X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 listopada 2018, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie wszedzie szukalam i nigdzie nie podaja nazwy tych dwoch hormonow.. moj fastlege nie wiedzial nawet co to duo/ kub test ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Madziula pamiętaj że czasami leki trzeba zamawiać w aptece bo mogą nie mieć na stanie ;-) Więc proponuję kupić 2 tygodnie przed wyjazdem ;-)

    Tak zabierz do Polski opakowania które dostaniesz w aptece. Podczas podróży też trzymaj w chłodzie .

    Jak będziesz miała zacząć brać zastrzyki to wymieszaj lek . W opakowaniu jest buteleczka z proszkiem i jedna albo dwie strzykawki z płynem - nie wiem czy masz Menopur 600 czy 1200 ;-) Do buteleczki z proszkiem wstrzykujesz zawartość strzykawki lub strzykawek ;-) Taki wymieszany roztwòr starcza na kilka zastrzyków . Nie mieszasz tego codziennie . W opakowaniu masz też puste strzykawki którymi robisz sobie zastrzyk po uprzednim pobraniu odpowiedniej dawki leku z buteleczki , na strzykawkach jest miarka ;-)

    Jest dużo filmików w internecie jak to robić ;-)

    Ten jest do Menopur 600:

    https://m.youtube.com/watch?v=ZIM1e0TM6fM

    Ten do Menopur 1200 :

    https://m.youtube.com/watch?v=-z353jIx-5g



    Ja mam menopur 150 i Orgalutran 0,25. O super popatrze sobie w internecie jak to sie robi . W przyszlym tyg pojde do apteki zeby ogarnac leki. Dziekuje ! :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dziewczyny mam glupie pytanie, jak jest bialko pappa po nowesku ? Za tydz nam lekarza i chce mu powiedziec ze wyszlo mi niskie bialko pappa ale test sanco wykluczyl trisomie 21, ale chyba to nie jesg pappa protein ...
    Właśnie patrzę na moje wyniki, bo ja robiłam tu w Norwegii. Wiem że test ten wygląda tak samo w Polsce, bo lekarz mi mówił. Akurat w tej klinice robią ten sam. I mam takie dwa podpunkty: Free B-hCG i PAPP-A.
    Jeśli podasz mi maila to zrobię fotkę i wyśle Ci mój wynik. Może na podstawie porównania wyników dojdziesz co jest co.
    Swoją drogą to fastlege niewiele wiedzą na temat dodatkowej diagnostyki. Oni nawet brzucha nie umieją zmierzyć. Chyba że Tobie jakiś ogarnięty się trafi, ale nie liczyłabym na to ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 30 listopada 2018, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madziula_ wrote:
    Ja mam menopur 150 i Orgalutran 0,25. O super popatrze sobie w internecie jak to sie robi . W przyszlym tyg pojde do apteki zeby ogarnac leki. Dziekuje ! :)
    Menopur 150 to dawka dzienna zakładam . Będziesz musiała odpowiednią ilość odmierzać z tych 600 lub 1200 jednostek. Zależy jaką pojemność masz na recepcie.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 30 listopada 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Właśnie patrzę na moje wyniki, bo ja robiłam tu w Norwegii. Wiem że test ten wygląda tak samo w Polsce, bo lekarz mi mówił. Akurat w tej klinice robią ten sam. I mam takie dwa podpunkty: Free B-hCG i PAPP-A.
    Jeśli podasz mi maila to zrobię fotkę i wyśle Ci mój wynik. Może na podstawie porównania wyników dojdziesz co jest co.
    Swoją drogą to fastlege niewiele wiedzą na temat dodatkowej diagnostyki. Oni nawet brzucha nie umieją zmierzyć. Chyba że Tobie jakiś ogarnięty się trafi, ale nie liczyłabym na to ;)
    Zoja wyslalam ci zaproszenie do przyjaciolek tam chyba mozna prytanie widomsoc wyslac niechce tutaj smiecic mailem

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Zoja wyslalam ci zaproszenie do przyjaciolek tam chyba mozna prytanie widomsoc wyslac niechce tutaj smiecic mailem
    Potwierdzone :)

    K. lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie juz nastroj przed-okresowy :( Brzuch tez juz ciagnie, cycki dalej flaki. Wczoraj zaczelam odczuwac zblizajacy sie okres, równy tydzien przed hmmm dziala jak w zegarku a nic z tego nie wychodzi :(
    Jakby bylo malo wczoraj wstalam cala wysypana pachy, okolice piersi,pod ramiaczkami stanika z przodu a dzisiaj doszly zagiecia lokciowe. Wyglada to jak pokrzywka takie poparzone.Nie swedzi, nie boli.Glowna podejrzana to Progynova bo nic nie zmienialam ani diety ani kosmetykow. Miala ktoras z Was jakies problemy skorne podczas brania hormonow ?

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    U mnie juz nastroj przed-okresowy :( Brzuch tez juz ciagnie, cycki dalej flaki. Wczoraj zaczelam odczuwac zblizajacy sie okres, równy tydzien przed hmmm dziala jak w zegarku a nic z tego nie wychodzi :(
    Jakby bylo malo wczoraj wstalam cala wysypana pachy, okolice piersi,pod ramiaczkami stanika z przodu a dzisiaj doszly zagiecia lokciowe. Wyglada to jak pokrzywka takie poparzone.Nie swedzi, nie boli.Glowna podejrzana to Progynova bo nic nie zmienialam ani diety ani kosmetykow. Miala ktoras z Was jakies problemy skorne podczas brania hormonow ?
    Ja tak mialam jak zawszam w ciaze, cala bylam wysypana i dopiero teraz powoli to schodzi i tez nie mialam zadnych objawow , nastaw sie pozytywnie jeszcze masz tydzien

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. Moj mąż zauwazyl pewna prawidlowosc ze przy kazdej ciazy mialam jakies wysypki zanim test zrobilam. Ale tez piersi mialam jak dwa wielkie arbuzy ;) a teraz jak dwa przebite balony hihi
    Tamte wysypki byly duzo lagodniejsze niz ta. Oby jego proroctwa sie spelnily. Nie mam wyjscia musze czekac do czwartku. Chociaz i tak bede poza No beda sie wsciekac pewnie ze nie zbadam krwi w KK. Ja i tak nie chce sie u nich dalej leczyc w razie negatywnego testu wiec nie martwie sie nimi.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Ale tez piersi mialam jak dwa wielkie arbuzy ;) a teraz jak dwa przebite balony hihi
    Tamte wysypki byly duzo lagodniejsze niz ta. Oby jego proroctwa sie spelnily. Nie mam wyjscia musze czekac do czwartku.

    "Cycki kłamią" ;-) to nie jest wyznacznik ;-) Mi zaczęły rosnąć , boleć dopiero tydzień temu ;-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie boli brzuch "w dole " tak jak by.... czasami mam jakies ukucie lub uczucie "ciagniecia"
    pracy duzo w pracy :) sezon julebord'owy zaczety .

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    "Cycki kłamią" ;-) to nie jest wyznacznik ;-) Mi zaczęły rosnąć , boleć dopiero tydzień temu ;-)
    Mi wogole nie urosly, bylu tkliwe ale szybko przedtaly wiec. Tymi cyckami to glupota jest, trzymam kciuki za pozytywny test

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co moze czepilam sie tych cyckow bo zawsze tak mialam przed szczesliwymi testami ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Wiecie co moze czepilam sie tych cyckow bo zawsze tak mialam przed szczesliwymi testami ;)

    Hihi ja też zawsze sugeruje się cyckami, jak są flaki to wiem że nic z tego nie wyszło.
    Trzymam kciuki oby nasza teoria została obalona:-)

    k1iygdz.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.

    pati1980, alda, K., Alutka 32, Zoja36, mar2śka, majola lubią tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.
    Gratulacje, niech dzidzia rośnie zdrowo i daje wiele radosci rodzicom.

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna
    Gratulacje !!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 08:35

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje dużo radości i cierpliwości :-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.
    Hannanna super, wielkie gratulacje. Zdrówka dla Was <3

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wynik wysłany na maila. Mam nadzieję że pomoże :)

    K. lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ