Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mazwopka Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 12:18

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez po punkcji zaczęłam brać progesteron(piątek ) a transfer miałam w niedziele .
    Tak było we wrześniu .

Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2018, 12:18

• Hannanna Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 12:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    K. ja nie miałam punkcji tylko Criotransfer na cyklu sztucznym z Progynova.

Alda możesz mi napisać skąd masz te dokładne informacje co do progesteronu ?

Następna rzecz która mi się nie zgadza - transfer 5 dniowy zarodek a krew do sprawdzenia po 14 dniach. Czy faktycznie tak późno się bada krew?

Jutro do nich pisze niech mi dokładnie napiszą co zrobili bo każdy co innego mówił, laborantka że 5 dniowy,transfer i kontrola wskazuja na 2 dniowy. Ja juz nie wiem.
    Hej. Ja za każdym razem miałam skierowanie na krew po 21 dniach od transferu :/

• alda Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 14:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Alda możesz mi napisać skąd masz te dokładne informacje co do progesteronu ?

Za każdym razem w Porsgrunn na wizycie przed transferem miałam pogadanę - wykład na ten temat - różne zdjęcia macicy , jajników, zarodków - tak było zawsze u lekarza - Niny ;-) Bardzo ją za to lubię bo nie odwala roboty tylko stara się wszystko wytłumaczyć ;-)

Od owulacji jest produkowany progesteron który przygotowuje endometrium do zagnieżdżenia . Implantacja zarodka rozpoczyna się około 6-7 dni po zapłodnieniu i przez te wszystkie dni produkowany jest progesteron który zmienia strukture endometrium ( naturalne starania ) dlatego przy sztucznym cyklu odtwarza się jakby ten proces - nie wiem czy to jest jasne
    Dzień owulacji na sztucznym czyklu to pierwszy dzień brania progesteronu .

Rozwój zarodka :-)
    2-3 dniowe zarodki

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
    2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
    3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
    4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
    5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
    6dpt. Proces implantacji jest kontynuowany, zarodek wnika glebiej w endometrium
    7dpt.. Zarodek jest już zaimplantowany
    8dpt…Zaczyna byc produkowane hCG
    11dpt…hCG jest na tyle duze, ze można zrobić test :-)

Jeżeli transferowano 5 dniowa blastocyste :

1dpt.. Blastocysta wychodzi z otoczki
    2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiać się w ściany endometrium
    3dpt.. Proces implantacji się rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywać” się w endometrium
    4dpt. Proces implantacji jest kontynuowany i zarodek wnika głębiej w endometrium
    5dpt. Zarodek jest już zaimplantowany
    6dpt… Zaczyna być produkowane HCG
    9dpt… HCG jest na tyle dużo, ze można zrobić test :-)

e5skzzc.png

[**]

• alda Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 14:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Ja tez po punkcji zaczęłam brać progesteron(piątek ) a transfer miałam w niedziele .
    Tak było we wrześniu .

Czyli piątek pierwszy dzień brania progesteronu , sobota drugi dzień i na trzeci dzień był transfer dwu dniowego zarodka czyli ok .

Mazwopka lubi tę wiadomość

e5skzzc.png

[**]

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 14:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna a jak Ty się masz? Byłaś na kontroli w szpitalu, maluszek Ok ??

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2018, 15:43

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    O to samo zapytałam na fioletowej części ale Ty chyba tam nie zaglądasz.
    Wczoraj miałaś termin, jak tam? Jaka decyzja ze szpitala?

k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 10:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki oto odpowiedz od Kliniki w Bergen :)

"Hei,
    Embryoet som du fikk var dag 6.

Vi har som rutine at man starter med Lutinus 2 dager før innsetting enten man får et 2-3 dagers egg, eller 5-6 dagers egg.
    Dette kan variere fra klinikk til klinikk."

Jak widzicie każdy robi jak uważa.
    Alda tylko pozazdrościć ze trafiłaś na normalnych ludzi w tej klinice, którzy robią zgodnie z europejskimi standardami. Az się prosi ich zapytać w Bergen a kto to wymyślił bo wskazania medyczne w większości klinik na świecie są takie same jeśli chodzi o Progesteron.
    Za każdym razem utwierdzam się tylko że podjęliśmy dobra decyzje żeby stad uciekać i nie marnować czasu ani zdrowia na ich pseudo leczenie.
    U mnie nic się nie dzieje, cycki flaki (zawsze bomby) wiec już wiem ze nic z tego nie będzie :(

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 10:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia ja nigdy nie słyszałam o takim podejściu w żadnej z klinik. Dziwne to strasznie. A tak na przyszłość... objawami nie ma się co sugerować. Zarówno ich brak jak i wystąpienie może oznaczać ciążę.

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 12:12

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hej. Mam czas do piątku. W środę kontrola i jak nic nie urósł to będą wywoływać porod,przynajmniej taka wersja jest na razie. Poza wagą mówią,że wszystko ok.

Zoja36 lubi tę wiadomość

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 13:59

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Hej. Mam czas do piątku. W środę kontrola i jak nic nie urósł to będą wywoływać porod,przynajmniej taka wersja jest na razie. Poza wagą mówią,że wszystko ok.
    Synek chyba mocno nie chce opuścić bezpiecznego brzuszka ;)

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 14:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze mu tam co bedzie sie pchal na mroz ;)

• Zoja36 Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 14:41

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    No to czekamy dalej, ważne że wszystko ok :)
    A ja zapytam z innej beczki, macierzyński zaczyna się liczyć 3 tyg przed terminem porodu. Co w wypadku tak jak u Ciebie, czy macierzyński się przesunie do przodu czy wykorzystany zostaje w większej liczbie dni przed terminem? Orientujesz się Hannanna?

k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli poród jest przed terminem, to zaczyna się macierzyński i przez to szybciej się on kończy. Nie dostaje się dodatkowych dni, nic się nie wydłuża.

Zoja36 lubi tę wiadomość

• Mazwopka Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa rozmrozone i dwa zaaplikowane . Leżę i odpoczywam bo to pierwsza godzina po transferze...
    dwa jeszcze zamrożone .
    Badanie bety wyznaczone na 10.12

alda, mar2śka, pati1980, Zoja36, Alutka 32 lubią tę wiadomość

• alda Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Hej dziewczynki oto odpowiedz od Kliniki w Bergen :)

"Hei,
    Embryoet som du fikk var dag 6.

Vi har som rutine at man starter med Lutinus 2 dager før innsetting enten man får et 2-3 dagers egg, eller 5-6 dagers egg.
    Dette kan variere fra klinikk til klinikk."

Może w tym szaleństwie jest metoda ............ Gdyby nie było żadnej ciąży "po ich metodzie " to chyba by się zastanowili i to zmienili skoro tak praktykują to musiały być ciąże więc trzymam kciuki za test :-)

Bierzesz Duphaston może on pomoże ;-)

e5skzzc.png

[**]

• alda Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Dwa rozmrozone i dwa zaaplikowane . Leżę i odpoczywam bo to pierwsza godzina po transferze...
    dwa jeszcze zamrożone .
    Badanie bety wyznaczone na 10.12

Trzymam kciuki :-)

Mazwopka lubi tę wiadomość

e5skzzc.png

[**]

• mar2śka Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 15:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Jeśli poród jest przed terminem, to zaczyna się macierzyński i przez to szybciej się on kończy. Nie dostaje się dodatkowych dni, nic się nie wydłuża.
    A co tam u Was słychać? Może wpadniesz do nas na fioletową stronę? Tam rozmawiamy o wszystkim co jest związane z ciążą i po ciąży ;)

km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 17:04

Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    A jeśli po terminie? Bo jak przed terminem to wiem.

k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Hannanna Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 17:38

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    No to czekamy dalej, ważne że wszystko ok :)
    A ja zapytam z innej beczki, macierzyński zaczyna się liczyć 3 tyg przed terminem porodu. Co w wypadku tak jak u Ciebie, czy macierzyński się przesunie do przodu czy wykorzystany zostaje w większej liczbie dni przed terminem? Orientujesz się Hannanna?
    Z tego co słyszałam to nic nie wydłużają,ale nie potwierdzam na 100%. Jak już to ogarnę to dam znac :)

mar2śka, Zoja36 lubią tę wiadomość

• majola Autorytet

Wysłany: 26 listopada 2018, 21:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydłużają. Najlepiej urodzić w terminie.
    Poszukam fioletowego forum

Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2018, 06:34

mar2śka lubi tę wiadomość

‹‹ 276 277 278 279 280 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego