X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)

    USG robila moja "kochana doktor " NINA :-)

    Wszystkie leki mam brać do 12+0 tygodnia ciąży .

    Trzymam za Was kciuki :-) Nie poddawajcie się bo trzeba walczyć do końca , ja na to czekałam 7 lat .



    Zoja36, Alutka 32, pati1980, K., Mazwopka, mar2śka, Hannanna, Aggga08, majola lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 27 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)

    USG robila moja "kochana doktor " NINA :-)

    Wszystkie leki mam brać do 12+0 tygodnia ciąży .

    Trzymam za Was kciuki :-) Nie poddawajcie się bo trzeba walczyć do końca , ja na to czekałam 7 lat .
    Super Alda, w końcu się doczekałas. 7 lat to bardzo długo. Rośnijcie zdrowo <3

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)

    USG robila moja "kochana doktor " NINA :-)

    Wszystkie leki mam brać do 12+0 tygodnia ciąży .

    Trzymam za Was kciuki :-) Nie poddawajcie się bo trzeba walczyć do końca , ja na to czekałam 7 lat .



    Ale super ! Gratulacje : ) mam nadzieje Że mi też w Porsgrunn wkrótce pomogą .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 16:03

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    n59ymg7ygootc40w.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 27 listopada 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda co tu dużo pisać ... cudownie <3 spokojnej i nudnej ciąży !

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda gratulacje jeszcze raz. 7 lat, 7 transfer ;)

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 27 listopada 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudownie Alda, teraz rozpieszczaj się i odpoczywaj:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 17:56

    k1iygdz.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ❤️

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje dziewczyny :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Alda ❤️❤️❤️❤️❤️

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 28 listopada 2018, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, gratulacje! Cieszę się przeogromnie

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 28 listopada 2018, 06:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny jestem po USG :-) MALEŃSTWO ma 1,5 cm i pięknie bijące serduszko łzy mi leciały jak grochy ;-)

    USG robila moja "kochana doktor " NINA :-)

    Wszystkie leki mam brać do 12+0 tygodnia ciąży .

    Trzymam za Was kciuki :-) Nie poddawajcie się bo trzeba walczyć do końca , ja na to czekałam 7 lat .
    Gratulacje!!! :))) Wiem,co to znaczy czekać tyle czasu.
    Powodzenia!!!! :)

  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z lekami ? Muszę wykupić Menopur i Orgalutran. Jaka maja długa datę ważności ? Mogę 2 miesiące być już w lodowce i czekać ? Ja mam w styczniu zacząć zaszczyki miesiączka powinna być około 10 stycznia . Tylko ze ja dopiero 7 wracam z Polski a wiadomo miesiączka może się przesunąć i przyjść szybciej. I chciała bym już je mieć i chociaż z 2 dawki wziasc do Polski wrazie czego.

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 listopada 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula termin ważności jest na opakowaniu więc nikt Ci nie powie czy mogą leżeć 2 miesiące ;-) Ja teraz kupiłam plastry (Estrodat ) , przyjechałam do domu a tam termin ważności do grudnia tego roku !!!! Do tej pory nigdy mi się to nie zdarzyło ale przy zakupie leków warto sprawdzać daty przydatności !

    Jeżeli z datą będzie wszystko ok ;-) to można je trzymać w lodówce tak długo jak data na to pozwala ;-) Ja też miałam leki 2 miesiące przed stymulacją w lodówce ;-) Dopiero po zmieszaniu leku ( Menopur się miesza ) robi się problem bo wtedy trzeba go złużyć w ciągu 28 dni i jeżeli temperatura w domu nie przekracza 25C to nie trzeba go - tego zmieszanego ;-) trzymać w lodówcec ;-)


    Ja zabrałam leki do stymulacji rok temu do Polski i dobrze że to zrobiłam bo okres dostałam tydzień wcześniej ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 13:32

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 listopada 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak Alda napisała. Jedynie to nie należy rozrobionego menopuru mieć w strzykawkach gotowych. Na bieżąco powinna dawka być odmierzana

  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 30 listopada 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dziękuje. Wykupie w tym tyg co będę wyjeżdżać żeby z data było wporzadku.

    Czyli menopur wziasc tak jak mi dadzą go w aptece i jak już będę miała zacząć brać to codziennie rozrabiać do strzykawki ?

    :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 listopada 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam glupie pytanie, jak jest bialko pappa po nowesku ? Za tydz nam lekarza i chce mu powiedziec ze wyszlo mi niskie bialko pappa ale test sanco wykluczyl trisomie 21, ale chyba to nie jesg pappa protein ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ok dziękuje. Wykupie w tym tyg co będę wyjeżdżać żeby z data było wporzadku.

    Czyli menopur wziasc tak jak mi dadzą go w aptece i jak już będę miała zacząć brać to codziennie rozrabiać do strzykawki ?

    :)


    Madziula pamiętaj że czasami leki trzeba zamawiać w aptece bo mogą nie mieć na stanie ;-) Więc proponuję kupić 2 tygodnie przed wyjazdem ;-)

    Tak zabierz do Polski opakowania które dostaniesz w aptece. Podczas podróży też trzymaj w chłodzie .

    Jak będziesz miała zacząć brać zastrzyki to wymieszaj lek . W opakowaniu jest buteleczka z proszkiem i jedna albo dwie strzykawki z płynem - nie wiem czy masz Menopur 600 czy 1200 ;-) Do buteleczki z proszkiem wstrzykujesz zawartość strzykawki lub strzykawek ;-) Taki wymieszany roztwòr starcza na kilka zastrzyków . Nie mieszasz tego codziennie . W opakowaniu masz też puste strzykawki którymi robisz sobie zastrzyk po uprzednim pobraniu odpowiedniej dawki leku z buteleczki , na strzykawkach jest miarka ;-)

    Jest dużo filmików w internecie jak to robić ;-)

    Ten jest do Menopur 600:

    https://m.youtube.com/watch?v=ZIM1e0TM6fM

    Ten do Menopur 1200 :

    https://m.youtube.com/watch?v=-z353jIx-5g





    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dziewczyny mam glupie pytanie, jak jest bialko pappa po nowesku ? Za tydz nam lekarza i chce mu powiedziec ze wyszlo mi niskie bialko pappa ale test sanco wykluczyl trisomie 21, ale chyba to nie jesg pappa protein ...


    Zadaj pytanie na ciężarówkach dziewczyny robiły to może wiedzą ;-)

    Ja nie mam pojęcia tutaj mówią na USG i test z krwi : Dobbeltest og KUB-test ale czy rozdzielają to na PAPPA i wolne HCG nie mam pojęcia ;-)

    Dobbeltesten måler konsentrasjonen av to hormoner i én blodprøve - Podwójny test mierzy stężenie dwóch hormonów nie napisali jakich ;-)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 14:47

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 30 listopada 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie to?
    https://nhi.no/familie/graviditet/andre-relaterte-tema/dobbeltest/
    Niestety nie piszą nazwy białka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 listopada 2018, 14:47

‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ