X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka bedziesz miała usg ba walentynki :p

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nom hihi 😍 szkoda ze nie transfer 😝 a jak odbywa sie pobieranie jajeczk i transfer w porsgrunn??

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tylko pobieranie jejeczek bo niestety zarodki obumarly przed transferem. Ogolnie panie sa tam mile ale wszystko idzie bardzo szybko i zgodnie z czasem. O tej samej godzinie co ja na pobieranie komurek czekaly tez 2 inne pary. Leżałysmy obok siebie oddzielamy nas tylko biale zaslonki hehe. Kazda nas w odpowiednim czasie dostawała srodki znieczulajace i po kolei wytworzono na łóżku kazda z nas. Sam zabieg ok chociaz wiadomo nie jest to tak ze to nic nie boli. Ale panie lekarki sa bardzo mile komentują co sie dzieje tak ze zapomina sie o bólu. Po kazdej pobranej komurce pani z laboratorium krzyczy mamy jajeczko:) ogolnie dobra atmosfera. No a po wszystkim wracasz do tej samej sali a pielegnoarka mówi że masz 15 min dla siebie a pozniej musisz opuścić pokój. Ogolnie nie mam jakichs negatywnych wspomnien wiec drugiego razu sie nie obawiam :)
    Rozumiem o czym mowisz czekanie jest najgorsze ja myslalm ze juz tym tyg uda mi sie mieć transfer ale niestety muszę czekac do następnego tyg. A pozniej to czelanie na wynik OMG. Mamy doslownie najlepszy kurs ćwiczenia cierpliwości hehe

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w Riks mialam tylko ,,zestaw’’ tabletek. Przeciwbolowe i uspokajajaca dopiero na sali zabiegowej znieczulenie w scianki pochwy/macicy wiec czulam kazdo pobrane jajeczko 😥 nie bylo to przyjemne ale do zniesienia. Wiec ciesze sie ze dadza w zyle glupiego jasia 😅😅 mowili ze bede sie Czula jak po winie hehe. Pozniej odrazu wstalam i wyszlam ze szpitala...
    a jak z ubraniami? Bo w riks mialam swoje. W porsgrunn nie ma jakichs wymogow??
    A wiesz dlaczego jajeczka nie daly sobie rady??

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ubran to jak weszlam na sale pani pielegniarka dala mi takie przescieradlo kazala się nim owinąć i zdjac spadnie no i później wszędzie jesteś tym przescieradlem:P Powiem ci że po tym glupim jasiu zaczelam się śmiać mąż mnie uciszal a ja nie moglam przestac w sumie sa jakies pozytywy tego znieczulenia hehe. Pytalam co moglo byc powodem obumarcia zarodków ale nie dostalam żadnej odpowedzi poza tym ze pani doktor powiedziała ze tak czasami sie po prostu dzieje :(

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to przescieradelko tez mialam 😝😝
    A duzo mialas zaplodnionych jajeczek?? Strasznie to przykre ale niestety tak to jest 😥 Moje nie przezyly rozmrazania ale nie wiem czy riks nie dal d... i ich nie zmarnowal. Zobaczymy jak bedzie teraz. Najchetniej wzielabym odrazu 2 zarodki

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Dziekuje za rade Aggga08. Aggga08 w czasie twoich prob IVF spawdzalas jaki masz poziom progesteronu zaraz po transferze?


    W Grecji tak. W Norwegii i Danii nie...

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pobrali 15 jajeczek w piątek, to był natural supported cycle.. 10 się zaplodnilo i 10 dotrwało do 3 doby.
    2 perfekt, 2 perfekt -, reszta słabsza.
    Podali dziś 2 najlepszej jakości.
    Chciałam czekać do 5 doby, bo uważam że tak jest najlepiej, ale pani embriolog twierdzi że one maja lepiej w macicy i ona i tak wie że one by do blastocysty dotrwaly. Więc się zgodziłam na 3 dniowy transfer.
    Reszta czeka w laboratorium do 5 dnia

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 i jak bylo z twoim progesteronem?
    Ovulka pobrano mi 4 jajeczka ale tylko 2 przeżyły do 3 doby no i te 2 ostatnie obumarly w 5 dobie. Wiesz tez tak sobie myslalam że fajnie by bylo mieć taka możliwość 2 zarodki wieksze szansę na powodzenie i moze bliźniaki hehe ale coz to duzo bardziej niebezpieczne w czasie ciąży :/

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810
    Dokladnie 😊 niby bardziej niebezpieczne, ale tyle jest zdrowych blizniakow 😊 musimy byc silne, wytrwale i walczyc 😍

  • MałA Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ja właśnie dostałam skierowanie na ivf w göteborg gdyż tu mieszkam ( szwecja) ja ma pco A mój słabe nasienie i tak oto czekam na pierwszy tel od kliniki , pierwszy raz się tym interesuje bo zawsze myślałam że jakoś nam to naturalnie wyjdzie albo że jakieś tabletki i już A tu nic z tego . . Heheh takie życie. O powiecie jak to u was było? Pozdrawiam Magda

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałA wrote:
    Witam ja właśnie dostałam skierowanie na ivf w göteborg gdyż tu mieszkam ( szwecja) ja ma pco A mój słabe nasienie i tak oto czekam na pierwszy tel od kliniki , pierwszy raz się tym interesuje bo zawsze myślałam że jakoś nam to naturalnie wyjdzie albo że jakieś tabletki i już A tu nic z tego . . Heheh takie życie. O powiecie jak to u was było? Pozdrawiam Magda

    Hei 😊 ja tez zawsze myslalam ze uda sie naturalnie a tu nic 🤷🏼‍♀️ I mimo ze oboje zdrowi.
    Ja jestem po 1 ivf jak widac w opisie, za 8 dni zaczynam spray, pozniej menopur. koniec lutego poczatek marca mam nadzieje transfer 😊 i oby juz ostatni. Nie wiem jak to sie odbywa w szwecji, pewnie podobnie jak wszedzie indziej 😊

    MałA lubi tę wiadomość

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My próbowaliśmy 1.5 roku zanim zdecydowaliśmy się na IVF. Jak dotad żadnego medycznego powodu nie znamy czemu nam sie nie udaje ale w Norwegii poza badaniami krwii i nasienia nic innego nie sprawdzali. A teraz wiem ze nie ma co zwlekać bo czas ucieka a IVF daje duże szanse.

  • MałA Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U na s robili mi badania 5 dc pozniej 27dc A następnie mój oddawał nasienie później czekaliśmy na mój okres co przy moim pco nadszedł po 46 dniach A następnie kazali nam się zgłosić na wizytę by omówić wyniki do 12dc bo po omówieniu wyników od razu na fotel i płukanie jajników i sprawdzanie jajowodow ( wszystko wyszło idealnie ) ale mój musiał idąc jeszcze raz próbkę bo coś się doliczyć nie mogli , dostał następne skierowanie na pranie nasienia , przed wyjazdem do domu kazali nam zostawić krew jak się dowiedziałam po to , to po to by sprawdzić czy nadajemy sie na ivf w razie jak by nasienie sie nie nadawalo do naturalnego zaplodnienia . No i tak się stało mówią że tu się czeka do 6 miesięcy na rozpoczęcie procedory mam nadzieję że lekarz zaleci ta krótką .... martwi mnie że tu nie dają 2 embrionow tylko pojedynczo jakoś bo jak by dali 1 to były by większe szanse że któryś się przyjmie nie ?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Aggga08 i jak bylo z twoim progesteronem?
    Ovulka pobrano mi 4 jajeczka ale tylko 2 przeżyły do 3 doby no i te 2 ostatnie obumarly w 5 dobie. Wiesz tez tak sobie myslalam że fajnie by bylo mieć taka możliwość 2 zarodki wieksze szansę na powodzenie i moze bliźniaki hehe ale coz to duzo bardziej niebezpieczne w czasie ciąży :/

    1 razem był za niski, więc powiększyli mi dawkę utrogestanu..
    Tym razem jest tyle ile ma być

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 no to na pewno tym razem sie uda :) czytalam ze jedna z glownych przyczyn niepowodzen po transferze zarodka jest za niski progesteron i w USA zalecaja podawanie nie tylko progesteronu w kapsulkach ale tez w zastrzykach. Kiedy bedziesz mogla sprawdzac czy sie udalo ??

    MałA, Ovulka lubią tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli progesteron bedzie zbyt wysoki? Co wtedy??
    Moze warto ich prosic zeby sprawdzali nam po transferze

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za wysoki progesteron nie przeszkadza z tego co czytałam. Tak chce sie zapytać o zbadanie progesteronu ale nie wiem jak zareagują w Porsgrunn. Szkoda ze w Norwegii nie ma prywatnych labolatoriow jak w Polsce :(

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Za wysoki progesteron nie przeszkadza z tego co czytałam. Tak chce sie zapytać o zbadanie progesteronu ale nie wiem jak zareagują w Porsgrunn. Szkoda ze w Norwegii nie ma prywatnych labolatoriow jak w Polsce :(

    Myslisz ze wtedy nic sie nie dzieje?
    U prywatnych gin mozna zrobic baganie krwi lub u fastlege ale dlugo czeka sie na wynik. Lepiej cisnac szpital. Tez sie postaram o to

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.youtube.com/watch?v=38nopdJphr4
    ogladalyscie filmy tej dziewczyny. Ona tez podchodzila do IVF i z tego co mowila progesteron odegral duza role w jej przypadku.

‹‹ 325 326 327 328 329 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ