X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez po punkcji zaczęłam brać progesteron(piątek ) a transfer miałam w niedziele .
    Tak było we wrześniu .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 12:18

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 25 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    K. ja nie miałam punkcji tylko Criotransfer na cyklu sztucznym z Progynova.

    Alda możesz mi napisać skąd masz te dokładne informacje co do progesteronu ?

    Następna rzecz która mi się nie zgadza - transfer 5 dniowy zarodek a krew do sprawdzenia po 14 dniach. Czy faktycznie tak późno się bada krew?

    Jutro do nich pisze niech mi dokładnie napiszą co zrobili bo każdy co innego mówił, laborantka że 5 dniowy,transfer i kontrola wskazuja na 2 dniowy. Ja juz nie wiem.
    Hej. Ja za każdym razem miałam skierowanie na krew po 21 dniach od transferu :/

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 listopada 2018, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Alda możesz mi napisać skąd masz te dokładne informacje co do progesteronu ?

    Za każdym razem w Porsgrunn na wizycie przed transferem miałam pogadanę - wykład na ten temat - różne zdjęcia macicy , jajników, zarodków - tak było zawsze u lekarza - Niny ;-) Bardzo ją za to lubię bo nie odwala roboty tylko stara się wszystko wytłumaczyć ;-)

    Od owulacji jest produkowany progesteron który przygotowuje endometrium do zagnieżdżenia . Implantacja zarodka rozpoczyna się około 6-7 dni po zapłodnieniu i przez te wszystkie dni produkowany jest progesteron który zmienia strukture endometrium ( naturalne starania ) dlatego przy sztucznym cyklu odtwarza się jakby ten proces - nie wiem czy to jest jasne
    Dzień owulacji na sztucznym czyklu to pierwszy dzień brania progesteronu .

    Rozwój zarodka :-)
    2-3 dniowe zarodki

    1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
    2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
    3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
    4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
    5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
    6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany, zarodek wnika glebiej w endometrium
    7dpt.. Zarodek jest już zaimplantowany
    8dpt…Zaczyna byc produkowane hCG
    11dpt…hCG jest na tyle duze, ze można zrobić test :-)


    Jeżeli transferowano 5 dniowa blastocyste :

    1dpt.. Blastocysta wychodzi z otoczki
    2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiać się w ściany endometrium
    3dpt.. Proces implantacji się rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywać” się w endometrium
    4dpt. Proces implantacji jest kontynuowany i zarodek wnika głębiej w endometrium
    5dpt. Zarodek jest już zaimplantowany
    6dpt… Zaczyna być produkowane HCG
    9dpt… HCG jest na tyle dużo, ze można zrobić test :-)





    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Ja tez po punkcji zaczęłam brać progesteron(piątek ) a transfer miałam w niedziele .
    Tak było we wrześniu .


    Czyli piątek pierwszy dzień brania progesteronu , sobota drugi dzień i na trzeci dzień był transfer dwu dniowego zarodka czyli ok .



    Mazwopka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna a jak Ty się masz? Byłaś na kontroli w szpitalu, maluszek Ok ??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 listopada 2018, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hannanna a jak Ty się masz? Byłaś na kontroli w szpitalu, maluszek Ok ??
    O to samo zapytałam na fioletowej części ale Ty chyba tam nie zaglądasz.
    Wczoraj miałaś termin, jak tam? Jaka decyzja ze szpitala?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki oto odpowiedz od Kliniki w Bergen :)

    "Hei,
    Embryoet som du fikk var dag 6.

    Vi har som rutine at man starter med Lutinus 2 dager før innsetting enten man får et 2-3 dagers egg, eller 5-6 dagers egg.
    Dette kan variere fra klinikk til klinikk."

    Jak widzicie każdy robi jak uważa.
    Alda tylko pozazdrościć ze trafiłaś na normalnych ludzi w tej klinice, którzy robią zgodnie z europejskimi standardami. Az się prosi ich zapytać w Bergen a kto to wymyślił bo wskazania medyczne w większości klinik na świecie są takie same jeśli chodzi o Progesteron.
    Za każdym razem utwierdzam się tylko że podjęliśmy dobra decyzje żeby stad uciekać i nie marnować czasu ani zdrowia na ich pseudo leczenie.
    U mnie nic się nie dzieje, cycki flaki (zawsze bomby) wiec już wiem ze nic z tego nie będzie :(

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia ja nigdy nie słyszałam o takim podejściu w żadnej z klinik. Dziwne to strasznie. A tak na przyszłość... objawami nie ma się co sugerować. Zarówno ich brak jak i wystąpienie może oznaczać ciążę.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 26 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hannanna a jak Ty się masz? Byłaś na kontroli w szpitalu, maluszek Ok ??
    Hej. Mam czas do piątku. W środę kontrola i jak nic nie urósł to będą wywoływać porod,przynajmniej taka wersja jest na razie. Poza wagą mówią,że wszystko ok.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 listopada 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej. Mam czas do piątku. W środę kontrola i jak nic nie urósł to będą wywoływać porod,przynajmniej taka wersja jest na razie. Poza wagą mówią,że wszystko ok.
    Synek chyba mocno nie chce opuścić bezpiecznego brzuszka ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze mu tam co bedzie sie pchal na mroz ;)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 26 listopada 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej. Mam czas do piątku. W środę kontrola i jak nic nie urósł to będą wywoływać porod,przynajmniej taka wersja jest na razie. Poza wagą mówią,że wszystko ok.
    No to czekamy dalej, ważne że wszystko ok :)
    A ja zapytam z innej beczki, macierzyński zaczyna się liczyć 3 tyg przed terminem porodu. Co w wypadku tak jak u Ciebie, czy macierzyński się przesunie do przodu czy wykorzystany zostaje w większej liczbie dni przed terminem? Orientujesz się Hannanna?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poród jest przed terminem, to zaczyna się macierzyński i przez to szybciej się on kończy. Nie dostaje się dodatkowych dni, nic się nie wydłuża.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa rozmrozone i dwa zaaplikowane . Leżę i odpoczywam bo to pierwsza godzina po transferze...
    dwa jeszcze zamrożone .
    Badanie bety wyznaczone na 10.12

    alda, mar2śka, pati1980, Zoja36, Alutka 32 lubią tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Hej dziewczynki oto odpowiedz od Kliniki w Bergen :)

    "Hei,
    Embryoet som du fikk var dag 6.

    Vi har som rutine at man starter med Lutinus 2 dager før innsetting enten man får et 2-3 dagers egg, eller 5-6 dagers egg.
    Dette kan variere fra klinikk til klinikk."


    Może w tym szaleństwie jest metoda ............ Gdyby nie było żadnej ciąży "po ich metodzie " to chyba by się zastanowili i to zmienili skoro tak praktykują to musiały być ciąże więc trzymam kciuki za test :-)

    Bierzesz Duphaston może on pomoże ;-)




    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Dwa rozmrozone i dwa zaaplikowane . Leżę i odpoczywam bo to pierwsza godzina po transferze...
    dwa jeszcze zamrożone .
    Badanie bety wyznaczone na 10.12


    Trzymam kciuki :-)



    Mazwopka lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 listopada 2018, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Jeśli poród jest przed terminem, to zaczyna się macierzyński i przez to szybciej się on kończy. Nie dostaje się dodatkowych dni, nic się nie wydłuża.
    A co tam u Was słychać? Może wpadniesz do nas na fioletową stronę? Tam rozmawiamy o wszystkim co jest związane z ciążą i po ciąży ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Jeśli poród jest przed terminem, to zaczyna się macierzyński i przez to szybciej się on kończy. Nie dostaje się dodatkowych dni, nic się nie wydłuża.
    A jeśli po terminie? Bo jak przed terminem to wiem.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 26 listopada 2018, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    No to czekamy dalej, ważne że wszystko ok :)
    A ja zapytam z innej beczki, macierzyński zaczyna się liczyć 3 tyg przed terminem porodu. Co w wypadku tak jak u Ciebie, czy macierzyński się przesunie do przodu czy wykorzystany zostaje w większej liczbie dni przed terminem? Orientujesz się Hannanna?
    Z tego co słyszałam to nic nie wydłużają,ale nie potwierdzam na 100%. Jak już to ogarnę to dam znac :)

    mar2śka, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 26 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydłużają. Najlepiej urodzić w terminie.
    Poszukam fioletowego forum

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 06:34

    mar2śka lubi tę wiadomość

‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ