ;)

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 listopada 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brak słôw . nawet nie wiadomo jak to skomentować .
    Ale nie trać nadziei Mirandzia , bierzesz dodatkowo Duphaston może on zadziała :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2018, 20:46

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Czy któraś z was brała Acard przed zagnieżdżeniem zarodka bez jakiejkolwiek konsultacji z lekarzem ?
    K. Brała sama , tylko ze jej wcześniej coś tam w badaniu wyszło .
    K.?? bierzesz dalej Acard? Konsultowałaś to później z jakimś lekarzem?

    Alutka
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore Acard z uwagi na MTHFR. W sumie to juz zawsze musze brac do konca mych dni ;)

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    K. Brała sama , tylko ze jej wcześniej coś tam w badaniu wyszło .
    K.?? bierzesz dalej Acard? Konsultowałaś to później z jakimś lekarzem?
    Zaczelam brac bo mialam podeyzszone plytki , i nagle zaszlam narutalnie w ciaze, bylam u ginekologa w srode i mowila ze jesli chce to moge odstawiac jesli plytki spadly ( w ciazy samoistnie spadaja) wiec zrobie sobie krew w nasteonym tyg i zoabczze a jesli chce kontunuowac to do 37-38 tydz

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny za wypowiedzenie się .
    Ja mam transfer mrożaka w poniedziałek a mąż właśnie przyleciał z polski i zakupił mi Acard .
    Mam nadzieje ze nie zaszkodzi , a może pomoże .

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Jesteś pewna że to był zarodek 5 dniowy ??? Masz to gdzieś napisane ???

    Ja nie wierzę w to co czytam ...........

    Pani z laboratorium wyszła do mnie pytała o moje dane osobowe, nr personalny itp. Powiedziała że dostaje zarodek w fazie blastocysty. Dopytałam czy napewno i ze oznacza to ze jest 5 dniowy, odpowiedziała ze tak. Papierów żadnych nie mam odnośnie zarodka. dostałam tylko te do Helfo a tam o zarodkach nie ma żadnych adnotacji.

    Teraz to już mam całkowity dół. Kuźwa podanie zarodka i przygotowanie do tego też jak widać ich przerasta.

    Punkcję miałam 25.09 (wtorek), a 27.09 (czwartek) miałam transfer. W poniedziałek zadzwonili że jest jeden do mrożenia. Za kilka dni dostałam oficjalne pismo że mam i będzie trzymany 5 lat, ale o jego jakości i wieku nic nie wspomniane :)[/QUOTE]


    wydaje mi sie ze z tego co piszesz to jest to 2 dniowy zarodek skoro transfer mialas 27.09 ale ja sie na tym dobrze nie znam

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 23 listopada 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia, mi w prywatnej klinice powiedzieli że, obserwują zarodki do mrożenia do 5 doby i mrożą blastkę. Podobno wtedy lepiej zobaczyć czy jest dobry. Wiec nie stresuj się. Trzymam kciuki!

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 24 listopada 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka ja wiem ze obserwuja i dobrze ze przetrwal do 5 doby. Ja sie martwie ze progesteron pozno zaczelam 2 dni przed transferem. wcisneli gdzie im pasowalo a nie wtedy kiedy powinien byc :(

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Czarodziejka ja wiem ze obserwuja i dobrze ze przetrwal do 5 doby. Ja sie martwie ze progesteron pozno zaczelam 2 dni przed transferem. wcisneli gdzie im pasowalo a nie wtedy kiedy powinien byc :(

    To Ile dni przed transferem mrozaczki na cyklu naturalnym trzeba zacząć brać progesteron?

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 listopada 2018, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    To Ile dni przed transferem mrozaczki na cyklu naturalnym trzeba zacząć brać progesteron?



    Na cyklu naturalnym nie bierzesz żadnych leków, progesteronu też nie .




    Na cyklu sztucznym : zarodek 2 dniowy progesteron bierzesz 2 dni i trzeciego dnia transfer, zarodek 3 dniowy progesteron bierzesz 3 dni i czwartego dnia transfer, zarodek 5 dniowy progesteron bierzesz 5 dni i szóstego dnia transfer ;-) i branie progesteronu jest dalej kontynuowane do 10 , 12 tygodnia ciąży - zależy od kliniki .






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2018, 18:12

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to myślałam że przed każdym transferem bierze się progesteron :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 24 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To co za dziwadlo zrobili w moim przypadku? Jeden dzien progesteron i nastepnego transfer. Wyc mi sie chce brak sil i słów na tych norwrskich debili.

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 25 listopada 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja to myślałam że przed każdym transferem bierze się progesteron :-) :-)
    Z tego co pamiętam ja też zaczynałam brać progesteron jeden,dwa dni przed transferem(sztuczny i naturalny). A w dniu transferu dopiero po.

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 25 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Z tego co pamiętam ja też zaczynałam brać progesteron jeden,dwa dni przed transferem(sztuczny i naturalny). A w dniu transferu dopiero po.
    Ja punkcji bralam crione a transfer mialam 2 dni po

    pati1980 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. ja nie miałam punkcji tylko Criotransfer na cyklu sztucznym z Progynova.

    Alda możesz mi napisać skąd masz te dokładne informacje co do progesteronu ?

    Następna rzecz która mi się nie zgadza - transfer 5 dniowy zarodek a krew do sprawdzenia po 14 dniach. Czy faktycznie tak późno się bada krew?

    Jutro do nich pisze niech mi dokładnie napiszą co zrobili bo każdy co innego mówił, laborantka że 5 dniowy,transfer i kontrola wskazuja na 2 dniowy. Ja juz nie wiem.

‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ