X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jesli chodzi o badania krwii u fastlege to tez nie jest to takie proste no chyba zalezy od lekarza . Bo sama chcialam sobie jeszcze przed IVF sprawdzic hormony i jak poprosilam lekarza o skerowanie na badanie kwrii to sie nasluchalam ze to nie koneczne itp. zobaczymy co powiedza mi w Porsgrunn :)

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można prywatnie zrobić badanie krwi .
    Furst ( Oslo , Sandefjord , Bergen)
    https://www.furst.no/ta-prove-hos-oss/
    200 kr płaciłam za przygotowanie materiału do badania
    38 kr za HCG
    38 kr za progesteron

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ma racje ta dziewczyna z filmiku... trzeba pilnowac, sprawdzac, robic dodatkowe badania. Tu mamy troche utrudnione niestety. Ja kupilam fructus femina, chce go brac tym razem moze cos da... i progesteron sprawdzac

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam feuctus femina :) nie weim ile w tym prawdy ale chociaz na nasza psychike może zadzialac i pozytywne myslenie a to juz dużo:)
    Mazwopka -Niestety ja mieszkam tak daleko od tej prywatnej przychodni ze odpada :( :(

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi dokladnie hehe chociaz niech dzialaja na psychike 😝 chociaz mam nadzieje ze cos dadza. Biore teraz koenzym w10 wiecie czy musze go przestac brac po tranferze??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja mialam dzis punkcje w szpitalu W Haugesund. Dostalam 2 gramy paracetamolu 1 raz morfine W tabletce valium i leki przeciw wymiotom. Ogolnie zabieg OK. Wykonywal go sympatyczny lekarz mowil co bedzie robil przed kazda czynnoscia. Znieczulenie mnie praktycznie nie bolalo; czekalam na wiekszy bol czy uklocie ale okazalo sie ze juz dawno po i zaczynal punkcje. Zabieg trwal moze z 3 min.bardzo szybko. mialam 12 pecherzykow. Sam zabieg byl lekko nieprzyjemny ale nie bylo bolu lekkie ciagniecie. Wszystko byloby super ale po zejsciu z fotela poszlam sie ubrac i .. pierwszy raz W zyciu zemdlalam; obudzilam sie ma podlodze na szczescie na sali bylo kilka osob i zdazylam byc zlapana;) dziewczyna ktora miala po mnie zabieg tez zemdlala; polecam zaraz po zabiegu byc W poblizu partnera jednak a przynajmniej W zasiegu wzroku :) po zabiegu nie krwawilam W ogole jedyny bol to teraz wieczorem jajniki ciezko jest chodzic wiec pozostaje lezenie :) transfer W piatek pozdrawiam wszystkie dziewczyny przechodzace przez to samo :)

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka gratuluję tyłu jajeczek:) ładny wynik :) pisz nam na bieżąco co i jak :) trzymam kciuki :)

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 21 stycznia 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka witamy w gronie 😊 super, teraz juz tylko trzymac kciuki za udany transfer 😊 koniecznie daj znac jak poszlo i jak sie czujesz 😍

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 stycznia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Aggga08 no to na pewno tym razem sie uda :) czytalam ze jedna z glownych przyczyn niepowodzen po transferze zarodka jest za niski progesteron i w USA zalecaja podawanie nie tylko progesteronu w kapsulkach ale tez w zastrzykach. Kiedy bedziesz mogla sprawdzac czy sie udalo ??

    Mam testować 2.02

    Sofi2810, Ovulka lubią tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 czy ty nie masz jutro pobierania jajeczek czasem??

    Jak reszta z was sie czuje??

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to juz jutro. Stresuje sie bardzo nie sama procedura ale tym ile będzie jajeczek i jakiej jakości. Odezwę się jutro jak juz bedzie po :)

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Tak to juz jutro. Stresuje sie bardzo nie sama procedura ale tym ile będzie jajeczek i jakiej jakości. Odezwę się jutro jak juz bedzie po :)

    Trzymam mocno ✊🏼✊🏼
    Odrazu daj znac 😊 napewno bedzie dobrze 😍

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja juz po punkcji w Porsgrunn. Najpierw dostalam 3 paracetamole i jakaś mala tabletke nie pamiętam jak sie nazywała. Później mialam mieć znieczulenie dozylne ale mimo trzech prób pan pielegniaz nie mogl sie wbić w zyle wiec zawołał inna pielęgniarkę. Próbowała jeszcze 3 razy raz nawet sie udalo ale przebila zyle i nic. Podjeli decyzje ze bedzie bez tego znieczulenia mialam dostac tylko miejscowe. Niby czasami tak bywa. Sama punkcja bolała ale dalam rade pani doktor jest bardzo mila i cały czas ze mną rozmawiała mowila co soe dzieje ole jajeczek itp. Rezultat punkcji 9 jajeczek :)

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810.
    Kochana piekny wynik teraz niech sie pieknie dziela 😍
    Zyly sie baly hehe i sie pochowaly. U mnie tez tak zawsze.
    Ja tez mialam tylko miejscowe znieczulenie bo inaczej w riks nie ma. Wiem ze boli, do zniesienia ale zero Przyjemnosci. Najgorsze za toba. Teraz juz lylko czekac i trzymac kciuki ❤️
    Odpoczywaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 11:57

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to pewnie przez stres hehe ale dobrze ze już po :) teraz tylko czekamy :) a jak twoj nastroj przed stumilacja ?

    Ovulka lubi tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofi2810 wrote:
    Tak to pewnie przez stres hehe ale dobrze ze już po :) teraz tylko czekamy :) a jak twoj nastroj przed stumilacja ?

    Od wtorku zaczynam spray, nie moge sie doczekac. Mega optymistycznie jestem nastawiona. Wiec mam nadzieje ze dobrze to zniose 😍
    A jak teraz sie czujesz?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis byl transfer; 3 dni po pobraniu. Bylam zaskoczona trocha bo z 12 jajeczek tylko 7 nadawalo sie do ICSI; a tylko 2 podzielily sie prawidlowo wiec dzis dostalam jedno a jedno zamrozili. Prawde mowiac myslalam ze z 12 pobranych wiecej podzieli sie ladnie ale coz. Pielegniarka mowila ze teraz mam brac progesteron 3 razy dziennie az do testu za poltora tygodnia a potem z wynikiem testu mam do nich zadzwonic.

    Ovulka, Sofi2810 lubią tę wiadomość

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabka wrote:
    U mnie dzis byl transfer; 3 dni po pobraniu. Bylam zaskoczona trocha bo z 12 jajeczek tylko 7 nadawalo sie do ICSI; a tylko 2 podzielily sie prawidlowo wiec dzis dostalam jedno a jedno zamrozili. Prawde mowiac myslalam ze z 12 pobranych wiecej podzieli sie ladnie ale coz. Pielegniarka mowila ze teraz mam brac progesteron 3 razy dziennie az do testu za poltora tygodnia a potem z wynikiem testu mam do nich zadzwonic.

    Trzeba miec dobre mysli 😊 a bierzesz lutinus czy Crinone??

    Dziewczyny nie mamy latwo, duzo bolu, stresu, humorow. Hormony nam buzuja po stymulacji i czujemy sie zle. Ale musimy byc silne. I oby nam wszystkim tutaj dopisalo szczescie 😍
    Musimy sie wspierac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2020, 22:52

  • Sofi2810 Ekspertka
    Postów: 205 83

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovulka- dobre nastawienie to pol sukcesu :) a ja czuje sie słabo cała obolala ale pewnie jutro bedzie lepiej fajnie ze przedemna weekend wiec mam czas zeby lezakowac hehe
    Zabka ale to super ze masz mrozaczka i transfer trzymam kciuki kiedy bedziesz robiła test?

  • Ovulka Autorytet
    Postów: 678 552

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak teraz sobie Mysle moze mialam zbyt niski progesteron przy pierwszym icsi, bo dostalm okres zanim praktycznie zrobilam bete... a nikt mi go nie sprawdzal po transferze 🤔🤔

‹‹ 326 327 328 329 330 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ