X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.


    GRATULACJE :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2018, 12:11

    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.
    Gratulacje !!

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.

    Gratulacje:) życzę Wam dużo zdrówka i mało nieprzespanych nocy ;)

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej Dziewczyny! Ja już po. 3375g 50cm,poród zero komplikacji,wyszło ze bez znieczulenia.
    To wcale nie taki mały ten synuś ! Gratulacje dla rodziców :) Sam się zdecydował na opuszczenie brzucha ? Odpoczniesz trochę to napisz jak wrażenia z przebiegu, szpitala, opieki itp.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Hannanna ❤️❤️❤️

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Hannanna!

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To wcale nie taki mały ten synuś ! Gratulacje dla rodziców :) Sam się zdecydował na opuszczenie brzucha ? Odpoczniesz trochę to napisz jak wrażenia z przebiegu, szpitala, opieki itp.
    Hej. Trochę mu pomogliśmy opuścić brzuch :) Dwie sesje z akupunkturą. Po drugiej poszłam do toalety a tam krew na wkładce,czop zaczął odchodzić. To było ok godz20. Od 1.30 już nie spałam,skurcze były dość silne. O 16 zdecydowałam pojechać do szpitala,a tam 2cm rozwarcia. Wróciłam do domu poczekać na więcej. O 20 skręcałam się z bólu,a tam dalej 2cm(położna przyjechała sprawdzić). Dostałam propozycje wyjazd do szpitala,tam coś na sen,morfina i sen okolo2-3godz żeby mieć siły na porod. Nawet morfina a później gaz nie pomógł,godzinę od podania miałam 7cm a mały był tak nisko w kanale rodnym,ze położna głaskała go po włosach :D i zaczęliśmy rodzić. Ok1 było po wszystkim. Mam założone tylko 3malutkie szwy. Dochodzę do siebie,dzisiaj wychodzi zmęczenie i bóle mięśni :) Ogólnie samopoczucie całkiem ok. Opieka w szpitalu-cudowna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 09:29

    Zoja36, mar2śka, kaktus85 lubią tę wiadomość

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie w piękny zimowy dzień. U nas w Bergen spadł śnieg :)
    Dziewczyny pytania "organizacyjne "

    1. Test POZYTYWNY - jak długo bierze sie Lutinus? Czy tutaj dają dalsza receptę czy po teście uważają ze już koniec brania? Pytam bo gdyby a nóż to chciałabym wiedzie bo w razie co będę w PL i sobie przywiozę.

    2. Test NEGATYWNY - czy od razu odstawiam wszystko Progynova i Lutinus. Kiedy spodziewać się okresu czy od razu czy jakieś przesunięcia się robią? Jak to w waszych przypadkach było?

    Dzisiaj 12 dpt nie mam odwagi robić sikańca.
    Czuję się jak przed okresem rozdrażniona, brzuch ciągnie, szyjka pobolewa :(
    Wysypka dalej pomimo picia wapna, do tego zaczęła swędzieć menda w nocy. Obsypaną mam całą górę od bioder do pach. Uchował się dekolt i twarz (dzięki Bogu).

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia- nie panikuj tylko rób tego sikańca :) ja w dzień testu miałam ostatni lutinus i nie dostałam więcej . Ale pamietam ze Hannanna dostała receptę na więcej wiec to chyba zależy od kliniki lub od wyników z wcześniej .

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia nie katuj się tylko zrób test. Co do progesteronu to zależy od kliniki i lekarza , w każdej mają inne podejście. Jak transfer jest świeży to bierze się tylko 14 dni - tak jest w Haugesund na przykład albo wypisują dodatkową receptę. Nie pamiętam w jakiej klinice podchodzisz. Jeśli test jest negatywny, po konsultacji z kliniką odstawiasz leki. A okres to sprawa indywidualna. Jedne dostają jeszcze w trakcie brania proga inne jakiś czas po odstawieniu.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna najważniejsze, że Ty i Synek macie się dobrze. Troszkę się u Ciebie ta akcja rozkręcała ale jak opieka fajna i czujesz, że ktoś dba o Ciebie to na pewno łatwiej to przejść.Chyba mamy szczęście, że w Norwegii mają takie podejście do porodów bo w Polsce różne rzeczy się słyszy. Nie słyszałam jeszcze złej opinii o porodzie w Norwegii. Ja dzisiaj poszłam na długi spacer, gdyby nie grad który pada co chwilę to pewnie bym pomyła okna bo już bardzooo bym chciała urodzić ;)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia na cyklu sztucznym bierze się progesteron dłużej bo organizm sam go nie produkuje . Ja mam brać do 12 tygodnia ale to zależy od kliniki w Riks do 10 tygodnia .

    Recepty dostałam na samym początku jeszcze przed testem , przed potwierdzeniem ciąży na 14 tygodni bardzo się z tego cieszę :-)


    Ja okres po odstawieniu leków ( Progynova i Lutinus ) dostałam po 3 dniach .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 13:16

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja test robiłam 6 dni po transferze ;-) zarodka 5 dniowego :-) Polski test (NORDTEST Płytkowy test ) wyszedł pozytywny , norweski negatywny ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 13:28

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja test robiłam 6 dni po transferze ;-) zarodka 5 dniowego :-) Polski test (NORDTEST Płytkowy test ciążowy)wyszedł pozytywny , norweski negatywny ;-)

    Postaram się wytrzymać choć strasznie ciężko. Zrobię wyjdzie negatywny to będę powtarzała i się łudziła bo może jednak za wcześnie :) Tyle wysiedziałam to chyba dam rade te dwa dni. Muszę się jakoś trzymać żeby wsiąść do samolotu hiihi a jak się rozwyje to u mnie trwa to kilka dni z przerwa na spanie :)

    Pytam na wszelki wypadek o Lutinus ja wykupiłam ostatnie 2 opakowania. Wolę Was podpytać jak to wygląda bo będę poza No i gdyby jednak się udało to mam możliwość z PL przywieźć. Po tych oszołomach w Bergen nie wiadomo czego się spodziewać, oni maja swoje "zasady".Mój transfer był tego przykładem.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki!!!!


    Ja wczoraj wysłałam swój okres do Grecji Hehhe. Jestem jakoś dziwnie pewna że coś znajdą... A od 21 zaczynam spray. Rok po ostatnim sprayu, w zeszłym roku zaczynałam 19... Ale ten czas leci... Już zaraz będzie rok od pierwszego podejścia.... Ile wam czasu zajęło?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Trzymam kciuki!!!!


    Ja wczoraj wysłałam swój okres do Grecji Hehhe. Jestem jakoś dziwnie pewna że coś znajdą... A od 21 zaczynam spray. Rok po ostatnim sprayu, w zeszłym roku zaczynałam 19... Ale ten czas leci... Już zaraz będzie rok od pierwszego podejścia.... Ile wam czasu zajęło?
    U mnie od pierwszego podejścia do pozytywnego testu około 10 miesięcy . Dwie stymulacje , 4 transfer:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 13:52

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia widzę, że chyba Ty sztuczny miałaś...to leki będziesz brała dłużej. Jak się uda- czego Ci życzę to i tak załatw sobie w PL lutinus jeśli masz taką możliwość bo jest o wiele taniej! Pamiętam, że w NO płaciłam ok 500 nok za opakowanie a w PL ok 140 zł.To duża różnica. A luteina to już zupełnie jest tania.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2uśka mialam sztuczny z Progynova. Rozumiem, ze jesli test wyszedlby pozytywny to juz za kontynuacje Lutinusa płace sama? Nawet jak KK zleci brac dalej np do 10-12 tyg Helfo nie zwraca jako cd leczenia? Uświadom mnie ;)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Mar2uśka mialam sztuczny z Progynova. Rozumiem, ze jesli test wyszedlby pozytywny to juz za kontynuacje Lutinusa płace sama? Nawet jak KK zleci brac dalej np do 10-12 tyg Helfo nie zwraca jako cd leczenia? Uświadom mnie ;)
    A to już może dziewczyny podpowiedzą bo ja byłam przygotowywana tylko do świeżego a później w wypadku pozytywnego testu Haugesund już leków nie przepisuje. Dobrze, że pytasz bo może jest to traktowane jako kontynuacja to wtedy leki do odliczenia i nie ma co kombinować z przywożeniem z PL.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Rozumiem, ze jesli test wyszedlby pozytywny to juz za kontynuacje Lutinusa płace sama? Nawet jak KK zleci brac dalej np do 10-12 tyg Helfo nie zwraca jako cd leczenia? Uświadom mnie ;)


    Nie płacisz to znaczy płacisz ;-) ale Helfo zawraca :-)

    Jeżeli recepta jest z kliniki :-)


    Ja teraz wydałam ok 7000 kr :P
    A w sumie za same leki do wszystkich stymulacji ok 90000kr także tego ............





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 15:42

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ