X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic mi pielęgniarka o zastrzykach nie mówiła..tylko o tabletkach i morfinie w żyłe...co by nie było...zniose wszystko żeby mieć dziecko!!;)

  • Siv Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Alda
    no wlasnie 5 lat temu urodzilam synka wiec ten zastrzyk nie wspominam dobrze, Pelaska ja nie jestem wytrzymala na bol wiec nie wazne jak to boli mnie boli bardzo:/..

    Siv
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baczka, Szmivers...jak robią w Porsgrunn? Dają te zastrzyki? Opowiedzcie jak wygląda punkcja w tamtym szpitalu.

  • Siv Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja z tego co pamietam na tym spotkaniu to wlasnie ta pielegniarka mowila ze bedzie znieczulenie do kręgosłupa no i te tabletki,

    Siv
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska ja też zniosę wszystko ;-) ale nie żyjemy w średniowieczu żeby robić to na "żywca" mogli to trochę lepiej zorganizować ;-)

    Ja nie dostałam zastrzyku w kręgosłup tylko w miejsce intymne nie wiem dokładnie w co wbijali igle ;-) ale to nie był kręgosłup ;-)

    Siv jak poród masz już za sobą to punkcja to będzie pikuś ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 15:01

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tabletki to : Paracet ;-) super lek przeciwbólowy ;-) dobry na wszystko ;-)
    Diclofenac - przeciwbólowy
    Dormicum - pół tabletki - uspokajająca ;-) już mogliby dać całą ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Siv Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda porod porodem ja mialam cesarke :),wiec jak wiecie w Norwegi nie daja pelnej narkozy tylko od pasa w dol ,nawet ten zastrzyk tak nie bolal tylko nie do konca zadzialal wiec kiedy zaczeli mnie ciac to bolalo,,,ale to nie ten temat


    Ostatni zastrzyk mam wzias dzisiaj o 21,30 , a jutro juz znic. a we czwartek punkcja,ciesze sie ze to juz :)ale z drugiej strony boje sie :/




    Siv
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce z tego, co wiem, usypiaja do punkcji...jak sie dowiedzialam, ze tu w Norwegii tylko daja jakies tabletki, to sie przerazilam....ale staram sie o tym nie myslec...do czego mozna porownac bol przy punkcji?

    Siv...trzymam za Ciebie kciuki, daj znac jak bylo...

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem do czego można porównać ten ból .......... Ale z morfiną ponoć aż tak nie boli....... ;-)

    Mi już punkcji bez morfiny nie zrobią o nieeeeeeeee........

    Najlepiej o tym nie myśleć i się dodatkowo nie nakręcać ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    racja....i tak bede panikowac jak juz bede blisko :P

  • Siv Koleżanka
    Postów: 39 4

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no ja panikuje,

    Pelaska napisze ci jak bylo, jak bede po:) przepisal ci lekarz jakies witaminy?

    Siv
  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie...mowil o kwasie foliowym...ale ja i tak mam dluga liste lekow od lekarzy z Polski ;)

    Sama boje sie tej punkcji...no ale coz, musimy przez to przejsc i juz...nie ma wyjscia ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelaska rozmawiałaś z fastlege na temat Klexane? Będzie Ci dawał recepty bez problemu ? Czy będziesz załatwiać w Polsce ;-)?
    Bo tutaj wiadomo jak to wygląda ...........

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 18:24

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj ginekolog mi wszystko przepisuje..lacznie z lutinusem, encortonem, albyl-e i wszystko czego potrzebuje...sam mowil, ze taki zestaw by mi dal, nawet jakbym nie miala go z Polski....tutaj Klexane jest o wiele tanszy niz w Polsce..

    U fastlege nawet nie bylam bedac w ostatniej ciazy, nawet gin mowil, ze nie ma potrzeby tam isc...:)

    Balam sie pokazujac mu wszystkie leki jakie biore, lacznie z duphastonem, ale wszystkie zaakceptowal i byl zadowolony, ze wlasnie takie biore...tylko jest tutaj problem z duphastonem, bo nie ma nawet zamiennika tutaj tego, wiec jedynie to bede musiala zalatwic sobie z Polski.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super że do niego trafiłaś :-) Przynajmniej nie trzeba się martwić i kombinować ;-)

    A jakie badanie wykazało Ci nadkrzepliwość ? Masz wrodzoną czy nabytą ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po drugiej utracie ciazy bylam w szpitalu w Polsce i zajal sie mna bardzo fajny i znany profesor...zrobil mi wszystkie badania, nawet takie, ktore robi sie raz w zyciu...przeswietlil mnie od stop do glow...i wtedy dowiedzialam sie ze choruje na Hashimoto z niedoczynnoscia, co prawdopodobnie bylo przyczyna poronienia i to, ze mam za gesta krew ( podwyzszony poziom homocysteiny)- obydwie choroby mam raczej wrodzone. Moja mama rowniez choruje na Hashi i tez ma problemy z krwia.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to już Wam się musi udać :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiesz ( a moze i wiesz, bo pewnie tez tak masz :) ), jak bardzo marze o wielkim brzuchu na lato ;) ale boje sie za bardzo nastawiac....juz ostatnio mialo sie udac...beta pieknie przyrastala, lekarz widzial *cos* w macicy, a za dwa dni operacja...

  • pelaska Koleżanka
    Postów: 394 13

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale dzieki Alda za wiare i wsparcie :)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem , wiem :-) wielki brzuch :-) i kopniaki "malucha" to musi być coś pięknego :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2017, 20:28

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ