X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Również trzymam mocno kciuki!!:)
    Ja dzisiaj pierwszy dzień z Synarelą, trochę się stresowałam, że coś zrobię nie tak, aż strach myśleć co będzie przy zastrzykach :P
    Czy orientujecie się odnośnie zakupu zastrzyków (ja mam Menopur i Ovitrelle/Gonapeptyl) czy mam od razu je już zamawiać w aptece (Menopur dopiero za 14 dni)? Coś mi świta, że pielęgniarka mówiła, żeby od razu wszystkiego nie kupować, tylko nie pamiętam czemu, ale byłam tak przejęta, że mogłam coś przekręcić. Jak to jest w wykupieniem tych leków?:)

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria wrote:
    Również trzymam mocno kciuki!!:)
    Ja dzisiaj pierwszy dzień z Synarelą, trochę się stresowałam, że coś zrobię nie tak, aż strach myśleć co będzie przy zastrzykach :P
    Czy orientujecie się odnośnie zakupu zastrzyków (ja mam Menopur i Ovitrelle/Gonapeptyl) czy mam od razu je już zamawiać w aptece (Menopur dopiero za 14 dni)? Coś mi świta, że pielęgniarka mówiła, żeby od razu wszystkiego nie kupować, tylko nie pamiętam czemu, ale byłam tak przejęta, że mogłam coś przekręcić. Jak to jest w wykupieniem tych leków?:)
    Pewnie chodzi o dawki leków.
    Ja kupowałam leki po każdej wizycie na bierząco ze względu na to , ze dawki mogę się zmieniać z dnia na dzień i czasami zostawało mi „coś” ekstra z poprzednich dni . Wtedy wszystko konsultowałam z pielęgniarka , mówiłam jej ile danego leku mam jeszcze w domu i ona zalecała mi kupić odpowiednia dawkę aby starczyło mi do następnej wizyty . :)

  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki wielkie!:) właśnie do nich napisałam z zapytaniem, może faktycznie chodzi o dawki leków, mam np w systemie receptę na 3 pudełka Menopur, to może nie wszystko na raz kupić, zobaczymy co odpiszą:) Niestety jak pytałam w aptekach to od ręki raczej nie mają tych zastrzyków, trzeba zamawiać wcześniej więc mam nadzieję, że gdzieś uda mi się dostać i zgrać idealnie wszystko w czasie:)
    A piszesz o tym, że po każdej wizycie aktualizowali Ci dawki, właśnie się zastanawiam, czy to z powodu odległości od Porsgrunn (2,5h drogi), u mnie nie przewidują wizyt lekarskich oprócz jednej z usg u mojego gina tu na miejscu? Czy po tej wizycie będą wtedy kolejne i wtedy badania krwi w miejscowym szpitalu? Jak to było u Was?:)

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 21 sierpnia 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będąc na zastrzykach wizyty kontrolne miałam co 2-3 dni do dnia punkcji.
    Leki są dostępne w aptece w Riks i tam ja je kupowałam odrazu po wizytach. Raz zdarzyło mi się wykupić leki w aptece na Jerbanetorget - tam tez mieli od ręki, ale wcześniej sprawdzałam dostępność leków w internecie .

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Trzymam mocno kciuki !
    Znasz już datę pierwszej wizyty w Atenach ?

    Nie.... Klinika jest jeszcze zamknięta ze względu na wakacje.

    Zwykle chcą żeby się u nich pojawić na 2 dni, żeby zrobić badania itd, ale może wystarczy tylko rozmowa przez Skype, bo większość badań zrobiłam w Polsce

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria wrote:
    dzięki wielkie!:) właśnie do nich napisałam z zapytaniem, może faktycznie chodzi o dawki leków, mam np w systemie receptę na 3 pudełka Menopur, to może nie wszystko na raz kupić, zobaczymy co odpiszą:) Niestety jak pytałam w aptekach to od ręki raczej nie mają tych zastrzyków, trzeba zamawiać wcześniej więc mam nadzieję, że gdzieś uda mi się dostać i zgrać idealnie wszystko w czasie:)
    A piszesz o tym, że po każdej wizycie aktualizowali Ci dawki, właśnie się zastanawiam, czy to z powodu odległości od Porsgrunn (2,5h drogi), u mnie nie przewidują wizyt lekarskich oprócz jednej z usg u mojego gina tu na miejscu? Czy po tej wizycie będą wtedy kolejne i wtedy badania krwi w miejscowym szpitalu? Jak to było u Was?:)

    Ja zawsze kupowałam zastrzyki w aptece na Majorstua. Albo szłam do apteki i mi sprawdzała gdzie są dostępne.
    Powodzenia, trzymam kciuki 😁

    k1iygdz.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jernbanetorget maja wszystkie leki, tak samo jak w rikshospitalet.
    Nå Jernbanetorget jest otwarta cała dobę

  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję pięknie za pomoc:) ja niestety nawet nie z okolic Oslo, ale u siebie już znalazłam i mam:) jeszcze kilka dni i zaczynam zastrzyki, będzie ciekawie:) jakie miałyście procedury leczenia? czy jeżeli mam spray i zastrzyki to oznacza długi protokół? Jaki jest wtedy krótki i od czego zależy jaki komu przydzielają?:)

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 27 sierpnia 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria wrote:
    dziękuję pięknie za pomoc:) ja niestety nawet nie z okolic Oslo, ale u siebie już znalazłam i mam:) jeszcze kilka dni i zaczynam zastrzyki, będzie ciekawie:) jakie miałyście procedury leczenia? czy jeżeli mam spray i zastrzyki to oznacza długi protokół? Jaki jest wtedy krótki i od czego zależy jaki komu przydzielają?:)
    U mnie był protokół długi w Riks , teraz w Rzgowie miałam protokół krótki.
    U ciebie jest protokół długi .
    Protokół zależy od lekarza prowadzącego , stanu zdrowia pacjentki , podatności na stymulację itp.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długi protokół jest ze sprayem, wycisza się wtedy jajniki i wprowadza w stan sztucznej menopauzy.
    Zwykle polecany przy endometriozie, łatwiej też dla kliniki bo ma wtedy większą kontrolę nad cyklem.

    Krótki to tylko zastrzyki.

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 4 września 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria jak idzie ? Miałaś już kontrole ?

  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 10 września 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) dzięki, właśnie w piątek mam kontrolę i zastanawiam się właśnie co znaczy, że w dokumentach dostałam informację, że muszę być w tym dniu pod telefonem. Nie dopytałam ich jaka jest procedura w dniu kontroli, czy wtedy od razu w tym dniu mogą skierować na punkcję, czy dalej zastrzyki i potem kolejne usg? Mi zastrzyków starczy tylko do niedzieli, a potem kolejna recepta? Tak się skupiłam na tych zastrzykach, że nie wiem co dalej, podpowiecie proszę jak było u Was:)?
    Z innej beczki, jak w przypadku zwrotu kosztów leczenia? Uzbierałam na razie dwa paragony za spray i zastrzyki, czy mam czekać na resztę rachunków w tej próbie czy na helfo już jakoś rejestrować te dwa pierwsze? Nie chcę, żeby jakiś termin odnośnie refundacji mi uciekł. wiem, że dopiero refundują od 16 czy 18 tys (znacie dokładną kwotę?), czyli pewnie dopiero od 2 próby, ale jak się do tego zabrać teraz?:)

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 11 września 2019, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapewne na kontroli (bo to pierwsza tak?) dostaniesz receptę na kolejne zastrzyki, chyba że pęcherzyki urosły jak trzeba i dostaniesz datę punkcji. Na to Ci niestety nikt tutaj nie odpowie hehe

    Co do kosztów. Wyslij wszystko dopiero po zakończeniu podejścia.

    https://invitrownorwegii.blogg.no/1521983877_helfo.html

    Może tu znajdziesz pomoc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2019, 06:44

  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 11 września 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idealnie, dziękuję bardzo:) U mnie pierwsza kontrola dopiero, ciekawa jestem co tam się dzieje w środku:) a jak tam Wasza sytuacja?:)

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 12 września 2019, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uu nas narazie bez zmian, zaczynam clomid i menopur 2 październiku I lecimy do Grecji

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 13 września 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggg08 trzymam kciuki !

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 13 września 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytam na bieżąco Twojego bloga, Grecja brzmi obiecująco, mam nadzieję, że wszystko pójdzie super!:)
    Dzisiaj miałam badanie, 8 pęcherzyków w tym jeden malutki, mam jeszcze 2 dni brać Menopur i we wtorek rano punkcja. Nie za dużo ich, ale mam nadzieję, że jakościowo nadrabiają:) Właśnie dostałam informację o możliwości zakwalifikowania do badania GERI+, spotkałyście się już może z tym badaniem? Z tego co przetłumaczyłam to automatyczny system do hodowli i diagnostyki zarodków.

    Aggga08, Mazwopka lubią tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 13 września 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie chodzi o to że będą zarodki w inkubatorze?

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 14 września 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria wrote:
    Czytam na bieżąco Twojego bloga, Grecja brzmi obiecująco, mam nadzieję, że wszystko pójdzie super!:)
    Dzisiaj miałam badanie, 8 pęcherzyków w tym jeden malutki, mam jeszcze 2 dni brać Menopur i we wtorek rano punkcja. Nie za dużo ich, ale mam nadzieję, że jakościowo nadrabiają:) Właśnie dostałam informację o możliwości zakwalifikowania do badania GERI+, spotkałyście się już może z tym badaniem? Z tego co przetłumaczyłam to automatyczny system do hodowli i diagnostyki zarodków.
    Wiesz jakiej wielkości są pęcherzyki ?
    Trzymam kciuki na punkcję .
    Jeśli chodzi o paragony to najlepiej wysyłaj na bierząco po zakończonej procedurze .
    Kwota to 17 730 .

    U mnie zaczął się cykl na którym będzie transfer . Na 24.09 (to będzie 15 dzień cyklu)mam wyznaczoną kontrol i później transfer .
    Poprzedni cały cykl brałam estrofem i kilka dni duphaston.

  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 15 września 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wychodzi chyba z tego, że Geri to automatyczny system, który na podstawie zdjęć ocenia zarodki, to będzie grupa eksperymentalna, a w grupie kontrolnej, czyli standardowej, zarodki są hodowane w inkubatorach i oceniane przez lekarzy. Czyli komputer albo człowiek, czy coś źle zrozumiałam?:)

    GERI+ er et integrert intervallfotograferingssystem for dyrkning av embryoer og diagnostisering, Systemet evalueres for tiden for pasienter som gjennomgår IVF/ICSI-behandling (in vitro- fertilisering/intracytoplasmatisk spermieinjeksjon). Formålet med denne fase IV-studien er å evaluere fordelene med intervallfotograferingssystemet GERI+ ved å sammenlikne prosentandelen av subjekter med vellykket klinisk graviditet i den eksperimentelle gruppen (embryoer dyrket og vurdert i GERI+-systemet) med kontrollgruppen (embryoer dyrket i en vanlig inkubator og vurdert med standard og vurdert i et mikroskop).

    Mazwopka dzięki wielke, pierwsza punkcja i staram się w ogóle o tym nie myśleć, żeby się nie denerwować:) Fajnie, że zaczynasz procedurę już teraz, tutaj w Norwegii czy w innym kraju? Trzymam kciuki!:) A pęcherzyki różne od 12 do 17mm, jeden 10, nie wiem czy to norma, byłam taka przejęta, że nie zapytałam niestety. Trochę dziwnie, że tylko po tym jednym usg już wiedzieli co i jak, dzisiaj mam wziąć Ovitrelle, jutro dzień przerwy i żadnych leków a we wtorek rano punkcja. Spodziewałam się większej ilości badań, tutaj to normalne?

‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ